Results for Køge Open 2015 Køge
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag indledende
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 29 november 2015 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 13:22 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 november 2015 |
Løb 36, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Årg. 2000-2001: Jacob Holst (1991) 1:56.47 2014-11-21 |
Årg. 1917-1999: Kenneth Thestrup (1976) 1:52.80 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 27.36 | 57.23 | 1:28.10 | 1:59.31 | |||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 28.23 | 59.26 | 1:30.18 | 2:00.27 | |||
3 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 28.59 | 59.41 | 1:30.20 | 2:00.47 | |||
4 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 28.61 | 59.01 | 1:30.12 | 2:01.14 | |||
5 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.34 | 59.00 | 1:30.10 | 2:01.19 | |||
6 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 28.86 | 59.71 | 1:31.19 | 2:02.15 | |||
7 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 28.55 | 59.81 | 1:31.72 | 2:03.23 | |||
8 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 28.30 | 59.79 | 1:31.90 | 2:03.35 | |||
9 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 28.93 | 1:00.61 | 1:32.83 | 2:03.86 | |||
10 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 28.92 | 1:01.56 | 1:34.52 | 2:06.16 | |||
11 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 29.57 | 1:01.51 | 1:34.36 | 2:06.31 | |||
12 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.13 | 1:02.19 | 1:34.98 | 2:06.79 | |||
13 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 29.06 | 1:01.93 | 1:34.90 | 2:07.14 | |||
14 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 29.00 | 1:01.49 | 1:34.60 | 2:07.31 | |||
15 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 29.56 | 1:03.29 | 1:36.28 | 2:07.81 | |||
16 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.11 | 1:03.03 | 1:36.17 | 2:07.88 | |||
17 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 28.66 | 1:00.47 | 1:33.85 | 2:08.11 | |||
18 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 29.68 | 1:02.14 | 1:35.35 | 2:08.27 | |||
19 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 29.67 | 1:02.59 | 1:35.10 | 2:08.37 | |||
20 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 31.14 | 1:05.98 | 1:36.50 | 2:08.75 | |||
21 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.00 | 1:01.50 | 1:36.40 | 2:09.48 | |||
22 | Malthe Letting | 2001 | Farum Svømmeklub | 29.21 | 1:02.10 | 1:36.23 | 2:09.52 | |||
23 | Magnus Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 30.81 | 1:05.12 | 1:38.55 | 2:11.13 | |||
24 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 30.92 | 1:04.59 | 1:38.47 | 2:11.69 | |||
25 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 29.62 | 1:02.87 | 1:37.28 | 2:11.90 | |||
26 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.31 | 1:02.49 | 1:38.01 | 2:12.65 | |||
26 | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 30.30 | 1:03.78 | 1:38.12 | 2:12.65 | |||
28 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 30.80 | 1:04.61 | 1:38.83 | 2:12.93 | |||
29 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 30.92 | 1:04.85 | 1:39.22 | 2:13.01 | |||
30 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 30.37 | 1:03.42 | 1:37.83 | 2:13.02 | |||
31 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 30.47 | 1:04.19 | 1:39.07 | 2:13.06 | |||
32 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.97 | 1:04.45 | 1:39.30 | 2:14.08 | |||
33 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.49 | 1:04.54 | 1:39.78 | 2:14.49 | |||
34 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.37 | 1:06.09 | 1:40.82 | 2:15.08 | |||
35 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.12 | 1:06.46 | 1:41.37 | 2:15.42 | |||
36 | Magnus Windahl | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 30.95 | 1:06.17 | 1:40.72 | 2:15.51 | |||
37 | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | 31.35 | 1:06.82 | 1:43.55 | 2:16.29 | |||
38 | Mads Selvig Wenger | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 31.50 | 1:06.41 | 1:42.02 | 2:16.32 | |||
39 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:05.73 | 1:41.63 | 2:16.64 | ||||
40 | Scott Steenberg | 2000 | Farum Svømmeklub | 31.90 | 1:06.63 | 1:42.22 | 2:17.05 | |||
41 | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | Farum Svømmeklub | 31.78 | 1:06.87 | 1:43.09 | 2:17.68 | |||
42 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.36 | 1:05.51 | 1:41.97 | 2:17.77 | |||
43 | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 31.84 | 1:07.31 | 1:43.29 | 2:17.99 | |||
44 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.29 | 1:06.12 | 1:42.03 | 2:18.02 | |||
45 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.12 | 1:06.42 | 1:42.29 | 2:18.07 | |||
46 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 30.93 | 1:05.86 | 1:42.47 | 2:18.40 | |||
47 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 32.38 | 1:09.17 | 1:44.81 | 2:19.85 | |||
48 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.06 | 1:07.86 | 1:44.44 | 2:19.98 | |||
49 | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | 31.71 | 1:08.00 | 1:45.02 | 2:20.08 | |||
50 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 32.33 | 1:08.01 | 1:45.88 | 2:22.01 | |||
51 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 32.83 | 1:09.49 | 1:47.35 | 2:24.26 | |||
52 | Ludwig Bjärudd | 2001 | Simklubben Laxen | 32.82 | 1:10.45 | 1:48.96 | 2:26.32 | |||
53 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.77 | 1:10.06 | 1:48.64 | 2:26.54 | |||
54 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 36.47 | 1:15.35 | 1:54.53 | 2:31.66 | |||
55 | Gustav Caleb | 2001 | Farum Svømmeklub | 33.93 | 1:13.86 | 1:56.50 | 2:36.86 | |||
56 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 36.69 | 1:18.99 | 2:01.72 | 2:42.79 | |||
- | Gustav B. Thorndahl | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Oliver Torbjörnsson | 2001 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1999 |
Årg. 2000-2001: Jacob Holst (1991) 1:56.47 2014-11-21 |
Årg. 1917-1999: Kenneth Thestrup (1976) 1:52.80 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 27.77 | 58.35 | 1:28.99 | 2:00.29 | |||
2 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 28.12 | 58.84 | 1:29.97 | 2:01.11 | |||
3 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 28.35 | 58.85 | 1:30.52 | 2:02.01 | |||
4 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 27.92 | 58.88 | 1:31.04 | 2:02.31 | |||
5 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.94 | 1:00.03 | 1:32.13 | 2:03.63 | |||
6 | Jonas B. Sørensen | 1993 | Roskilde Svømning | 28.82 | 59.82 | 1:31.91 | 2:04.93 | |||
7 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 27.93 | 59.60 | 1:32.89 | 2:05.41 | |||
8 | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 29.10 | 1:00.83 | 1:34.13 | 2:06.39 | |||
9 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 29.94 | 1:02.46 | 1:35.94 | 2:09.09 | |||
10 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 30.12 | 1:02.68 | 1:36.98 | 2:10.87 | |||
11 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 31.37 | 1:05.24 | 1:40.35 | 2:14.48 | |||
12 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 31.92 | 1:08.80 | 1:48.05 | 2:25.48 | |||
13 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 31.74 | 1:08.05 | 1:47.25 | 2:26.43 | |||
14 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 35.33 | 1:17.62 | 2:03.18 | 2:47.50 | |||
- | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 29 november 2015 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:22 |