2020-09-26   15:43:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17.00

Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  18 marts 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  23:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Nicolai Graae Hansen  1988    698          23.57   
  U.S.G  23.56                 
Peter Gjerulff  1996    664          23.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  24.02                 
Sebastian Ovesen  1994    656          24.06   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  23.97                 
Sebastian Tullberg  2000    635          24.32   
  Sigma Swim Birkerød  23.92                 
Claus Hansen  1995    623          24.48   
  Ringsted Svømme Klub  24.24                 
Frederik Rindshøj  1999    620          24.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  24.79                 
Jakob Klint Axelsen  1996    620          24.52  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  25.20                 
Marcus Olesen  1995    619          24.53  Deltager ikke i finalen 
  Farum Svømmeklub  24.87                 
Magnus Sloth Poulsen  1995    613          24.61  Deltager ikke i finalen 
  Herlev Svømning  25.09                 
10  Jacob M. Jørgensen  1997    600          24.79   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  24.95                 
11  Andreas Kaas Elmgreen  1999    597          24.83   
  Lyngby Svømmeklub  24.98                 
12  Thomas Bech  1998    594          24.87   
  Farum Svømmeklub  24.71                 
13  Marc Calveras  1996    592          24.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  25.10                 
14  Johannes E. Mariegaard  1997    588          24.95   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  23.96                 
15  Linus Koefoed Weiss  1999    578          25.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.92                 
16  Oliver Marcus Meng  1997    577          25.11   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  25.01                 
17  Magnus Andersen  1995    574          25.15  Deltager ikke i finalen 
  Roskilde Svømning  25.24                 
18  Mathias Yu Fagerberg  2000    572          25.18   
  Ishøj Svømme Klub  25.43                 
19  Giano Grillo  1998    569          25.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  25.04                 
20  Martin Nielsen  1997    561          25.34   
  Vest-Brøndby  25.56                 
21  Morten Møller Jensen  1992    559          25.38   
  Vest-Brøndby  25.55                 
22  Marius Rasmussen  1999    557          25.41   
  Svømmeklubben Syd  25.64                 
23  Marcus Rappenborg  1999    552          25.49   
  Hvidovre Svømme Klub  25.23                 
24  Tobias Andersen  1998    551          25.50   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  24.78                 
25  Alexander Eggers  1999    544          25.61   
  Sigma Swim Birkerød  25.21                 
26  Mads Tornow Rasmussen  2000    541          25.65   
  Slangerup Svømmeklub  25.57                 
27  Mathias Marsengo  1997    537          25.72   
  Helsingør Svømmeklub  25.42                 
28  Marc Bach Nielsen  1994    536          25.74   
  Hvidovre Svømme Klub  24.69                 
29  Jesper Frost Thomsen  1997    534          25.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  25.89                 
30  Jon Riedel Pedersen  1998    520          26.00   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  26.30                 
31  Emil Hedegaard  1999    518          26.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  26.14                 
32  Pierre Høgenhaug  1999    515          26.08   
  Søllerød Svømmeklub  26.52                 
33  Andreas Vestergaard  1999    503          26.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  25.76                 
34  Mads Hauge Sørensen  1997    499          26.36   
  Køge Svømmeklub  26.80                 
35  Jacob Holst  1991    494          26.44   
  Køge Svømmeklub  25.35                 
36  Filip Bækgaard  2000    490          26.51   
  Herlufsholm Svømmeklub  26.92                 
36  Jacob Funch Jørgensen  1999    490          26.51   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  26.80                 
38  Johan Feld Sørensen  1999    480          26.69   
  Lyngby Svømmeklub  26.98                 
39  Lars Breum Hansen  1997    480          26.70   
  Helsinge Svømmeklub  25.35                 
40  Mads Lünell Bruhn  1998    478          26.74   
  Herlufsholm Svømmeklub  26.51                 
41  Julius Munk  2000    475          26.79   
  Helsingør Svømmeklub  27.04                 
42  Owais Hamid  2000    474          26.80   
  Hvidovre Svømme Klub  26.71                 
43  Andreas Noer Sejrskild  1998    474          26.81   
  Hillerød Svømmeklub  25.28                 
44  Christian K. Jensen  2000    469          26.90   
  Sigma Swim Allerød  27.27                 
45  Daniel Schytte  2000    461          27.05   
  Ringsted Svømme Klub  26.41                 
46  Philip Agerskov  1998    461          27.06   
  Hillerød Svømmeklub  26.35                 
47  Jakob Schmidt  1999    460          27.07   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.86                 
48  Mikkel Samsøe Borch  1997    458          27.11   
  Hvidovre Svømme Klub  25.66                 
49  Martin Szokody  1999    458          27.12   
  Ringsted Svømme Klub  26.48                 
50  Casper Ramsdahl Sørensen  2000    456          27.16   
  Ringsted Svømme Klub  26.92                 
51  Oscar Fischer Kokholm  2000    454          27.20   
  Slagelse Svømmeklub  27.06                 
52  Matthias Spring Granhøj  1999    451          27.26   
  Helsinge Svømmeklub  26.47                 
53  Jacob Friland  1999    450          27.28   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.53                 
54  Anders Engtorp Olesen  1999    440          27.49   
  Roskilde Svømning  28.65                 
55  Casper Davidsen  1999    431          27.67   
  Vest-Brøndby  26.91                 
56  Mikkel Fogelberg Handberg  1998    431          27.68   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  26.50                 
57  Rasmus Aavang Jensen  1998    419          27.94   
  Slagelse Svømmeklub  28.66                 
58  Magnus Nygaard  2000    381          28.83   
  Slagelse Svømmeklub  29.46                 
59  Mads Haugård Hansen  2000    360          29.37   
  Hvidovre Svømme Klub  27.36                 
60  Niklas Andersson  1988    280          31.95   
  Helsingør Svømmeklub  32.24                 
61  Jonas Larsen  1992    146          39.66   
  Ishøj Svømme Klub  38.89                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  18 marts 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  23:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark