2020-10-24   16:32:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.00

Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  19 marts 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  11:06   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Magnus Sloth Poulsen  1995    636  27.58  1:00.59  1:34.09    2:09.64   
  Herlev Svømning  2:02.10                 
                     
Jonathan Müller  1997    591  30.36  1:03.76  1:37.94    2:12.86   
  Svømmeklubben Syd  2:11.40                 
                     
Andreas Borre Heltborg  1996    583  28.71  1:02.61  1:37.26    2:13.45   
  Sigma Swim Allerød  2:07.51                 
                     
Mads Hauge Sørensen  1997    577  29.52  1:03.69  1:37.46    2:13.92   
  Køge Svømmeklub  2:10.52                 
                     
Magnus Carstensen  1999    560  29.85  1:04.68  1:39.57    2:15.22   
  Ringsted Svømme Klub  2:09.15                 
                     
Frederik Galving  1998    550  27.84  1:01.61  1:37.20    2:16.06   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:09.45                 
                     
Frederik Nerving  1997    542  30.44  1:05.35  1:40.87    2:16.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:11.08                 
                     
Mikkel Fogelberg Handberg  1998    535  29.87  1:03.95  1:40.02    2:17.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:16.09                 
                     
Philip Krogh Brønnicke  2000    524  28.90  1:04.27  1:40.30    2:18.28   
  Køge Svømmeklub  2:10.90                 
                     
10  Emil Engels Henriksen  1999    499  30.66  1:06.43  1:43.22    2:20.52   
  Sigma Swim Allerød  2:12.56                 
                     
11  Julius Munk  2000    486  29.86  1:05.18  1:42.17    2:21.80   
  Helsingør Svømmeklub  2:13.52                 
                     
12  Johan Wentorf  1999    479  30.32  1:05.39  1:43.32    2:22.42   
  Frederikssund Svømmeklub  2:18.02                 
                     
13  Frederik Presskorn  2000    477  32.72  1:07.27  1:46.38    2:22.65   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:24.32                 
                     
14  Mads Midtbøll  1998    476  31.47  1:08.62  1:46.26    2:22.79   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:17.06                 
                     
15  Anton Borring Andersen  1999    475  30.80  1:07.58  1:44.42    2:22.90   
  Sigma Swim Allerød  2:12.78                 
                     
16  Kasper Leisted Bertelsen  1997    466  31.05  1:06.36  1:44.68    2:23.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:19.38                 
                     
17  Mads Rishøj  1999    449  32.07  1:10.20  1:47.64    2:25.56   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:25.23                 
                     
18  Anders Dam Frandsen  2000    430  32.13  1:09.09  1:48.81    2:27.65   
  Korsør Sv & Livr. Klub  2:25.21                 
                     
19  Christian Andersen  1999    426  31.43  1:08.95  1:48.21    2:28.17   
  Søllerød Svømmeklub  2:21.05                 
                     
20  Simon Krøyer Svendsen  1999    423  31.26  1:06.83  1:45.77    2:28.46   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:19.04                 
                     
21  Mikkel Samsøe Borch  1997    408  31.48  1:08.33  1:47.92    2:30.26   
  Hvidovre Svømme Klub  2:18.15                 
                     
22  Mikkel Møller-Jensen  1995    405  31.19  1:07.89  1:48.09    2:30.67   
  Hvidovre Svømme Klub  2:19.68                 
                     
23  Oliver Berggren Smidt  1997    395  32.43  1:08.21  1:50.26    2:31.90   
  Lyngby Svømmeklub  2:24.04                 
                     
24  Jakob Dynesen  2000    389  30.46  1:10.26  1:50.61    2:32.68   
  Haslev Svømmeklub  2:28.60                 
                     
25  Jacob Krog Christoffersen  2000    360  33.28  1:13.63  1:54.54    2:36.75   
  Sigma Swim Birkerød  2:32.38                 
                     
26  Karl Bryde  2000    349  33.72  1:13.69  1:56.20    2:38.30   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:31.15                 
                     
27  Riyan Salem  1998    343  34.14  1:13.55  1:56.12    2:39.16   
  Roskilde Svømning  2:22.80                 
                     
28  Casper Ramsdahl Sørensen  2000    311  33.54  1:14.94  1:59.80    2:44.45   
  Ringsted Svømme Klub  2:36.60                 
                     
Thomas Bech  1998              DNS   
  Farum Svømmeklub  2:14.49                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  19 marts 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  11:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark