2020-10-20   10:22:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.00

Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  19 marts 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  11:46   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Jacob M. Jørgensen  1997    693  30.57        1:06.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.15                 
                     
Jakob Klint Axelsen  1996    671  31.08        1:06.76   
  Lyngby Svømmeklub  1:04.57                 
                     
Viktor Christensen  1995    644  31.42        1:07.69   
  Køge Svømmeklub  1:05.40                 
                     
Frederik Rindshøj  1999    636  31.10        1:07.97   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.64                 
                     
Timon Wedekind  1996    627  31.63        1:08.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:07.99                 
                     
Lasse Pittioni  1995    602  35.67        1:09.23   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:03.08                 
                     
Gøkhan Dagidir  1995    593  32.04        1:09.55   
  Vest-Brøndby  1:07.94                 
                     
Riyan Salem  1998    573  33.68        1:10.38   
  Roskilde Svømning  1:09.76                 
                     
Lasse Kriegel Skovrup  1998    558  32.76        1:10.98   
  Farum Svømmeklub  1:08.65                 
                     
10  Casper Davidsen  1999    554  34.53        1:11.15   
  Vest-Brøndby  1:10.89                 
                     
11  Niklas Beyer Hansen  1997    553  33.69        1:11.20   
  Vest-Brøndby  1:08.55                 
                     
12  Mathias Yu Fagerberg  2000    553  32.06        1:11.22   
  Ishøj Svømme Klub  1:08.06                 
                     
13  Rasmus Steenberg  2000    551  34.02        1:11.29   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:10.96                 
                     
14  Rasmus Hasemann  1996    542  33.30        1:11.69   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:09.10                 
                     
15  Pierre Høgenhaug  1999    540  34.64        1:11.77   
  Søllerød Svømmeklub  1:11.36                 
                     
16  Jonathan Müller  1997    533  34.97        1:12.06   
  Svømmeklubben Syd  1:11.64                 
                     
17  Lars Breum Hansen  1997    532  32.96        1:12.13   
  Helsinge Svømmeklub  1:08.56                 
                     
18  Magnus Carstensen  1999    525  34.37        1:12.43   
  Ringsted Svømme Klub  1:09.76                 
                     
19  Emil Andersen  1992    480  34.14        1:14.64   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:09.89                 
                     
20  Magnus Nygaard  2000    472  36.08        1:15.05   
  Slagelse Svømmeklub  1:14.20                 
                     
21  Andreas L. Damgård  2000    469  33.99        1:15.20   
  Køge Svømmeklub  1:12.78                 
                     
22  Owais Hamid  2000    467  33.85        1:15.33   
  Hvidovre Svømme Klub  1:11.16                 
                     
23  Alexander Eggers  1999    464  36.29        1:15.47   
  Sigma Swim Birkerød  1:12.27                 
                     
24  Mikkel Ulrich  1998    456  34.47        1:15.92   
  Hvidovre Svømme Klub  1:13.27                 
                     
25  André Goldberg Ballerini  1999    456  34.79        1:15.95   
  Frederikssund Svømmeklub  1:11.08                 
                     
26  Claus Hansen  1995    440  34.80        1:16.84   
  Ringsted Svømme Klub  1:11.35                 
                     
27  Jacob Holm  2000    434  36.05        1:17.20   
  Køge Svømmeklub  1:13.93                 
                     
28  Kristian Torp  2000    428  36.74        1:17.53   
  Sigma Swim Birkerød  1:14.94                 
                     
29  Sebastian Bidstrup Lantz  1999    428  36.16        1:17.56   
  Vest-Brøndby  1:13.89                 
                     
30  Jacob Friland  1999    428  36.06        1:17.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:13.74                 
                     
31  Ferdinand Wahl  2000    427  36.22        1:17.61   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:15.90                 
                     
32  Johan Feld Sørensen  1999    423  37.01        1:17.83   
  Lyngby Svømmeklub  1:17.81                 
                     
33  Rasmus Aavang Jensen  1998    422  37.18        1:17.92   
  Slagelse Svømmeklub  1:14.31                 
                     
34  Lukas Gustafson  1999    415  36.93        1:18.35   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:16.39                 
                     
35  Mads Haugård Hansen  2000    402  35.85        1:19.20   
  Hvidovre Svømme Klub  1:15.86                 
                     
36  Nicolai Yung Hansen  2000    400  37.53        1:19.34   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:16.79                 
                     
37  Jakob Forsberg  2000    393  37.38        1:19.77   
  Helsinge Svømmeklub  1:17.15                 
                     
Matthæus Vámosi  2000              DNS   
  Helsingør Svømmeklub  1:18.73                 
                     
Tobias Andersen  1998              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:09.70                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  19 marts 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  11:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark