2020-10-20   10:11:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag kl. 09.00

Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  20 marts 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  10:34   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Hannah Strunge Nissen  1997    665  33.22  1:09.88  1:46.08    2:22.08   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:16.80                 
                     
Anna Brandt Nielsen  1998    664  33.12  1:09.67  1:45.51    2:22.19   
  Lyngby Svømmeklub  2:19.52                 
                     
Victoria Bierre  2000    652  34.31  1:09.58  1:47.53    2:23.04   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:20.25                 
                     
Maja Nielsen  1996    637  33.87  1:10.88  1:47.00    2:24.17  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:22.03                 
                     
Marina Heller Hansen  1994    631  34.40  1:11.86  1:47.81    2:24.59   
  Sigma Swim Allerød  2:17.72                 
                     
Sara Sylvest  2000    624  34.03  1:10.90  1:47.41    2:25.14   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:19.80                 
                     
Emma Anne Ljungstrøm  1999    609  33.89  1:11.71  1:48.48    2:26.31   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:24.89                 
                     
Katrine B. Hansen  1999    603  34.62  1:11.63  1:49.18    2:26.78   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:24.11                 
                     
Katharina Nekhorochko  2000    593  34.19  1:12.12  1:50.02    2:27.59   
  Sigma Swim Allerød  2:23.87                 
                     
10  Frederikke Jensen  2000    593  34.57  1:12.36  1:49.45    2:27.60   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:24.84                 
                     
11  Camille Erichsen  2001    570  35.95  1:14.19  1:52.31    2:29.59   
  Sigma Swim Birkerød  2:26.76                 
                     
12  Caroline Amalie Duus  1998    561  34.75  1:13.89  1:52.12    2:30.41   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:23.20                 
                     
13  Klara Reeh  1999    552  36.33  1:14.30  1:53.48    2:31.17  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  2:27.98                 
                     
14  Cæcilie Buchholt Johansen  2001    551  35.66  1:13.66  1:52.87    2:31.29   
  Slangerup Svømmeklub  2:30.17                 
                     
15  Sofie Brøgger  2000    549  34.91  1:13.64  1:52.28    2:31.47   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:26.24                 
                     
16  Zenia Aarestrup  2001    547  34.99  1:13.96  1:52.90    2:31.69   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:31.85                 
                     
17  Isa Hovmand  2000    546  36.80  1:15.41  1:54.59    2:31.75   
  Svømmeklubben Syd  2:29.55                 
                     
18  Sofie Nielsen  2001    539  35.98  1:14.62  1:54.25    2:32.41  Deltager ikke i finalen 
  Slagelse Svømmeklub  2:30.95                 
                     
19  Sofie Louise Nimb  2001    537  36.46  1:14.59  1:53.94    2:32.57   
  Lyngby Svømmeklub  2:29.36                 
                     
20  Kristine Mikkelsen  2000    533  36.43  1:14.87  1:54.51    2:32.95  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  2:28.46                 
                     
21  Emma Maagøe  1999    523  36.53  1:17.16  1:55.41    2:33.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:31.97                 
                     
22  Caroline Hørlykke  2000    519  36.15  1:15.45  1:55.78    2:34.37   
  Lyngby Svømmeklub  2:37.19                 
                     
23  Stine Eskebo Nielsen  2001    515  35.35  1:14.59  1:54.61    2:34.68   
  Vest-Brøndby  2:35.77                 
                     
24  Sophie Amalie Schøn  1999    512  35.65  1:14.86  1:54.37    2:35.04   
  Lyngby Svømmeklub  2:27.33                 
                     
25  Mathilde Olsen  1998    507  36.53  1:15.26  1:55.93    2:35.54  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  2:30.29                 
                     
26  Emilia Harlund  1999    507  36.82  1:15.28  1:56.01    2:35.57   
  Nakskov Svømme Klub  2:30.73                 
                     
27  Emma Bjørnholdt  2000    500  37.47  1:16.65  1:56.76    2:36.22   
  Lyngby Svømmeklub  2:35.44                 
                     
28  Emilie Hørlykke  1998    495  36.49  1:16.05  1:57.05    2:36.73   
  Lyngby Svømmeklub  2:28.85                 
                     
29  Thit Bondo  2000    493  37.54  1:16.66  1:57.60    2:36.97   
  Sigma Swim Birkerød  2:35.14                 
                     
30  Pernille Pedersen  2001    482  37.68  1:16.91  1:57.71    2:38.18   
  Køge Svømmeklub  2:32.86                 
                     
31  Cecilie Elkjær  2001    474  37.34  1:17.82  1:58.22    2:39.01   
  Hvidovre Svømme Klub  2:31.97                 
                     
32  Sofie W. Krattet  2000    472  36.90  1:17.60  1:58.92    2:39.27   
  Helsinge Svømmeklub  2:35.45                 
                     
33  Alberte Kjærsgaard  2001    464  36.14  1:16.90  1:58.09    2:40.14   
  Hillerød Svømmeklub  2:31.57                 
                     
34  Sara Krell Refn  1999    446  37.99  1:19.77  2:01.11    2:42.37   
  Farum Svømmeklub  2:34.20                 
                     
35  Anna Andersen  2001    419  38.23  1:19.66  2:03.41    2:45.73   
  Ishøj Svømme Klub  2:37.87                 
                     
36  Frederikke Petri  2001    414  39.77  1:22.71  2:05.00    2:46.41   
  Søllerød Svømmeklub  2:37.31                 
                     
37  Natascha Bonnén Sjøgren  2000    393  38.00  1:20.97  2:05.22    2:49.25   
  Vest-Brøndby  2:38.92                 
                     
Sofie Kornbek  2000              DSQ  Ej Forts. bev v/150m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:30.43                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  20 marts 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  10:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark