Results for Vestmesterskaber Senior/Junior Langbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
20 marts 2016 |
|
|
Stævne by |
Aarhus |
|
Udskriftstidspunkt |
17:52 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 marts 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
|
658 |
36.55 |
1:17.69 |
1:58.90 |
|
2:39.93 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julie D. Hald |
1996 |
|
655 |
36.45 |
1:17.52 |
1:58.45 |
|
2:40.11 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Brandenborg Jensen |
1999 |
|
611 |
37.54 |
1:18.97 |
2:01.78 |
|
2:43.90 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathilde Hansen |
1998 |
|
609 |
37.33 |
1:19.47 |
2:01.81 |
|
2:44.06 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
2:46.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Line Johannsen |
2001 |
|
565 |
38.43 |
1:21.58 |
2:04.86 |
|
2:48.20 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:46.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christina Christensen |
2000 |
|
565 |
37.56 |
1:19.84 |
2:03.68 |
|
2:48.23 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:43.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maja Sandholm Pedersen |
1998 |
|
537 |
39.42 |
1:21.98 |
2:05.55 |
|
2:51.13 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:50.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Natascha Holm Byskov |
2000 |
|
531 |
40.03 |
1:23.17 |
2:07.56 |
|
2:51.78 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:51.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Christine Nielsen |
2001 |
|
517 |
38.39 |
1:22.53 |
2:07.51 |
|
2:53.30 |
|
|
Odense Svømme Klub |
2:57.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lærke Toftgaard |
2001 |
|
506 |
39.66 |
1:24.88 |
2:11.16 |
|
2:54.50 |
|
|
Kolding SK |
3:04.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Amalie Fisker Brøchner |
1999 |
|
501 |
39.45 |
1:23.80 |
2:09.71 |
|
2:55.11 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:48.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Laura Gam |
2001 |
|
490 |
40.15 |
1:25.23 |
2:10.78 |
|
2:56.35 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:50.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Maria Rye |
2001 |
|
486 |
40.27 |
1:25.33 |
2:11.70 |
|
2:56.82 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:53.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Freja Nicholas |
2000 |
|
470 |
38.29 |
1:23.32 |
2:10.93 |
|
2:58.87 |
|
|
Frem Odense |
2:57.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Rebecca Haahr Pallesen |
2000 |
|
467 |
41.31 |
1:27.06 |
2:13.57 |
|
2:59.30 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mette Dyrhauge Winther |
1998 |
|
463 |
40.05 |
1:25.30 |
2:12.29 |
|
2:59.76 |
|
|
Odder Svømmeklub |
3:00.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
20 marts 2016 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Udskriftstidspunkt |
17:52 |
|