Resultat för Sparbanken Skåne Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbanken Skåne Cup | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 16, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år |
Sponsor: Wetterstrands Ur |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.01 | 1:26.34 | |||||
2 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.75 | 1:27.70 | |||||
3 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 39.41 | 1:27.86 | |||||
4 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 40.78 | 1:29.30 | |||||
5 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | Trelleborg Sim | 41.45 | 1:29.55 | |||||
6 | Aram Kazarian | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.39 | 1:35.48 | |||||
7 | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.92 | 1:40.30 | |||||
8 | Malte Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.61 | 1:44.10 | |||||
9 | Oliver Madsen | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.76 | 1:56.24 | |||||
10 | Lucas Stark | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 56.56 | 1:58.21 | |||||
- | Seth Nillund | 2005 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
- | Vincent Berglind | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Medley Herrar, Finaler 12 - 99 år |
Sponsor: Wetterstrands Ur |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.57 | 1:02.68 | |||||
2 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 29.29 | 1:03.04 | |||||
3 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.46 | 1:04.70 | |||||
4 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 29.84 | 1:06.86 | |||||
5 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.12 | 1:07.62 | |||||
6 | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.81 | 1:08.03 | |||||
7 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.21 | 1:08.11 | |||||
8 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.49 | 1:09.75 | |||||
9 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 31.36 | 1:10.07 | |||||
10 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 32.24 | 1:11.40 | |||||
11 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.35 | 1:14.50 | |||||
12 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.87 | 1:18.21 | |||||
13 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 39.45 | 1:21.91 | |||||
14 | James Nguyen | 2001 | Kristianstads SLS | 39.41 | 1:23.76 | |||||
15 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 37.54 | 1:23.85 | |||||
- | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 10:38 |