Tulokset Lohiuinnit 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lauantaijakso 28.5.
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lohiuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 toukokuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
17:20 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 toukokuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
37.40 |
1:19.77 |
2:03.07 |
|
2:45.61 |
|
2 |
Pinja Taskila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
37.63 |
1:22.45 |
2:05.65 |
|
2:48.64 |
|
3 |
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
39.01 |
1:22.33 |
2:08.16 |
|
2:52.13 |
|
4 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
40.63 |
1:26.32 |
2:13.07 |
|
2:57.77 |
|
5 |
Laura Markuksela |
2004 |
Oulun Lohet |
|
42.67 |
1:30.60 |
2:19.04 |
|
3:04.93 |
|
6 |
Emma Hämäläinen |
2003 |
Vieskan Uimarit |
|
44.18 |
1:31.60 |
2:21.95 |
|
3:06.94 |
|
7 |
Mathilda Puutio |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
43.01 |
1:31.14 |
2:20.13 |
|
3:07.47 |
|
8 |
Inka Metiäinen |
2003 |
Swimming Jyväskylä |
|
43.96 |
1:34.28 |
2:23.37 |
|
3:09.31 |
|
9 |
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
43.69 |
1:32.43 |
2:22.74 |
|
3:11.57 |
|
10 |
Hilla Saastamoinen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
45.15 |
1:36.08 |
2:28.11 |
|
3:19.19 |
|
11 |
Saana Järvinen |
2003 |
Swimming Jyväskylä |
|
46.01 |
1:36.31 |
2:29.65 |
|
3:19.33 |
|
12 |
Sini Lassila |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
44.01 |
1:36.27 |
2:30.58 |
|
3:22.34 |
|
13 |
Miina Laukka |
2003 |
Kempeleen Pyrintö |
|
47.87 |
1:41.27 |
2:36.15 |
|
3:27.23 |
|
14 |
Malla Juutinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
49.79 |
1:42.32 |
2:36.99 |
|
3:29.19 |
|
15 |
Katariina Kuulasmaa |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
49.22 |
1:45.73 |
2:43.14 |
|
3:39.67 |
|
16 |
Anna Tuovinen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
52.79 |
1:52.50 |
2:54.88 |
|
3:50.82 |
|
17 |
Lidia Evans |
2005 |
Swimming Club Vuokatti |
|
55.17 |
1:57.36 |
2:56.30 |
|
3:55.56 |
|
18 |
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
53.82 |
1:54.83 |
2:57.42 |
|
3:58.63 |
|
19 |
Noora Tennilä |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
55.61 |
1:58.10 |
3:01.83 |
|
4:00.85 |
|
20 |
Vilmiina Grekula |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
58.60 |
2:04.86 |
3:09.61 |
|
4:12.53 |
|
21 |
Anniina Törmi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:04.26 |
2:14.33 |
3:24.40 |
|
4:34.40 |
|
22 |
Emma Olivia Mattila |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:01.88 |
2:12.21 |
3:24.29 |
|
4:34.86 |
|
- |
Aada Tapio |
2003 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Mikaela Laaksola |
2004 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riika Huttula |
2001 |
Oulun Lohet |
|
40.94 |
1:24.74 |
2:10.82 |
|
2:54.84 |
|
2 |
Nelle Ojakippola |
2001 |
Vieskan Uimarit |
|
39.77 |
1:25.22 |
2:12.48 |
|
3:00.81 |
|
3 |
Seela Peuralahti |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
40.39 |
1:26.40 |
2:13.37 |
|
3:01.07 |
|
4 |
Amalia Siekkinen |
2002 |
Oulun Lohet |
|
41.13 |
1:28.34 |
2:15.00 |
|
3:01.56 |
|
5 |
Vilhelmiina Wegelius |
2002 |
Joensuun Uimaseura |
|
41.04 |
1:28.63 |
2:15.39 |
|
3:02.45 |
|
6 |
Andrea Martnes |
2001 |
Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo |
|
39.87 |
1:24.14 |
2:13.58 |
|
3:03.92 |
|
7 |
Niina Roiko-Jokela |
2001 |
Swimming Jyväskylä |
|
41.51 |
1:28.61 |
2:16.51 |
|
3:04.67 |
|
8 |
Olivia Nurkkala |
2002 |
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb |
|
42.44 |
1:30.15 |
2:20.38 |
|
3:08.80 |
|
9 |
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
45.31 |
1:35.17 |
2:25.02 |
|
3:14.41 |
|
10 |
Astrid Lövgren |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
45.24 |
1:37.30 |
2:29.33 |
|
3:17.33 |
|
11 |
Noora Leppänen |
2001 |
Swimming Jyväskylä |
|
47.93 |
1:39.67 |
2:31.87 |
|
3:20.34 |
|
12 |
Matilda Lindholm |
2001 |
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb |
|
47.53 |
1:39.94 |
2:32.04 |
|
3:21.61 |
|
13 |
Tinja Harju |
2002 |
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb |
|
47.74 |
1:41.24 |
2:34.77 |
|
3:25.51 |
|
14 |
Noora Sipilä |
2002 |
Kempeleen Pyrintö |
|
46.17 |
1:38.89 |
2:34.24 |
|
3:26.68 |
|
15 |
Erika Yli-Yrjänäinen |
2001 |
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb |
|
45.21 |
1:38.77 |
2:33.57 |
|
3:28.60 |
|
16 |
Maiju Rajaniemi |
2002 |
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb |
|
49.48 |
1:44.17 |
2:40.22 |
|
3:32.13 |
|
17 |
Jessica Ingalsuo |
2002 |
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb |
|
49.63 |
1:45.27 |
2:38.84 |
|
3:34.22 |
|
18 |
Milla Hjelt |
2002 |
Pieksän Kuutit |
|
56.24 |
1:56.66 |
3:00.11 |
|
3:59.58 |
|
- |
Cecilia Raudaskoski |
2002 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Elizaveta Parfenova |
2001 |
Kemijärven Kaiku |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heidi Kivioja |
2000 |
Vieskan Uimarit |
|
39.24 |
1:22.35 |
2:06.10 |
|
2:50.59 |
|
2 |
Anni Rajaniemi |
2000 |
Oulun Uinti 1906 |
|
40.52 |
1:26.44 |
2:14.94 |
|
3:02.55 |
|
3 |
Stine Lise Johansen |
2000 |
Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo |
|
42.16 |
1:28.33 |
2:16.17 |
|
3:04.57 |
|
4 |
Niina Piipponen |
2000 |
Swimming Jyväskylä |
|
45.45 |
1:37.43 |
2:30.81 |
|
3:22.72 |
|
5 |
Emmy Johansen |
1999 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
46.16 |
1:39.12 |
2:32.73 |
|
3:26.86 |
|
- |
Laura Tuovinen |
1972 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
28 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
17:20 |
|