2020-10-20   10:47:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag kl. 09.00

Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  20 marts 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  10:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Marcus Krøyer Svendsen  1997    664  25.45        53.76   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  51.34                 
                     
Oliver Marcus Meng  1997    644  25.45        54.31   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  53.32                 
                     
Marc Calveras  1996    635  26.52        54.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.15                 
                     
Gustav Friberg  1997    632  26.01        54.66   
  Ringsted Svømme Klub  52.93                 
                     
Sebastian Tullberg  2000    628  25.90        54.77   
  Sigma Swim Birkerød  52.87                 
                     
Peter Gjerulff  1996    624  26.96        54.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  53.89                 
                     
Andreas Vestergaard  1999    623  26.80        54.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  57.68                 
                     
Jacob Holst  1991    619  25.58        55.04   
  Køge Svømmeklub  53.12                 
                     
Martin Nielsen  1997    599  26.95        55.63   
  Vest-Brøndby  55.03                 
                     
10  Johannes E. Mariegaard  1997    591  26.49        55.89   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  52.98                 
                     
11  Thomas Bech  1998    584  26.90        56.09  Deltager ikke i finalen 
  Farum Svømmeklub  54.70                 
                     
12  William Lehn-Schiøler  2000    584  27.00        56.11   
  Gladsaxe Svømmeklub  55.42                 
                     
13  Marius Rasmussen  1999    583  26.88        56.14   
  Svømmeklubben Syd  54.46                 
                     
14  Mads Tornow Rasmussen  2000    577  27.27        56.32  Deltager ikke i finalen 
  Slangerup Svømmeklub  55.22                 
                     
15  Johan Wentorf  1999    576  27.35        56.37  Deltager ikke i finalen 
  Frederikssund Svømmeklub  55.59                 
                     
16  Magnus Lundgren  1996    572  26.85        56.49   
  Køge Svømmeklub  54.71                 
                     
17  Alexander Eggers  1999    564  27.05        56.75   
  Sigma Swim Birkerød  55.13                 
                     
18  Marcus Rappenborg  1999    564  26.44        56.77   
  Hvidovre Svømme Klub  56.94                 
                     
19  Emil Hedegaard  1999    563  26.74        56.79   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  56.49                 
                     
20  Mathias Yu Fagerberg  2000    559  27.29        56.93   
  Ishøj Svømme Klub  55.38                 
                     
21  Pierre Høgenhaug  1999    555  27.48        57.06   
  Søllerød Svømmeklub  57.12                 
                     
22  Rasmus Steenberg  2000    553  27.71        57.15   
  Gladsaxe Svømmeklub  55.69                 
                     
23  Frederik Nerving  1997    550  27.47        57.24  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  55.02                 
                     
24  Mathias Nielsen  1999    548  26.79        57.32   
  Køge Svømmeklub  54.80                 
                     
24  Oliver Jacobsen  1997    548  26.80        57.32   
  Hvidovre Svømme Klub  54.68                 
                     
26  Lukas Storm  1999    539  27.49        57.62  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  55.36                 
                     
27  André Goldberg Ballerini  1999    527  27.19        58.05   
  Frederikssund Svømmeklub  58.17                 
                     
28  Christian Andersen  1999    523  27.93        58.22   
  Søllerød Svømmeklub  57.81                 
                     
29  Anders Juul Rasmussen  1997    515  28.82        58.49   
  Ringsted Svømme Klub  55.72                 
                     
30  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000    509  26.88        58.73   
  Køge Svømmeklub  57.44                 
                     
31  Simon Krøyer Svendsen  1999    506  27.89        58.85   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  57.44                 
                     
32  Julius Munk  2000    499  27.69        59.13   
  Helsingør Svømmeklub  58.67                 
                     
33  Niklas Beyer Hansen  1997    491  28.08        59.46   
  Vest-Brøndby  58.00                 
                     
34  Nicolai Yung Hansen  2000    489  28.96        59.53   
  Herlufsholm Svømmeklub  58.80                 
                     
35  Ferdinand Wahl  2000    481  28.92        59.84   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  58.58                 
                     
36  Emil Compen  2000    478  27.77        59.98   
  Haslev Svømmeklub  58.04                 
                     
37  Christian K. Jensen  2000    478  28.45        59.99   
  Sigma Swim Allerød  59.07                 
                     
38  Gustav Frydensberg  1999    467  28.65        1:00.46   
  Lyngby Svømmeklub  1:01.27                 
                     
39  Mathias Marsengo  1997    466  27.77        1:00.47   
  Helsingør Svømmeklub  55.48                 
                     
40  Matthias Spring Granhøj  1999    463  29.07        1:00.60   
  Helsinge Svømmeklub  58.09                 
                     
41  Mikkel Møller-Jensen  1995    457  29.60        1:00.87   
  Hvidovre Svømme Klub  57.84                 
                     
42  Owais Hamid  2000    438  27.75        1:01.75   
  Hvidovre Svømme Klub  59.63                 
                     
43  Niklas Andersson  1988    246  35.06        1:14.81   
  Helsingør Svømmeklub  1:14.65                 
                     
44  Jonas Larsen  1992    143  40.94        1:29.67   
  Ishøj Svømme Klub  1:24.65                 
                     
Daniel Schytte  2000              DNS   
  Ringsted Svømme Klub  58.67                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  20 marts 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  10:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark