Tulokset Vestmesterskaber Senior/Junior Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
20 marts 2016 |
|
|
Stævne by |
Aarhus |
|
Udskriftstidspunkt |
11:43 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 marts 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Wermuth |
1996 |
|
633 |
31.67 |
1:11.02 |
1:52.21 |
|
2:26.92 |
|
|
Odense Svømme Klub |
2:23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
633 |
31.30 |
1:10.28 |
1:52.83 |
|
2:26.92 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
|
600 |
31.53 |
1:11.84 |
1:57.12 |
|
2:29.54 |
Deltager ikke i finalen |
|
Herning Svømmeklub |
2:28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mette Flaskager |
1999 |
|
597 |
31.74 |
1:10.90 |
1:56.21 |
|
2:29.81 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matilde Schrøder |
1996 |
|
585 |
32.72 |
1:13.17 |
1:55.67 |
|
2:30.81 |
|
|
O.S.L.F. |
2:29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lisa Schøn |
1999 |
|
584 |
31.80 |
1:12.74 |
1:56.21 |
|
2:30.86 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma H. Christiansen |
1999 |
|
576 |
31.77 |
1:10.94 |
1:56.79 |
|
2:31.55 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julie Oxenvad |
1997 |
|
570 |
32.05 |
1:11.79 |
1:57.64 |
|
2:32.09 |
Deltager ikke i finalen |
|
Haderslev Svømme Klub |
2:25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Line Johannsen |
2001 |
|
570 |
32.97 |
1:13.26 |
1:56.45 |
|
2:32.13 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
|
568 |
33.58 |
1:16.12 |
1:57.10 |
|
2:32.26 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Trine Guldberg |
1999 |
|
536 |
33.03 |
1:12.32 |
2:00.31 |
|
2:35.28 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Louise Hvarre |
2001 |
|
535 |
33.01 |
1:13.30 |
2:00.02 |
|
2:35.32 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
2:40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Esther Flø |
2001 |
|
526 |
32.61 |
1:16.18 |
1:59.87 |
|
2:36.27 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Julie Gadgaard |
2001 |
|
519 |
34.08 |
1:14.25 |
2:00.94 |
|
2:36.91 |
Deltager ikke i finalen |
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Laura Mathilde Elkjær |
1998 |
|
516 |
32.93 |
1:15.05 |
1:58.56 |
|
2:37.22 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
2:32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Amalie Fisker Brøchner |
1999 |
|
511 |
33.93 |
1:16.63 |
2:00.00 |
|
2:37.72 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:36.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
503 |
32.78 |
1:12.84 |
2:01.14 |
|
2:38.56 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben S 68 |
2:29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
|
490 |
33.70 |
1:17.50 |
2:04.01 |
|
2:39.96 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
|
485 |
33.58 |
1:15.53 |
2:02.79 |
|
2:40.48 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:36.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Josefine Bladt Wichmann |
2000 |
|
482 |
35.08 |
1:16.37 |
2:03.11 |
|
2:40.82 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:37.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Christina Christensen |
2000 |
|
478 |
34.42 |
1:18.23 |
2:01.78 |
|
2:41.33 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sofie Amalie J. Bisgaard |
2000 |
|
477 |
33.88 |
1:15.28 |
2:03.01 |
|
2:41.36 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:39.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Maria M. Porsmose |
2000 |
|
468 |
37.09 |
1:18.18 |
2:06.30 |
|
2:42.41 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Laura Gam |
2001 |
|
467 |
37.29 |
1:21.25 |
2:05.64 |
|
2:42.50 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Emma A Andersen |
2000 |
|
463 |
35.41 |
1:17.19 |
2:05.92 |
|
2:42.99 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:37.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Line Gertz |
2001 |
|
462 |
34.84 |
1:20.42 |
2:05.92 |
|
2:43.07 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Dianna Au |
2000 |
|
461 |
34.88 |
1:19.63 |
2:06.05 |
|
2:43.24 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Stefanie Brun Koch |
2001 |
|
460 |
35.35 |
1:17.12 |
2:06.18 |
|
2:43.39 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:42.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Maria Rye |
2001 |
|
458 |
35.13 |
1:19.51 |
2:05.14 |
|
2:43.59 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:45.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Mathilde Hvass Olesen |
2001 |
|
455 |
34.47 |
1:18.35 |
2:07.91 |
|
2:43.99 |
|
|
Lyseng IF |
2:43.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Nicoline Ahrentsen |
2000 |
|
445 |
36.47 |
1:19.40 |
2:05.87 |
|
2:45.12 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
2:36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Shanna Armstrong |
1998 |
|
441 |
33.73 |
1:20.73 |
2:08.28 |
|
2:45.70 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Maja Meinert |
2001 |
|
439 |
36.00 |
1:20.07 |
2:07.76 |
|
2:45.86 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:44.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Cecilie B. Andersen |
2001 |
|
439 |
34.34 |
1:17.72 |
2:08.13 |
|
2:45.91 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:42.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Freya Ellehus |
2000 |
|
430 |
33.16 |
1:17.58 |
2:06.80 |
|
2:47.02 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
2:41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Lærke Juul Nielsen |
2000 |
|
428 |
35.60 |
1:18.57 |
2:09.47 |
|
2:47.36 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:40.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Camilla Rask |
1999 |
|
410 |
36.65 |
1:20.92 |
2:08.38 |
|
2:49.68 |
|
|
Odense Svømme Klub |
2:30.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Cecilie Tommerup Sørensen |
2001 |
|
403 |
37.33 |
1:22.95 |
2:12.88 |
|
2:50.77 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:40.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Victoria Bang |
2001 |
|
394 |
36.70 |
1:22.65 |
2:13.59 |
|
2:51.96 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
2:39.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Sille Ibsen |
2001 |
|
378 |
36.92 |
1:25.65 |
2:12.63 |
|
2:54.44 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maja Ibsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Aars Svømmeklub |
2:47.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
20 marts 2016 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Udskriftstidspunkt |
11:43 |
|