Resultat för Køge Open 2015 Herfølge
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 28 november 2015 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 14:40 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 november 2015 |
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2016 |
Årg. 2005-2016: Sofie Høvring (2004) 1:17.60 2013-11-16 |
Årg. 2003-2004: Thyra Jørgensen (2002) 1:04.24 2013-11-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 357 | 34.19 | 1:11.89 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Liva Lund Hansen | 2005 | 319 | 36.02 | 1:14.64 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 313 | 36.12 | 1:15.09 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 282 | 37.24 | 1:17.76 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 255 | 38.75 | 1:20.44 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 254 | 38.67 | 1:20.50 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Liv Salhauge | 2005 | 240 | 39.22 | 1:21.99 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Annika Køhn | 2005 | 214 | 40.89 | 1:25.18 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 214 | 40.59 | 1:25.27 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alberte Pedersen | 2006 | 206 | 40.99 | 1:26.32 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Charlotte Wium | 2006 | 204 | 42.14 | 1:26.64 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 202 | 41.44 | 1:26.86 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 199 | 42.65 | 1:27.33 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Asta Palmund | 2005 | 199 | 41.61 | 1:27.35 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 196 | 41.62 | 1:27.71 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 189 | 41.59 | 1:28.82 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 175 | 41.28 | 1:31.18 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Anna Mundt Karup | 2005 | 158 | 42.36 | 1:34.22 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 158 | 45.32 | 1:34.22 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Annette Toft | 2006 | 154 | 45.00 | 1:34.98 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Alma Møller-Ern | 2006 | 148 | 44.75 | 1:36.25 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
22 | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | 146 | 44.85 | 1:36.72 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 146 | 48.34 | 1:36.80 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Mille Hansen | 2005 | 142 | 46.50 | 1:37.73 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
25 | Juliane Andersen | 2005 | 136 | 46.70 | 1:38.96 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
26 | Leia Gustavsson | 2007 | 133 | 45.46 | 1:39.93 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
27 | Nana Andersen | 2006 | 128 | 48.17 | 1:41.01 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Josefine Nielsen | 2005 | 126 | 49.46 | 1:41.59 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
29 | Astrid Nørgaard | 2007 | 117 | 48.03 | 1:44.09 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
30 | Beatrice Andersson | 2005 | 109 | 50.03 | 1:46.59 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
31 | Stella Isaksson | 2007 | 92 | 52.81 | 1:52.77 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
32 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 87 | 52.31 | 1:54.81 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
33 | Rebekka Roed | 2007 | 84 | 56.25 | 1:56.15 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
34 | Marie Sejersdal Nielsen | 2006 | 82 | 53.16 | 1:57.28 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
35 | Saga Wahlbeck | 2006 | 80 | 50.09 | 1:57.91 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
36 | Filippa Elmgren | 2005 | 73 | 56.59 | 2:01.93 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
37 | Theresia Engblom | 2006 | 71 | 57.73 | 2:02.78 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
38 | Anine Munch Kofoed | 2005 | 66 | 56.39 | 2:05.71 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
39 | Natasja Boesgaard | 2007 | 35 | 1:11.08 | 2:35.88 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
40 | Melani Jesse | 2008 | 30 | 1:16.90 | 2:43.93 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | DNS | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Emmalina Ottosson | 2005 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Ida-Marie Michaelsen | 2005 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Isa Persson | 2006 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Maja Ljungdahl | 2006 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Silje Kjærsgaard | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Årg. 2005-2016: Sofie Høvring (2004) 1:17.60 2013-11-16 |
Årg. 2003-2004: Thyra Jørgensen (2002) 1:04.24 2013-11-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 482 | 31.68 | 1:05.02 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 470 | 31.69 | 1:05.57 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Veggerby | 2003 | 454 | 31.63 | 1:06.36 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Karin Widerberg | 2003 | 436 | 32.42 | 1:07.27 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 431 | 32.55 | 1:07.51 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 418 | 32.62 | 1:08.19 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Liva Stjernholm | 2004 | 399 | 33.46 | 1:09.27 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Mathilde Nielsen | 2003 | 388 | 33.47 | 1:09.88 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 388 | 33.10 | 1:09.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Hannah Fritz | 2003 | 386 | 33.88 | 1:10.00 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 386 | 33.19 | 1:10.02 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
12 | Olivia Mammen | 2003 | 384 | 33.53 | 1:10.13 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Josefine Krumbak | 2004 | 382 | 33.39 | 1:10.27 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
14 | Camilla Kaavé | 2003 | 379 | 34.21 | 1:10.46 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 378 | 33.80 | 1:10.53 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 372 | 33.82 | 1:10.92 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 357 | 35.14 | 1:11.85 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 356 | 33.90 | 1:11.91 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Mie Mørkedal | 2003 | 352 | 34.64 | 1:12.22 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 351 | 34.84 | 1:12.30 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 348 | 35.21 | 1:12.46 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Henna Kjaergaard | 2003 | 347 | 34.19 | 1:12.54 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 347 | 34.26 | 1:12.54 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
24 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 346 | 34.79 | 1:12.60 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
25 | Laura L. Hørning | 2004 | 336 | 36.08 | 1:13.37 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
26 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 335 | 34.79 | 1:13.38 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Victoria Husted Volden | 2003 | 333 | 36.20 | 1:13.53 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
28 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 329 | 35.35 | 1:13.84 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Clara Dreier | 2004 | 329 | 35.10 | 1:13.85 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
30 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 316 | 36.36 | 1:14.87 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
31 | Astrid Høffer | 2004 | 312 | 36.71 | 1:15.17 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
32 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 304 | 36.83 | 1:15.85 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
33 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 303 | 36.72 | 1:15.93 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
34 | Sesilia Feilberg | 2003 | 300 | 37.09 | 1:16.19 | |||||
Fuglafjarðar Svimjifelag | ||||||||||
35 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 298 | 35.67 | 1:16.30 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
36 | Silje Gärtner | 2003 | 298 | 36.20 | 1:16.34 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
37 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 295 | 36.47 | 1:16.60 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
38 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 284 | 36.82 | 1:17.52 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
39 | Filippa Olivia Rützou | 2003 | 284 | 37.70 | 1:17.53 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
40 | Cazzandra Lindblad | 2003 | 279 | 36.14 | 1:18.01 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
41 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 274 | 36.47 | 1:18.46 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
41 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | 274 | 38.12 | 1:18.46 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
43 | Emilia Hedman | 2003 | 271 | 37.07 | 1:18.80 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
44 | Josephine Lysdahl | 2004 | 268 | 37.41 | 1:19.04 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
45 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 266 | 38.09 | 1:19.26 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
46 | Annika Egenhardt | 2003 | 263 | 38.67 | 1:19.59 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
47 | Selma Kobberø | 2004 | 260 | 37.31 | 1:19.89 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
48 | Thea Hero | 2004 | 257 | 38.30 | 1:20.21 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
49 | Nicoline Hjort Kaas | 2003 | 250 | 38.09 | 1:20.97 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
50 | Karla Banke Mathisen | 2003 | 235 | 39.35 | 1:22.59 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
51 | Lærke Blond | 2003 | 235 | 39.21 | 1:22.60 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
52 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 234 | 38.45 | 1:22.69 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
53 | Pawarisa Pagh | 2004 | 226 | 39.07 | 1:23.66 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
54 | Lea Andersen | 2003 | 224 | 40.81 | 1:23.87 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
55 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 221 | 39.92 | 1:24.31 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
56 | Filippa Kalitta | 2004 | 220 | 40.29 | 1:24.43 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
57 | Celina Mehr | 2003 | 216 | 39.86 | 1:24.89 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
58 | Freja Søndergaard | 2004 | 215 | 39.31 | 1:25.09 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
59 | Nikita Reljanovic | 2004 | 208 | 40.39 | 1:25.96 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
60 | Julie Dahl | 2004 | 206 | 40.39 | 1:26.33 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
61 | Simone Hoppe | 2004 | 204 | 41.60 | 1:26.64 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
62 | Elsa Kanth | 2004 | 203 | 42.92 | 1:26.66 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
62 | Ulrika Paaske | 2004 | 203 | 41.46 | 1:26.66 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
64 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 202 | 41.15 | 1:26.91 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
65 | Emma Enevoldsen | 2003 | 201 | 40.90 | 1:27.01 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
66 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 194 | 41.83 | 1:27.99 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
67 | Andjela Zivanovic Erixon | 2004 | 187 | 42.03 | 1:29.15 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
68 | Andrea Wollentz | 2004 | 181 | 41.75 | 1:30.13 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
69 | Julie Nelkop | 2004 | 172 | 42.72 | 1:31.58 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
70 | Asta Ellermann-Kingombe | 2004 | 166 | 43.15 | 1:32.63 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
71 | Petrine Nielson | 2003 | 160 | 45.62 | 1:33.78 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
72 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 160 | 44.41 | 1:33.94 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
73 | Ebba Björklund | 2004 | 143 | 45.10 | 1:37.40 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
74 | Rebecca Hägerroth | 2004 | 137 | 48.77 | 1:38.75 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
75 | Tilda Westergren | 2004 | 133 | 44.82 | 1:39.79 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
76 | Frida Petersen | 2004 | 131 | 47.71 | 1:40.21 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
77 | Nellie Johansson | 2004 | 128 | 46.96 | 1:40.98 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
78 | Mathilde Stuhr Petersen | 2004 | 102 | 50.94 | 1:48.96 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
79 | Chelsea Nielsen | 2004 | 101 | 52.69 | 1:49.48 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
80 | Filippa Krüger Søndergaar | 2004 | 91 | 52.53 | 1:53.35 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
81 | Laura Bjerregaard Withen | 2004 | 89 | 51.88 | 1:54.20 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Cathrine Høst | 2004 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Ella Ljungdahl | 2004 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Laura Riber Memborg | 2004 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Malou Hansen | 2004 | DNS | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Maya Baltser | 2004 | DNS | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 28 november 2015 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:40 |