Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.94 | 1:08.86 | |||||
2 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.15 | 1:10.56 | |||||
3 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 33.15 | 1:10.77 | |||||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.73 | 1:10.97 | |||||
5 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.90 | 1:12.15 | |||||
6 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.21 | 1:12.44 | |||||
7 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 33.83 | 1:13.30 | |||||
8 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.12 | 1:13.42 | |||||
9 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.10 | 1:14.27 | |||||
10 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.33 | 1:14.62 | |||||
11 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.23 | 1:15.85 | |||||
12 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.20 | 1:16.31 | |||||
13 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.82 | 1:16.87 | |||||
14 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 37.73 | 1:17.32 | |||||
15 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 35.67 | 1:17.78 | |||||
16 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 36.99 | 1:17.98 | |||||
17 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.47 | 1:18.06 | |||||
17 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 36.15 | 1:18.06 | |||||
19 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.64 | 1:18.11 | |||||
20 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.63 | 1:18.29 | |||||
21 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.93 | 1:19.10 | |||||
22 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 37.32 | 1:19.23 | |||||
23 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.33 | 1:19.42 | |||||
24 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.43 | 1:19.90 | |||||
25 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 37.48 | 1:20.01 | |||||
26 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 37.65 | 1:20.06 | |||||
27 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.48 | 1:20.18 | |||||
28 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.46 | 1:20.21 | |||||
29 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.67 | 1:20.33 | |||||
30 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.18 | 1:20.54 | |||||
31 | Camilla Kaavé | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 37.97 | 1:22.31 | |||||
32 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 37.11 | 1:22.93 | |||||
33 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.81 | 1:23.38 | |||||
34 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.71 | 1:25.45 | |||||
35 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 41.99 | 1:26.14 | |||||
- | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mathilde M Mosegaard | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.38 | 1:15.84 | |||||
2 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.27 | 1:16.37 | |||||
3 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.76 | 1:16.56 | |||||
4 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.56 | 1:18.65 | |||||
5 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.53 | 1:18.70 | |||||
6 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.64 | 1:19.11 | |||||
7 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 35.95 | 1:19.41 | |||||
8 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 37.93 | 1:20.43 | |||||
9 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 37.99 | 1:20.79 | |||||
10 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.13 | 1:20.94 | |||||
11 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 37.12 | 1:20.95 | |||||
12 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.61 | 1:21.25 | |||||
13 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 38.24 | 1:21.29 | |||||
14 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 37.18 | 1:21.49 | |||||
15 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 38.02 | 1:21.55 | |||||
16 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 39.35 | 1:22.00 | |||||
17 | Clara Sass Husum | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 38.57 | 1:22.01 | |||||
18 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.21 | 1:22.55 | |||||
19 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 37.81 | 1:22.68 | |||||
20 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.47 | 1:22.90 | |||||
21 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.04 | 1:23.02 | |||||
22 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 40.02 | 1:23.29 | |||||
23 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 40.29 | 1:23.63 | |||||
24 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.29 | 1:23.67 | |||||
25 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 39.87 | 1:23.71 | |||||
26 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 40.12 | 1:23.80 | |||||
27 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.28 | 1:23.96 | |||||
28 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.46 | 1:24.08 | |||||
29 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 39.94 | 1:24.42 | |||||
30 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.78 | 1:24.70 | |||||
31 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 39.78 | 1:24.85 | |||||
32 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 40.19 | 1:24.87 | |||||
33 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.10 | 1:25.15 | |||||
34 | Mathilde Edele Borg | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 40.76 | 1:25.32 | |||||
35 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 38.56 | 1:25.44 | |||||
36 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.69 | 1:25.45 | |||||
37 | Esther Hek Hansen | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 41.24 | 1:25.57 | |||||
38 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.81 | 1:25.64 | |||||
39 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.62 | 1:25.78 | |||||
40 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.23 | 1:25.91 | |||||
40 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 40.21 | 1:25.91 | |||||
42 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.80 | 1:26.08 | |||||
43 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.44 | 1:26.10 | |||||
44 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.34 | 1:26.45 | |||||
45 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 43.21 | 1:26.53 | |||||
46 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.26 | 1:26.60 | |||||
47 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 40.59 | 1:26.74 | |||||
48 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 40.44 | 1:26.77 | |||||
49 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 40.23 | 1:27.00 | |||||
50 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.95 | 1:27.35 | |||||
51 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.44 | 1:27.98 | |||||
52 | Josephine Lysdahl | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 41.91 | 1:29.81 | |||||
53 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.68 | 1:30.18 | |||||
54 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.81 | 1:30.51 | |||||
55 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 43.74 | 1:34.52 | |||||
- | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:02 |