Resultat för DGI Landsmesterskab 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:01 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1926-1966 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rita Hauge | 1965 | DGI Østjylland | 33.14 | 1:09.72 | |||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1967-1976 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elisabeth Melchiorsen | 1975 | DGI Østjylland | 41.77 | 1:24.97 | |||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1977-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Damborg | 1982 | DGI Østjylland | 35.87 | 1:15.21 | |||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 29.05 | 1:00.86 | |||||
2 | Jasmin Fasel | 1996 | Dgi Sønderjylland | 30.76 | 1:03.56 | |||||
3 | Anne Holm | 1999 | DGI Storstrømmen | 31.41 | 1:03.96 | |||||
4 | Martha Moeslund | 1998 | DGI Nordjylland | 31.24 | 1:04.14 | |||||
5 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 31.52 | 1:04.97 | |||||
6 | Nicole Jensen | 1996 | DGI Storstrømmen | 31.26 | 1:05.51 | |||||
7 | Emma Kjær | 1999 | DGI Nordjylland | 32.34 | 1:07.77 | |||||
8 | Nina Madsen Teller | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 33.37 | 1:10.54 | |||||
9 | Janni Andreasen | 1997 | DGI Nordjylland | 34.13 | 1:10.75 | |||||
10 | Julie Farø Jakobsen | 1997 | DGI Storstrømmen | 33.31 | 1:10.81 | |||||
11 | Ida Marie Nielsen | 1995 | DGI Midtjylland | 34.39 | 1:11.16 | |||||
12 | Clara Sofie Egeberg | 1998 | DGI Storkøbenhavn | 35.59 | 1:12.70 | |||||
13 | Sarah D. Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 34.82 | 1:13.20 | |||||
14 | Milena Christensen | 1999 | DGI Sydøstjylland | 35.19 | 1:13.60 | |||||
15 | Laura B. R. Andersen | 1999 | DGI Østjylland | 35.93 | 1:14.97 | |||||
16 | Anne-Line Kjær | 1998 | DGI Østjylland | 37.30 | 1:16.47 | |||||
17 | Milla Bauer | 1997 | DGI Sydøstjylland | 37.38 | 1:17.77 | |||||
18 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | DGI Sydøstjylland | 37.39 | 1:18.02 | |||||
19 | Ditte Røjkjær Rasmussen | 1998 | DGI Østjylland | 37.55 | 1:20.13 | |||||
20 | Josefine M Olesen | 1999 | DGI Østjylland | 40.03 | 1:22.82 | |||||
21 | Amalie Jensen | 1998 | DGI Storstrømmen | 42.20 | 1:28.42 | |||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 30.99 | 1:04.62 | |||||
2 | Maria Kornum | 2001 | DGI Nordjylland | 31.91 | 1:05.95 | |||||
3 | Trine Dam | 2001 | DGI Sydøstjylland | 32.28 | 1:06.33 | |||||
4 | Janni Martinussen | 2001 | DGI Fyn | 31.78 | 1:07.05 | |||||
5 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | DGI Midtjylland | 32.59 | 1:07.57 | |||||
6 | Emma Viborg Larsen | 2001 | DGI Nordjylland | 32.47 | 1:07.76 | |||||
7 | Sofie Bruun Boye | 2001 | DGI Midtjylland | 32.90 | 1:08.07 | |||||
8 | Anna Harbo | 2000 | DGI Østjylland | 33.15 | 1:08.35 | |||||
9 | Astrid Francisca Jacobsen | 2001 | DGI Østjylland | 32.43 | 1:09.03 | |||||
10 | Karoline Jensen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 33.16 | 1:09.50 | |||||
11 | Laura Mikkelsen | 2001 | DGI Storstrømmen | 33.87 | 1:09.77 | |||||
12 | Ida Lerche | 2001 | DGI Fyn | 33.26 | 1:09.94 | |||||
13 | Christine Clemmensen | 2001 | DGI Sydvest | 33.27 | 1:10.19 | |||||
14 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | DGI Sydøstjylland | 34.23 | 1:10.29 | |||||
15 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 34.32 | 1:10.95 | |||||
16 | Lærke Meyer | 2000 | DGI Midtjylland | 34.58 | 1:11.40 | |||||
17 | Natasja N. Løland | 2000 | DGI Østjylland | 34.76 | 1:11.44 | |||||
18 | Annika Jacobsen | 2001 | DGI Østjylland | 35.10 | 1:12.66 | |||||
19 | Nanna Eriksen | 2001 | DGI Nordjylland | 35.69 | 1:13.47 | |||||
20 | Sofie Højberg Hygum | 2001 | DGI Sydvest | 36.02 | 1:13.55 | |||||
21 | Marie Kjær Christensen | 2000 | DGI Sydvest | 35.69 | 1:14.09 | |||||
22 | Emma Steen | 2000 | DGI Nordjylland | 35.77 | 1:14.57 | |||||
23 | Mathilde Olsen | 2001 | DGI Storstrømmen | 36.20 | 1:14.86 | |||||
24 | Maria Bang From | 2000 | DGI Storstrømmen | 35.90 | 1:15.32 | |||||
25 | Olivia Steenstrup | 2000 | Dgi Sønderjylland | 36.32 | 1:15.42 | |||||
26 | Sarah Kongsted Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 35.78 | 1:15.62 | |||||
27 | Katrine Jensen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 36.12 | 1:16.24 | |||||
28 | Ellen Hjøllund Klinge | 2000 | DGI Fyn | 36.87 | 1:16.73 | |||||
29 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | DGI Nordjylland | 37.02 | 1:16.79 | |||||
30 | Viktorija Thomsen | 2001 | DGI Fyn | 36.97 | 1:16.93 | |||||
31 | Josefine Fleggaard | 2001 | Dgi Sønderjylland | 38.00 | 1:17.27 | |||||
32 | Emma Rye Lund | 2001 | DGI Sydøstjylland | 37.59 | 1:17.75 | |||||
33 | SIF Kaas Kristensen | 2000 | DGI Fyn | 38.46 | 1:18.32 | |||||
34 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 38.94 | 1:18.45 | |||||
35 | Andrea R. Mathiesen | 2001 | DGI Østjylland | 37.39 | 1:18.75 | |||||
36 | Mette Louise Jensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 36.67 | 1:19.85 | |||||
37 | Anine B. Mariegaard | 2001 | DGI Nordjylland | 37.54 | 1:20.11 | |||||
38 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | DGI Sydøstjylland | 39.00 | 1:21.47 | |||||
39 | Maiken Marker | 2001 | DGI Sydvest | 41.82 | 1:26.56 | |||||
40 | Michelle Dupont | 2001 | DGI Sydvest | 41.97 | 1:30.42 | |||||
41 | Ida Hecht-Nielsen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 46.14 | 1:37.11 | |||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie S. Vegener | 2002 | DGI Østjylland | 29.78 | 1:02.87 | |||||
2 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | DGI Midtjylland | 31.49 | 1:05.81 | |||||
3 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 31.85 | 1:05.86 | |||||
4 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Dgi Sønderjylland | 32.58 | 1:07.34 | |||||
5 | Victoria Femhøj Jensen | 2002 | DGI Nordjylland | 32.15 | 1:07.90 | |||||
6 | Sofie Nielsen | 2003 | DGI Storstrømmen | 32.56 | 1:08.33 | |||||
7 | Emma Gade | 2002 | DGI Sydvest | 33.09 | 1:08.58 | |||||
8 | Monique Bang From | 2002 | DGI Storstrømmen | 33.15 | 1:08.94 | |||||
9 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | DGI Midtjylland | 33.85 | 1:09.54 | |||||
10 | Signe Thomsen | 2003 | DGI Nordjylland | 33.62 | 1:09.80 | |||||
11 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 34.67 | 1:11.30 | |||||
12 | Maja Brinkmann | 2002 | DGI Sydøstjylland | 34.28 | 1:11.60 | |||||
13 | Frederikke Møller Pederse | 2002 | DGI Sydvest | 34.62 | 1:12.51 | |||||
14 | Julia Harpøth | 2002 | DGI Sydøstjylland | 34.07 | 1:13.43 | |||||
15 | Laura Madsen | 2002 | DGI Nordjylland | 36.50 | 1:14.80 | |||||
16 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 35.82 | 1:14.91 | |||||
17 | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | DGI Storkøbenhavn | 37.26 | 1:15.10 | |||||
18 | Anna Pave Ottesen | 2003 | DGI Fyn | 36.18 | 1:15.66 | |||||
19 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | DGI Nordjylland | 38.16 | 1:16.29 | |||||
20 | Olivia Chapman Johannsen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 37.32 | 1:16.43 | |||||
21 | Sara Fiil Jensen | 2002 | DGI Midtjylland | 36.72 | 1:16.74 | |||||
22 | Marie Graff Esbensen | 2003 | DGI Midtjylland | 37.88 | 1:18.14 | |||||
23 | Anna Maja Lund | 2002 | DGI Østjylland | 39.03 | 1:19.50 | |||||
24 | Britt Stoffelen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 37.83 | 1:19.59 | |||||
25 | Anna Christensen | 2003 | DGI Storstrømmen | 1:19.87 | ||||||
26 | Line Virkelyst Johansen | 2003 | DGI Fyn | 39.62 | 1:22.32 | |||||
27 | Marie Lund Sørensen | 2003 | DGI Østjylland | 41.13 | 1:22.82 | |||||
28 | Luna Bloch Johnson | 2003 | DGI Nordjylland | 38.32 | 1:23.04 | |||||
29 | Anna Emilie Mortensen | 2003 | DGI Østjylland | 39.02 | 1:23.20 | |||||
30 | Sarah Schäfer Pilegaard | 2002 | DGI Sydvest | 39.79 | 1:23.82 | |||||
31 | Kamille Termansen | 2002 | DGI Fyn | 40.05 | 1:24.12 | |||||
32 | Marie Clausen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 41.35 | 1:24.60 | |||||
33 | Cecilie Sørensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 42.72 | 1:25.62 | |||||
34 | Matilde Baltsersen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 41.24 | 1:25.94 | |||||
35 | Methea Kristensen | 2003 | DGI Midtjylland | 41.14 | 1:26.21 | |||||
36 | Josefine Amorsen | 2002 | DGI Sydvest | 41.76 | 1:28.00 | |||||
37 | Victoria Hansen | 2003 | DGI Sydvest | 42.70 | 1:28.30 | |||||
38 | SIF F Pedersen | 2003 | DGI Fyn | 42.29 | 1:30.63 | |||||
39 | Kirstine Angel Bjerregaar | 2002 | DGI Fyn | 42.01 | 1:31.55 | |||||
40 | Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 42.30 | 1:32.50 | |||||
41 | Amanda Slaikjær | 2003 | DGI Sydvest | 48.56 | 1:42.23 | |||||
42 | Trine Tanggaard | 2003 | DGI Sydvest | 51.38 | 1:51.25 | |||||
- | Lærke Kirstine Johnsen | 2003 | DGI Østjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 34.14 | 1:11.93 | |||||
2 | Fenja Romanski | 2005 | DGI Nordjylland | 35.33 | 1:12.98 | |||||
3 | Mathilde Møller | 2004 | DGI Østjylland | 36.63 | 1:15.26 | |||||
4 | Nynne Jakobsen | 2004 | DGI Storstrømmen | 36.87 | 1:18.09 | |||||
5 | Liva Ginnerup | 2004 | DGI Østjylland | 37.59 | 1:20.18 | |||||
6 | Weronicka L. Bjørn | 2005 | DGI Midtjylland | 38.77 | 1:20.24 | |||||
7 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | DGI Østjylland | 39.02 | 1:20.79 | |||||
8 | Klara Wagner | 2004 | DGI Storstrømmen | 40.20 | 1:21.45 | |||||
9 | Katrine Rasmussen | 2004 | DGI Østjylland | 39.61 | 1:22.91 | |||||
10 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | DGI Storstrømmen | 39.18 | 1:23.35 | |||||
11 | Mie Holst Nielsen | 2004 | DGI Nordjylland | 40.69 | 1:23.61 | |||||
12 | Lea Winther | 2004 | Dgi Sønderjylland | 40.36 | 1:25.56 | |||||
13 | Marie Work Jespersen | 2004 | DGI Østjylland | 41.52 | 1:26.05 | |||||
14 | Laura B. Nielsen | 2004 | DGI Fyn | 41.85 | 1:26.65 | |||||
15 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | DGI Nordjylland | 40.36 | 1:26.96 | |||||
16 | Sarah Brix | 2004 | DGI Nordjylland | 40.83 | 1:27.21 | |||||
17 | Sofie Nielsen | 2004 | DGI Sydvest | 42.10 | 1:28.05 | |||||
18 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | DGI Midtjylland | 41.64 | 1:28.41 | |||||
19 | Emma Neve Germansen | 2004 | DGI Østjylland | 41.44 | 1:28.47 | |||||
20 | Stephanie Hansen | 2004 | DGI Sydvest | 41.87 | 1:28.59 | |||||
21 | Sofie Dyg Holme | 2005 | DGI Midtjylland | 42.95 | 1:29.05 | |||||
22 | Emma Ljusheva | 2005 | Dgi Sønderjylland | 44.63 | 1:31.57 | |||||
23 | Agnes Lyndrup | 2004 | DGI Nordjylland | 44.46 | 1:33.96 | |||||
24 | Line Hempel | 2005 | Dgi Sønderjylland | 43.68 | 1:34.24 | |||||
25 | Caroline K. Sørensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 43.15 | 1:34.26 | |||||
26 | Sofie Møller Madsen | 2005 | DGI Fyn | 47.04 | 1:38.13 | |||||
27 | Johanne Rindum | 2004 | DGI Fyn | 1:38.75 | ||||||
28 | Katrine Christiansen | 2005 | DGI Sydvest | 59.17 | 2:00.98 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 14:01 |