Tulokset Limfjordscup 2009
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Limfjordscup 2009 |
|
Udskriftsdato |
01 februar 2009 |
|
|
Stævne by |
Struer Svømmehal |
|
Udskriftstidspunkt |
11:55 |
|
|
Arrangør |
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Harder Bruun |
1998 |
|
230 |
49.30 |
1:43.41 |
2:35.66 |
|
3:26.17 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Knudsen |
1997 |
|
230 |
47.77 |
1:41.02 |
2:34.60 |
|
3:26.21 |
|
|
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alexander Bach Larsen |
1998 |
|
156 |
52.31 |
1:52.76 |
2:54.23 |
|
3:54.99 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kristian B. Madsen |
1997 |
|
149 |
53.95 |
1:56.18 |
2:59.42 |
|
3:58.16 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niclas Henriksen |
1997 |
|
145 |
54.93 |
1:57.77 |
3:00.61 |
|
4:00.54 |
|
|
Randers GF Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mikkel B. Høgild |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
2 armtag under vand |
|
Vildbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emil Thomsen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
1 hånd vending 175m |
|
Snedsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
|
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nour Hermiz |
1994 |
|
536 |
35.26 |
1:14.28 |
1:54.44 |
|
2:35.64 |
|
|
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Michael Petersen |
1994 |
|
443 |
37.95 |
1:20.77 |
2:04.70 |
|
2:45.76 |
|
|
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emil Weis |
1994 |
|
394 |
40.79 |
1:26.09 |
2:08.86 |
|
2:52.38 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jimmi Jønsson |
1993 |
|
348 |
40.59 |
1:27.10 |
2:13.49 |
|
2:59.73 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniel Brusen Nielsen |
1993 |
|
345 |
40.61 |
1:26.39 |
2:13.00 |
|
3:00.26 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Gavin Anthony |
1993 |
|
313 |
41.06 |
1:29.40 |
2:18.00 |
|
3:06.25 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Frederik Møller Iversen |
1994 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Svømning på ryggen |
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Luca Pasquali |
1994 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
1 hånd vending 25m |
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mikkel Schönfeld |
1993 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Flyspark før1.armtag |
|
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Steffan Hansen |
1990 |
|
605 |
35.45 |
1:15.01 |
1:51.84 |
|
2:29.45 |
|
|
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ole Hansen |
1992 |
|
468 |
35.58 |
1:17.32 |
2:00.66 |
|
2:42.79 |
|
|
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Morten Steen Christensen |
1992 |
|
455 |
40.01 |
1:22.21 |
2:04.19 |
|
2:44.35 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lasse K. Hansen |
1989 |
|
439 |
38.36 |
1:21.07 |
2:04.30 |
|
2:46.36 |
|
|
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Thomas Abildsten |
1990 |
|
338 |
40.07 |
1:26.65 |
2:13.46 |
|
3:01.52 |
|
|
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.00 |
Licens til Struer Svømmeklub |
|