Resultat för Køge Open 2015 Herfølge
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 34 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 29 november 2015 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 15:04 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 november 2015 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Årg. 2004-2016: Dennis Dukic (2000) 1:27.35 2011-11-27 |
Årg. 2002-2003: Dennis Dukic (2000) 1:12.79 2013-11-17 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Axel Vaide | 2005 | 208 | 44.35 | 1:33.72 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 208 | 44.68 | 1:33.85 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Matias Munkholm | 2004 | 175 | 48.06 | 1:39.38 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 163 | 47.41 | 1:41.66 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 162 | 48.61 | 1:41.96 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 157 | 49.02 | 1:42.97 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | William Breuner | 2005 | 152 | 49.43 | 1:44.09 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | 148 | 49.96 | 1:44.96 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 143 | 50.42 | 1:46.22 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 136 | 52.47 | 1:47.96 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 117 | 53.56 | 1:53.61 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 112 | 55.03 | 1:55.20 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Mikkel Nielsen | 2004 | 93 | 58.97 | 2:02.37 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Philip H. Christensen | 2004 | 88 | 59.10 | 2:04.76 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Peder Toft Kristensen | 2004 | 86 | 55.81 | 2:05.72 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emil Isaksen | 2005 | 84 | 59.79 | 2:06.58 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Bence Márkus | 2005 | 81 | 57.94 | 2:08.35 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 81 | 59.67 | 2:08.37 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Carl Gustav Christensen | 2007 | 56 | 1:04.32 | 2:24.84 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Tobias Broløs | 2006 | 19 | 1:39.09 | 3:26.03 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Jacob Koch Larsen | 2006 | DNS | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Lucas Emil Heinze | 2005 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Wannem | 2006 | DSQ | flere flyben v/start | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Mathias Eli Gravad | 2007 | DSQ | crawlben eft/start | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Krohn Olsen | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Philip Nøhr Christensen | 2004 | DSQ | asynkro.arme v/48m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Sebastian Eli Gravad | 2006 | DSQ | arme fremfør.u/hofte | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Årg. 2004-2016: Dennis Dukic (2000) 1:27.35 2011-11-27 |
Årg. 2002-2003: Dennis Dukic (2000) 1:12.79 2013-11-17 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 454 | 33.97 | 1:12.32 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Gustav Stjernholm | 2002 | 415 | 35.41 | 1:14.51 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 343 | 37.59 | 1:19.38 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Alfred Højberg | 2002 | 343 | 37.44 | 1:19.43 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 323 | 38.01 | 1:21.03 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Walter Hero | 2002 | 315 | 37.62 | 1:21.68 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Victor Lund | 2002 | 313 | 38.77 | 1:21.88 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Finn Gaudenz | 2002 | 295 | 40.07 | 1:23.45 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Alessandro de Castro | 2002 | 294 | 39.33 | 1:23.63 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Silas Bøjsen | 2002 | 257 | 40.83 | 1:27.41 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mikkel Hansen | 2003 | 253 | 41.60 | 1:27.89 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Asger Johansen | 2003 | 252 | 41.61 | 1:27.95 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
13 | Oliver Skadhauge | 2002 | 252 | 42.51 | 1:28.03 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Joakim Køhn | 2003 | 246 | 42.21 | 1:28.73 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Karl August B. Balle | 2003 | 235 | 43.59 | 1:30.08 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Harald Riisager | 2003 | 227 | 43.82 | 1:31.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 221 | 42.45 | 1:31.92 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Edward Björkman | 2002 | 213 | 44.02 | 1:33.09 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
19 | Mathias Berner Jensen | 2002 | 210 | 44.97 | 1:33.50 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Jeppe Wagner | 2003 | 208 | 45.30 | 1:33.78 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 203 | 44.78 | 1:34.59 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Jacob Ellekær | 2002 | 191 | 46.31 | 1:36.46 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 186 | 45.01 | 1:37.26 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
24 | Bjartur Nón | 2002 | 182 | 46.50 | 1:38.09 | |||||
Fuglafjarðar Svimjifelag | ||||||||||
25 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 168 | 47.74 | 1:40.64 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Malte Hjalholt | 2003 | 164 | 48.61 | 1:41.59 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
27 | Mathias Parkhøi | 2003 | 160 | 49.39 | 1:42.37 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | 153 | 49.46 | 1:43.91 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Bjarti Højbro | 2003 | 149 | 49.54 | 1:44.84 | |||||
Fuglafjarðar Svimjifelag | ||||||||||
30 | Lucas Nilsson | 2003 | 144 | 50.05 | 1:45.93 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
31 | Elias Kongsted Misander | 2002 | 135 | 51.45 | 1:48.28 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
32 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 125 | 52.52 | 1:51.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
33 | Ísakur E. Olsen | 2003 | 116 | 53.48 | 1:53.78 | |||||
Fuglafjarðar Svimjifelag | ||||||||||
34 | Tobias Lindberg | 2003 | 113 | 54.13 | 1:54.85 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
35 | Jacob Thomsen | 2003 | 111 | 54.91 | 1:55.63 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Gustav Clement | 2003 | 55 | 1:08.44 | 2:25.67 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Gustaf Jonsson | 2003 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Thomas Langvad | 2002 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Andreas Pedersen | 2003 | DSQ | 2 armtag u/vand v/25 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jeppe Bengtsén | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Mohammed Ghizzaui | 2003 | DSQ | 2 armtag u/vand v/75 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Oliver Gadegaard | 2003 | DSQ | flere flyben v/start | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Penghao Ji | 2003 | DSQ | ej saml.berør. v/25m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 29 november 2015 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:04 |