2020-10-20   11:13:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.00

Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  19 marts 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  11:06   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 15, 400m Medley Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Victoria Bierre  2000      1:09.89  2:26.94  4:01.82    5:12.65   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:14.35                 
                     
Anna Brandt Nielsen  1998      1:08.93  2:24.93  4:01.06    5:15.77   
  Lyngby Svømmeklub  5:08.74                 
                     
Marie-Louise Stentved  2000      1:09.24  2:28.59  4:03.54    5:15.96   
  Herlev Svømning  5:12.47                 
                     
Liva Schmid  2000      1:11.72  2:36.58  4:04.57    5:17.99   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:11.61                 
                     
Sofie Louise Nimb  2001      1:11.89  2:33.97  4:09.91    5:22.59   
  Lyngby Svømmeklub  5:14.46                 
                     
Hannah Pilgaard  1999      1:10.46  2:37.34  4:07.94    5:23.02   
  Lyngby Svømmeklub  5:28.69                 
                     
Amanda Egerod Lund  2000      1:12.07  2:39.65  4:14.41    5:24.05   
  Sigma Swim Allerød  5:11.32                 
                     
Kristine Mikkelsen  2000      1:11.06  2:35.04  4:07.30    5:24.07   
  Hvidovre Svømme Klub  5:11.72                 
                     
Helena Berg Wenk  2000      1:14.06  2:37.50  4:12.09    5:25.32   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  5:27.41                 
                     
10  Camille Erichsen  2001      1:17.23  2:36.78  4:11.06    5:25.33   
  Sigma Swim Birkerød  5:12.41                 
                     
11  Sofie Nielsen  2001      1:15.34  2:36.75  4:13.79    5:26.10   
  Slagelse Svømmeklub  5:16.68                 
                     
12  Caroline Hørlykke  2000      1:16.10  2:41.12  4:12.53    5:26.91   
  Lyngby Svømmeklub  5:19.45                 
                     
13  Xenia Bonnén Sjøgren  1997      1:14.44  2:39.11  4:13.83    5:28.11   
  Vest-Brøndby  5:18.89                 
                     
14  Megan Forslund Hansen  1997      1:14.86  2:42.13  4:17.35    5:28.91   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  5:21.47                 
                     
15  Zenia Aarestrup  2001      1:16.65  2:38.72  4:12.72    5:29.63   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:22.62                 
                     
16  Thea Laurberg Simonsen  1997      1:11.46  2:35.27  4:13.56    5:30.69   
  Lyngby Svømmeklub  5:16.74                 
                     
17  Isa Hovmand  2000      1:15.94  2:40.19  4:16.45    5:32.39   
  Svømmeklubben Syd  5:27.00                 
                     
18  Caroline Waage Nowak  2001      1:16.73  2:43.67  4:19.76    5:32.57   
  Gentofte Svømme Klub  5:39.71                 
                     
19  Sarah Aarslew Jensen  2000      1:19.81  2:48.18  4:19.69    5:32.58   
  Køge Svømmeklub  5:36.04                 
                     
20  Freja A. Skov  2000      1:18.11  2:43.37  4:19.93    5:35.20   
  Helsingør Svømmeklub  5:25.04                 
                     
21  Sara Tang-Holbek  2000      1:11.50  2:39.88  4:15.44    5:36.50   
  Lyngby Svømmeklub  5:23.87                 
                     
22  Natascha Bonnén Sjøgren  2000      1:16.74  2:43.45  4:22.25    5:39.00   
  Vest-Brøndby  5:36.92                 
                     
23  Pernille Pedersen  2001      1:17.97  2:44.06  4:21.68    5:42.60   
  Køge Svømmeklub  5:32.43                 
                     
24  Karina Garne Larsen  2000      1:18.11  2:46.11  4:24.29    5:43.35   
  Sigma Swim Allerød  5:32.89                 
                     
25  Katharina N Møller  2001      1:19.48  2:46.45  4:19.75    5:44.59   
  Vest-Brøndby  5:48.22                 
                     
26  Maria Borre Jacobsen  2001      1:15.28  2:51.81  4:30.86    5:54.41   
  Lyngby Svømmeklub  5:43.36                 
                     
27  Rebekka Windahl  2001      1:25.23  2:54.68  4:36.46    5:58.15   
  Hvidovre Svømme Klub  5:48.00                 
                     
28  Olivia Foltmar-Michaelsen  2001      1:16.58  2:47.87  4:32.23    6:01.39   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  5:35.74                 
                     
29  Frida Toudal  2001      1:31.09  3:02.05  4:42.16    6:08.80   
  Rønne Svømme Klub  5:47.89                 
                     
Cæcilie Buchholt Johansen  2001              DNS   
  Slangerup Svømmeklub  5:28.77                 
                     
Emma Lyngby Larsen  1998              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  5:12.84                 
                     
Cecilie Salskov Jensen  2000                Akut syg 
  Hørsholm Svømmeforening  5:34.20                 
                     
Emma Mikkelsen  2001              DSQ  >15 u/vand v/start 
  Vest-Brøndby  5:44.38                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  19 marts 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  11:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark