Tulokset Øst Junior/Senior Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag kl. 09.00
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 20 marts 2016 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2016 |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 700 | 27.82 | 58.62 | |||||
Sigma Swim Allerød | 57.18 | |||||||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 696 | 26.16 | 58.74 | |||||
JGI Svømning | 55.54 | |||||||||
3 | Maj Howardsen | 1997 | 680 | 28.53 | 59.20 | |||||
Sigma Swim Allerød | 58.35 | |||||||||
4 | Caroline Erichsen | 1998 | 664 | 28.91 | 59.67 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 59.89 | |||||||||
5 | Christina Munkholm | 1996 | 659 | 28.26 | 59.81 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 56.50 | |||||||||
6 | Amanda Højberg | 1998 | 650 | 29.44 | 1:00.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 58.39 | |||||||||
7 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 648 | 28.68 | 1:00.15 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.59 | |||||||||
8 | Freja Gram | 1999 | 646 | 28.44 | 1:00.22 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.22 | |||||||||
9 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 641 | 29.19 | 1:00.37 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:00.52 | |||||||||
10 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 640 | 29.43 | 1:00.40 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 58.69 | |||||||||
11 | Sofie Kornbek | 2000 | 632 | 29.82 | 1:00.67 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.59 | |||||||||
12 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 609 | 29.30 | 1:01.41 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.05 | |||||||||
12 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 609 | 29.22 | 1:01.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.85 | |||||||||
14 | Regitze Gaard | 2001 | 606 | 29.78 | 1:01.51 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.05 | |||||||||
15 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 605 | 29.81 | 1:01.55 | |||||
Sigma Swim Allerød | 58.42 | |||||||||
15 | Sofia Altoft | 1998 | 605 | 28.78 | 1:01.55 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.21 | |||||||||
17 | Sarah Missing | 2001 | 600 | 29.84 | 1:01.73 | |||||
Vest-Brøndby | 59.84 | |||||||||
18 | Sofie Brøgger | 2000 | 595 | 30.36 | 1:01.90 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.62 | |||||||||
19 | Josephine Holm | 1999 | 592 | 29.68 | 1:02.01 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.39 | |||||||||
20 | Frederikke Dons | 1998 | 591 | 30.07 | 1:02.04 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 59.91 | |||||||||
21 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 590 | 29.33 | 1:02.05 | |||||
JGI Svømning | 59.75 | |||||||||
22 | Cecilie Wiuff | 2000 | 590 | 29.52 | 1:02.06 | |||||
Herlev Svømning | 1:00.05 | |||||||||
23 | Amalie W. Olsen | 2001 | 588 | 29.84 | 1:02.14 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:01.97 | |||||||||
24 | Emilie Hørlykke | 1998 | 588 | 30.68 | 1:02.15 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.54 | |||||||||
25 | Amanda Duus | 2000 | 583 | 29.57 | 1:02.30 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.78 | |||||||||
26 | Amalie Frederiksen | 2001 | 567 | 30.24 | 1:02.91 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:02.17 | |||||||||
27 | Sofie Andersen | 2001 | 560 | 30.08 | 1:03.14 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:02.72 | |||||||||
28 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 555 | 30.08 | 1:03.35 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.91 | |||||||||
29 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 553 | 29.76 | 1:03.42 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:02.73 | |||||||||
30 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 538 | 30.10 | 1:04.01 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:02.15 | |||||||||
31 | Frederikke Houen | 1998 | 523 | 30.32 | 1:04.62 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.96 | |||||||||
32 | Frederikke Petri | 2001 | 504 | 32.13 | 1:05.43 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:02.58 | |||||||||
33 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 489 | 31.80 | 1:06.09 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:09.72 | |||||||||
34 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 482 | 31.49 | 1:06.41 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:03.82 | |||||||||
35 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 446 | 32.16 | 1:08.14 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:04.61 | |||||||||
36 | Frida Toudal | 2001 | 432 | 32.18 | 1:08.83 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:07.53 | |||||||||
37 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 426 | 32.71 | 1:09.16 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:04.55 | |||||||||
38 | Clara Marott Schelde | 2000 | 317 | 30.30 | 1:16.36 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:04.51 | |||||||||
- | Karla Louise Balle | 2001 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.49 | |||||||||
- | Nicoline Reinstrup | 1998 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 20 marts 2016 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 10:05 |