Resultater for Køge Open 2015 Køge
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag finale
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 29 november 2015 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 07:11 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 november 2015 |
Løb 24, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Årg. 2003-2016: Sigma 2:11.83 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gentofte Piger 3 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:16.27 | ||||||
Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 36.02 | 36.02 | |||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 36.68 | 1:12.70 | |||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 34.29 | 1:46.99 | |||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 29.28 | 2:16.27 | |||||||
2 | Gentofte Piger 4 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:21.69 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 33.91 | 33.91 | |||||||
Viola Demuth Andersen | 2003 | 39.94 | 1:13.85 | |||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 35.85 | 1:49.70 | |||||||
Clara Toft | 2004 | 31.99 | 2:21.69 | |||||||
3 | Stærkepiger.dk | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:22.63 | ||||||
Clara Dreier | 2004 | 37.01 | 37.01 | |||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 38.01 | 1:15.02 | |||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 38.07 | 1:53.09 | |||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 29.54 | 2:22.63 | |||||||
4 | Smartepiger.dk | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:24.27 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 37.18 | 37.18 | |||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 39.80 | 1:16.98 | |||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 35.23 | 1:52.21 | |||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 32.06 | 2:24.27 | |||||||
5 | Triton Talent Piger | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:27.80 | ||||||
Kathrine Bang Rubak | 2004 | 39.16 | 39.16 | |||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 39.84 | 1:19.00 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 36.28 | 1:55.28 | |||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 32.52 | 2:27.80 | |||||||
6 | Piger SK Laxen Lag 1 | 2003 | Simklubben Laxen | 2:31.60 | ||||||
Hannah Fritz | 2003 | 37.18 | 37.18 | |||||||
Saga Eriksson | 2003 | 45.78 | 1:22.96 | |||||||
Henna Kjaergaard | 2003 | 37.22 | 2:00.18 | |||||||
Karin Widerberg | 2003 | 31.42 | 2:31.60 | |||||||
7 | Holbæk Piger 1 | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 2:40.04 | ||||||
Maja Lundberg | 2000 | 37.64 | 37.64 | |||||||
Lea Andersen | 2003 | 46.12 | 1:23.76 | |||||||
Mie Mørkedal | 2003 | 37.76 | 2:01.52 | |||||||
Alberte Pedersen | 2006 | 38.52 | 2:40.04 | |||||||
8 | Piger SK Laxen Lag 2 | 2003 | Simklubben Laxen | 2:40.40 | ||||||
Cazzandra Lindblad | 2003 | 39.24 | 39.24 | |||||||
Thea Hero | 2004 | 47.25 | 1:26.49 | |||||||
Emilia Hedman | 2003 | 36.68 | 2:03.17 | |||||||
Nikita Reljanovic | 2004 | 37.23 | 2:40.40 | |||||||
9 | Piger SK Laxen Lag 3 | 2004 | Simklubben Laxen | 2:53.61 | ||||||
Andjela Erixon | 2004 | 46.74 | 46.74 | |||||||
Elsa Jonsson | 2004 | 43.95 | 1:30.69 | |||||||
Elsa Kanth | 2004 | 44.87 | 2:15.56 | |||||||
Filippa Kalitta | 2004 | 38.05 | 2:53.61 | |||||||
10 | Sejepiger.dk | 2003 | Køge Svømmeklub | 3:04.79 | ||||||
Olivia Mai Gustafson | 2005 | 45.13 | 45.13 | |||||||
Silje Gärtner | 2003 | 45.66 | 1:30.79 | |||||||
Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 43.89 | 2:14.68 | |||||||
Silje Kjærsgaard | 2005 | 50.11 | 3:04.79 | |||||||
11 | Piger SK Laxen Lag 4 | 2004 | Simklubben Laxen | 3:09.61 | ||||||
Tilda Westergren | 2004 | 49.06 | 49.06 | |||||||
Andrea Wollentz | 2004 | 51.06 | 1:40.12 | |||||||
Emmalina Ottosson | 2005 | 49.14 | 2:29.26 | |||||||
Leia Gustavsson | 2007 | 40.35 | 3:09.61 | |||||||
12 | Holbæk Piger 2 | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 3:10.52 | ||||||
Simone Hoppe | 2004 | 45.39 | 45.39 | |||||||
Nana Andersen | 2006 | 53.15 | 1:38.54 | |||||||
Annette Toft | 2006 | 53.38 | 2:31.92 | |||||||
Anna Mundt Karup | 2005 | 38.60 | 3:10.52 | |||||||
- | Emilie Er Smuk | 2003 | Køge Svømmeklub | DSQ | asym arme | |||||
Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 46.15 | 46.15 | |||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 56.87 | 1:43.02 | |||||||
- | Emilie Er Sød | 2003 | Køge Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i afslut | |||||
Rebekka Roed | 2007 | 55.79 | 55.79 | |||||||
Løb 24, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1917-2002 |
Årg. 2003-2016: Sigma 2:11.83 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Damer SK Laxen Lag 1 | 2000 | Simklubben Laxen | 2:05.66 | ||||||
Helén Lange | 1996 | 33.27 | 33.27 | |||||||
Hanna Cederholm | 1997 | 33.70 | 1:06.97 | |||||||
Hannah Fritz | 2003 | 30.57 | 1:37.54 | |||||||
Moa Bergstedt | 2000 | 28.12 | 2:05.66 | |||||||
2 | Triton Piger 1 | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:06.24 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 32.13 | 32.13 | |||||||
Emilie Nyegaard | 2001 | 35.01 | 1:07.14 | |||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 31.47 | 1:38.61 | |||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 27.63 | 2:06.24 | |||||||
3 | Gentofte Piger 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:06.49 | ||||||
Cassandra Thimmer | 1999 | 33.25 | 33.25 | |||||||
Maria Munch-Menzer | 2001 | 34.55 | 1:07.80 | |||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 30.44 | 1:38.24 | |||||||
Caroline Waage Nowak | 2001 | 28.25 | 2:06.49 | |||||||
4 | Lyngby Piger 1 | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:07.23 | ||||||
Emilie Hørlykke | 1998 | 32.10 | 32.10 | |||||||
Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 35.98 | 1:08.08 | |||||||
Maria Borre Jacobsen | 2001 | 30.73 | 1:38.81 | |||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 28.42 | 2:07.23 | |||||||
5 | Køge Piger | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:09.25 | ||||||
Sabrina Wielsøe | 1990 | 30.95 | 30.95 | |||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 35.99 | 1:06.94 | |||||||
Karoline Kjær | 2000 | 33.20 | 1:40.14 | |||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 29.11 | 2:09.25 | |||||||
6 | Lf Piger 1 :-) | 2000 | Startfællesskabet LF-SWIM | 2:09.67 | ||||||
Emilia Harlund | 1999 | 33.14 | 33.14 | |||||||
Malou Carlsen | 2000 | 37.55 | 1:10.69 | |||||||
Thyra Jørgensen | 2002 | 30.91 | 1:41.60 | |||||||
Clara Neumann | 2001 | 28.07 | 2:09.67 | |||||||
7 | Holbæk Damer 2 | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:10.02 | ||||||
Majbrit Rosin | 1996 | 34.38 | 34.38 | |||||||
Frederikke Hansen | 1998 | 36.20 | 1:10.58 | |||||||
Louise Lynæs | 1997 | 30.52 | 1:41.10 | |||||||
Nikoline Nielsen | 2001 | 28.92 | 2:10.02 | |||||||
8 | Roskilde Piger | 1999 | Roskilde Svømning | 2:12.67 | ||||||
Christina Christensen | 2001 | 34.98 | 34.98 | |||||||
Emilie Hermann Schimming | 1999 | 35.94 | 1:10.92 | |||||||
Josefine Boisen | 1996 | 31.89 | 1:42.81 | |||||||
Bolette Mandrup Jensen | 2000 | 29.86 | 2:12.67 | |||||||
9 | Lyngby Piger 2 | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:13.12 | ||||||
Claudia Sperling | 2002 | 35.19 | 35.19 | |||||||
Mathilde van der Linden | 2002 | 37.24 | 1:12.43 | |||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 30.17 | 1:42.60 | |||||||
Louise Engelhardt Christi | 2001 | 30.52 | 2:13.12 | |||||||
10 | Damer SK Laxen Lag 2 | 2000 | Simklubben Laxen | 2:16.49 | ||||||
Elsa Wahlbeck | 2002 | 34.66 | 34.66 | |||||||
Nathalie Barrington | 2002 | 40.10 | 1:14.76 | |||||||
Julia Wollentz | 2002 | 32.62 | 1:47.38 | |||||||
Petronella Johansson | 2000 | 29.11 | 2:16.49 | |||||||
11 | Damer SK Laxen Lag 3 | 2001 | Simklubben Laxen | 2:18.14 | ||||||
Petronella Johansson | 2000 | 35.57 | 35.57 | |||||||
Emilia Karlberg | 2002 | 39.23 | 1:14.80 | |||||||
Erika Grüneberger | 2001 | 33.58 | 1:48.38 | |||||||
Josephine Ålenius | 2002 | 29.76 | 2:18.14 | |||||||
12 | Lf Piger 2 :-) | 2001 | Startfællesskabet LF-SWIM | 2:22.16 | ||||||
Marie Müller | 2000 | 36.13 | 36.13 | |||||||
Trine Rübner-Petersen | 1997 | 39.13 | 1:15.26 | |||||||
Julie K Madsen | 2001 | 36.61 | 1:51.87 | |||||||
Isabella Agnete Clausen | 2001 | 30.29 | 2:22.16 | |||||||
13 | Holbæk Damer | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:24.67 | ||||||
Josephine Wismann | 2002 | 38.35 | 38.35 | |||||||
Nynne Nørlem | 2002 | 40.87 | 1:19.22 | |||||||
Julie Thaarup Wulff | 2000 | 34.94 | 1:54.16 | |||||||
Maja Lundberg | 2000 | 30.51 | 2:24.67 | |||||||
14 | Nyborg Piger 1 | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 2:30.69 | ||||||
Camilla Vestergaard | 2000 | 40.11 | 40.11 | |||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 39.48 | 1:19.59 | |||||||
Maria Lorenzen | 2001 | 35.70 | 1:55.29 | |||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 35.40 | 2:30.69 | |||||||
15 | Fs Damer | 1994 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 2:38.16 | ||||||
Sesilia Feilberg | 2003 | 40.40 | 40.40 | |||||||
Katrine Vvbng | 2003 | 47.07 | 1:27.47 | |||||||
Estir Borðoy | 2001 | 36.03 | 2:03.50 | |||||||
Eyðrið Hansen | 1994 | 34.66 | 2:38.16 | |||||||
16 | Emilie Er Sej | 1995 | Køge Svømmeklub | 3:21.21 | ||||||
Theresia Engblom | 2006 | 57.06 | 57.06 | |||||||
Filippa Krüger Søndergaar | 2004 | 1:06.14 | 2:03.20 | |||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 30.16 | 2:33.36 | |||||||
Mathilde Stuhr Petersen | 2004 | 47.85 | 3:21.21 | |||||||
- | Triton Piger 2 | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart 4 sv. | |||||
Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 33.82 | 33.82 | |||||||
Alberte Mammen | 2001 | 37.92 | 1:11.74 | |||||||
Isabel K. Eriksen | 2001 | 34.87 | 1:46.61 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 29 november 2015 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:11 |