Results for Køge Open 2015 Herfølge
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 28 november 2015 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 november 2015 |
Løb 15, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Årg. 2004-2016: Marcus Mantzius Mosegaard (2001) 2:33.63 2012-12-02 |
Årg. 2002-2003: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 2:18.59 2014-11-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 266 | 40.10 | 1:24.17 | 2:14.40 | 2:50.33 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Silas Waterval | 2004 | 229 | 39.35 | 1:24.71 | 2:20.18 | 2:59.18 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Bertram Nyegaard | 2004 | 172 | 44.17 | 1:32.68 | 2:32.14 | 3:16.84 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 152 | 48.97 | 1:40.99 | 2:41.80 | 3:25.30 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Albin Ekstrand | 2004 | DSQ | ej fort.bev. v/75m | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | August Anderud | 2004 | DSQ | ej fort.bev. v/75m | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Erik Olsson | 2004 | DSQ | ej fort.bev. v/75m | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Mikkel Roed | 2004 | DSQ | ryg v/25m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Swedblom | 2004 | DSQ | ej fort. bev. v/75m | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Løb 15, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Årg. 2004-2016: Marcus Mantzius Mosegaard (2001) 2:33.63 2012-12-02 |
Årg. 2002-2003: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 2:18.59 2014-11-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Leo Badaker | 2002 | 422 | 30.01 | 1:06.69 | 1:51.29 | 2:26.10 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 409 | 31.06 | 1:07.92 | 1:53.24 | 2:27.66 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Alfred Højberg | 2002 | 408 | 32.39 | 1:09.25 | 1:53.51 | 2:27.76 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Gustav Fabiansen | 2002 | 390 | 32.90 | 1:10.86 | 1:56.26 | 2:29.97 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | David Arneskov | 2002 | 388 | 31.95 | 1:10.57 | 1:56.25 | 2:30.23 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Gustav Stjernholm | 2002 | 362 | 33.81 | 1:10.75 | 1:53.66 | 2:33.81 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Anders Skousen | 2002 | 350 | 34.24 | 1:11.43 | 2:00.27 | 2:35.47 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Thomas Langvad | 2002 | 343 | 35.26 | 1:15.91 | 2:02.32 | 2:36.59 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 340 | 33.73 | 1:16.54 | 2:00.35 | 2:37.02 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | August Ryom | 2002 | 338 | 32.77 | 1:15.51 | 2:03.58 | 2:37.35 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Joakim Køhn | 2003 | 325 | 34.41 | 1:16.61 | 2:04.90 | 2:39.33 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 325 | 33.95 | 1:14.28 | 2:01.61 | 2:39.37 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mikkel Hjelm | 2003 | 319 | 34.76 | 1:14.81 | 2:05.28 | 2:40.39 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Oskar Skov Grell | 2002 | 315 | 36.05 | 1:17.92 | 2:04.28 | 2:41.03 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 313 | 33.09 | 1:15.14 | 2:04.32 | 2:41.30 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Christopher H. Brown | 2002 | 300 | 36.51 | 1:19.59 | 2:07.12 | 2:43.60 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 294 | 35.11 | 1:16.46 | 2:08.68 | 2:44.85 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Silas Bøjsen | 2002 | 291 | 36.80 | 1:20.50 | 2:09.01 | 2:45.35 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Walter Hero | 2002 | 291 | 37.84 | 1:22.36 | 2:08.28 | 2:45.38 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 270 | 36.65 | 1:20.43 | 2:11.79 | 2:49.45 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anton Swedblom | 2002 | 269 | 35.79 | 1:20.47 | 2:13.83 | 2:49.72 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Martin Jacobsen | 2002 | 256 | 39.37 | 1:24.18 | 2:12.82 | 2:52.57 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 252 | 38.53 | 1:21.34 | 2:15.01 | 2:53.42 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 246 | 36.62 | 1:21.89 | 2:17.26 | 2:54.96 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Edward Björkman | 2002 | 245 | 39.72 | 1:25.81 | 2:14.66 | 2:55.07 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
26 | Affou Adlouni | 2002 | 245 | 35.76 | 1:22.65 | 2:17.97 | 2:55.19 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
27 | Gustaf Jonsson | 2003 | 243 | 37.17 | 1:25.86 | 2:16.25 | 2:55.46 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
28 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 243 | 37.47 | 1:20.07 | 2:15.21 | 2:55.60 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | August Østerholdt | 2002 | 237 | 40.24 | 1:25.42 | 2:17.65 | 2:57.04 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
30 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 229 | 41.17 | 1:28.01 | 2:20.97 | 2:59.05 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
31 | Sebastian Bonde | 2002 | 229 | 40.76 | 1:26.99 | 2:21.22 | 2:59.19 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
32 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 212 | 40.88 | 1:27.60 | 2:23.18 | 3:03.74 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Jacob Ellekær | 2002 | 211 | 40.15 | 1:30.81 | 2:23.61 | 3:03.98 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
34 | Mathias Parkhøi | 2003 | 203 | 42.96 | 1:30.85 | 2:26.00 | 3:06.50 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
35 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 176 | 46.71 | 1:34.52 | 2:32.43 | 3:15.58 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
36 | Janus Schnabl | 2003 | 162 | 47.87 | 1:38.19 | 2:35.74 | 3:20.79 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
37 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | 160 | 45.80 | 1:37.36 | 2:37.31 | 3:21.81 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
38 | Andreas Pedersen | 2003 | 138 | 50.60 | 1:42.56 | 2:44.90 | 3:32.03 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Theodor Palmø | 2002 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | William Silversten | 2003 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Elias Kongsted Misander | 2002 | DSQ | ej fort. bev. v/75m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Filip Bruhn | 2003 | DSQ | Ej fort.bev. v/75m | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Finn Gaudenz | 2002 | DSQ | ej fort. bev. v/75m | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Harald Riisager | 2003 | DSQ | ej fort. bev. v/75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Leonard Steen Jensen | 2003 | DSQ | ej fort.bev. v/75m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Malte Hjalholt | 2003 | DSQ | afslut. ryg på mave | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Ole Hovmand | 2003 | DSQ | svøm. er neddykket | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
- | Oliver Breuner | 2002 | DSQ | ryg afslut.på mave | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Oliver Skadhauge | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Simon Rytter Eliasen | 2003 | DSQ | ej fort. bev. v/75m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Tor Ejrnæs | 2002 | DSQ | ej fort. bev. v/75m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 28 november 2015 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:24 |