Results for DM-K & DJM-K
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K & DJM-K | Udskriftsdato | 26 november 2015 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2015 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 56.70 2014-12-05 |
Nordisk Rekord Senior: THerese Alshammar (1977) 58.07 2009-11-26 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 796 | 27.65 | 1:01.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.84 | |||||||||
2 | Maja Nielsen | 1996 | 726 | 30.01 | 1:03.07 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.31 | |||||||||
3 | Caroline Erichsen | 1998 | 705 | 28.79 | 1:03.68 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.44 | |||||||||
4 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 698 | 28.96 | 1:03.90 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.90 | |||||||||
5 | Emma H. Christiansen | 1999 | 691 | 29.23 | 1:04.13 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.31 | |||||||||
6 | Karoline Barrett | 2002 | 684 | 28.99 | 1:04.34 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:06.74 | |||||||||
7 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 679 | 29.36 | 1:04.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.57 | |||||||||
8 | Ida Schütt | 1996 | 671 | 30.54 | 1:04.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.83 | |||||||||
9 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 670 | 29.34 | 1:04.79 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:04.77 | |||||||||
10 | Mathilde Hager | 2001 | 660 | 31.16 | 1:05.12 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.12 | |||||||||
11 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 657 | 30.19 | 1:05.19 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.24 | |||||||||
12 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 654 | 29.32 | 1:05.30 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.22 | |||||||||
13 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 653 | 30.05 | 1:05.35 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.63 | |||||||||
14 | Merete Toft Jensen | 1999 | 651 | 30.29 | 1:05.40 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:07.58 | |||||||||
15 | Matilde Schrøder | 1996 | 640 | 31.33 | 1:05.77 | |||||
O.S.L.F. | 1:05.96 | |||||||||
16 | Johanna Berthelsen | 2000 | 619 | 31.77 | 1:06.51 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.22 | |||||||||
17 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 617 | 31.48 | 1:06.58 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.43 | |||||||||
18 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 614 | 29.55 | 1:06.69 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.09 | |||||||||
19 | Vera Staun Hansen | 1999 | 612 | 30.93 | 1:06.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.51 | |||||||||
20 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 608 | 30.23 | 1:06.90 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.88 | |||||||||
20 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 608 | 30.26 | 1:06.90 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.05 | |||||||||
22 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 607 | 29.98 | 1:06.95 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.18 | |||||||||
23 | Cecilie Wiuff | 2000 | 605 | 30.68 | 1:07.02 | |||||
Herlev Svømning | 1:10.02 | |||||||||
24 | Camilla Rask | 1999 | 603 | 31.29 | 1:07.10 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:08.50 | |||||||||
25 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 596 | 30.20 | 1:07.35 | |||||
Herlev Svømning | 1:05.34 | |||||||||
26 | Eva Olsen | 2000 | 592 | 31.22 | 1:07.49 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.79 | |||||||||
26 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 592 | 32.09 | 1:07.49 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.00 | |||||||||
28 | Emma Maagøe | 1999 | 592 | 30.20 | 1:07.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.24 | |||||||||
29 | Sofie Brøgger | 2000 | 592 | 30.45 | 1:07.52 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.50 | |||||||||
30 | Amanda Duus | 2000 | 586 | 31.27 | 1:07.74 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.10 | |||||||||
31 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 580 | 31.84 | 1:07.97 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:07.28 | |||||||||
32 | Caroline Hørlykke | 2000 | 577 | 32.03 | 1:08.07 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.22 | |||||||||
33 | Helena V. Ellling | 2000 | 572 | 30.91 | 1:08.27 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.32 | |||||||||
34 | Helene Olesen | 2000 | 572 | 32.19 | 1:08.29 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:08.51 | |||||||||
35 | Lisa Schøn | 1999 | 567 | 31.21 | 1:08.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.90 | |||||||||
36 | Elina Lynge Wagner | 1996 | 565 | 31.26 | 1:08.56 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.91 | |||||||||
36 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 565 | 31.65 | 1:08.56 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.07 | |||||||||
38 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 557 | 31.52 | 1:08.90 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.16 | |||||||||
39 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 554 | 31.10 | 1:09.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.89 | |||||||||
40 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 550 | 32.09 | 1:09.20 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.80 | |||||||||
41 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 541 | 31.55 | 1:09.57 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:07.70 | |||||||||
42 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 539 | 31.60 | 1:09.65 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.67 | |||||||||
43 | Mira Mass | 2000 | 539 | 32.33 | 1:09.66 | |||||
A6 | 1:09.90 | |||||||||
44 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 504 | 32.89 | 1:11.23 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:13.66 | |||||||||
45 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 447 | 32.14 | 1:14.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 26 november 2015 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 13:24 |