2020-09-26   16:54:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17.00

Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  18 marts 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  23:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Maj Howardsen  1997    787  1:01.65  2:06.16  3:12.27    4:18.13   
  Sigma Swim Allerød  4:16.31                 
                     
Lisa Steen Duus  1997    732  1:04.76  2:11.58  3:18.21    4:24.43   
  Sigma Swim Birkerød  4:24.31                 
                     
Julie Aglund Lauridsen  1996    730  1:04.09  2:11.31  3:18.24    4:24.68   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:15.59                 
                     
Signe Bro  1999    719  1:05.20  2:14.97  3:20.57    4:25.96   
  Lyngby Svømmeklub  4:22.97                 
                     
Marina Heller Hansen  1994    700  1:02.66  2:09.62  3:18.72    4:28.38   
  Sigma Swim Allerød  4:16.53                 
                     
Ida Schütt  1996    698  1:05.07  2:13.48  3:21.32    4:28.71   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:22.85                 
                     
Klara Reeh  1999    688  1:05.47  2:14.30  3:22.76    4:29.89   
  Lyngby Svømmeklub  4:23.22                 
                     
Phoebe Linde Atkins  2000    686  1:05.77  2:14.64  3:22.83    4:30.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:24.85                 
                     
Anna Boutrup  1998    684  1:04.89  2:13.29  3:22.92    4:30.54   
  Sigma Swim Birkerød  4:21.70                 
                     
10  Josephine Holm  1999    670  1:05.04  2:13.70  3:23.28    4:32.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:16.34                 
                     
11  Anna Brandt Nielsen  1998    668  1:06.95  2:14.42  3:23.04    4:32.59   
  Lyngby Svømmeklub  4:38.18                 
                     
12  Maria Grandt  1998    667  1:04.89  2:13.73  3:23.54    4:32.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:31.45                 
                     
13  Sara Sylvest  2000    667  1:04.99  2:14.19  3:24.06    4:32.82   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:29.31                 
                     
14  Caroline Erichsen  1998    661  1:05.69  2:15.09  3:24.91    4:33.57   
  Sigma Swim Birkerød  4:28.81                 
                     
15  Sara Krog Christoffersen  1996    661  1:05.95  2:15.06  3:25.02    4:33.60   
  Sigma Swim Birkerød  4:30.34                 
                     
16  Christina Munkholm  1996    657  1:04.49  2:13.54  3:22.62    4:34.16   
  Køge Svømmeklub  4:22.45                 
                     
17  Freja Gram  1999    652  1:08.08  2:17.42  3:27.53    4:34.82   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:25.74                 
                     
18  Katrine B. Hansen  1999    650  1:06.38  2:16.40  3:26.13    4:35.14   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:33.77                 
                     
19  Laura Findahl Andersen  2001    644  1:06.00  2:15.95  3:25.88    4:35.97   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:42.89                 
                     
20  Stephanie Hansen  1996    631  1:06.14  2:16.62  3:27.27    4:37.85   
  Sigma Swim Allerød  4:32.32                 
                     
21  Marie-Louise Stentved  2000    630  1:07.70  2:17.80  3:28.22    4:37.99   
  Herlev Svømning  4:41.18                 
                     
22  Sofie Louise Nimb  2001    623  1:08.05  2:18.52  3:29.48    4:38.95   
  Lyngby Svømmeklub  4:36.20                 
                     
23  Cecilie Wiuff  2000    622  1:06.14  2:16.40  3:28.24    4:39.12   
  Herlev Svømning  4:37.33                 
                     
24  Josefine Strand Nielsen  2000    622  1:07.50  2:19.17  3:29.65    4:39.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:38.75                 
                     
25  Helena Berg Wenk  2000    615  1:05.70  2:16.12  3:28.20    4:40.18   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:34.87                 
                     
26  Mia Steen Duus  2001    613  1:07.38  2:18.53  3:30.39    4:40.46   
  Sigma Swim Birkerød  4:44.99                 
                     
27  Frederikke Jensen  2000    612  1:06.72  2:17.86  3:29.76    4:40.64   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:40.34                 
                     
28  Silja Nielsdóttir Hansen  2001    599  1:07.39  2:18.95  3:31.66    4:42.70   
  Hvidovre Svømme Klub  4:32.93                 
                     
29  Amanda Egerod Lund  2000    598  1:06.71  2:17.37  3:29.92    4:42.83   
  Sigma Swim Allerød  4:34.77                 
                     
30  Sarah Missing  2001    598  1:07.14  2:18.92  3:32.27    4:42.93   
  Vest-Brøndby  4:35.36                 
                     
31  Sofie Nielsen  2001    597  1:08.05  2:19.51  3:32.58    4:42.95   
  Slagelse Svømmeklub  4:33.11                 
                     
32  Sofie Kornbek  2000    596      3:30.81    4:43.13   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:36.99                 
                     
33  Frederikke Dons  1998    587  1:07.14  2:18.68  3:31.68    4:44.68   
  Hvidovre Svømme Klub  4:34.61                 
                     
34  Eva Olsen  2000    585  1:09.83  2:23.50  3:34.86    4:44.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:47.93                 
                     
35  SIF Nikoline Madsen  2001    581  1:08.56  2:21.53  3:34.18    4:45.59   
  Gentofte Svømme Klub  4:45.59                 
                     
36  Luna Donde Feilberg  2000    579  1:08.59  2:20.53  3:32.93    4:45.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:45.21                 
                     
37  Karla Louise Balle  2001    577  1:08.03  2:21.48  3:35.21    4:46.17   
  Helsingør Svømmeklub  4:53.80                 
                     
38  Annabelle Grønbech Ladik  1997    577  1:07.10  2:19.36  3:33.02    4:46.32   
  Ringsted Svømme Klub  4:40.27                 
                     
39  Emma Bjørnholdt  2000    575  1:08.75  2:18.14  3:31.77    4:46.51   
  Lyngby Svømmeklub  4:45.51                 
                     
40  Jessica Yu Mortensen  2000    565  1:08.00  2:19.25  3:33.25    4:48.22   
  Lyngby Svømmeklub  4:41.25                 
                     
41  Camille Erichsen  2001    565  1:09.21  2:21.30  3:34.73    4:48.23   
  Sigma Swim Birkerød  4:57.47                 
                     
42  Sarah Aarslew Jensen  2000    561  1:08.82  2:22.90  3:36.28    4:48.93   
  Køge Svømmeklub  4:48.14                 
                     
43  Caroline Hørlykke  2000    557  1:07.88  2:20.65  3:34.17    4:49.61   
  Lyngby Svømmeklub  4:36.01                 
                     
44  Amalie Gotthard  1999    552  1:09.45  2:22.85  3:36.89    4:50.47   
  Slagelse Svømmeklub  4:44.15                 
                     
45  Isa Hovmand  2000    550  1:09.70  2:24.49  3:38.28    4:50.91   
  Svømmeklubben Syd  4:50.86                 
                     
46  Caroline Waage Nowak  2001    549  1:08.57  2:21.95  3:36.98    4:51.00   
  Gentofte Svømme Klub  4:47.66                 
                     
47  Thit Bondo  2000    543  1:10.40  2:24.07  3:38.78    4:52.05   
  Sigma Swim Birkerød  4:40.77                 
                     
48  Anna Aavang Brendstrup  2000    541  1:08.15  2:21.72  3:37.07    4:52.38   
  Roskilde Svømning  4:41.57                 
                     
49  Maria Munch-Menzer  2001    538  1:10.61  2:24.86  3:39.44    4:52.93   
  Gentofte Svømme Klub  4:45.36                 
                     
50  Frederikke Petri  2001    534  1:09.69  2:23.94  3:39.82    4:53.74   
  Søllerød Svømmeklub  4:45.85                 
                     
51  Stine Eskebo Nielsen  2001    533  1:09.91  2:24.43  3:39.88    4:53.97   
  Vest-Brøndby  4:55.11                 
                     
52  Maria Caroline Krumbak  2000    531  1:09.72  2:24.71  3:38.69    4:54.19   
  Køge Svømmeklub  4:50.92                 
                     
53  Cæcilie Buchholt Johansen  2001    526          4:55.18   
  Slangerup Svømmeklub  4:49.85                 
                     
54  Emilia Harlund  1999    518  1:09.29  2:24.71  3:41.31    4:56.68   
  Nakskov Svømme Klub  4:46.36                 
                     
55  Karina Garne Larsen  2000    512  1:10.15  2:25.87  3:42.40    4:57.83   
  Sigma Swim Allerød  4:51.29                 
                     
56  Helena Hvid Hansen  2001    504  1:10.92  2:27.03  3:43.61    4:59.53   
  Helsingør Svømmeklub  4:54.26                 
                     
57  Sofia Qvade Rasmusen  2001    502  1:10.81  2:25.78  3:42.39    4:59.79   
  Hillerød Svømmeklub  4:51.55                 
                     
58  Clara Qvade Rasmusen  2001    497  1:11.46  2:29.38      5:00.78   
  Hillerød Svømmeklub  4:56.05                 
                     
59  Augusta Marie Christensen  2000    495  1:11.05  2:27.61  3:44.52    5:01.26   
  Hillerød Svømmeklub  4:47.82                 
                     
60  Emma Mikkelsen  2001    474  1:13.51  2:32.81  3:50.47    5:05.60   
  Vest-Brøndby  4:58.87                 
                     
61  Mia Wennecke  1999    469  1:12.16  2:31.04  3:50.43    5:06.74   
  Helsingør Svømmeklub  4:45.27                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  18 marts 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  23:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark