2020-09-24   19:04:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17.00

Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  18 marts 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  23:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.41 2015-06-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Pernille Blume  1994    863          24.92  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  24.79                 
Sarah Bro  1996    808          25.47   
  Gentofte Svømme Klub  25.98                 
Julie Kepp Jensen  2000    803          25.53   
  JGI Svømning  25.61                 
Kristina Thomsen  1991    782          25.75  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  25.60                 
Emilie Beckmann  1997    766          25.93  Deltager ikke i finalen 
  Tune I.F. Svømmeafdeling  26.14                 
Lærke Toft Ruby  1999    678          27.00   
  Svømmeklubben Laksen  26.82                 
Amanda Højberg  1998    675          27.04   
  Lyngby Svømmeklub  26.75                 
Maria Grandt  1998    666          27.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.94                 
Christina Munkholm  1996    658          27.27  Deltager ikke i finalen 
  Køge Svømmeklub  26.55                 
10  Sofia Altoft  1998    656          27.30   
  Hørsholm Svømmeforening  27.20                 
11  Thea Hovmand Larsen  1997    648          27.42   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.75                 
12  Mathilde Hager  2001    643          27.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.52                 
13  Tenna Jensen  1998    642          27.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.46                 
14  Victoria Bierre  2000    628          27.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  28.35                 
15  Anne Huse Gaarde-Hansen  1999    625          27.74   
  Sigma Swim Allerød  27.18                 
16  Mathilde Schwartz  1988    618          27.85   
  U.S.G  27.83                 
17  Sarah Missing  2001    610          27.97   
  Vest-Brøndby  27.92                 
18  Megan Forslund Hansen  1997    607          28.02   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.28                 
19  Andrea Paaske  2001    603          28.08  Deltager ikke i finalen 
  Roskilde Svømning  27.38                 
19  Regitze Gaard  2001    603          28.08   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.33                 
19  Sofie Brøgger  2000    603          28.08   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.96                 
22  Freja Gram  1999    598          28.16   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.48                 
22  Katja Korbo Petersson  2001    598          28.16   
  JGI Svømning  27.55                 
24  Amalie Frederiksen  2001    597          28.18   
  Slagelse Svømmeklub  28.82                 
25  Ida Agerbak Trandum  1996    595          28.20   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.48                 
26  Ida Schütt  1996    592          28.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.36                 
27  Sofie Kornbek  2000    588          28.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.95                 
28  Emilie Hørlykke  1998    585          28.37   
  Lyngby Svømmeklub  27.99                 
29  Marina Nissen Jakobsen  2000    582          28.42   
  Hørsholm Svømmeforening  28.52                 
30  Maj Howardsen  1997    576          28.51   
  Sigma Swim Allerød  27.61                 
31  Josefine Søgaard Andresen  2000    571          28.60   
  Lyngby Svømmeklub  28.81                 
32  Amanda Duus  2000    569          28.63   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.11                 
33  Sofie Andersen  2001    562          28.75   
  Slagelse Svømmeklub  28.92                 
34  Emma Maagøe  1999    557          28.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.60                 
35  Thit Bondo  2000    557          28.84   
  Sigma Swim Birkerød  28.67                 
36  Josefine Strand Nielsen  2000    552          28.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.10                 
37  Emilie Falbe-Hansen  1999    550          28.95   
  Gentofte Svømme Klub  27.77                 
38  Cecilie Elkjær  2001    547          29.01   
  Hvidovre Svømme Klub  29.50                 
39  Amalie W. Olsen  2001    546          29.03   
  Herlufsholm Svømmeklub  28.65                 
40  Emma Anne Ljungstrøm  1999    538          29.16   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.13                 
41  Nina Corydon-Petersen  1999    535          29.23   
  Roskilde Svømning  28.53                 
42  Lærke Viereck  1997    534          29.24   
  Roskilde Svømning  28.07                 
43  Frederikke Petri  2001    531          29.29   
  Søllerød Svømmeklub  28.91                 
44  Karla Louise Balle  2001    530          29.31   
  Helsingør Svømmeklub  29.03                 
45  Freja A. Skov  2000    524          29.42   
  Helsingør Svømmeklub  29.67                 
46  Sara Tang-Holbek  2000    522          29.46   
  Lyngby Svømmeklub  29.05                 
47  Nicoline Reinstrup  1998    521          29.48   
  Helsingør Svømmeklub  27.70                 
48  Alberte Kjærsgaard  2001    514          29.61   
  Hillerød Svømmeklub  29.27                 
49  Nikoline Biltoft-Jensen  2001    507          29.75   
  Lyngby Svømmeklub  29.76                 
50  Helena Berg Wenk  2000    506          29.76   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.02                 
51  Caroline Waage Nowak  2001    505          29.78   
  Gentofte Svømme Klub  28.77                 
52  Emilie Larsen  2001    490          30.09   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  29.46                 
53  Cecilie Kristiansen  1990    46          1:05.81   
  Ringsted Svømme Klub  1:03.68                 
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001                Afmeldt 
  Tune I.F. Svømmeafdeling  29.06                 
Emily Gantriis  1999              DSQ  Tyvstart 
  Helsinge Svømmeklub  26.12                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  18 marts 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  23:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark