Resultater for Vestdanske Ã…rgangsmesterskaber Grp 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 14:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 545 | 35.36 | 1:16.45 | 1:57.77 | 2:32.52 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Stecher | 2003 | 530 | 33.07 | 1:12.30 | 1:58.04 | 2:33.87 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Christiansen | 2003 | 486 | 35.65 | 1:13.57 | 2:03.12 | 2:38.47 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 485 | 34.78 | 1:16.02 | 2:01.65 | 2:38.54 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 469 | 34.92 | 1:15.30 | 2:01.24 | 2:40.29 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 467 | 35.66 | 1:16.46 | 2:04.82 | 2:40.54 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 463 | 36.74 | 1:18.08 | 2:06.13 | 2:41.05 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Lærke Høgsted | 2003 | 442 | 36.71 | 1:18.38 | 2:06.65 | 2:43.55 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 427 | 38.65 | 1:21.61 | 2:05.56 | 2:45.43 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Anna Bull Kramer | 2003 | 415 | 35.13 | 1:20.41 | 2:08.55 | 2:46.96 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Josefine Heuer | 2003 | 412 | 37.08 | 1:17.79 | 2:11.80 | 2:47.45 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Laura Fogh | 2003 | 407 | 38.38 | 1:24.56 | 2:09.34 | 2:48.04 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
13 | Selma Pruzljanin | 2003 | 406 | 38.32 | 1:22.25 | 2:11.04 | 2:48.26 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 399 | 38.52 | 1:18.89 | 2:11.55 | 2:49.16 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | My Phuong Bui | 2003 | 389 | 34.53 | 1:17.55 | 2:11.59 | 2:50.67 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Alma Burgaard | 2003 | 385 | 35.45 | 1:18.32 | 2:12.65 | 2:51.23 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Christine Krogh | 2003 | 373 | 40.27 | 1:27.22 | 2:13.83 | 2:53.07 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
18 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 371 | 41.10 | 1:27.27 | 2:13.11 | 2:53.25 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Amalie Kristensen | 2003 | 369 | 41.53 | 1:25.05 | 2:14.30 | 2:53.57 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | 369 | 38.81 | 1:23.11 | 2:15.06 | 2:53.58 | |||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Ella Christiansen | 2003 | 366 | 40.79 | 1:25.53 | 2:15.01 | 2:54.15 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 365 | 39.03 | 1:24.03 | 2:15.21 | 2:54.34 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 361 | 36.73 | 1:18.02 | 2:18.36 | 2:54.96 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Amalie Kanstrup | 2003 | 359 | 39.48 | 1:25.55 | 2:14.61 | 2:55.30 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | Akut syg | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Ida S Olesen | 2003 | DSQ | Afsl. ryg på m. v100 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 443 | 34.89 | 1:17.05 | 2:07.12 | 2:43.43 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Cille Christensen | 2004 | 425 | 36.43 | 1:20.51 | 2:08.62 | 2:45.71 | |||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Elma Gabela | 2004 | 401 | 38.91 | 1:24.69 | 2:12.29 | 2:48.87 | |||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Sarah Carugati | 2004 | 400 | 37.45 | 1:18.12 | 2:10.18 | 2:48.97 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 381 | 37.02 | 1:19.64 | 2:12.27 | 2:51.81 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Mia Hvarre | 2004 | 371 | 38.62 | 1:23.40 | 2:14.33 | 2:53.40 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 370 | 41.49 | 1:24.72 | 2:16.68 | 2:53.47 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 369 | 41.46 | 1:22.59 | 2:16.37 | 2:53.70 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Aurelia Pedersen | 2004 | 355 | 40.93 | 1:24.13 | 2:17.56 | 2:55.88 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Laura Marie Dige | 2004 | 349 | 39.49 | 1:23.79 | 2:15.01 | 2:56.84 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 340 | 42.47 | 1:28.20 | 2:18.66 | 2:58.48 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sia Aagaard | 2004 | 340 | 40.62 | 1:25.23 | 2:20.13 | 2:58.48 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 336 | 43.51 | 1:27.98 | 2:18.81 | 2:59.09 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
14 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 330 | 44.57 | 1:29.54 | 2:20.26 | 3:00.23 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Fenja Romanski | 2005 | 320 | 46.35 | 1:30.98 | 2:23.44 | 3:02.16 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
16 | Michelle Mølby | 2004 | 318 | 41.09 | 1:27.47 | 2:21.37 | 3:02.53 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ida Juul Grønning | 2004 | 295 | 40.61 | 1:29.52 | 2:26.01 | 3:07.07 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
18 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 294 | 42.97 | 1:28.50 | 2:24.27 | 3:07.23 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 286 | 43.93 | 1:33.94 | 2:26.09 | 3:08.99 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 275 | 42.71 | 1:31.05 | 2:27.07 | 3:11.38 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:08 |