2020-10-20   11:21:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag kl. 09.00

Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  20 marts 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  12:04   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 33, 200m Medley Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Maja Nielsen  1996    696  30.85  1:07.40  1:48.58    2:22.29   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:17.63                 
                     
Ida Schütt  1996    644  31.26  1:10.98  1:52.33    2:26.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:21.66                 
                     
Katrine B. Hansen  1999    621  31.48  1:10.12  1:53.07    2:27.84   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:22.19                 
                     
Marie-Louise Stentved  2000    611  31.43  1:10.26  1:53.79    2:28.62   
  Herlev Svømning  2:27.29                 
                     
Kristine Mikkelsen  2000    607  32.12  1:11.42  1:54.53    2:28.96   
  Hvidovre Svømme Klub  2:26.96                 
                     
Vera Staun Hansen  1999    604  31.52  1:11.32  1:55.68    2:29.22  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:31.20                 
                     
Cecilie F. Jensen  1998    604  30.76  1:09.32  1:53.32    2:29.23   
  Herlev Svømning  2:24.10                 
                     
Mia Steen Duus  2001    594  31.38  1:14.32  1:55.22    2:30.05  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  2:23.95                 
                     
Victoria Bierre  2000    588  33.14  1:11.09  1:56.92    2:30.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:26.05                 
                     
10  Laura Findahl Andersen  2001    586  33.16  1:13.21  1:56.09    2:30.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:24.36                 
                     
11  Emma Bjørnholdt  2000    578  32.04  1:13.59  1:57.68    2:31.43   
  Lyngby Svømmeklub  2:28.02                 
                     
12  Kajsa Gregersen  2001    568  31.19  1:11.28  1:57.39    2:32.29  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:25.46                 
                     
13  Sofie Louise Nimb  2001    568  33.03  1:11.84  1:57.72    2:32.30   
  Lyngby Svømmeklub  2:30.71                 
                     
14  Liva Schmid  2000    559  31.22  1:13.31  1:56.38    2:33.06   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:27.77                 
                     
15  Thea Laurberg Simonsen  1997    554  32.63  1:13.19  1:57.48    2:33.51   
  Lyngby Svømmeklub  2:32.26                 
                     
16  Caroline Hørlykke  2000    553  32.72  1:14.51  1:59.20    2:33.64   
  Lyngby Svømmeklub  2:29.53                 
                     
17  Isa Hovmand  2000    546  32.48  1:11.83  1:57.70    2:34.31   
  Svømmeklubben Syd  2:33.77                 
                     
18  Frederikke Mertins  2000    538  32.85  1:14.26  1:56.19    2:35.09   
  Hvidovre Svømme Klub  2:37.62                 
                     
19  Megan Forslund Hansen  1997    528  33.00  1:17.32  2:03.39    2:36.00  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:23.43                 
                     
20  Hannah Pilgaard  1999    526  33.05  1:14.45  1:59.72    2:36.18   
  Lyngby Svømmeklub  2:31.70                 
                     
21  Amanda Egerod Lund  2000    522  34.19  1:16.05  2:03.65    2:36.66   
  Sigma Swim Allerød  2:31.24                 
                     
22  Helena Berg Wenk  2000    519  33.24  1:14.62  2:01.34    2:36.88   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:37.05                 
                     
23  Amalie W. Olsen  2001    519  34.05  1:13.29  2:02.67    2:36.90   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:32.40                 
                     
24  Silja Nielsdóttir Hansen  2001    515  33.96  1:16.69  2:03.02    2:37.36   
  Hvidovre Svømme Klub  2:34.45                 
                     
25  Camille Erichsen  2001    511  35.30  1:14.33  2:00.56    2:37.72  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  2:28.67                 
                     
26  Emma Maagøe  1999    507  33.31  1:14.72  2:02.99    2:38.13   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:33.90                 
                     
27  Xenia Bonnén Sjøgren  1997    506  32.85  1:15.51  2:01.22    2:38.26   
  Vest-Brøndby  2:32.29                 
                     
28  Sofie Andersen  2001    505  35.00  1:15.91  2:02.33    2:38.31   
  Slagelse Svømmeklub  2:35.97                 
                     
29  Caroline Amalie Duus  1998    503  35.61  1:15.06  2:02.45    2:38.60   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:32.49                 
                     
30  Katrine Tetzschner Madsen  2000    502  33.41  1:12.66  2:01.94    2:38.65   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:32.40                 
                     
31  Freja A. Skov  2000    494  34.96  1:15.39  2:03.44    2:39.48   
  Helsingør Svømmeklub  2:34.33                 
                     
32  Zenia Aarestrup  2001    488  34.45  1:15.47  2:01.79    2:40.16   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:34.73                 
                     
33  Sarah Missing  2001    470  33.12  1:14.54  2:08.50    2:42.25   
  Vest-Brøndby  2:34.60                 
                     
34  Stine Eskebo Nielsen  2001    464  34.03  1:13.47  2:05.71    2:42.89   
  Vest-Brøndby  2:38.27                 
                     
35  Alberte Kjærsgaard  2001    463  34.70  1:18.87  2:04.14    2:42.99   
  Hillerød Svømmeklub  2:34.15                 
                     
36  Pernille Pedersen  2001    463  36.25  1:17.92  2:05.24    2:43.03   
  Køge Svømmeklub  2:34.57                 
                     
37  Maria Borre Jacobsen  2001    416  34.21  1:20.14  2:08.57    2:48.91   
  Lyngby Svømmeklub  2:39.41                 
                     
38  Natascha Bonnén Sjøgren  2000    414  35.86  1:19.79  2:09.98    2:49.24   
  Vest-Brøndby  2:40.70                 
                     
Karla Louise Balle  2001              DNS   
  Helsingør Svømmeklub  2:32.66                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  20 marts 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  12:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark