Resultater for Vest Ã…rgangsmesterskab Gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 21 marts 2009 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:21 | |||
Arrangør | Aabybro IF og Dansk Svømmeunion |
Løb 7, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 33.40 | 1:08.50 | 1:44.49 | 2:18.92 | |||
2 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 33.05 | 1:08.66 | 1:44.67 | 2:19.22 | |||
3 | Michael R. Olesen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 33.69 | 1:10.39 | 1:47.78 | 2:23.97 | |||
4 | Lasse Høgh | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 35.72 | 1:13.79 | 1:53.03 | 2:31.67 | |||
5 | Ori Turin | 1995 | West Swim Esbjerg | 35.41 | 1:13.44 | 1:52.88 | 2:31.90 | |||
6 | Thomas K. Johansen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 35.76 | 1:14.00 | 1:53.72 | 2:32.63 | |||
7 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 36.09 | 1:14.93 | 1:54.22 | 2:32.80 | |||
8 | Lasse Bang Krogh | 1995 | Herning Svømmeklub | 35.78 | 1:14.84 | 1:54.94 | 2:34.47 | |||
9 | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 36.96 | 1:16.92 | 2:36.92 | 2:36.92 | |||
10 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 36.90 | 1:17.02 | 1:58.89 | 2:40.75 | |||
11 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.36 | 1:19.45 | 2:00.89 | 2:41.49 | |||
12 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 38.68 | 1:19.89 | 2:01.75 | 2:41.64 | |||
13 | Casper G. Kristensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 40.31 | 1:23.84 | 2:07.26 | 2:46.91 | |||
14 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 39.71 | 1:22.01 | 2:05.94 | 2:47.90 | |||
15 | Sebastian Friis | 1995 | IHF Svømning | 40.66 | 1:23.86 | 2:07.78 | 2:49.69 | |||
16 | Ian Cumming | 1995 | Swim Team Esbjerg | 41.11 | 1:24.92 | 2:08.76 | 2:50.66 | |||
17 | Christian Cassard | 1995 | West Swim Esbjerg | 40.62 | 1:24.37 | 2:08.24 | 2:51.61 | |||
18 | Thomas Bie Westphael | 1995 | IHF Svømning | 42.32 | 1:27.67 | 2:12.83 | 2:54.69 | |||
- | Mark Nielsen | 1995 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Svømning mave 150m | |||||
- | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | DSQ | Svømning mave 100m | |||||
- | Frederik Overbye | 1995 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Svømning på mave 25m | |||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.95 | 1:12.47 | 1:49.98 | 2:26.85 | |||
2 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | Swim Team Esbjerg | 35.91 | 1:14.03 | 1:53.14 | 2:29.71 | |||
3 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 37.40 | 1:16.81 | 1:56.24 | 2:34.73 | |||
4 | Rued Dalby | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 36.39 | 1:15.85 | 1:56.50 | 2:36.12 | |||
5 | Victor Pedersen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 37.14 | 1:17.08 | 1:57.25 | 2:36.47 | |||
6 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 37.08 | 1:17.04 | 1:57.44 | 2:37.08 | |||
7 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 36.59 | 1:17.44 | 1:58.41 | 2:39.46 | |||
8 | Oliver Sørensen | 1996 | Delta Svøm | 38.54 | 1:19.13 | 2:00.19 | 2:39.77 | |||
9 | Nicolai Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 38.56 | 1:19.57 | 2:00.72 | 2:40.57 | |||
10 | Eik Skafte | 1998 | Odense Svømme Klub | 38.24 | 1:19.86 | 2:02.14 | 2:43.59 | |||
11 | Jesper Skovbo Hansen | 1996 | Odder IGF | 38.89 | 1:21.63 | 2:05.52 | 2:47.16 | |||
12 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 39.56 | 1:21.65 | 2:04.68 | 2:48.06 | |||
13 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 40.13 | 1:23.33 | 2:07.89 | 2:49.67 | |||
14 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 40.06 | 1:23.47 | 2:07.95 | 2:49.73 | |||
15 | Jakob Poulsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 40.77 | 1:25.38 | 2:10.21 | 2:49.99 | |||
16 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 41.63 | 1:25.36 | 2:09.93 | 2:53.75 | |||
17 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 41.49 | 1:26.87 | 2:11.70 | 2:53.97 | |||
18 | Mathias Beck | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 41.64 | 1:26.79 | 2:12.23 | 2:54.95 | |||
19 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 42.07 | 1:26.40 | 2:12.18 | 2:55.06 | |||
20 | Malte Ruben Kjær | 1996 | West Swim Esbjerg | 41.18 | 1:25.59 | 2:11.25 | 2:55.33 | |||
21 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 40.92 | 1:25.23 | 2:10.61 | 2:55.38 | |||
22 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 41.94 | 1:26.64 | 2:12.04 | 2:55.53 | |||
23 | Gustav Emil Lings | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 42.14 | 1:27.41 | 2:12.89 | 2:55.61 | |||
24 | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 41.81 | 2:12.39 | 2:55.86 | 2:55.86 | |||
25 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 42.19 | 1:27.78 | 2:13.16 | 2:56.71 | |||
26 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 43.56 | 1:28.06 | 2:13.91 | 2:57.06 | |||
27 | Thomas G. Kjeldgaard | 1996 | Svømmeklubben Nord | 41.25 | 1:27.25 | 2:13.94 | 2:57.52 | |||
28 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 41.20 | 1:27.00 | 2:13.82 | 2:59.01 | |||
29 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:30.02 | 2:16.89 | 3:04.69 | ||||
- | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simon Vingolf Larsen | 1998 | West Swim Esbjerg | DSQ | Svøm på mave 150m | |||||
- | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | DSQ | Ej berøring 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Dansk Svømmeunion |