Results for Øst Junior/Senior Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
20 marts 2016 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
10:53 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 marts 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
680 |
35.93 |
1:17.48 |
1:57.13 |
|
2:38.17 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
666 |
35.79 |
1:17.17 |
1:57.06 |
|
2:39.22 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
|
642 |
37.25 |
1:20.27 |
1:59.61 |
|
2:41.25 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
|
583 |
36.72 |
1:20.09 |
2:02.40 |
|
2:46.50 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
|
582 |
37.84 |
1:20.72 |
2:03.47 |
|
2:46.58 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:42.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
|
554 |
39.01 |
1:22.99 |
2:05.50 |
|
2:49.37 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Liva Schmid |
2000 |
|
549 |
37.61 |
1:21.04 |
2:04.52 |
|
2:49.86 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:42.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
543 |
29.51 |
2:23.37 |
2:06.87 |
|
2:50.42 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:42.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
|
537 |
38.98 |
1:25.16 |
2:07.16 |
|
2:51.14 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:42.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Merle F. V. Christensen |
1998 |
|
530 |
38.45 |
1:21.82 |
2:06.65 |
|
2:51.86 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:48.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sofie Strandby |
1999 |
|
524 |
39.32 |
1:22.80 |
2:07.40 |
|
2:52.47 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:48.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
|
521 |
40.31 |
1:24.17 |
2:08.86 |
|
2:52.77 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:47.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sara Tang-Holbek |
2000 |
|
511 |
40.15 |
1:24.50 |
2:09.36 |
|
2:54.00 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:47.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
|
509 |
37.72 |
1:22.56 |
2:06.60 |
|
2:54.13 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Julie Bak |
1997 |
|
500 |
38.39 |
1:23.09 |
2:07.74 |
|
2:55.25 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:47.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Katharina N Møller |
2001 |
|
493 |
38.23 |
1:23.01 |
2:09.31 |
|
2:56.05 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:58.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Signe Nielsen |
1998 |
|
492 |
39.41 |
1:25.81 |
2:10.15 |
|
2:56.10 |
Deltager ikke i finalen |
|
Ringsted Svømme Klub |
2:41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Pernille Pedersen |
2001 |
|
490 |
40.55 |
1:25.21 |
2:10.43 |
|
2:56.42 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:49.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Katrine V. Sørensen |
1996 |
|
490 |
38.83 |
1:23.76 |
2:10.53 |
|
2:56.45 |
Deltager ikke i finalen |
|
Vest-Brøndby |
2:48.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
|
478 |
40.23 |
1:25.92 |
2:11.58 |
|
2:57.85 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
478 |
42.69 |
1:26.65 |
2:13.84 |
|
2:57.88 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:54.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Signe Skousen |
1999 |
|
474 |
38.99 |
1:25.10 |
2:10.34 |
|
2:58.33 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:55.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Isabel Mass |
1998 |
|
471 |
41.06 |
1:25.73 |
2:12.03 |
|
2:58.73 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:49.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Kamilla Larsen |
1996 |
|
461 |
41.64 |
1:25.04 |
2:14.01 |
|
2:59.99 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:52.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Hannah Pilgaard |
1999 |
|
461 |
41.96 |
1:25.81 |
2:14.58 |
|
3:00.00 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:54.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
|
446 |
40.74 |
1:27.18 |
2:15.01 |
|
3:02.03 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:51.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Marta Kruse Johansen |
2000 |
|
442 |
41.29 |
1:28.76 |
2:15.07 |
|
3:02.50 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:55.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Anika Bryde |
2000 |
|
442 |
41.50 |
1:27.37 |
2:15.49 |
|
3:02.52 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:58.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Laura Andersen |
1997 |
|
420 |
39.23 |
1:28.24 |
2:15.53 |
|
3:05.71 |
|
|
Ishøj Svømme Klub |
2:55.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Andrea M. Lang Bolvig |
2000 |
|
417 |
42.02 |
1:29.20 |
2:17.09 |
|
3:06.13 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:58.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
|
368 |
43.03 |
1:33.75 |
2:22.55 |
|
3:13.95 |
|
|
Farum Svømmeklub |
3:02.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Frida Toudal |
2001 |
|
356 |
43.42 |
1:33.80 |
2:23.56 |
|
3:16.15 |
|
|
Rønne Svømme Klub |
3:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Malou Carlsen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
1 hånd i mål |
|
Nakskov Svømme Klub |
3:03.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
20 marts 2016 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
10:53 |
|