2020-10-20   11:19:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag kl. 09.00

Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  20 marts 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  10:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mia Steen Duus  2001    680  35.93  1:17.48  1:57.13    2:38.17   
  Sigma Swim Birkerød  2:34.39                 
                     
Laura Findahl Andersen  2001    666  35.79  1:17.17  1:57.06    2:39.22   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:34.59                 
                     
Jessica Yu Mortensen  2000    642  37.25  1:20.27  1:59.61    2:41.25   
  Lyngby Svømmeklub  2:37.07                 
                     
Sara Krog Christoffersen  1996    583  36.72  1:20.09  2:02.40    2:46.50   
  Sigma Swim Birkerød  2:33.11                 
                     
Alberte Kjærsgaard  2001    582  37.84  1:20.72  2:03.47    2:46.58   
  Hillerød Svømmeklub  2:42.28                 
                     
Josefine Søgaard Andresen  2000    554  39.01  1:22.99  2:05.50    2:49.37   
  Lyngby Svømmeklub  2:46.33                 
                     
Liva Schmid  2000    549  37.61  1:21.04  2:04.52    2:49.86   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:42.44                 
                     
Emma Bjørnholdt  2000    543  29.51  2:23.37  2:06.87    2:50.42   
  Lyngby Svømmeklub  2:42.28                 
                     
Sara Fogh Myrup  1997    537  38.98  1:25.16  2:07.16    2:51.14   
  Sigma Swim Birkerød  2:42.93                 
                     
10  Merle F. V. Christensen  1998    530  38.45  1:21.82  2:06.65    2:51.86  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:48.49                 
                     
11  Sofie Strandby  1999    524  39.32  1:22.80  2:07.40    2:52.47   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:48.56                 
                     
12  Caroline Hørlykke  2000    521  40.31  1:24.17  2:08.86    2:52.77   
  Lyngby Svømmeklub  2:47.29                 
                     
13  Sara Tang-Holbek  2000    511  40.15  1:24.50  2:09.36    2:54.00   
  Lyngby Svømmeklub  2:47.11                 
                     
14  Thea Laurberg Simonsen  1997    509  37.72  1:22.56  2:06.60    2:54.13   
  Lyngby Svømmeklub  2:42.27                 
                     
15  Julie Bak  1997    500  38.39  1:23.09  2:07.74    2:55.25   
  Hvidovre Svømme Klub  2:47.03                 
                     
16  Katharina N Møller  2001    493  38.23  1:23.01  2:09.31    2:56.05   
  Vest-Brøndby  2:58.40                 
                     
17  Signe Nielsen  1998    492  39.41  1:25.81  2:10.15    2:56.10  Deltager ikke i finalen 
  Ringsted Svømme Klub  2:41.00                 
                     
18  Pernille Pedersen  2001    490  40.55  1:25.21  2:10.43    2:56.42   
  Køge Svømmeklub  2:49.30                 
                     
19  Katrine V. Sørensen  1996    490  38.83  1:23.76  2:10.53    2:56.45  Deltager ikke i finalen 
  Vest-Brøndby  2:48.40                 
                     
20  Emma Mikkelsen  2001    478  40.23  1:25.92  2:11.58    2:57.85   
  Vest-Brøndby  2:52.42                 
                     
21  Zenia Aarestrup  2001    478  42.69  1:26.65  2:13.84    2:57.88   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:54.61                 
                     
22  Signe Skousen  1999    474  38.99  1:25.10  2:10.34    2:58.33   
  Hvidovre Svømme Klub  2:55.43                 
                     
23  Isabel Mass  1998    471  41.06  1:25.73  2:12.03    2:58.73   
  Slangerup Svømmeklub  2:49.28                 
                     
24  Kamilla Larsen  1996    461  41.64  1:25.04  2:14.01    2:59.99   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:52.59                 
                     
25  Hannah Pilgaard  1999    461  41.96  1:25.81  2:14.58    3:00.00   
  Lyngby Svømmeklub  2:54.24                 
                     
26  Nikoline Biltoft-Jensen  2001    446  40.74  1:27.18  2:15.01    3:02.03   
  Lyngby Svømmeklub  2:51.96                 
                     
27  Marta Kruse Johansen  2000    442  41.29  1:28.76  2:15.07    3:02.50   
  Helsingør Svømmeklub  2:55.73                 
                     
28  Anika Bryde  2000    442  41.50  1:27.37  2:15.49    3:02.52   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:58.74                 
                     
29  Laura Andersen  1997    420  39.23  1:28.24  2:15.53    3:05.71   
  Ishøj Svømme Klub  2:55.02                 
                     
30  Andrea M. Lang Bolvig  2000    417  42.02  1:29.20  2:17.09    3:06.13   
  Sigma Swim Birkerød  2:58.02                 
                     
31  Carolina Sahl Rasmussen  2001    368  43.03  1:33.75  2:22.55    3:13.95   
  Farum Svømmeklub  3:02.88                 
                     
32  Frida Toudal  2001    356  43.42  1:33.80  2:23.56    3:16.15   
  Rønne Svømme Klub  3:04.36                 
                     
Malou Carlsen  2000              DSQ  1 hånd i mål 
  Nakskov Svømme Klub  3:03.95                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  20 marts 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  10:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark