2020-11-30   03:01:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17.00

Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  18 marts 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  23:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 2010-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sigma Damer A  1994    771          8:23.78   
  Sigma Swim  8:22.48                 
  Lisa Steen Duus  1997      1:02.83  2:07.48      2:07.48   
  Anna Boutrup  1998      1:02.12  2:06.45      4:13.93   
  Marina Heller Hansen  1994      59.45  2:05.24      6:19.17   
  Maj Howardsen  1997      1:00.70  2:04.61      8:23.78   
                     
Lyngby Junior 1  1999    708          8:38.43   
  Lyngby Svømmeklub  8:39.28                 
  Signe Bro  1999      1:01.87  2:05.83      2:05.83   
  Klara Reeh  1999      1:01.38  2:07.28      4:13.11   
  Caroline Hørlykke  2000      1:03.35  2:13.23      6:26.34   
  Sofie Louise Nimb  2001      1:03.62  2:12.09      8:38.43   
                     
Triton Damer    704          8:39.21   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  8:30.79                 
  Julie Aglund Lauridsen  1996        2:09.55      2:09.55   
  Maja Nielsen  1996        2:09.10      4:18.65   
  Camilla Dufour  1996        2:11.09      6:29.74   
  Megan Forslund Hansen  1997        2:09.47      8:39.21   
                     
Kvik Piger 1    701          8:40.15   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  8:28.63                 
  Josephine Holm  1999      1:02.57  2:10.30      2:10.30   
  Phoebe Linde Atkins  2000      1:03.26  2:11.08      4:21.38   
  Sara Sylvest  2000      1:03.84  2:12.69      6:34.07   
  Ida Schütt  1996      1:01.43  2:06.08      8:40.15   
                     
Sigma Damer B  1994    688          8:43.27   
  Sigma Swim  8:32.28                 
  Sara Krog Christoffersen  1996      1:02.78  2:11.02      2:11.02   
  Stephanie Hansen  1996      1:03.09  2:11.78      4:22.80   
  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997      1:02.44  2:10.92      6:33.72   
  Caroline Erichsen  1998      1:02.06  2:09.55      8:43.27   
                     
Hovedstaden Damer 1  2001    670          8:47.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  8:37.26                 
  Maria Grandt  1998      1:03.03  2:10.30      2:10.30   
  Tenna Jensen  1998      1:03.90  2:12.84      4:23.14   
  Luna Donde Feilberg  2000      1:05.17  2:12.29      6:35.43   
  Emma Maagøe  1999      1:04.51  2:12.54      8:47.97   
                     
Triton Junior Piger    669          8:48.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  8:40.79                 
  Katrine B. Hansen  1999      1:04.15  2:10.31      2:10.31   
  Amanda Duus  2000      1:03.31  2:12.37      4:22.68   
  Helena Berg Wenk  2000      1:04.25  2:12.47      6:35.15   
  Frederikke Jensen  2000      1:05.26  2:13.04      8:48.19   
                     
Lyngby Damer    668          8:48.37   
  Lyngby Svømmeklub  8:49.40                 
  Amanda Højberg  1998      1:02.76  2:11.30      2:11.30   
  Anna Brandt Nielsen  1998      1:01.41  2:06.48      4:17.78   
  Thea Laurberg Simonsen  1997      1:04.94  2:15.54      6:33.32   
  Emilie Hørlykke  1998      1:04.78  2:15.05      8:48.37   
                     
Hovedstaden Damer 2  2001    624          9:00.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  8:53.20                 
  Mathilde Hager  2001      1:05.13  2:13.56      2:13.56   
  Vera Staun Hansen  1999      1:04.45  2:12.34      4:25.90   
  Eva Olsen  2000      1:05.41  2:16.68      6:42.58   
  Josefine Strand Nielsen  2000      1:05.44  2:17.93      9:00.51   
                     
10  Sigma Junior Piger A  1999    607          9:05.47   
  Sigma Swim  8:50.21                 
  Amanda Egerod Lund  2000      1:04.86  2:13.81      2:13.81   
  Mia Steen Duus  2001      1:04.37  2:13.04      4:26.85   
  Camille Erichsen  2001      1:08.47  2:20.98      6:47.83   
  Katrine Stampe  2000      1:06.21  2:17.64      9:05.47   
                     
11  Stv Damer    582          9:13.35   
  Swim Team Vestsjælland  8:57.78                 
  Sofie Nielsen  2001      1:06.61  2:18.68      2:18.68   
  Amalie Gotthard  1999      1:05.56  2:17.85      4:36.53   
  Sofie Andersen  2001      1:08.24  2:19.16      6:55.69   
  Amalie Frederiksen  2001      1:06.91  2:17.66      9:13.35   
                     
12  Lyngby Junior 2  1999    568          9:17.91   
  Lyngby Svømmeklub  8:50.82                 
  Emma Bjørnholdt  2000        2:21.84      2:21.84   
  Hannah Pilgaard  1999                 
  Sara Tang-Holbek  2000                 
  Jessica Yu Mortensen  2000        9:17.91      9:17.91   
                     
13  Helsingør Damer    548          9:24.63   
  Helsingør Svømmeklub  9:17.19                 
  Mia Wennecke  1999      1:08.94  2:23.65      2:23.65   
  Freja A. Skov  2000      1:07.98  2:21.97      4:45.62   
  Frederikke Houen  1998      1:06.51  2:19.43      7:05.05   
  Karla Louise Balle  2001      1:07.74  2:19.58      9:24.63   
                     
Farum Girl Squad  1999              DSQ  Tyvstart 3.sv. 
  Farum Svømmeklub  9:24.78                 
  Kathrine Pii Frederiksen  2000      1:10.48  2:28.96      2:28.96   
  Sara Krell Refn  1999      1:10.47  2:25.58      4:54.54   
                     
Kvik Piger 2              DSQ  Tyvstart 4.sv. 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  8:49.13                 
  Sofie Kornbek  2000      1:04.10  2:15.16      2:15.16   
  Kajsa Gregersen  2001      1:05.03  2:14.82      4:29.98   
  Regitze Gaard  2001      1:05.59  2:15.40      6:45.38   
                     
Køge Junior Piger  2001              DSQ  Tyvstart 4.sv. 
  Køge Svømmeklub  9:29.60                 
  Sarah Aarslew Jensen  2000      1:08.90  2:21.10      2:21.10   
  Maria Caroline Krumbak  2000      1:06.99  2:20.85      4:41.95   
  Pernille Pedersen  2001      1:10.07  2:27.38      7:09.33   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  18 marts 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  23:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark