Results for Vest Ã…rgangsmesterskab Gr. 2
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 22 marts 2009 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Aabybro IF og Dansk Svømmeunion |
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 35.72 | 1:13.25 | |||||
2 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 38.16 | 1:16.74 | |||||
3 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 39.01 | 1:19.79 | |||||
4 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 39.05 | 1:19.88 | |||||
5 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 40.18 | 1:21.29 | |||||
6 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:23.51 | 1:23.51 | |||||
7 | Andrea Broe | 1997 | O.S.L.F. | 41.09 | 1:25.39 | |||||
8 | Rikke Mouritsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 42.82 | 1:25.80 | |||||
9 | Cecilie Stefansen | 1997 | IHF Svømning | 42.49 | 1:26.02 | |||||
10 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 42.20 | 1:26.68 | |||||
11 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 42.60 | 1:27.79 | |||||
12 | Kathrine Kristiansen | 1997 | O.S.L.F. | 43.56 | 1:30.18 | |||||
13 | Rebecca Sørensen | 1997 | Hobro Svømmeklub | 42.89 | 1:30.83 | |||||
14 | Camilla Clausen | 1997 | O.S.L.F. | 43.29 | 1:31.33 | |||||
15 | Sofie Møller | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 47.15 | 1:34.16 | |||||
- | Maja Jensen | 1997 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Svømning mave 25m | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 41.25 | 1:22.61 | |||||
2 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.40 | 1:27.17 | |||||
3 | Jasmin Koefod Jacobsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 43.45 | 1:28.63 | |||||
4 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 41.82 | 1:28.74 | |||||
5 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 45.66 | 1:32.43 | |||||
6 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 44.17 | 1:32.79 | |||||
7 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 45.65 | 1:34.22 | |||||
8 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 47.98 | 1:36.32 | |||||
9 | Laura Falk | 1998 | Frem Odense | 48.53 | 1:39.45 | |||||
10 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 49.79 | 1:39.59 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Dansk Svømmeunion |