2020-10-20   11:12:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.00

Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  19 marts 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  09:58   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Signe Bro  1999    752  28.96  1:00.71  1:32.30    2:04.23   
  Lyngby Svømmeklub  2:02.64                 
                     
Maj Howardsen  1997    722  29.47  1:01.66  1:33.57    2:05.90   
  Sigma Swim Allerød  2:02.85                 
                     
Marina Heller Hansen  1994    704  29.21  1:01.28  1:33.44    2:06.97   
  Sigma Swim Allerød  2:02.23                 
                     
Maja Nielsen  1996    680  30.74  1:03.94  1:36.42    2:08.45   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:05.22                 
                     
Christina Munkholm  1996    679  29.28  1:02.04  1:34.67    2:08.50   
  Køge Svømmeklub  2:01.28                 
                     
Klara Reeh  1999    674  29.92  1:02.44  1:35.03    2:08.82   
  Lyngby Svømmeklub  2:05.33                 
                     
Lisa Steen Duus  1997    674  30.54  1:03.24  1:36.18    2:08.85   
  Sigma Swim Birkerød  2:07.41                 
                     
Ida Schütt  1996    668  29.95  1:02.90  1:35.46    2:09.22   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:04.67                 
                     
Freja Gram  1999    664  29.76  1:02.64  1:36.05    2:09.44   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:05.81                 
                     
10  Maria Grandt  1998    647  30.72  1:03.77  1:37.56    2:10.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:07.73                 
                     
11  Amanda Højberg  1998    646  30.35  1:02.63  1:36.15    2:10.63   
  Lyngby Svømmeklub  2:07.25                 
                     
12  Phoebe Linde Atkins  2000    643  30.55  1:03.51  1:37.12    2:10.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:07.76                 
                     
13  Anna Boutrup  1998    639  30.71  1:04.26  1:37.82    2:11.15   
  Sigma Swim Birkerød  2:09.47                 
                     
14  Caroline Erichsen  1998    630  30.18  1:04.18  1:38.16    2:11.77   
  Sigma Swim Birkerød  2:07.30                 
                     
15  Amanda Duus  2000    622  30.03  1:03.31  1:37.28    2:12.29   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:10.58                 
                     
16  Sara Sylvest  2000    618  31.49  1:04.45  1:38.89    2:12.60   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:09.25                 
                     
17  Annabelle Grønbech Ladik  1997    614  30.94  1:04.58  1:38.77    2:12.91   
  Ringsted Svømme Klub  2:11.40                 
                     
18  Stephanie Hansen  1996    613  31.41  1:04.63  1:39.22    2:12.97   
  Sigma Swim Allerød  2:09.17                 
                     
19  Vera Staun Hansen  1999    611  31.19  1:05.33  1:39.60    2:13.13   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:14.48                 
                     
20  Lærke Toft Ruby  1999    609  31.64  1:05.16  1:40.20    2:13.26   
  Svømmeklubben Laksen  2:08.75                 
                     
21  Megan Forslund Hansen  1997    607  30.53  1:04.58  1:39.13    2:13.37   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:06.15                 
                     
22  Mathilde Hager  2001    605  31.14  1:05.13  1:40.06    2:13.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:16.64                 
                     
23  Sarah Missing  2001    603  30.73  1:04.30  1:39.69    2:13.71   
  Vest-Brøndby  2:10.58                 
                     
24  Sofie Kornbek  2000    599  31.34  1:04.79  1:40.18    2:13.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:10.86                 
                     
25  Frederikke Jensen  2000    591  31.57  1:06.19  1:40.98    2:14.61   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:14.99                 
                     
26  Frederikke Dons  1998    590  32.06  1:05.33  1:40.74    2:14.66   
  Hvidovre Svømme Klub  2:11.01                 
                     
27  Jessica Yu Mortensen  2000    588  31.52  1:06.44  1:40.03    2:14.81   
  Lyngby Svømmeklub  2:16.61                 
                     
28  Caroline Hørlykke  2000    580  32.45  1:07.02  1:41.13    2:15.43   
  Lyngby Svømmeklub  2:15.08                 
                     
29  Sofie Louise Nimb  2001    576  31.36  1:06.05  1:40.97    2:15.72   
  Lyngby Svømmeklub  2:11.09                 
                     
30  Sofie Brøgger  2000    575  31.00  1:05.36  1:40.99    2:15.80   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:14.98                 
                     
31  Silja Nielsdóttir Hansen  2001    573  32.50  1:06.52  1:42.09    2:15.98   
  Hvidovre Svømme Klub  2:11.02                 
                     
32  Sofia Altoft  1998    570  30.83  1:05.36  1:41.09    2:16.22   
  Hørsholm Svømmeforening  2:13.04                 
                     
33  Helena Berg Wenk  2000    570  31.19  1:06.11  1:41.13    2:16.23   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:11.24                 
                     
34  Luna Donde Feilberg  2000    569  31.93  1:07.18  1:41.22    2:16.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:15.82                 
                     
35  Josefine Strand Nielsen  2000    564  32.11  1:06.75  1:42.11    2:16.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:16.17                 
                     
36  Emma Maagøe  1999    563  31.62  1:05.95  1:41.89    2:16.77   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:13.07                 
                     
37  Katja Korbo Petersson  2001    563  31.65  1:06.32  1:41.25    2:16.81   
  JGI Svømning  2:11.50                 
                     
38  Thit Bondo  2000    561  31.84  1:06.57  1:42.15    2:16.92   
  Sigma Swim Birkerød  2:17.16                 
                     
39  Amalie W. Olsen  2001    560  31.19  1:07.19  1:41.34    2:17.04   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:16.00                 
                     
40  Sofie Andersen  2001    559  32.68  1:06.91  1:42.34    2:17.14   
  Slagelse Svømmeklub  2:12.70                 
                     
41  SIF Nikoline Madsen  2001    557  32.03  1:06.77  1:42.59    2:17.28   
  Gentofte Svømme Klub  2:14.93                 
                     
42  Frederikke Petri  2001    555  31.91  1:07.69  1:42.38    2:17.41   
  Søllerød Svømmeklub  2:14.04                 
                     
43  Caroline Waage Nowak  2001    548  31.74  1:06.89  1:42.18    2:17.99   
  Gentofte Svømme Klub  2:14.87                 
                     
44  Karla Louise Balle  2001    547  31.43  1:06.07  1:42.38    2:18.09   
  Helsingør Svømmeklub  2:12.38                 
                     
45  Maria Munch-Menzer  2001    535  32.09  1:07.37  1:43.74    2:19.11   
  Gentofte Svømme Klub  2:17.17                 
                     
46  Sophie Amalie Schøn  1999    525  31.76  1:07.82  1:43.33    2:19.97   
  Lyngby Svømmeklub  2:13.92                 
                     
47  Helena Hvid Hansen  2001    517  31.52  1:07.96  1:44.51    2:20.69   
  Helsingør Svømmeklub  2:29.83                 
                     
48  Sofia Qvade Rasmusen  2001    490  31.88  1:07.99  1:45.26    2:23.25   
  Hillerød Svømmeklub  2:18.88                 
                     
49  Clara Qvade Rasmusen  2001    483  32.64  1:08.48  1:46.58    2:23.99   
  Hillerød Svømmeklub  2:26.09                 
                     
50  Alberte Kjærsgaard  2001    480  32.36  1:07.92  1:46.37    2:24.27   
  Hillerød Svømmeklub  2:18.63                 
                     
51  Caroline Steffensen  2000    465  33.26  1:11.31  1:47.89    2:25.83   
  Ringsted Svømme Klub  2:22.94                 
                     
Josephine Holm  1999              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:00.95                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  19 marts 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  09:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark