2020-10-24   16:11:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.00

Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  19 marts 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  12:16   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Marco Loughran  1989    774  27.10        56.55   
  VAT Copenhagen-MK31  55.75                 
                     
Andreas Kaas Elmgreen  1999    658  29.82        59.71   
  Lyngby Svømmeklub  58.35                 
                     
Lukas Gustafson  1999    609  29.60        1:01.27   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:00.52                 
                     
Gustav Friberg  1997    602  29.34        1:01.48   
  Ringsted Svømme Klub  56.91                 
                     
Bjørn Hansen  1998    602  29.55        1:01.49   
  Ringsted Svømme Klub  1:00.90                 
                     
Marc Calveras  1996    595  29.97        1:01.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:01.10                 
                     
Oliver Berggren Smidt  1997    559  31.14        1:03.05   
  Lyngby Svømmeklub  1:01.27                 
                     
Linus Koefoed Weiss  1999    556  30.85        1:03.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:03.34                 
                     
Oliver Marcus Meng  1997    554  30.33        1:03.22   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59.71                 
                     
10  Sebastian Tullberg  2000    539  30.85        1:03.79   
  Sigma Swim Birkerød  1:01.14                 
                     
11  Jesper Frost Thomsen  1997    532  31.31        1:04.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:03.89                 
                     
12  Jon Riedel Pedersen  1998    524  31.23        1:04.40   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:02.44                 
                     
13  Alexander Eggers  1999    517  31.14        1:04.68   
  Sigma Swim Birkerød  1:03.97                 
                     
14  Sebastian Bidstrup Lantz  1999    517  30.99        1:04.69   
  Vest-Brøndby  1:02.03                 
                     
15  Thor Nilsson Pedersen  2000    516  32.46        1:04.75   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:04.92                 
                     
16  Jacob M. Jørgensen  1997    510  31.96        1:04.98   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:04.27                 
                     
17  Viktor Holm  1996    497  31.43        1:05.54   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.61                 
                     
18  Maxemillian Pedersen  1996    497  32.19        1:05.57   
  Sigma Swim Allerød  1:02.52                 
                     
19  Jakob Schmidt  1999    496  31.10        1:05.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:01.69                 
                     
20  William Matras  1998    496  31.14        1:05.60   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:01.88                 
                     
21  Mads Tornow Rasmussen  2000    484  31.93        1:06.13   
  Slangerup Svømmeklub  1:06.43                 
                     
22  Jacob Funch Jørgensen  1999    483  31.33        1:06.18   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:04.48                 
                     
23  Alexander Aslak Nørgaard  2000    473  31.92        1:06.62   
  Søllerød Svømmeklub  1:08.70                 
                     
24  Jeppe Mathiassen  2000    462  31.94        1:07.14   
  Lyngby Svømmeklub  1:07.01                 
                     
25  Lars Thor Sørensen  1999    446  33.32        1:07.97   
  Vest-Brøndby  1:05.82                 
                     
26  Peter Vangsgaard  2000    434  32.31        1:08.59   
  Gentofte Svømme Klub  1:03.63                 
                     
27  Marcus Rappenborg  1999    430  32.66        1:08.78   
  Hvidovre Svømme Klub  1:06.11                 
                     
28  Lucas Alexander Meng  2000    426  33.03        1:08.99   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.22                 
                     
29  Matthias Spring Granhøj  1999    426  33.14        1:09.00   
  Helsinge Svømmeklub  1:07.24                 
                     
30  Oliver Schiellerup  2000    402  33.29        1:10.36   
  Sigma Swim Birkerød  1:08.91                 
                     
31  Thor B. Hansen  2000    379  34.16        1:11.77   
  Køge Svømmeklub  1:09.10                 
                     
32  Oscar Fischer Kokholm  2000    350  35.76        1:13.65   
  Slagelse Svømmeklub  1:09.88                 
                     
Andreas Vestergaard  1999              DSQ  Ej forts. bev. v/50m 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:04.91                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  19 marts 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  12:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark