Resultater for Øst Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag kl. 09.00
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
20 marts 2016 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
12:04 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 marts 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Nielsen |
1996 |
|
696 |
30.85 |
1:07.40 |
1:48.58 |
|
2:22.29 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Schütt |
1996 |
|
644 |
31.26 |
1:10.98 |
1:52.33 |
|
2:26.02 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
|
621 |
31.48 |
1:10.12 |
1:53.07 |
|
2:27.84 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marie-Louise Stentved |
2000 |
|
611 |
31.43 |
1:10.26 |
1:53.79 |
|
2:28.62 |
|
|
Herlev Svømning |
2:27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
|
607 |
32.12 |
1:11.42 |
1:54.53 |
|
2:28.96 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vera Staun Hansen |
1999 |
|
604 |
31.52 |
1:11.32 |
1:55.68 |
|
2:29.22 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Cecilie F. Jensen |
1998 |
|
604 |
30.76 |
1:09.32 |
1:53.32 |
|
2:29.23 |
|
|
Herlev Svømning |
2:24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
594 |
31.38 |
1:14.32 |
1:55.22 |
|
2:30.05 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Victoria Bierre |
2000 |
|
588 |
33.14 |
1:11.09 |
1:56.92 |
|
2:30.52 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
586 |
33.16 |
1:13.21 |
1:56.09 |
|
2:30.69 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
578 |
32.04 |
1:13.59 |
1:57.68 |
|
2:31.43 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kajsa Gregersen |
2001 |
|
568 |
31.19 |
1:11.28 |
1:57.39 |
|
2:32.29 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
568 |
33.03 |
1:11.84 |
1:57.72 |
|
2:32.30 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Liva Schmid |
2000 |
|
559 |
31.22 |
1:13.31 |
1:56.38 |
|
2:33.06 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
|
554 |
32.63 |
1:13.19 |
1:57.48 |
|
2:33.51 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
|
553 |
32.72 |
1:14.51 |
1:59.20 |
|
2:33.64 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Isa Hovmand |
2000 |
|
546 |
32.48 |
1:11.83 |
1:57.70 |
|
2:34.31 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Frederikke Mertins |
2000 |
|
538 |
32.85 |
1:14.26 |
1:56.19 |
|
2:35.09 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Megan Forslund Hansen |
1997 |
|
528 |
33.00 |
1:17.32 |
2:03.39 |
|
2:36.00 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Hannah Pilgaard |
1999 |
|
526 |
33.05 |
1:14.45 |
1:59.72 |
|
2:36.18 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
|
522 |
34.19 |
1:16.05 |
2:03.65 |
|
2:36.66 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:31.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
|
519 |
33.24 |
1:14.62 |
2:01.34 |
|
2:36.88 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:37.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Amalie W. Olsen |
2001 |
|
519 |
34.05 |
1:13.29 |
2:02.67 |
|
2:36.90 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
|
515 |
33.96 |
1:16.69 |
2:03.02 |
|
2:37.36 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Camille Erichsen |
2001 |
|
511 |
35.30 |
1:14.33 |
2:00.56 |
|
2:37.72 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Emma Maagøe |
1999 |
|
507 |
33.31 |
1:14.72 |
2:02.99 |
|
2:38.13 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Xenia Bonnén Sjøgren |
1997 |
|
506 |
32.85 |
1:15.51 |
2:01.22 |
|
2:38.26 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Sofie Andersen |
2001 |
|
505 |
35.00 |
1:15.91 |
2:02.33 |
|
2:38.31 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Caroline Amalie Duus |
1998 |
|
503 |
35.61 |
1:15.06 |
2:02.45 |
|
2:38.60 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
|
502 |
33.41 |
1:12.66 |
2:01.94 |
|
2:38.65 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Freja A. Skov |
2000 |
|
494 |
34.96 |
1:15.39 |
2:03.44 |
|
2:39.48 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
488 |
34.45 |
1:15.47 |
2:01.79 |
|
2:40.16 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Sarah Missing |
2001 |
|
470 |
33.12 |
1:14.54 |
2:08.50 |
|
2:42.25 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
|
464 |
34.03 |
1:13.47 |
2:05.71 |
|
2:42.89 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:38.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
|
463 |
34.70 |
1:18.87 |
2:04.14 |
|
2:42.99 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:34.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Pernille Pedersen |
2001 |
|
463 |
36.25 |
1:17.92 |
2:05.24 |
|
2:43.03 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Maria Borre Jacobsen |
2001 |
|
416 |
34.21 |
1:20.14 |
2:08.57 |
|
2:48.91 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:39.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Natascha Bonnén Sjøgren |
2000 |
|
414 |
35.86 |
1:19.79 |
2:09.98 |
|
2:49.24 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:40.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Karla Louise Balle |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
20 marts 2016 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
12:04 |
|