Results for Vestdanske Årgangsmesterskaber Grp 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Vest rgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stvne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 12:44 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion og Holstebro Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 12 december 2015 |
Lb 1, 4X50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Esv Awesome | 2003 | 500 | 1:57.48 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 28.90 | 28.90 | |||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 29.49 | 58.39 | |||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 29.55 | 1:27.94 | |||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 29.54 | 1:57.48 | |||||||
2 | As Piger 1 | 2003 | 465 | 2:00.31 | ||||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
Emma Stecher | 2003 | 30.06 | 30.06 | |||||||
Ida S Olesen | 2003 | 28.26 | 58.32 | |||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 31.19 | 1:29.51 | |||||||
Marta Woroniecka | 2003 | 30.80 | 2:00.31 | |||||||
3 | Vs Piger | 2003 | 460 | 2:00.77 | ||||||
Viborg Svmme Klub | ||||||||||
Josefine Heuer | 2003 | 31.19 | 31.19 | |||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 29.83 | 1:01.02 | |||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 30.41 | 1:31.43 | |||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 29.34 | 2:00.77 | |||||||
4 | Horsens Piger 3 | 2003 | 424 | 2:04.10 | ||||||
Horsens Svmmeklub | ||||||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 31.21 | 31.21 | |||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 30.71 | 1:01.92 | |||||||
Maria K. Kirkmand | 2003 | 33.00 | 1:34.92 | |||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 29.18 | 2:04.10 | |||||||
5 | Sto Powerpuf Piger | 2003 | 408 | 2:05.65 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
My Phuong Bui | 2003 | 31.00 | 31.00 | |||||||
Alma Burgaard | 2003 | 30.92 | 1:01.92 | |||||||
Christine Krogh | 2003 | 31.77 | 1:33.69 | |||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 31.96 | 2:05.65 | |||||||
6 | Esbjerg Piger | 2003 | 404 | 2:06.06 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | ||||||||||
Amalie Staghj Andersen | 2004 | 31.33 | 31.33 | |||||||
Michelle Kramer Andersen | 2003 | 30.44 | 1:01.77 | |||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 33.46 | 1:35.23 | |||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 30.83 | 2:06.06 | |||||||
7 | Esv Besties | 2003 | 400 | 2:06.49 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Cecilie Davidsen | 2003 | 31.88 | 31.88 | |||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 31.70 | 1:03.58 | |||||||
Ella Christiansen | 2003 | 31.53 | 1:35.11 | |||||||
Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 31.38 | 2:06.49 | |||||||
8 | Aarhus Swim Piger 1 | 2003 | 395 | 2:07.07 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Katrine Mols | 2003 | 32.53 | 32.53 | |||||||
Emilie Wolf Srensen | 2003 | 31.16 | 1:03.69 | |||||||
Martha Bjerg | 2004 | 32.00 | 1:35.69 | |||||||
Solvej Kofoed Lund | 2003 | 31.38 | 2:07.07 | |||||||
9 | Hsc Micro Monstars | 2003 | 394 | 2:07.16 | ||||||
Holstebro Svmme Club | ||||||||||
Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 35.12 | 35.12 | |||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 31.89 | 1:07.01 | |||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 30.00 | 1:37.01 | |||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 30.15 | 2:07.16 | |||||||
10 | Kolding Piger Kolding | 2004 | 384 | 2:08.28 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Cecilie Batz | 2003 | 31.93 | 31.93 | |||||||
Elma Gabela | 2004 | 31.80 | 1:03.73 | |||||||
Marie Louise Jrgensen | 2003 | 33.00 | 1:36.73 | |||||||
Cille Christensen | 2004 | 31.55 | 2:08.28 | |||||||
11 | Silkeborg Piger | 2003 | 343 | 2:13.14 | ||||||
Silkeborg Svmmeklub | ||||||||||
Emilie Egerup | 2003 | |||||||||
Line Lyskjr | 2003 | |||||||||
Anne Lundorff Larsen | 2004 | |||||||||
Line Frederiksen | 2003 | 2:13.14 | 2:13.14 | |||||||
12 | Odder Piger | 2003 | 334 | 2:14.34 | ||||||
Odder Svmmeklub | ||||||||||
Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 33.43 | 33.43 | |||||||
Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 34.49 | 1:07.92 | |||||||
Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 35.00 | 1:42.92 | |||||||
Cecilie Lauridsen | 2003 | 31.42 | 2:14.34 | |||||||
13 | Esv Goodies | 2003 | 333 | 2:14.45 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Louise Sjrup Jensen | 2003 | 33.90 | 33.90 | |||||||
Ea Pakula Jepsen | 2003 | 34.50 | 1:08.40 | |||||||
Mille Trier Pedersen | 2003 | 32.83 | 1:41.23 | |||||||
Mia Hvarre | 2004 | 33.22 | 2:14.45 | |||||||
14 | As Piger 2 | 2003 | 333 | 2:14.53 | ||||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
Matilde Iversen | 2003 | |||||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | |||||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | |||||||||
Laura S. Olesen | 2005 | 2:14.53 | 2:14.53 | |||||||
15 | Aarhus Swim Piger 2 | 2003 | 293 | 2:20.31 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 34.98 | 34.98 | |||||||
Sia Aagaard | 2004 | 34.85 | 1:09.83 | |||||||
Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 34.89 | 1:44.72 | |||||||
Frida Saks Justesen | 2004 | 35.59 | 2:20.31 | |||||||
- | Agf Piger 1 | 2003 | DSQ | Holdkapkort for sent | ||||||
Agfs Svmmeafdeling | ||||||||||
- | Agf Piger 2 | 2003 | DSQ | Holdkapkort for sent | ||||||
Agfs Svmmeafdeling | ||||||||||
- | Horsens Piger 4 | 2003 | DSQ | tyvstart 2. svmmer | ||||||
Horsens Svmmeklub | ||||||||||
Amalie Henriksen | 2005 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Dansk Svmmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:44 |