Resultater for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Resultat Løb 9 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 09:40 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Kohberg |
Matilde Riis Sørensen (88), West Swim Esbjerg - 4.25.25 (2011) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.79 | 2:12.71 | 3:21.34 | 4:27.61 | |||
2 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:05.42 | 2:15.90 | 3:27.43 | 4:38.44 | |||
3 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.21 | 2:18.50 | 3:30.51 | 4:42.89 | |||
4 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 1:07.68 | 2:19.24 | 3:31.77 | 4:42.95 | |||
5 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:06.34 | 2:18.20 | 3:31.27 | 4:43.26 | |||
6 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:08.89 | 2:19.05 | 3:31.31 | 4:43.46 | |||
7 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.29 | 2:22.56 | 3:35.06 | 4:46.13 | |||
8 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 1:06.95 | 2:20.55 | 3:35.34 | 4:47.95 | |||
9 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.23 | 2:22.95 | 3:37.07 | 4:49.51 | |||
10 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.68 | 2:26.31 | 3:39.74 | 4:52.11 | |||
11 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.91 | 2:25.69 | 3:39.23 | 4:52.34 | |||
12 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.10 | 2:24.82 | 3:39.75 | 4:55.11 | |||
13 | Line Sloth Holm | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.93 | 2:27.42 | 3:43.55 | 4:55.82 | |||
14 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.86 | 2:28.10 | 3:44.68 | 5:00.35 | |||
15 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 1:13.97 | 2:33.93 | 3:52.31 | 5:07.89 | |||
16 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | DeltaSwim | 1:11.85 | 2:30.68 | 3:50.67 | 5:09.18 | |||
17 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:15.28 | 2:33.72 | 3:51.81 | 5:09.48 | |||
18 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder Svømmeklub | 1:14.31 | 2:35.20 | 3:54.53 | 5:11.29 | |||
19 | Matilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:14.64 | 2:35.87 | 3:55.11 | 5:11.87 | |||
20 | Mie Trothe | 1998 | DeltaSwim | 1:19.59 | 3:26.89 | 4:52.72 | 5:33.90 | |||
21 | Ida Marie Nielsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:20.60 | 2:47.43 | 4:14.82 | 5:41.56 | |||
22 | Anne Hazell Brink | 1999 | O.S.L.F. | 1:20.02 | 2:48.54 | 4:17.59 | 5:43.12 | |||
- | Julie K Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:40 |