Tulokset Øst Junior/Senior Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 23 marts 2016 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 09:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2016 |
Løb 40, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:43.39 2015-07-04 |
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Kvik Drenge 1 | 0 | 660 | 3:58.06 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:54.20 | |||||||||
Oliver Marcus Meng | 1997 | 29.72 | 1:02.00 | 1:02.00 | ||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 29.33 | 1:04.05 | 2:06.05 | ||||||
Frederik Galving | 1998 | 25.89 | 58.16 | 3:04.21 | ||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 25.30 | 53.85 | 3:58.06 | ||||||
2 | Lyngby Herrer | 0 | 624 | 4:02.55 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:48.74 | |||||||||
Oliver Berggren Smidt | 1997 | 29.87 | 1:01.87 | 1:01.87 | ||||||
Jakob Klint Axelsen | 1996 | 29.18 | 1:05.32 | 2:07.19 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 25.77 | 58.24 | 3:05.43 | ||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 26.12 | 57.12 | 4:02.55 | ||||||
3 | Kvik Drenge 2 | 0 | 564 | 4:10.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:18.74 | |||||||||
Jon Riedel Pedersen | 1998 | 31.56 | 1:03.30 | 1:03.30 | ||||||
Viktor Holm | 1996 | 34.28 | 1:12.71 | 2:16.01 | ||||||
Frederik Nerving | 1997 | 27.58 | 59.99 | 3:16.00 | ||||||
Johannes E. Mariegaard | 1997 | 25.95 | 54.80 | 4:10.80 | ||||||
4 | Hovedstaden Herrer 2 | 2000 | 558 | 4:11.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:18.14 | |||||||||
Linus Koefoed Weiss | 1999 | 31.48 | 1:03.33 | 1:03.33 | ||||||
Jesper Frost Thomsen | 1997 | 34.58 | 1:13.17 | 2:16.50 | ||||||
Hannibal Steenfos | 1996 | 27.90 | 1:00.80 | 3:17.30 | ||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 26.47 | 54.34 | 4:11.64 | ||||||
5 | Vest Herrer | 1992 | 554 | 4:12.37 | ||||||
Vest-Brøndby | 4:06.90 | |||||||||
Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 31.58 | 1:04.38 | 1:04.38 | ||||||
Gøkhan Dagidir | 1995 | 32.80 | 1:09.79 | 2:14.17 | ||||||
Lars Thor Sørensen | 1999 | 28.67 | 1:03.38 | 3:17.55 | ||||||
Martin Nielsen | 1997 | 26.12 | 54.82 | 4:12.37 | ||||||
6 | Køge Junior Drenge | 2000 | 522 | 4:17.29 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:26.70 | |||||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 31.32 | 1:04.15 | 1:04.15 | ||||||
Andreas L. Damgård | 2000 | 33.09 | 1:13.03 | 2:17.18 | ||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 29.29 | 1:03.74 | 3:20.92 | ||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 25.93 | 56.37 | 4:17.29 | ||||||
7 | Triton Herrer | 0 | 514 | 4:18.74 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:59.79 | |||||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 31.25 | 1:03.68 | 1:03.68 | ||||||
Emil Andersen | 1992 | 33.28 | 1:14.18 | 2:17.86 | ||||||
Rasmus Hasemann | 1996 | 27.87 | 1:01.88 | 3:19.74 | ||||||
Mads Rishøj | 1999 | 28.05 | 59.00 | 4:18.74 | ||||||
- | Farum Guns 2 | 1990 | 4:15.40 | EXTRA | ||||||
Farum Svømmeklub | 4:15.91 | |||||||||
Chris Johansen | 1996 | 32.77 | 1:06.58 | 1:06.58 | ||||||
Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 33.11 | 1:11.54 | 2:18.12 | ||||||
Thomas Bech | 1998 | 27.73 | 58.96 | 3:17.08 | ||||||
Malthe Letting | 2001 | 27.25 | 58.32 | 4:15.40 | ||||||
- | Hovedstaden Herrer 1 | 2000 | DSQ | Tyvstart 4. sv. | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:59.85 | |||||||||
Marc Calveras | 1996 | 29.34 | 1:00.93 | 1:00.93 | ||||||
Timon Wedekind | 1996 | 31.38 | 1:10.89 | 2:11.82 | ||||||
Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 27.45 | 1:00.26 | 3:12.08 | ||||||
- | Sigma Junior B | 1998 | DSQ | Tyvstart 2. sv. | ||||||
Sigma Swim | 4:28.39 | |||||||||
Alexander Eggers | 1999 | 31.32 | 1:06.00 | 1:06.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 23 marts 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:43 |