2020-10-20   10:36:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag kl. 09.00

Resultat Løb 32 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  20 marts 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  12:04   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Jacob M. Jørgensen  1997    685  32.62  1:10.22  1:46.71    2:24.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:18.68                 
                     
Viktor Christensen  1995    647  32.51  1:09.96  1:47.84    2:26.78  Deltager ikke i finalen 
  Køge Svømmeklub  2:21.92                 
                     
Frederik Rindshøj  1999    643  33.07  1:11.33  1:48.97    2:27.13   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:24.12                 
                     
Jakob Klint Axelsen  1996    610  34.06  1:10.67  1:51.31    2:29.73   
  Lyngby Svømmeklub  2:22.21                 
                     
Timon Wedekind  1996    594  33.64  1:12.80  1:50.67    2:31.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:26.06                 
                     
Casper Davidsen  1999    566  34.32  1:13.67  1:52.46    2:33.46   
  Vest-Brøndby  2:32.92                 
                     
Thor Nilsson Pedersen  2000    548  35.16  1:15.84  1:54.98    2:35.12  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:30.37                 
                     
Riyan Salem  1998    532  36.54  1:17.39  1:57.38    2:36.71  Deltager ikke i finalen 
  Roskilde Svømning  2:29.46                 
                     
Magnus Carstensen  1999    531  36.22  1:16.21  1:56.55    2:36.78  Deltager ikke i finalen 
  Ringsted Svømme Klub  2:28.58                 
                     
10  Andreas Borre Heltborg  1996    521  35.10  1:17.28  1:56.22    2:37.78  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  2:26.40                 
                     
11  Kristian Torp  2000    470  38.19  1:20.22  2:01.37    2:43.27   
  Sigma Swim Birkerød  2:36.18                 
                     
12  Jacob Holm  2000    466  36.33  1:18.24  2:00.21    2:43.80   
  Køge Svømmeklub  2:38.15                 
                     
13  Gøkhan Dagidir  1995    459  36.25  1:20.12  2:00.79    2:44.56  Deltager ikke i finalen 
  Vest-Brøndby  2:28.90                 
                     
14  Emil Andersen  1992    453  36.63  1:18.56  2:02.20    2:45.31   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:34.69                 
                     
15  Nicolai Yung Hansen  2000    436  39.07  1:21.28  2:05.22    2:47.48  Deltager ikke i finalen 
  Herlufsholm Svømmeklub  2:44.29                 
                     
16  Owais Hamid  2000    435  36.96  1:19.14  2:02.36    2:47.61   
  Hvidovre Svømme Klub  2:38.54                 
                     
17  Alexander Aslak Nørgaard  2000    434  38.26  1:20.76  2:03.94    2:47.73   
  Søllerød Svømmeklub  2:43.32                 
                     
18  Mikkel Ulrich  1998    428  35.65  1:18.25  2:02.48    2:48.45   
  Hvidovre Svømme Klub  2:38.11                 
                     
19  André Goldberg Ballerini  1999    418  37.29  1:18.67  2:03.37    2:49.78  Deltager ikke i finalen 
  Frederikssund Svømmeklub  2:33.50                 
                     
20  Andreas L. Damgård  2000    418  37.76  1:21.75  2:05.97    2:49.83   
  Køge Svømmeklub  2:42.35                 
                     
21  Jacob Friland  1999    412  37.66  1:21.39  2:06.06    2:50.65   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:40.51                 
                     
22  Mads Haugård Hansen  2000    372  40.27  1:24.09  2:11.27    2:56.54   
  Hvidovre Svømme Klub  2:47.80                 
                     
23  Jakob Forsberg  2000    369  39.85  1:21.86  2:10.84    2:57.06   
  Helsinge Svømmeklub  2:53.15                 
                     
Lasse Kriegel Skovrup  1998              DSQ  2 flyspark v/50m 
  Farum Svømmeklub  2:30.08                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  20 marts 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  12:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark