Tulokset Limfjordscup 2009
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2009 | Udskriftsdato | 31 januar 2009 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 15:05 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 46.71 | 1:36.25 | |||||
2 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 47.58 | 1:38.77 | |||||
3 | Kristian Hermiz | 1998 | Swim Team Esbjerg | 46.36 | 1:38.96 | |||||
4 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 50.04 | 1:45.33 | |||||
5 | Jacob Pedersen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 50.97 | 1:49.00 | |||||
6 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 52.75 | 1:49.35 | |||||
7 | Niclas Henriksen | 1997 | Randers GF Neptun | 52.99 | 1:50.01 | |||||
8 | Kristian B. Madsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 53.42 | 1:53.04 | |||||
9 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 59.32 | 2:03.22 | |||||
9 | Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:01.28 | 2:03.22 | |||||
11 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:00.61 | 2:06.40 | |||||
12 | Mark Simonsen | 1997 | Odder IGF | 1:01.45 | 2:14.27 | |||||
13 | Bastian Kristensen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 1:04.71 | 2:20.53 | |||||
14 | Emil Thomsen | 1997 | Snedsted Svømmeklub | 1:02.95 | 2:22.90 | |||||
- | Severin Bjerre | 1998 | IHF Svømning | DNS | ||||||
- | August Semrau Andersen | 1997 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alexander Bach Larsen | 1998 | Struer Svømmeklub | DSQ | 2 armtag ved start | |||||
- | Rasmus Altofte Svendsen | 1997 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 40.08 | 1:23.54 | |||||
2 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 39.26 | 1:24.03 | |||||
3 | Jannick Maesen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 40.32 | 1:26.45 | |||||
4 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 40.61 | 1:27.33 | |||||
5 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 43.02 | 1:28.96 | |||||
6 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 42.35 | 1:30.46 | |||||
7 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 42.16 | 1:30.55 | |||||
8 | Mathias F. Nielsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 43.57 | 1:30.72 | |||||
9 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 44.33 | 1:30.78 | |||||
10 | Rued Dalby | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 43.42 | 1:33.70 | |||||
11 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.07 | 1:36.23 | |||||
12 | Peter Guldberg | 1996 | Herning Svømmeklub | 47.59 | 1:37.62 | |||||
13 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 46.68 | 1:38.69 | |||||
14 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 48.84 | 1:39.75 | |||||
15 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 48.26 | 1:40.44 | |||||
16 | Mads Lykke Jensen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 49.51 | 1:40.72 | |||||
17 | Alexander Rohde | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 46.04 | 1:41.37 | |||||
18 | Lasse Munkholm | 1996 | Struer Svømmeklub | 49.44 | 1:42.55 | |||||
19 | Alexander Tøt | 1995 | Swim Team Esbjerg | 47.68 | 1:42.60 | |||||
20 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 48.83 | 1:43.18 | |||||
21 | Steffan Villadsen | 1995 | Durup IF | 48.20 | 1:45.60 | |||||
22 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 50.28 | 1:46.85 | |||||
23 | Philip Færch | 1996 | Randers GF Neptun | 51.46 | 1:49.05 | |||||
24 | Jonas Kudsk | 1995 | Durup IF | 57.01 | 2:01.60 | |||||
25 | Per Jensen | 1995 | Odder IGF | 57.36 | 2:08.57 | |||||
26 | Jens Vejle | 1995 | Durup IF | 1:02.63 | 2:15.42 | |||||
27 | Mathias Tiedemann | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:11.89 | 2:30.02 | |||||
- | Stefan Jensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | DNS | ||||||
- | Victor Moritz | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nour Hermiz | 1994 | Swim Team Esbjerg | 34.33 | 1:11.69 | |||||
2 | Michael Petersen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 37.40 | 1:16.10 | |||||
3 | Mikkel Schönfeld | 1993 | Swim Team Esbjerg | 35.76 | 1:16.46 | |||||
4 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 39.31 | 1:23.55 | |||||
5 | Michael Bach | 1993 | Thisted Svømmeklub | 40.08 | 1:23.87 | |||||
6 | Daniel Brusen Nielsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 39.61 | 1:24.03 | |||||
7 | Gavin Anthony | 1993 | Struer Svømmeklub | 38.51 | 1:26.53 | |||||
8 | Rasmus Sand Nielsen | 1993 | Ikast Svømmeklub | 42.84 | 1:29.52 | |||||
9 | Esben Svenningsen | 1993 | Brædstrup Svømmeklub | 43.14 | 1:32.30 | |||||
10 | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 44.72 | 1:34.22 | |||||
11 | Frederik Møller Iversen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 45.37 | 1:34.36 | |||||
- | Luca Pasquali | 1994 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 1 hånd vending 50m | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Steffan Hansen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 1:06.72 | 1:06.72 | |||||
2 | Ole Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:09.67 | 1:09.67 | |||||
3 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 1:11.12 | 1:11.12 | |||||
4 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 1:15.78 | 1:15.78 | |||||
5 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 1:16.03 | 1:16.03 | |||||
6 | Thomas Abildsten | 1990 | Svømmeklubben Grindsted | 40.39 | 1:22.50 | |||||
7 | Benjamin Hubert | 1992 | Holstebro Svømme Club | 43.04 | 1:33.11 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.00 |
Licens til Struer Svømmeklub |