Resultater for Øst Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag kl. 09.00
Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 20 marts 2016 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2016 |
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 664 | 25.45 | 53.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.34 | |||||||||
2 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 644 | 25.45 | 54.31 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.32 | |||||||||
3 | Marc Calveras | 1996 | 635 | 26.52 | 54.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.15 | |||||||||
4 | Gustav Friberg | 1997 | 632 | 26.01 | 54.66 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 52.93 | |||||||||
5 | Sebastian Tullberg | 2000 | 628 | 25.90 | 54.77 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 52.87 | |||||||||
6 | Peter Gjerulff | 1996 | 624 | 26.96 | 54.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.89 | |||||||||
7 | Andreas Vestergaard | 1999 | 623 | 26.80 | 54.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.68 | |||||||||
8 | Jacob Holst | 1991 | 619 | 25.58 | 55.04 | |||||
Køge Svømmeklub | 53.12 | |||||||||
9 | Martin Nielsen | 1997 | 599 | 26.95 | 55.63 | |||||
Vest-Brøndby | 55.03 | |||||||||
10 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 591 | 26.49 | 55.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.98 | |||||||||
11 | Thomas Bech | 1998 | 584 | 26.90 | 56.09 | Deltager ikke i finalen | ||||
Farum Svømmeklub | 54.70 | |||||||||
12 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 584 | 27.00 | 56.11 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.42 | |||||||||
13 | Marius Rasmussen | 1999 | 583 | 26.88 | 56.14 | |||||
Svømmeklubben Syd | 54.46 | |||||||||
14 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 577 | 27.27 | 56.32 | Deltager ikke i finalen | ||||
Slangerup Svømmeklub | 55.22 | |||||||||
15 | Johan Wentorf | 1999 | 576 | 27.35 | 56.37 | Deltager ikke i finalen | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 55.59 | |||||||||
16 | Magnus Lundgren | 1996 | 572 | 26.85 | 56.49 | |||||
Køge Svømmeklub | 54.71 | |||||||||
17 | Alexander Eggers | 1999 | 564 | 27.05 | 56.75 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 55.13 | |||||||||
18 | Marcus Rappenborg | 1999 | 564 | 26.44 | 56.77 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 56.94 | |||||||||
19 | Emil Hedegaard | 1999 | 563 | 26.74 | 56.79 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.49 | |||||||||
20 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 559 | 27.29 | 56.93 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 55.38 | |||||||||
21 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 555 | 27.48 | 57.06 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 57.12 | |||||||||
22 | Rasmus Steenberg | 2000 | 553 | 27.71 | 57.15 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.69 | |||||||||
23 | Frederik Nerving | 1997 | 550 | 27.47 | 57.24 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.02 | |||||||||
24 | Mathias Nielsen | 1999 | 548 | 26.79 | 57.32 | |||||
Køge Svømmeklub | 54.80 | |||||||||
24 | Oliver Jacobsen | 1997 | 548 | 26.80 | 57.32 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 54.68 | |||||||||
26 | Lukas Storm | 1999 | 539 | 27.49 | 57.62 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.36 | |||||||||
27 | André Goldberg Ballerini | 1999 | 527 | 27.19 | 58.05 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 58.17 | |||||||||
28 | Christian Andersen | 1999 | 523 | 27.93 | 58.22 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 57.81 | |||||||||
29 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 515 | 28.82 | 58.49 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 55.72 | |||||||||
30 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 509 | 26.88 | 58.73 | |||||
Køge Svømmeklub | 57.44 | |||||||||
31 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 506 | 27.89 | 58.85 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.44 | |||||||||
32 | Julius Munk | 2000 | 499 | 27.69 | 59.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 58.67 | |||||||||
33 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 491 | 28.08 | 59.46 | |||||
Vest-Brøndby | 58.00 | |||||||||
34 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 489 | 28.96 | 59.53 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 58.80 | |||||||||
35 | Ferdinand Wahl | 2000 | 481 | 28.92 | 59.84 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.58 | |||||||||
36 | Emil Compen | 2000 | 478 | 27.77 | 59.98 | |||||
Haslev Svømmeklub | 58.04 | |||||||||
37 | Christian K. Jensen | 2000 | 478 | 28.45 | 59.99 | |||||
Sigma Swim Allerød | 59.07 | |||||||||
38 | Gustav Frydensberg | 1999 | 467 | 28.65 | 1:00.46 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.27 | |||||||||
39 | Mathias Marsengo | 1997 | 466 | 27.77 | 1:00.47 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 55.48 | |||||||||
40 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 463 | 29.07 | 1:00.60 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 58.09 | |||||||||
41 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 457 | 29.60 | 1:00.87 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 57.84 | |||||||||
42 | Owais Hamid | 2000 | 438 | 27.75 | 1:01.75 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 59.63 | |||||||||
43 | Niklas Andersson | 1988 | 246 | 35.06 | 1:14.81 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.65 | |||||||||
44 | Jonas Larsen | 1992 | 143 | 40.94 | 1:29.67 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:24.65 | |||||||||
- | Daniel Schytte | 2000 | DNS | |||||||
Ringsted Svømme Klub | 58.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 20 marts 2016 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 10:07 |