Tulokset Øst Junior/Senior Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 20 marts 2016 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2016 |
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Anton Olsen | 1998 | 636 | 26.60 | 57.93 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 56.19 | |||||||||
2 | Frederik Nerving | 1997 | 599 | 26.64 | 59.09 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.51 | |||||||||
3 | Thomas Bech | 1998 | 598 | 28.04 | 59.11 | |||||
Farum Svømmeklub | 58.60 | |||||||||
4 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 595 | 27.13 | 59.20 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.62 | |||||||||
5 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 592 | 27.14 | 59.30 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.38 | |||||||||
6 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 585 | 27.49 | 59.55 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.65 | |||||||||
7 | Frederik Galving | 1998 | 576 | 27.96 | 59.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.65 | |||||||||
8 | Magnus Carstensen | 1999 | 569 | 27.37 | 1:00.12 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 58.45 | |||||||||
9 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 555 | 28.61 | 1:00.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.34 | |||||||||
10 | Marcus Rappenborg | 1999 | 553 | 27.66 | 1:00.69 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:00.02 | |||||||||
11 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 549 | 27.59 | 1:00.83 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:00.45 | |||||||||
12 | Claus Hansen | 1995 | 541 | 27.65 | 1:01.13 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 58.03 | |||||||||
13 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 530 | 29.46 | 1:01.56 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:00.94 | |||||||||
14 | Julius Munk | 2000 | 521 | 28.78 | 1:01.88 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.08 | |||||||||
15 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 519 | 29.81 | 1:01.99 | |||||
Vest-Brøndby | 1:02.06 | |||||||||
16 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 507 | 29.26 | 1:02.44 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.63 | |||||||||
17 | Johan Wentorf | 1999 | 504 | 29.87 | 1:02.59 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:02.20 | |||||||||
18 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 503 | 29.88 | 1:02.63 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.26 | |||||||||
19 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 488 | 29.79 | 1:03.24 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.06 | |||||||||
20 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 462 | 29.57 | 1:04.44 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:00.92 | |||||||||
21 | Lukas Storm | 1999 | 460 | 29.85 | 1:04.53 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.54 | |||||||||
22 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 454 | 30.70 | 1:04.78 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:03.29 | |||||||||
23 | Jakob Dynesen | 2000 | 453 | 30.57 | 1:04.84 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:04.80 | |||||||||
24 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 452 | 29.74 | 1:04.87 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:02.74 | |||||||||
25 | Martin Szokody | 1999 | 452 | 28.44 | 1:04.90 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:02.48 | |||||||||
26 | Emil Hedegaard | 1999 | 451 | 30.16 | 1:04.92 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.25 | |||||||||
27 | Mathias Nielsen | 1999 | 443 | 29.53 | 1:05.31 | |||||
Køge Svømmeklub | 59.97 | |||||||||
28 | Frederik Presskorn | 2000 | 443 | 30.32 | 1:05.32 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.74 | |||||||||
29 | Riyan Salem | 1998 | 442 | 30.86 | 1:05.37 | |||||
Roskilde Svømning | 1:00.94 | |||||||||
30 | Karl Bryde | 2000 | 440 | 29.19 | 1:05.47 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:06.21 | |||||||||
31 | Kasper Bitzer | 2000 | 434 | 31.06 | 1:05.76 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 1:04.71 | |||||||||
32 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 433 | 29.78 | 1:05.83 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 1:05.30 | |||||||||
33 | Marius Rasmussen | 1999 | 433 | 30.01 | 1:05.85 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:01.93 | |||||||||
34 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 410 | 30.69 | 1:07.05 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.62 | |||||||||
35 | Jakob Schmidt | 1999 | 381 | 31.15 | 1:08.69 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.01 | |||||||||
36 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 350 | 31.71 | 1:10.69 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:02.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 20 marts 2016 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:06 |