Resultat för Limfjordscup 2009
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2009 | Udskriftsdato | 31 januar 2009 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 16:05 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 42.30 | ||||||
2 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 43.40 | ||||||
3 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 44.58 | ||||||
4 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 45.58 | ||||||
5 | Katrine K. Jørgensen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 48.45 | ||||||
6 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 50.53 | ||||||
7 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 50.86 | ||||||
8 | Anne V Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 51.19 | ||||||
9 | Nejla Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 51.20 | ||||||
10 | Signe Nannerup | 1997 | Durup IF | 51.26 | ||||||
11 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 51.51 | ||||||
12 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 51.79 | ||||||
13 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 52.27 | ||||||
14 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 52.50 | ||||||
15 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 53.70 | ||||||
16 | Selina Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 53.98 | ||||||
17 | Adna Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 54.79 | ||||||
18 | Ingeborg R. Pedersen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 55.74 | ||||||
19 | Laura Skovby | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 56.14 | ||||||
20 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 57.14 | ||||||
21 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | Herning Svømmeklub | 58.39 | ||||||
22 | Lisa Brayd | 1997 | Ikast Svømmeklub | 58.84 | ||||||
23 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 59.26 | ||||||
24 | Anne Mølgård | 1997 | Durup IF | 1:00.01 | ||||||
25 | Gry Nicolaisen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:00.33 | ||||||
26 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:00.71 | ||||||
27 | Signe Søndergaard | 1997 | Snedsted Svømmeklub | 1:00.81 | ||||||
28 | Nanna Hansen | 1998 | Swim Team Esbjerg | 1:01.64 | ||||||
29 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 1:02.00 | ||||||
30 | Sofie Boel Torp | 1997 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:02.90 | ||||||
31 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:03.62 | ||||||
32 | Sarah Zysek | 1998 | Swim Team Esbjerg | 1:04.19 | ||||||
33 | Sidsel Thomsen | 1997 | IHF Svømning | 1:04.95 | ||||||
34 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 1:07.36 | ||||||
35 | Josephine Skadhede | 1999 | IHF Svømning | 1:10.92 | ||||||
36 | Janne Jensen | 1997 | Snedsted Svømmeklub | 1:14.16 | ||||||
37 | Sara Vestergaard | 1997 | Durup IF | 1:14.53 | ||||||
38 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 1:15.60 | ||||||
39 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 1:32.52 | ||||||
- | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | DSQ | 3-4 armt.u/vand star | |||||
- | Laura Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gigi W. Larsen | 1995 | Odder IGF | 37.22 | ||||||
2 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 38.34 | ||||||
3 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 39.28 | ||||||
4 | Malene M. Pedersen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 39.35 | ||||||
5 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.46 | ||||||
6 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 39.47 | ||||||
7 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 41.79 | ||||||
8 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 42.26 | ||||||
9 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 43.67 | ||||||
10 | Maj Møller Nielsen | 1995 | IHF Svømning | 43.96 | ||||||
11 | Julie Hedegaard | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 44.57 | ||||||
12 | Sofie Grønlund | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 44.93 | ||||||
13 | Nanna Frederiksen | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 45.23 | ||||||
14 | Johanne Kølbæk | 1996 | Herning Svømmeklub | 45.46 | ||||||
15 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 45.50 | ||||||
16 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 45.56 | ||||||
17 | Nina Jørgensen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 45.63 | ||||||
18 | Anne Dahl | 1996 | Randers GF Neptun | 46.20 | ||||||
19 | Sofie Aaquist | 1996 | Randers GF Neptun | 46.34 | ||||||
20 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 46.42 | ||||||
21 | Line Augustesen Obel | 1996 | Struer Svømmeklub | 46.87 | ||||||
22 | Anne Cathrine Thomsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 47.26 | ||||||
23 | Katja Grønning Kronborg | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 48.39 | ||||||
24 | Ida Rosenlund Nielsen | 1995 | IHF Svømning | 48.59 | ||||||
25 | Sidsel Schlott Køpke | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 48.76 | ||||||
26 | Pernille Madsen | 1996 | Durup IF | 50.07 | ||||||
27 | Tashia Lundvig | 1996 | Ikast Svømmeklub | 50.26 | ||||||
28 | Nina Hawar | 1996 | IHF Svømning | 51.04 | ||||||
29 | Thea Jensen | 1996 | Snedsted Svømmeklub | 51.07 | ||||||
30 | Katrine M. Borum | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 51.33 | ||||||
31 | Mathilde Thusgaard | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 52.54 | ||||||
32 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 53.01 | ||||||
33 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | Ikast Svømmeklub | 53.68 | ||||||
34 | Nursena Süzme | 1995 | Herning Svømmeklub | 54.91 | ||||||
35 | Malene Bajlum | 1995 | Durup IF | 55.60 | ||||||
36 | Nanna Gøbel | 1996 | Struer Svømmeklub | 58.07 | ||||||
37 | Emma Klitmæs | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:01.61 | ||||||
- | Charlotte Tange | 1996 | Snedsted Svømmeklub | DSQ | 2 armtag u/vand | |||||
- | Maria Møldrup | 1995 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Strakt vrist | |||||
- | Kamille Bager Herskind | 1995 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Kathrine Baasch | 1995 | IHF Svømning | DSQ | Strakt vrist | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 35.97 | ||||||
2 | Michelle Strand | 1994 | Randers GF Neptun | 38.08 | ||||||
3 | Amalie Klitgaard | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 39.01 | ||||||
4 | Jeanne Kirk Grundmann | 1994 | Viborg Svømme Klub | 40.64 | ||||||
5 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 41.36 | ||||||
6 | Lena Hansen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.41 | ||||||
7 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 43.35 | ||||||
8 | Anne V Weibrecht | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.05 | ||||||
9 | Daisy Lannie | 1994 | Odder IGF | 44.62 | ||||||
10 | Laura Krogh Christensen | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 45.55 | ||||||
11 | Sidsel Andresen | 1994 | Odder IGF | 46.33 | ||||||
12 | Cecilie Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 46.53 | ||||||
13 | Anne Mette Bigom | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 49.38 | ||||||
14 | Michelle Karlson | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 53.81 | ||||||
15 | Louise Holt | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 57.80 | ||||||
- | Katrine Godiksen | 1994 | Snedsted Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Lotte Sørensen | 1994 | Snedsted Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 36.92 | ||||||
2 | Diana Rank | 1991 | Lyseng IF | 38.18 | ||||||
3 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 38.23 | ||||||
4 | Sarah Brinkmann Jensen | 1991 | Lyseng IF | 39.74 | ||||||
5 | Heidi Hollænder | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 40.31 | ||||||
6 | Bolette Lisbygd | 1992 | Holstebro Svømme Club | 41.69 | ||||||
7 | Camilla Rasmussen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 42.62 | ||||||
8 | Louise Østergaard | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 47.25 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.00 |
Licens til Struer Svømmeklub |