2020-10-20   10:31:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.00

Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  19 marts 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  09:58   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Marcus Krøyer Svendsen  1997    682  26.37  55.95  1:25.58    1:55.84   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:50.26                 
                     
Sebastian Ovesen  1994    668  26.63  56.24  1:25.81    1:56.68   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:49.74                 
                     
Giano Grillo  1998    646  27.48  58.16  1:27.68    1:57.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:54.23                 
                     
Jacob Holst  1991    644  27.57  57.61  1:26.85    1:58.06   
  Køge Svømmeklub  1:54.57                 
                     
Marc Calveras  1996    638  28.41  58.88  1:29.15    1:58.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:58.27                 
                     
Andreas Vestergaard  1999    637  28.78  58.07  1:29.74    1:58.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:59.40                 
                     
Magnus Sloth Poulsen  1995    619  26.74  56.94  1:27.54    1:59.67   
  Herlev Svømning  1:56.84                 
                     
Frederik Rindshøj  1999    615  27.93  56.86  1:29.01    1:59.88   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:59.27                 
                     
Lukas Storm  1999    608  28.19  58.95  1:30.30    2:00.38   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:58.54                 
                     
10  Niklas Broch Thielemann  1994    603  27.60  58.32  1:29.23    2:00.67   
  Sigma Swim Birkerød  1:55.28                 
                     
11  Mads Holm  1998    600  28.66  59.04  1:30.34    2:00.92   
  Nakskov Svømme Klub  1:57.35                 
                     
12  Hannibal Steenfos  1996    594  27.80  59.06  1:30.06    2:01.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:59.95                 
                     
13  Viktor Holm  1996    593  28.02  58.97  1:29.81    2:01.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:56.26                 
                     
14  Oliver Marcus Meng  1997    592  27.60  58.91  1:30.47    2:01.47   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:58.24                 
                     
15  Rasmus Steenberg  2000    589  27.73  58.76  1:29.71    2:01.68   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:57.03                 
                     
16  Marius Rasmussen  1999    585  28.37  59.86  1:31.68    2:01.91   
  Svømmeklubben Syd  1:58.40                 
                     
17  Sebastian Tullberg  2000    577  27.39  58.64  1:30.95    2:02.51   
  Sigma Swim Birkerød  1:58.72                 
                     
18  Philip Krogh Brønnicke  2000    576  28.73  1:00.09  1:32.03    2:02.54   
  Køge Svømmeklub  2:01.92                 
                     
19  Martin Nielsen  1997    576  28.42  58.77  1:31.46    2:02.58   
  Vest-Brøndby  1:59.48                 
                     
20  Jonas Vibsig Berding  1996    574  28.25  59.79  1:31.50    2:02.70   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:00.38                 
                     
21  Emil Hedegaard  1999    570  28.31  59.48  1:30.95    2:02.98   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:00.60                 
                     
22  Magnus Lundgren  1996    569  28.06  1:00.10  1:31.88    2:03.03   
  Køge Svømmeklub  1:55.67                 
                     
23  Mads Tornow Rasmussen  2000    569  28.06  58.68  1:31.63    2:03.04   
  Slangerup Svømmeklub  2:02.53                 
                     
24  Christian Andersen  1999    558  28.28  59.68  1:31.37    2:03.89   
  Søllerød Svømmeklub  2:02.70                 
                     
25  Mathias Nielsen  1999    557  28.34  59.51  1:30.56    2:03.92   
  Køge Svømmeklub  1:57.21                 
                     
26  Jakob Klint Axelsen  1996    552  28.72  1:00.32  1:32.29    2:04.29   
  Lyngby Svømmeklub  1:55.99                 
                     
27  William Lehn-Schiøler  2000    551  28.12  59.41  1:31.36    2:04.36   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:02.57                 
                     
28  Nikolai Skelsager  1996    537  28.28  59.56  1:32.27    2:05.43   
  Slangerup Svømmeklub  1:58.83                 
                     
29  Peter Vangsgaard  2000    533  27.84  59.57  1:32.81    2:05.74   
  Gentofte Svømme Klub  1:57.79                 
                     
30  Mathias Yu Fagerberg  2000    530  28.11  59.57  1:32.45    2:05.97   
  Ishøj Svømme Klub  2:03.41                 
                     
31  Pierre Høgenhaug  1999    528  28.34  1:00.06  1:32.96    2:06.19   
  Søllerød Svømmeklub  2:04.76                 
                     
32  William Matras  1998    523  28.39  59.97  1:33.02    2:06.54   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:00.51                 
                     
33  Johannes E. Mariegaard  1997    523  27.63  59.18  1:32.85    2:06.55   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:01.64                 
                     
34  Mads Rishøj  1999    520  28.58  1:00.78  1:33.76    2:06.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:03.13                 
                     
35  Mads Lünell Bruhn  1998    519  29.19  1:01.27  1:34.92    2:06.90   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:03.88                 
                     
36  Johan Wentorf  1999    517  29.30  1:01.69  1:34.20    2:07.05   
  Frederikssund Svømmeklub  2:05.60                 
                     
37  Andreas Mårtensson  1997    515  28.81  10.95  1:34.83    2:07.17   
  Sigma Swim Allerød  1:55.72                 
                     
38  Ferdinand Wahl  2000    509  28.76  1:01.52  1:35.05    2:07.68   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:03.11                 
                     
39  Simon Krøyer Svendsen  1999    509  28.49  1:01.18  1:33.87    2:07.74   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:05.48                 
                     
40  Gustav Bækgaard  1997    497  29.14  1:01.33  1:35.40    2:08.76   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:57.39                 
                     
41  Jon Riedel Pedersen  1998    483  29.51  1:01.01  1:35.13    2:09.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:00.94                 
                     
42  Lucas Alexander Meng  2000    483  29.25  1:02.26  1:35.60    2:09.99   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:05.95                 
                     
43  Gustav Frydensberg  1999    476  29.90  1:02.12  1:36.00    2:10.62   
  Lyngby Svømmeklub  2:06.83                 
                     
44  Nicolai Yung Hansen  2000    464  30.01  1:03.76  1:37.73    2:11.67   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:10.37                 
                     
45  Daniel Schytte  2000    459  30.23  1:05.13  1:39.61    2:12.18   
  Ringsted Svømme Klub  2:08.06                 
                     
46  Matthias Spring Granhøj  1999    453  30.86  1:04.04  1:39.37    2:12.79   
  Helsinge Svømmeklub  2:07.76                 
                     
47  Emil Compen  2000    449  29.34    1:37.95    2:13.12   
  Haslev Svømmeklub  2:10.49                 
                     
48  Jeppe Mathiassen  2000    443  29.70  1:03.23  1:37.79    2:13.77   
  Lyngby Svømmeklub  2:07.71                 
                     
Tobias Andersen  1998              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:05.01                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  19 marts 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  09:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark