2020-10-20   11:15:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.00

Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  19 marts 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  11:06   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 2:15.36 2012-07-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Cecilie Wiuff  2000    663  30.99  1:06.19  1:42.64    2:19.67   
  Herlev Svømning  2:19.20                 
                     
Maj Howardsen  1997    644  31.73  1:08.43  1:43.89    2:21.02   
  Sigma Swim Allerød  2:16.34                 
                     
Caroline Erichsen  1998    637  31.19  1:07.39  1:43.82    2:21.51   
  Sigma Swim Birkerød  2:15.22                 
                     
Cecilie F. Jensen  1998    620  31.44  1:08.33  1:43.95    2:22.83   
  Herlev Svømning  2:18.16                 
                     
Camilla Dufour  1996    618  31.58  1:07.88  1:44.25    2:22.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:18.66                 
                     
Regitze Gaard  2001    618  31.70  1:09.15  1:45.29    2:22.99   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:18.10                 
                     
Lise-Lotte Larsen Bentin  1997    601  32.47  1:10.20  1:47.02    2:24.33   
  Sigma Swim Allerød  2:21.19                 
                     
Marina Heller Hansen  1994    581  31.39  1:08.40  1:46.02    2:25.93   
  Sigma Swim Allerød  2:15.97                 
                     
Luna Donde Feilberg  2000    561  33.11  1:11.58  1:48.80    2:27.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:24.82                 
                     
10  Eva Olsen  2000    559  32.29  1:09.74  1:48.25    2:27.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:20.04                 
                     
11  Hannah Pilgaard  1999    558  32.98  1:09.99  1:48.85    2:27.94   
  Lyngby Svømmeklub  2:26.46                 
                     
12  Kristine Barrett  1998    555  31.41  1:09.18  1:47.52    2:28.17   
  Greve Svømmeklub  2:24.40                 
                     
13  Phoebe Linde Atkins  2000    527  32.85  1:10.07  1:50.01    2:30.72   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:24.83                 
                     
14  Kajsa Gregersen  2001    522  31.87  1:10.08  1:49.69    2:31.27   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:20.44                 
                     
15  Amanda Egerod Lund  2000    515  34.71  1:12.88  1:52.66    2:31.89   
  Sigma Swim Allerød  2:26.92                 
                     
16  Sarah Missing  2001    499  34.19  1:13.24  1:55.12    2:33.57   
  Vest-Brøndby  2:26.17                 
                     
17  Katrine Tetzschner Madsen  2000    491  32.74  1:10.99  1:52.15    2:34.36   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:25.81                 
                     
18  Marie Müller  2000    446  34.13  1:14.51  1:56.12    2:39.43   
  Svømmeklubben Syd  2:36.76                 
                     
19  Laura Lange  2001    439  34.04  1:13.18  1:55.40    2:40.17   
  Hvidovre Svømme Klub  2:27.84                 
                     
20  Maria Caroline Krumbak  2000    434  34.61  1:15.10  1:57.49    2:40.82   
  Køge Svømmeklub  2:31.98                 
                     
21  Sarah Sejr Aagaard  2000    422  34.41  1:18.54  1:59.83    2:42.33   
  Farum Svømmeklub  2:39.92                 
                     
22  Amanda Duus  2000    421  34.68  1:15.26  1:58.45    2:42.44   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:25.83                 
                     
23  Vibe Toftte Jørgensen  1999    373  34.39  1:16.59  2:01.12    2:49.09   
  Svømmeklubben Laksen  2:34.31                 
                     
24  Clara Qvade Rasmusen  2001    345  35.85  1:19.75  2:05.41    2:53.51   
  Hillerød Svømmeklub  2:46.24                 
                     
25  Olivia Foltmar-Michaelsen  2001    344  37.13  1:19.45  2:07.22    2:53.69   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:36.63                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  19 marts 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  11:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark