Results for Vestmesterskaber Senior/Junior Langbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 18 marts 2016 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 19:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2016 |
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 2010-03-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Aalborg Damer 1 | 0 | 742 | 8:30.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 8:28.00 | |||||||||
Lisa Schøn | 1999 | 1:03.58 | 2:08.96 | 2:08.96 | ||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 1:04.63 | 2:12.51 | 4:21.47 | ||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 1:01.73 | 2:07.06 | 6:28.53 | ||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 58.38 | 2:01.76 | 8:30.29 | ||||||
2 | Aalborg Damer 2 | 0 | 727 | 8:33.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 8:28.00 | |||||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 1:03.83 | 2:09.25 | 2:09.25 | ||||||
Jackie Gade | 1998 | 1:03.34 | 2:10.47 | 4:19.72 | ||||||
Isabella K. Sørensen | 1994 | 1:04.55 | 2:10.91 | 6:30.63 | ||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 1:00.02 | 2:03.24 | 8:33.87 | ||||||
3 | Stm Damer | 0 | 676 | 8:46.34 | ||||||
Swim Team Midtjylland | 8:49.17 | |||||||||
Mette Flaskager | 1999 | 1:03.94 | 2:10.96 | 2:10.96 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 1:02.69 | 2:10.37 | 4:21.33 | ||||||
Trine Guldberg | 1999 | 1:06.94 | 2:19.58 | 6:40.91 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 59.96 | 2:05.43 | 8:46.34 | ||||||
4 | Sto Penguins | 2001 | 642 | 8:55.54 | ||||||
Swim Team Odense | 8:48.19 | |||||||||
Anna Wermuth | 1996 | 1:03.84 | 2:12.24 | 2:12.24 | ||||||
Matilde Schrøder | 1996 | 1:05.80 | 2:14.89 | 4:27.13 | ||||||
Camilla Rask | 1999 | 1:06.29 | 2:16.78 | 6:43.91 | ||||||
Isabella Drest | 1999 | 1:03.67 | 2:11.63 | 8:55.54 | ||||||
5 | Hsc Damer Monstars | 0 | 628 | 8:59.55 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 9:00.00 | |||||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 1:07.18 | 2:19.04 | 2:19.04 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 1:02.77 | 2:09.76 | 4:28.80 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 1:05.95 | 2:13.98 | 6:42.78 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 1:05.87 | 2:16.77 | 8:59.55 | ||||||
6 | Silkeborg Piger 1 | 1999 | 589 | 9:11.03 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 8:45.40 | |||||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 1:03.99 | 2:10.81 | 2:10.81 | ||||||
Dianna Au | 2000 | 1:07.42 | 2:21.47 | 4:32.28 | ||||||
Nicoline Pontoppidan | 1998 | 1:07.06 | 2:19.78 | 6:52.06 | ||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 1:05.83 | 2:18.97 | 9:11.03 | ||||||
7 | Agf Damer 1 | 1996 | 585 | 9:12.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 9:00.10 | |||||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 1:04.46 | 2:14.40 | 2:14.40 | ||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 1:10.09 | 2:26.29 | 4:40.69 | ||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 1:03.11 | 2:11.01 | 6:51.70 | ||||||
Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 1:07.47 | 2:20.62 | 9:12.32 | ||||||
8 | Viborg Damer | 0 | 566 | 9:18.41 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 9:05.00 | |||||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 1:06.05 | 2:17.58 | 2:17.58 | ||||||
Ida Kristensen | 1998 | 1:08.52 | 2:23.55 | 4:41.13 | ||||||
Laura Glerup Jensen | 1998 | 1:02.81 | 2:11.32 | 6:52.45 | ||||||
Christie Prøhl | 1998 | 1:08.58 | 2:25.96 | 9:18.41 | ||||||
9 | Be Awesome | 0 | 535 | 9:28.91 | ||||||
Elite Swim Vejle | 9:35.00 | |||||||||
Helene Olesen | 2000 | 1:08.98 | 2:28.19 | 2:28.19 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 1:08.04 | 2:23.12 | 4:51.31 | ||||||
Michelle Jatta | 2001 | 1:06.94 | 2:20.71 | 7:12.02 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 1:04.80 | 2:16.89 | 9:28.91 | ||||||
10 | Delta Damer | 0 | 527 | 9:31.92 | ||||||
DeltaSwim | 9:36.00 | |||||||||
Ida L. Bendtsen | 2000 | 1:07.84 | 2:21.45 | 2:21.45 | ||||||
Cathrine Skau Hansen | 1999 | 1:08.96 | 2:24.88 | 4:46.33 | ||||||
Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 1:07.95 | 2:22.43 | 7:08.76 | ||||||
Emma Lykke Holm | 2000 | 1:09.60 | 2:23.16 | 9:31.92 | ||||||
11 | Rsk Piger | 0 | 446 | 10:04.70 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 10:09.18 | |||||||||
Nicoline Ahrentsen | 2000 | 1:12.01 | 2:31.80 | 2:31.80 | ||||||
Anna Hertzog | 1999 | 1:10.82 | 2:30.12 | 5:01.92 | ||||||
Stine Madsen | 1999 | 1:10.77 | 2:27.78 | 7:29.70 | ||||||
Amalie Pedersen | 2000 | 1:14.29 | 2:35.00 | 10:04.70 | ||||||
- | Aarhus Swim Piger | 0 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 9:07.16 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Esbjerg Damer | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 8:55.86 | |||||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 1:03.75 | 2:12.97 | 2:12.97 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 18 marts 2016 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 19:37 |