Resultater for Limfjordscup 2009
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2009 | Udskriftsdato | 31 januar 2009 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 15:06 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 39.89 | 1:22.42 | 2:13.18 | 2:51.63 | |||
2 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 41.65 | 1:26.31 | 2:23.26 | 3:02.99 | |||
3 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 46.42 | 1:34.52 | 2:30.59 | 3:09.98 | |||
4 | Cecilie Stefansen | 1997 | IHF Svømning | 44.73 | 1:33.32 | 2:28.95 | 3:10.43 | |||
5 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 50.36 | 1:37.65 | 2:32.79 | 3:17.00 | |||
6 | Sara Benzarti | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 50.93 | 1:40.44 | 2:46.03 | 3:28.34 | |||
7 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 52.17 | 1:43.64 | 2:45.68 | 3:30.01 | |||
8 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 52.93 | 1:46.45 | 2:48.44 | 3:38.17 | |||
9 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 56.12 | 1:55.05 | 3:06.97 | 3:58.28 | |||
- | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | DSQ | 1 hånd vending/150m | |||||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gigi W. Larsen | 1995 | Odder IGF | 35.09 | 1:12.69 | 1:58.72 | 2:32.70 | |||
2 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 35.85 | 1:16.14 | 2:04.37 | 2:41.31 | |||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 38.66 | 1:20.70 | 2:10.73 | 2:49.34 | |||
4 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 40.83 | 1:25.19 | 2:10.26 | 2:49.37 | |||
5 | Emilie Søgaard | 1996 | IHF Svømning | 39.93 | 1:25.46 | 2:16.28 | 2:55.60 | |||
6 | Theresa S. Thomsen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 38.96 | 1:22.99 | 2:17.80 | 2:56.57 | |||
7 | Katharina Madsen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 40.04 | 1:26.38 | 2:20.21 | 2:58.49 | |||
8 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 43.71 | 1:31.99 | 2:22.18 | 3:00.20 | |||
9 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 40.49 | 1:26.31 | 2:20.40 | 3:01.84 | |||
10 | Michelle K. Pelzer | 1995 | Swim Team Esbjerg | 37.80 | 1:23.35 | 2:20.38 | 3:01.88 | |||
11 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 40.63 | 1:29.29 | 2:21.00 | 3:02.87 | |||
12 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 43.38 | 1:31.75 | 2:24.76 | 3:03.89 | |||
13 | Frederikke Kofoed | 1995 | Swim Team Esbjerg | 40.75 | 1:30.62 | 2:26.79 | 3:06.95 | |||
14 | Barbara Bøgh | 1996 | Holstebro Svømme Club | 43.10 | 1:32.69 | 2:25.85 | 3:10.89 | |||
15 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 41.84 | 1:30.73 | 2:28.29 | 3:10.93 | |||
16 | Trine Dahl Kristensen | 1996 | IHF Svømning | 43.02 | 1:31.01 | 2:28.97 | 3:11.68 | |||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 32.35 | 1:12.99 | 1:54.23 | 2:27.32 | |||
2 | Louise Nielsen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 37.91 | 1:19.16 | 2:06.03 | 2:43.43 | |||
3 | Amalie Sørensen | 1994 | Odder IGF | 41.71 | 1:23.00 | 2:14.51 | 2:51.57 | |||
4 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 37.75 | 1:23.72 | 2:15.41 | 2:54.21 | |||
5 | Stephanie Branick | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 36.76 | 1:21.14 | 2:14.89 | 2:54.60 | |||
6 | Lise Bak | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.00 | 1:27.71 | 2:18.80 | 3:01.11 | |||
7 | Louise Sofie Jensen | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.82 | 1:30.45 | 2:25.64 | 3:07.26 | |||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 30.38 | 1:07.39 | 1:47.41 | 2:20.09 | |||
2 | Tukummeq Berthelsen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 36.24 | 1:16.52 | 2:04.10 | 2:39.88 | |||
3 | Sofie Thorsø | 1992 | Holstebro Svømme Club | 35.73 | 1:18.06 | 2:04.74 | 2:42.96 | |||
4 | Katrine R. Jensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 40.03 | 1:23.17 | 2:12.17 | 2:47.69 | |||
5 | Gitte Nautrup Pedersen | 1972 | IHF Svømning | 40.52 | 1:23.98 | 2:18.82 | 3:01.76 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.00 |
Licens til Struer Svømmeklub |