Tulokset Vestdanske Ã…rgangsmesterskaber Grp 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 630 | 1:01.84 | 2:11.08 | 3:31.81 | 4:34.59 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:42.18 | |||||||||
2 | Gustav Yde | 2000 | 614 | 1:02.24 | 2:12.07 | 3:33.87 | 4:37.07 | |||
Svømmeklubben S 68 | 4:45.11 | |||||||||
3 | Markus Kjeldsen | 2000 | 603 | 1:04.46 | 2:54.65 | 4:08.15 | 4:38.63 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:47.91 | |||||||||
4 | Jens Sørensen | 2001 | 562 | 1:03.64 | 2:17.76 | 3:41.44 | 4:45.27 | |||
Herning Svømmeklub | 4:45.70 | |||||||||
5 | Jakob Juul | 2000 | 543 | 1:05.60 | 2:21.84 | 3:44.43 | 4:48.62 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:53.37 | |||||||||
6 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 528 | 1:04.62 | 2:20.59 | 3:40.56 | 4:51.22 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 4:55.85 | |||||||||
7 | Mads Sørensen | 2001 | 501 | 1:08.86 | 2:27.62 | 3:49.64 | 4:56.32 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:03.67 | |||||||||
8 | Rasmus Hald | 2001 | 478 | 1:07.75 | 3:08.45 | 4:29.08 | 5:01.01 | |||
Kolding SK | 5:05.14 | |||||||||
9 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 478 | 1:09.73 | 2:27.91 | 3:53.70 | 5:01.05 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:03.71 | |||||||||
10 | Jens Riisgaard | 2000 | 476 | 1:06.29 | 2:21.36 | 3:55.41 | 5:01.55 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:08.74 | |||||||||
11 | Mads Sørensen | 2000 | 462 | 1:09.60 | 2:29.76 | 3:58.79 | 5:04.53 | |||
O.S.L.F. | 5:01.19 | |||||||||
12 | Emil Kragh | 2001 | 456 | 1:09.18 | 2:29.17 | 3:53.84 | 5:05.80 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:12.93 | |||||||||
13 | Mathias Rasmussen | 2001 | 453 | 1:09.34 | 2:25.98 | 3:55.97 | 5:06.53 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:08.83 | |||||||||
14 | Mads L. Werther | 2000 | 445 | 1:09.05 | 2:30.50 | 3:55.52 | 5:08.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:19.50 | |||||||||
15 | Christian Bonde | 2001 | 442 | 1:13.10 | 2:32.19 | 3:59.74 | 5:09.11 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:11.39 | |||||||||
16 | Benjamin Peruchon | 2001 | 441 | 1:11.63 | 2:29.62 | 4:00.96 | 5:09.19 | |||
Haderslev Svømme Klub | 5:15.87 | |||||||||
17 | Kasper Jørgensen | 2000 | 436 | 1:05.32 | 2:27.77 | 3:57.56 | 5:10.35 | |||
Kolding SK | 5:00.46 | |||||||||
18 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 429 | 1:10.65 | 2:25.22 | 3:58.75 | 5:12.09 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:19.89 | |||||||||
19 | Oliver Frøsig | 2000 | 426 | 1:09.02 | 2:30.43 | 3:59.68 | 5:12.92 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:19.12 | |||||||||
20 | Jakob Mose | 2000 | 411 | 1:05.12 | 2:26.25 | 4:03.23 | 5:16.53 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:22.86 | |||||||||
21 | Johan Nielsen | 2001 | 409 | 1:15.23 | 2:32.61 | 4:04.59 | 5:17.08 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:09.25 | |||||||||
22 | Mads Alnor | 2000 | 404 | 1:10.11 | 2:33.90 | 4:05.52 | 5:18.53 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 5:15.66 | |||||||||
23 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 389 | 2:36.29 | 4:07.03 | 5:22.36 | 5:22.36 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:16.26 | |||||||||
24 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 354 | 1:15.09 | 2:38.76 | 3:29.16 | 5:32.87 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:25.37 | |||||||||
- | Christian L H Frederiksen | 2001 | DSQ | ak.flybe i br200-300 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 5:30.91 | |||||||||
- | Simon Juul Henriksen | 2001 | DSQ | ej samt berør300m | ||||||
Odense Svømme Klub | 5:02.42 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:15 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 664 | 1:06.20 | 2:25.16 | 3:51.77 | 4:58.86 | |||
Herning Svømmeklub | 5:16.72 | |||||||||
2 | Line Johannsen | 2001 | 633 | 1:09.91 | 2:28.15 | 3:52.83 | 5:03.74 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:08.82 | |||||||||
3 | Louise Bach Andersen | 2001 | 600 | 1:11.22 | 2:33.12 | 4:02.26 | 5:09.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:05.13 | |||||||||
4 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 591 | 1:12.16 | 2:30.80 | 4:01.38 | 5:10.78 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:16.91 | |||||||||
5 | Josefine Due Christensen | 2001 | 581 | 1:14.75 | 2:38.73 | 4:04.27 | 5:12.55 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:16.12 | |||||||||
6 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 558 | 1:09.14 | 2:31.77 | 4:02.39 | 5:16.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:15.44 | |||||||||
7 | Esther Flø | 2001 | 549 | 1:12.48 | 2:35.78 | 4:05.69 | 5:18.51 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:35.14 | |||||||||
8 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 544 | 1:10.95 | 2:31.71 | 4:06.28 | 5:19.43 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:24.47 | |||||||||
9 | Cecilie Grøndal | 2002 | 542 | 1:10.80 | 2:32.76 | 4:03.01 | 5:19.88 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:19.39 | |||||||||
10 | Louise Hvarre | 2001 | 539 | 1:14.63 | 2:36.99 | 4:09.24 | 5:20.51 | |||
Svømmeklubben Tempo | 5:25.28 | |||||||||
11 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 521 | 1:11.42 | 2:31.47 | 4:10.75 | 5:24.17 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:36.17 | |||||||||
12 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 516 | 1:15.65 | 2:40.80 | 4:07.33 | 5:25.19 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:18.17 | |||||||||
13 | Sascha Lausten | 2002 | 503 | 1:12.35 | 2:38.02 | 4:13.89 | 5:27.83 | |||
Herning Svømmeklub | 5:44.23 | |||||||||
14 | Thea Søe Bach | 2002 | 486 | 1:16.03 | 4:15.73 | 5:31.59 | ||||
Thisted Svømmeklub | 5:32.23 | |||||||||
15 | Victoria Bang | 2001 | 464 | 1:16.56 | 2:43.87 | 4:20.52 | 5:36.86 | |||
Svendborg Svømme Klub | 5:41.11 | |||||||||
16 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 460 | 1:16.39 | 2:45.24 | 4:21.66 | 5:37.80 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:38.22 | |||||||||
17 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 456 | 1:17.09 | 2:42.55 | 4:21.59 | 5:38.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:40.83 | |||||||||
18 | Jannie Eickhardt | 2001 | 455 | 1:19.24 | 2:48.49 | 4:17.21 | 5:39.10 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:31.57 | |||||||||
19 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 454 | 1:18.04 | 2:44.50 | 4:20.08 | 5:39.16 | |||
Kolding SK | 5:38.48 | |||||||||
20 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 454 | 1:16.17 | 2:43.90 | 4:19.93 | 5:39.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:34.99 | |||||||||
21 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 453 | 1:17.85 | 2:43.85 | 4:24.38 | 5:39.44 | |||
Lyseng IF | 5:56.85 | |||||||||
22 | Heidi Glintborg | 2002 | 449 | 1:23.10 | 2:45.48 | 4:24.65 | 5:40.57 | |||
O.S.L.F. | 5:55.42 | |||||||||
23 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 435 | 1:16.30 | 2:45.01 | 4:25.11 | 5:44.14 | |||
O.S.L.F. | 5:35.83 | |||||||||
24 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 426 | 1:18.86 | 2:51.57 | 4:28.33 | 5:46.63 | |||
IHF Svømning | 5:49.22 | |||||||||
25 | Thilde Timmermand | 2002 | 424 | 1:14.94 | 2:43.77 | 4:27.51 | 5:46.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 6:01.58 | |||||||||
26 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 422 | 1:16.59 | 2:47.43 | 4:30.46 | 5:47.75 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:43.07 | |||||||||
27 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 417 | 1:23.14 | 2:51.17 | 4:29.29 | 5:48.96 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 6:00.72 | |||||||||
28 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 416 | 1:19.16 | 2:50.18 | 4:32.52 | 5:49.32 | |||
Svømmeklubben Nord | 5:47.71 | |||||||||
29 | Frederikke Kruse | 2002 | 399 | 1:24.87 | 2:50.78 | 4:37.36 | 5:54.09 | |||
Herning Svømmeklub | 6:03.17 | |||||||||
30 | Caroline Liboriussen | 2002 | 398 | 1:22.86 | 2:55.11 | 4:35.13 | 5:54.37 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:49.06 | |||||||||
31 | Karen Hazell Brink | 2002 | 391 | 1:20.67 | 2:52.51 | 4:39.55 | 5:56.72 | |||
O.S.L.F. | 6:00.78 | |||||||||
32 | Lærke Als | 2002 | 388 | 1:27.28 | 2:56.87 | 4:38.25 | 5:57.44 | |||
Svømmeklubben Nord | 5:59.03 | |||||||||
33 | Camille Hertzog | 2001 | 300 | 1:31.04 | 3:07.64 | 4:57.19 | 6:29.64 | |||
Ringe Svømme Klub | 5:52.75 | |||||||||
- | Cecilie V Jensen | 2002 | DNF | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 6:09.56 | |||||||||
- | Helene Marie Andersen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | 5:40.05 | |||||||||
- | Sille Ibsen | 2001 | DSQ | afs ryg på mav200m | ||||||
Horsens Svømmeklub | 5:36.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:16 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | 590 | 24.19 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 24.68 | |||||||||
2 | Andreas Bui | 2000 | 583 | 24.29 | ||||||
O.S.L.F. | 24.48 | |||||||||
3 | Gustav Yde | 2000 | 561 | 24.61 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 25.34 | |||||||||
4 | Malthe Burgaard | 2000 | 551 | 24.75 | ||||||
Odense Svømme Klub | 24.35 | |||||||||
5 | Jakob Juul | 2000 | 535 | 25.00 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 25.59 | |||||||||
6 | Andreas Hansen | 2000 | 525 | 25.16 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 25.58 | |||||||||
7 | Anton Borg Hjort | 2000 | 515 | 25.31 | ||||||
Lyseng IF | 25.88 | |||||||||
8 | Oskar Lindholm | 2001 | 514 | 25.33 | ||||||
Lyseng IF | 25.93 | |||||||||
9 | Simeon Franow | 2000 | 510 | 25.40 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.97 | |||||||||
10 | Jens Sørensen | 2001 | 498 | 25.61 | ||||||
Herning Svømmeklub | 25.64 | |||||||||
11 | Lawrence Langley | 2001 | 493 | 25.69 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 26.17 | |||||||||
12 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 491 | 25.73 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 26.16 | |||||||||
13 | Thomas Frederiksen | 2000 | 489 | 25.75 | ||||||
Odder Svømmeklub | 26.24 | |||||||||
14 | Martin H. Abel | 2001 | 484 | 25.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.88 | |||||||||
15 | Andreas Hougaard | 2000 | 483 | 25.86 | ||||||
Auning Svømmeklub | 25.98 | |||||||||
16 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 483 | 25.87 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 26.25 | |||||||||
17 | Christian Rasmussen | 2000 | 480 | 25.92 | ||||||
O.S.L.F. | 26.02 | |||||||||
18 | Rune Nørgaard | 2000 | 465 | 26.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.67 | |||||||||
19 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 465 | 26.20 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 27.02 | |||||||||
20 | Christian Juul Jensen | 2000 | 458 | 26.33 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.96 | |||||||||
21 | Malthe Levisen | 2001 | 454 | 26.40 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 26.85 | |||||||||
22 | Oliver Christensen | 2000 | 445 | 26.57 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.34 | |||||||||
23 | Andrej Jessen | 2000 | 444 | 26.59 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 27.14 | |||||||||
24 | Casper Christiansen | 2000 | 444 | 26.60 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 27.76 | |||||||||
25 | Anders Rasmussen | 2001 | 440 | 26.68 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 27.60 | |||||||||
26 | Victor Bjerre | 2001 | 432 | 26.84 | ||||||
Herning Svømmeklub | 27.27 | |||||||||
27 | Mads Sørensen | 2001 | 431 | 26.87 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 26.87 | |||||||||
28 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 428 | 26.93 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 26.73 | |||||||||
28 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 428 | 26.93 | ||||||
Auning Svømmeklub | 27.32 | |||||||||
30 | Rasmus Hald | 2001 | 425 | 26.98 | ||||||
Kolding SK | 26.83 | |||||||||
31 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 419 | 27.11 | ||||||
Odder Svømmeklub | 27.31 | |||||||||
32 | Johann Kristian Møller | 2001 | 417 | 27.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 27.18 | |||||||||
32 | Magnus Gertz | 2000 | 417 | 27.17 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.90 | |||||||||
32 | Oliver Mølby | 2001 | 417 | 27.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.54 | |||||||||
35 | Mads Alnor | 2000 | 412 | 27.26 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 27.57 | |||||||||
36 | Johan Nielsen | 2001 | 411 | 27.29 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 27.74 | |||||||||
37 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 409 | 27.33 | ||||||
Kolding SK | 27.88 | |||||||||
38 | Marius Nørgaard | 2001 | 408 | 27.35 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 26.98 | |||||||||
39 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 408 | 27.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.96 | |||||||||
40 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | 404 | 27.45 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 27.19 | |||||||||
41 | Christian Bonde | 2001 | 402 | 27.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.73 | |||||||||
42 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 401 | 27.51 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 27.30 | |||||||||
43 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 399 | 27.56 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 27.88 | |||||||||
44 | Thomas Schiby | 2001 | 399 | 27.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.11 | |||||||||
45 | Jakob Grene | 2001 | 398 | 27.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.78 | |||||||||
45 | Scott Stegenborg | 2000 | 398 | 27.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.87 | |||||||||
47 | Magnus Havemann | 2000 | 398 | 27.59 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 27.32 | |||||||||
48 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 384 | 27.91 | ||||||
Herning Svømmeklub | 28.57 | |||||||||
49 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 383 | 27.94 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 28.39 | |||||||||
50 | Andreas Jørgensen | 2000 | 381 | 27.98 | ||||||
Kolding SK | 27.39 | |||||||||
51 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | 377 | 28.10 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 28.00 | |||||||||
52 | Jannick Hagensen | 2001 | 372 | 28.21 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 28.59 | |||||||||
53 | Nicolai Andreassen | 2001 | 372 | 28.22 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 28.68 | |||||||||
54 | Mads Frydenholm | 2001 | 369 | 28.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.56 | |||||||||
55 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 365 | 28.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.71 | |||||||||
56 | Parsa Hosini | 2001 | 364 | 28.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.63 | |||||||||
57 | Markus Simonsen | 2001 | 360 | 28.53 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 28.76 | |||||||||
58 | Daniel Bak | 2001 | 338 | 29.13 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 31.48 | |||||||||
59 | Anders Eenberg | 2001 | 334 | 29.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.38 | |||||||||
60 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 332 | 29.31 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 27.20 | |||||||||
61 | Martin Holst | 2000 | 327 | 29.44 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 30.91 | |||||||||
- | Anders Vestergaard | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.63 | |||||||||
- | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kolding SK | 24.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:16 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 665 | 26.62 | ||||||
Herning Svømmeklub | 27.07 | |||||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | 658 | 26.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 27.21 | |||||||||
3 | Ellen Nielsen | 2001 | 651 | 26.81 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.46 | |||||||||
4 | Matilde Bodilsen | 2001 | 606 | 27.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.03 | |||||||||
5 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 595 | 27.62 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 28.02 | |||||||||
6 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 591 | 27.69 | ||||||
Kolding SK | 27.69 | |||||||||
7 | Michelle Jatta | 2001 | 585 | 27.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 27.96 | |||||||||
8 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 579 | 27.87 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 28.74 | |||||||||
9 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 578 | 27.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.61 | |||||||||
10 | Louise Bach Andersen | 2001 | 573 | 27.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.90 | |||||||||
11 | Karoline Sørensen | 2002 | 566 | 28.08 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.23 | |||||||||
12 | Isabella Bach | 2002 | 564 | 28.12 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 28.71 | |||||||||
13 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 563 | 28.14 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 27.79 | |||||||||
14 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 556 | 28.25 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.63 | |||||||||
15 | Lea Serup Schøn | 2002 | 552 | 28.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.79 | |||||||||
15 | Line Sloth Holm | 2001 | 552 | 28.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.80 | |||||||||
17 | Iben Bak | 2001 | 547 | 28.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 28.79 | |||||||||
18 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 546 | 28.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.32 | |||||||||
19 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 545 | 28.44 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 28.83 | |||||||||
20 | Josefine Due Christensen | 2001 | 543 | 28.48 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.16 | |||||||||
21 | Mia Seehausen | 2001 | 542 | 28.49 | ||||||
Lyseng IF | 29.20 | |||||||||
22 | Sofie Vegener | 2002 | 539 | 28.55 | ||||||
Auning Svømmeklub | 29.52 | |||||||||
23 | Emma Jørgensen | 2001 | 535 | 28.62 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.77 | |||||||||
24 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 528 | 28.74 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.40 | |||||||||
25 | Lærke Toftgaard | 2001 | 525 | 28.79 | ||||||
Kolding SK | 29.56 | |||||||||
26 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 524 | 28.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.02 | |||||||||
27 | Astrid Nielsen | 2002 | 522 | 28.85 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.75 | |||||||||
28 | Julie Søgaard | 2001 | 522 | 28.86 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.92 | |||||||||
29 | Melissa Damsgaard | 2001 | 520 | 28.90 | ||||||
O.S.L.F. | 29.07 | |||||||||
30 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 511 | 29.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.24 | |||||||||
31 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 508 | 29.11 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.84 | |||||||||
32 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 505 | 29.17 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 28.71 | |||||||||
33 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 499 | 29.29 | ||||||
Odder Svømmeklub | 29.27 | |||||||||
33 | Sibel Simonsen | 2001 | 499 | 29.29 | ||||||
Swim Team Neptun | 30.13 | |||||||||
35 | Maja Meinert | 2001 | 491 | 29.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.19 | |||||||||
36 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 491 | 29.45 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 29.54 | |||||||||
37 | Nete Lund Madsen | 2001 | 488 | 29.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.82 | |||||||||
38 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 483 | 29.62 | ||||||
Lyseng IF | 29.98 | |||||||||
39 | Signe Villumsen | 2001 | 480 | 29.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.48 | |||||||||
40 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 478 | 29.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.32 | |||||||||
41 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 477 | 29.73 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 30.28 | |||||||||
42 | Alberte Korsgaard | 2001 | 473 | 29.82 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.89 | |||||||||
43 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 472 | 29.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 30.34 | |||||||||
44 | Katarina Holse | 2002 | 470 | 29.89 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 30.76 | |||||||||
45 | Liv Hingeberg | 2001 | 468 | 29.92 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.17 | |||||||||
46 | Cecilie Christensen | 2002 | 467 | 29.95 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.19 | |||||||||
47 | Maja Ibsen | 2001 | 465 | 29.98 | ||||||
Aars Svømmeklub | 30.31 | |||||||||
48 | Caroline Larsen | 2001 | 464 | 30.01 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.36 | |||||||||
48 | Signe Bach | 2002 | 464 | 30.01 | ||||||
Herning Svømmeklub | 30.37 | |||||||||
48 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 464 | 30.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.16 | |||||||||
51 | Caroline Liboriussen | 2002 | 463 | 30.02 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.01 | |||||||||
52 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | 463 | 30.04 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.96 | |||||||||
53 | Sille Ibsen | 2001 | 462 | 30.06 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.10 | |||||||||
54 | Amalie Vilstrup | 2002 | 457 | 30.15 | ||||||
Herning Svømmeklub | 31.36 | |||||||||
55 | Victoria Femhøj Jensen | 2002 | 455 | 30.20 | ||||||
Aars Svømmeklub | 31.08 | |||||||||
56 | Maria Rye | 2001 | 454 | 30.23 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.29 | |||||||||
57 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 451 | 30.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.25 | |||||||||
58 | Freja Winkler | 2001 | 448 | 30.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.13 | |||||||||
59 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 446 | 30.40 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.50 | |||||||||
60 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 440 | 30.54 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.46 | |||||||||
61 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 436 | 30.64 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 30.55 | |||||||||
62 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 435 | 30.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.03 | |||||||||
63 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | 433 | 30.70 | ||||||
Bov IF | 30.63 | |||||||||
64 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 431 | 30.75 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 30.83 | |||||||||
65 | Anna Broe | 2002 | 431 | 30.76 | ||||||
O.S.L.F. | 30.91 | |||||||||
66 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 426 | 30.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.40 | |||||||||
67 | Clara Tolderlund | 2002 | 416 | 31.11 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.15 | |||||||||
68 | Sofia Ingeberg | 2002 | 412 | 31.22 | ||||||
Odder Svømmeklub | 31.84 | |||||||||
69 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 409 | 31.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.62 | |||||||||
70 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 403 | 31.45 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.23 | |||||||||
71 | Signe Christensen | 2001 | 396 | 31.63 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.19 | |||||||||
72 | Christine Rasmussen | 2001 | 392 | 31.75 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.93 | |||||||||
73 | Ida Sund | 2002 | 380 | 32.06 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.63 | |||||||||
74 | Josefine Mikkelsen | 2002 | 364 | 32.53 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.87 | |||||||||
75 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 362 | 32.60 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 32.29 | |||||||||
- | Pernille Koch Sinding | 2002 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | 29.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:16 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 574 | 30.42 | 1:02.70 | 1:35.56 | 2:07.67 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:08.52 | |||||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | 540 | 30.67 | 1:03.86 | 1:37.60 | 2:10.27 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:15.32 | |||||||||
3 | Anton Borg Hjort | 2000 | 525 | 30.40 | 1:03.61 | 1:37.55 | 2:11.50 | |||
Lyseng IF | 2:14.60 | |||||||||
4 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 489 | 31.79 | 1:06.57 | 1:41.46 | 2:14.60 | |||
Struer Svømmeklub | 2:15.26 | |||||||||
5 | Thomas Frederiksen | 2000 | 488 | 31.56 | 1:06.01 | 1:40.41 | 2:14.77 | |||
Odder Svømmeklub | 2:16.71 | |||||||||
6 | David Hjort | 2000 | 486 | 30.02 | 1:04.13 | 1:39.49 | 2:14.87 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:18.23 | |||||||||
7 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 463 | 31.61 | 1:06.53 | 1:41.76 | 2:17.16 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:17.97 | |||||||||
8 | Casper Christiansen | 2000 | 459 | 32.68 | 1:07.66 | 1:43.09 | 2:17.49 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:22.76 | |||||||||
9 | Anders Rasmussen | 2001 | 456 | 32.52 | 1:07.88 | 1:43.60 | 2:17.77 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:22.10 | |||||||||
10 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 455 | 32.50 | 1:06.81 | 1:42.59 | 2:17.87 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:16.64 | |||||||||
11 | Marius Nørgaard | 2001 | 431 | 32.94 | 1:08.48 | 1:45.48 | 2:20.37 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:21.26 | |||||||||
12 | Magnus Havemann | 2000 | 430 | 33.21 | 1:08.52 | 1:44.70 | 2:20.57 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:20.39 | |||||||||
13 | Thomas Schiby | 2001 | 429 | 34.18 | 1:10.03 | 1:45.76 | 2:20.68 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.62 | |||||||||
14 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 421 | 34.40 | 1:10.13 | 1:46.03 | 2:21.55 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:25.74 | |||||||||
15 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 409 | 33.45 | 1:09.31 | 1:46.80 | 2:22.85 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:27.51 | |||||||||
16 | Benjamin Peruchon | 2001 | 407 | 33.71 | 1:10.39 | 1:48.49 | 2:23.08 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:31.05 | |||||||||
17 | Rasmus Hald | 2001 | 400 | 33.85 | 1:11.17 | 1:48.30 | 2:23.93 | |||
Kolding SK | 2:25.41 | |||||||||
18 | Benjamin Rohde | 2001 | 398 | 34.23 | 1:11.14 | 1:48.17 | 2:24.19 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:29.26 | |||||||||
19 | Andreas Rasmussen | 2000 | 398 | 34.36 | 1:11.70 | 1:48.52 | 2:24.20 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:28.53 | |||||||||
20 | Christian Rasmussen | 2000 | 394 | 33.67 | 1:10.37 | 1:47.82 | 2:24.66 | |||
O.S.L.F. | 2:24.77 | |||||||||
21 | Mathias Rasmussen | 2001 | 392 | 33.52 | 1:09.74 | 1:47.74 | 2:24.90 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:23.94 | |||||||||
22 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 390 | 35.17 | 1:11.60 | 1:48.87 | 2:25.20 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:27.91 | |||||||||
23 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 387 | 34.14 | 1:11.14 | 1:49.12 | 2:25.59 | |||
Odense Svømme Klub | 2:22.52 | |||||||||
24 | Lawrence Langley | 2001 | 386 | 34.25 | 1:10.70 | 1:49.39 | 2:25.70 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:35.71 | |||||||||
25 | Oliver Christensen | 2000 | 384 | 34.14 | 1:10.77 | 1:48.56 | 2:25.89 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:22.75 | |||||||||
26 | Anders Vestergaard | 2001 | 381 | 34.34 | 1:11.19 | 1:49.44 | 2:26.29 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:25.36 | |||||||||
27 | Lukas Jeppesen | 2001 | 379 | 35.30 | 1:12.60 | 1:49.87 | 2:26.55 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:31.06 | |||||||||
28 | Andreas Jørgensen | 2000 | 375 | 34.03 | 1:11.35 | 1:49.07 | 2:27.07 | |||
Kolding SK | 2:25.20 | |||||||||
29 | Oliver Mølby | 2001 | 372 | 34.47 | 1:11.49 | 1:49.67 | 2:27.45 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:29.02 | |||||||||
30 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 369 | 34.59 | 1:11.51 | 1:49.89 | 2:27.93 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:30.98 | |||||||||
31 | Mads Frydenholm | 2001 | 360 | 34.30 | 1:12.57 | 1:51.41 | 2:29.16 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:28.17 | |||||||||
32 | Jakob Grene | 2001 | 358 | 35.15 | 1:13.29 | 1:51.67 | 2:29.37 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:25.12 | |||||||||
33 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 356 | 35.35 | 1:13.07 | 1:51.83 | 2:29.65 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:31.01 | |||||||||
34 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 351 | 34.27 | 1:12.41 | 1:51.61 | 2:30.29 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:33.73 | |||||||||
35 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 347 | 35.27 | 1:13.31 | 1:52.35 | 2:30.89 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:34.46 | |||||||||
36 | Oliver Veile | 2001 | 338 | 35.24 | 1:13.72 | 1:53.48 | 2:32.32 | |||
Durup IF | 2:32.55 | |||||||||
37 | Magnus V. Ancker | 2001 | 332 | 36.52 | 1:15.72 | 1:54.86 | 2:33.20 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:34.22 | |||||||||
38 | Nicolai Andreassen | 2001 | 321 | 36.33 | 1:15.70 | 1:55.48 | 2:34.90 | |||
Haslev Svømmeklub | 2:35.05 | |||||||||
39 | Carl M Gadegaard | 2001 | 295 | 38.01 | 1:18.12 | 1:58.93 | 2:39.39 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:43.99 | |||||||||
- | Magnus Funder | 2001 | DSQ | E F B v 150m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:18.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:17 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 621 | 33.36 | 1:09.12 | 1:44.53 | 2:20.63 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:21.25 | |||||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | 598 | 33.42 | 1:09.42 | 1:45.91 | 2:22.43 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:23.65 | |||||||||
3 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 589 | 34.00 | 1:10.12 | 1:47.20 | 2:23.18 | |||
Kolding SK | 2:23.94 | |||||||||
4 | Julie Gadgaard | 2001 | 583 | 34.31 | 1:10.98 | 1:47.95 | 2:23.60 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:25.69 | |||||||||
5 | Cecilie Grøndal | 2002 | 563 | 33.72 | 1:09.94 | 1:47.70 | 2:25.28 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:24.80 | |||||||||
6 | Line Sloth Holm | 2001 | 561 | 34.21 | 1:11.66 | 1:49.52 | 2:25.52 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:30.08 | |||||||||
7 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 549 | 35.68 | 1:12.58 | 1:50.12 | 2:26.50 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.61 | |||||||||
8 | Ellen Nielsen | 2001 | 548 | 33.82 | 1:10.89 | 1:49.36 | 2:26.61 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:31.09 | |||||||||
9 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 546 | 33.63 | 1:10.13 | 1:48.30 | 2:26.81 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:32.49 | |||||||||
10 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 531 | 34.01 | 1:11.95 | 1:50.22 | 2:28.20 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:33.21 | |||||||||
11 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 526 | 36.07 | 1:13.72 | 1:51.33 | 2:28.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.04 | |||||||||
12 | Karoline Sørensen | 2002 | 509 | 34.63 | 1:12.38 | 1:51.64 | 2:30.33 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:30.15 | |||||||||
13 | Marie Christensen | 2002 | 508 | 35.47 | 1:12.87 | 1:51.37 | 2:30.40 | |||
Odder Svømmeklub | 2:26.19 | |||||||||
14 | Louise Hvarre | 2001 | 507 | 35.51 | 1:13.87 | 1:52.48 | 2:30.51 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:31.66 | |||||||||
15 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 504 | 35.32 | 1:13.55 | 1:52.60 | 2:30.76 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:33.33 | |||||||||
16 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 499 | 37.48 | 1:15.52 | 1:53.84 | 2:31.31 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:30.29 | |||||||||
17 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 496 | 37.17 | 1:15.67 | 1:54.16 | 2:31.54 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:35.68 | |||||||||
18 | Karoline Bauer | 2002 | 477 | 35.65 | 1:14.09 | 1:54.19 | 2:33.62 | |||
Kolding SK | 2:44.13 | |||||||||
19 | Thea Søe Bach | 2002 | 473 | 36.65 | 1:15.83 | 1:55.48 | 2:34.01 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:38.49 | |||||||||
20 | Emilie Knudsen | 2002 | 454 | 19.82 | 35.36 | 1:14.86 | 2:36.12 | |||
Herning Svømmeklub | 2:38.40 | |||||||||
21 | Selma Bruun | 2001 | 449 | 36.34 | 1:16.75 | 1:57.71 | 2:36.70 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:37.44 | |||||||||
22 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 448 | 37.43 | 1:16.96 | 1:57.23 | 2:36.76 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:31.25 | |||||||||
23 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 442 | 37.22 | 1:17.21 | 1:58.89 | 2:37.50 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:41.78 | |||||||||
24 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 440 | 37.00 | 1:16.81 | 1:57.27 | 2:37.79 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:39.67 | |||||||||
25 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 438 | 38.05 | 1:18.65 | 1:59.78 | 2:38.04 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:38.67 | |||||||||
26 | Julie Søgaard | 2001 | 436 | 37.45 | 1:17.88 | 1:58.69 | 2:38.20 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:40.51 | |||||||||
27 | Heidi Glintborg | 2002 | 434 | 38.55 | 1:20.05 | 1:59.95 | 2:38.46 | |||
O.S.L.F. | 2:45.35 | |||||||||
28 | Signe Bach | 2002 | 434 | 38.40 | 1:18.79 | 1:59.60 | 2:38.52 | |||
Herning Svømmeklub | 2:41.82 | |||||||||
29 | Nete Lund Madsen | 2001 | 433 | 38.23 | 1:17.80 | 1:59.31 | 2:38.55 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:39.23 | |||||||||
30 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 432 | 37.32 | 1:18.44 | 1:59.99 | 2:38.76 | |||
Odder Svømmeklub | 2:40.93 | |||||||||
31 | Cecilie V Jensen | 2002 | 430 | 38.03 | 1:18.11 | 1:58.68 | 2:39.02 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:35.50 | |||||||||
32 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 427 | 37.11 | 1:17.68 | 1:58.76 | 2:39.30 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:39.51 | |||||||||
33 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 425 | 37.45 | 1:17.24 | 1:59.14 | 2:39.57 | |||
Odder Svømmeklub | 2:40.87 | |||||||||
34 | Signe Søby Jensen | 2001 | 425 | 37.26 | 1:17.86 | 1:58.73 | 2:39.63 | |||
Odder Svømmeklub | 2:37.39 | |||||||||
35 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 424 | 38.36 | 1:18.82 | 1:59.81 | 2:39.67 | |||
O.S.L.F. | 2:38.75 | |||||||||
36 | Laura Gam | 2001 | 423 | 38.04 | 1:18.33 | 1:59.19 | 2:39.81 | |||
Herning Svømmeklub | 2:42.24 | |||||||||
37 | Emma Rasmussen | 2002 | 414 | 38.32 | 1:18.92 | 2:00.16 | 2:41.00 | |||
Odder Svømmeklub | 2:45.22 | |||||||||
38 | Katrine B. Hansen | 2002 | 410 | 38.14 | 1:19.40 | 2:01.28 | 2:41.53 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:41.99 | |||||||||
39 | Freja Larsen | 2001 | 410 | 38.46 | 1:19.59 | 2:00.88 | 2:41.57 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:41.42 | |||||||||
39 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 410 | 38.16 | 1:19.28 | 2:01.24 | 2:41.57 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:41.10 | |||||||||
41 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 402 | 38.83 | 1:20.46 | 2:01.97 | 2:42.51 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:45.19 | |||||||||
42 | Michelle Jatta | 2001 | 402 | 37.53 | 1:18.40 | 2:00.17 | 2:42.56 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:37.12 | |||||||||
43 | Katarina Holse | 2002 | 402 | 37.64 | 1:18.65 | 2:01.10 | 2:42.60 | |||
Svendborg Svømme Klub | 2:41.35 | |||||||||
44 | Helene Marie Andersen | 2001 | 396 | 39.23 | 1:20.92 | 2:02.79 | 2:43.41 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:37.62 | |||||||||
45 | Kristine Hülsen | 2002 | 391 | 40.08 | 1:22.18 | 2:04.10 | 2:44.12 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:45.60 | |||||||||
46 | Natasja Muncrief | 2002 | 390 | 36.83 | 1:17.51 | 2:00.91 | 2:44.19 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:50.90 | |||||||||
47 | Didde Meyer | 2001 | 386 | 38.05 | 1:20.80 | 2:03.51 | 2:44.76 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:48.23 | |||||||||
48 | Frederikke Kruse | 2002 | 385 | 39.97 | 1:21.98 | 2:04.32 | 2:44.93 | |||
Herning Svømmeklub | 2:45.44 | |||||||||
49 | Maja Johansen | 2002 | 382 | 38.45 | 1:20.39 | 2:03.47 | 2:45.29 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:42.48 | |||||||||
50 | Anastacia Dam Nielsen | 2001 | 378 | 39.37 | 1:21.51 | 2:03.80 | 2:45.92 | |||
Kolding SK | 2:46.15 | |||||||||
51 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 378 | 37.93 | 1:19.99 | 2:03.47 | 2:45.96 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:41.59 | |||||||||
52 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 378 | 39.43 | 1:20.45 | 2:04.08 | 2:46.00 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:46.97 | |||||||||
53 | Marikka Andersen | 2002 | 351 | 38.85 | 1:21.31 | 2:06.13 | 2:50.02 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:06.18 | |||||||||
54 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 334 | 39.69 | 1:24.04 | 2:10.20 | 2:52.88 | |||
Herning Svømmeklub | 2:50.40 | |||||||||
55 | Julie Ejby | 2002 | 299 | 41.40 | 1:26.28 | 2:13.15 | 2:59.39 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:57.47 | |||||||||
- | Pernille Koch Sinding | 2002 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | 2:34.98 | |||||||||
- | Lea Serup Schøn | 2002 | DSQ | udsv mave25m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:40.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:16 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 7, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Team Awesome | 2001 | 608 | 8:02.65 | ||||||
Elite Swim Vejle | 8:08.00 | |||||||||
Jakob Juul | 2000 | 57.52 | 1:59.83 | 1:59.83 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 58.95 | 2:02.17 | 4:02.00 | ||||||
Magnus Funder | 2001 | 57.95 | 2:05.20 | 6:07.20 | ||||||
Andreas Hansen | 2000 | 54.61 | 1:55.45 | 8:02.65 | ||||||
2 | Sto Sharks | 2000 | 594 | 8:06.44 | ||||||
Swim Team Odense | 8:15.68 | |||||||||
Mads Sørensen | 2000 | 59.25 | 2:01.47 | 2:01.47 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 56.99 | 1:59.85 | 4:01.32 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 59.29 | 2:02.76 | 6:04.08 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 59.02 | 2:02.36 | 8:06.44 | ||||||
3 | Aarhus Swim Drenge | 2000 | 589 | 8:07.78 | ||||||
Aarhus Swim | 8:25.39 | |||||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 58.87 | 2:01.53 | 2:01.53 | ||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 57.52 | 2:01.91 | 4:03.44 | ||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 1:00.10 | 2:05.75 | 6:09.19 | ||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 55.77 | 1:58.59 | 8:07.78 | ||||||
4 | Horsens Drenge 1 | 2000 | 571 | 8:12.91 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 9:07.89 | |||||||||
Simeon Franow | 2000 | 1:00.40 | 2:04.10 | 2:04.10 | ||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 1:01.57 | 2:07.22 | 4:11.32 | ||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 1:02.28 | 2:09.16 | 6:20.48 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 54.15 | 1:52.43 | 8:12.91 | ||||||
5 | Silkeborg Drenge | 2000 | 539 | 8:22.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 8:45.95 | |||||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 1:00.07 | 2:03.64 | 2:03.64 | ||||||
Oliver Frølund | 2001 | 59.14 | 2:04.96 | 4:08.60 | ||||||
Bastian Løve Høegh | 2000 | 1:03.82 | 2:14.70 | 6:23.30 | ||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 57.15 | 1:59.14 | 8:22.44 | ||||||
6 | Aalborg Drenge | 2000 | 507 | 8:32.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 8:42.00 | |||||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 59.81 | 2:04.70 | 2:04.70 | ||||||
Christian Bonde | 2001 | 1:02.36 | 2:08.89 | 4:13.59 | ||||||
Thomas Schiby | 2001 | 1:02.22 | 2:10.01 | 6:23.60 | ||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 1:00.83 | 2:09.18 | 8:32.78 | ||||||
7 | Vs Herre | 2000 | 503 | 8:34.31 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 8:39.58 | |||||||||
Oliver Widemann Bache | 2001 | 1:01.26 | 2:07.29 | 2:07.29 | ||||||
Chris Lund Rasmussen | 2001 | 1:01.83 | 2:05.99 | 4:13.28 | ||||||
Johan Nielsen | 2001 | 1:02.36 | 2:10.93 | 6:24.21 | ||||||
Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 1:00.96 | 2:10.10 | 8:34.31 | ||||||
8 | Agf Drenge 1 | 2000 | 477 | 8:43.31 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 8:42.67 | |||||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 1:04.68 | 2:13.44 | 2:13.44 | ||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 1:01.34 | 2:07.08 | 4:20.52 | ||||||
David Hjort | 2000 | 1:00.87 | 2:08.27 | 6:28.79 | ||||||
Magnus Gertz | 2000 | 1:03.33 | 2:14.52 | 8:43.31 | ||||||
9 | Team Great | 2001 | 474 | 8:44.49 | ||||||
Elite Swim Vejle | 8:50.00 | |||||||||
Emil Kragh | 2001 | 1:03.47 | 2:11.24 | 2:11.24 | ||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 1:01.35 | 2:07.99 | 4:19.23 | ||||||
Johann Kristian Møller | 2001 | 1:02.12 | 2:09.27 | 6:28.50 | ||||||
Benjamin Rohde | 2001 | 1:04.00 | 2:15.99 | 8:44.49 | ||||||
10 | Opnørs Drenge 1 Lh | 2000 | 398 | 9:15.94 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 9:27.91 | |||||||||
Magnus Havemann | 2000 | 1:02.72 | 2:12.31 | 2:12.31 | ||||||
Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 1:06.25 | 2:18.15 | 4:30.46 | ||||||
Jannick Hagensen | 2001 | 1:08.55 | 2:24.90 | 6:55.36 | ||||||
Sebastian Piessenberger | 2001 | 1:07.45 | 2:20.58 | 9:15.94 | ||||||
11 | Horsens Drenge 2 | 2001 | 390 | 9:19.69 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 9:46.10 | |||||||||
Christian Juul Jensen | 2000 | 1:02.36 | 2:11.57 | 2:11.57 | ||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 1:03.16 | 2:13.07 | 4:24.64 | ||||||
Mads L. Skov Sørensen | 2001 | 1:09.69 | 2:28.60 | 6:53.24 | ||||||
Christoffer Juul Jensen | 2001 | 1:08.87 | 2:26.45 | 9:19.69 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:16 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 8, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Aalborg Piger 1 | 2001 | 694 | 8:34.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 8:44.32 | |||||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 1:03.48 | 2:10.33 | 2:10.33 | ||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 1:01.67 | 2:07.65 | 4:17.98 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 1:04.53 | 2:13.30 | 6:31.28 | ||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 59.36 | 2:03.64 | 8:34.92 | ||||||
2 | Nyborg Piger | 2001 | 640 | 8:48.90 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 8:52.85 | |||||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 1:05.75 | 2:17.81 | 2:17.81 | ||||||
Iben Bak | 2001 | 1:03.07 | 2:07.87 | 4:25.68 | ||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 1:04.85 | 2:16.34 | 6:42.02 | ||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 1:02.57 | 2:06.88 | 8:48.90 | ||||||
3 | Aarhus Swim Piger | 2001 | 626 | 8:52.76 | ||||||
Aarhus Swim | 9:07.38 | |||||||||
Mia Seehausen | 2001 | 1:03.88 | 2:13.27 | 2:13.27 | ||||||
Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 1:04.48 | 2:15.78 | 4:29.05 | ||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 1:04.92 | 2:15.94 | 6:44.99 | ||||||
Line Johannsen | 2001 | 1:01.86 | 2:07.77 | 8:52.76 | ||||||
4 | Esbjerg Piger | 2001 | 615 | 8:56.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 8:53.57 | |||||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 1:00.54 | 2:06.47 | 2:06.47 | ||||||
Emma Jørgensen | 2001 | 1:02.92 | 2:11.27 | 4:17.74 | ||||||
Maria Møller Glargaard | 2001 | 1:06.97 | 2:19.50 | 6:37.24 | ||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 1:05.54 | 2:18.83 | 8:56.07 | ||||||
5 | Hsc Mini Monstars | 2001 | 605 | 8:58.85 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 9:06.41 | |||||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 1:03.62 | 2:13.31 | 2:13.31 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 1:06.10 | 2:18.92 | 4:32.23 | ||||||
Thilde Rud Iversen | 2001 | 1:06.94 | 2:19.40 | 6:51.63 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 1:01.37 | 2:07.22 | 8:58.85 | ||||||
6 | Horsens Piger 1 | 2001 | 596 | 9:01.75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 9:07.53 | |||||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 1:06.02 | 2:17.02 | 2:17.02 | ||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 1:05.58 | 2:17.49 | 4:34.51 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 1:05.66 | 2:16.17 | 6:50.68 | ||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 1:03.37 | 2:11.07 | 9:01.75 | ||||||
7 | Aalborg Piger 2 | 2001 | 579 | 9:06.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 9:26.71 | |||||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 1:06.91 | 2:17.73 | 2:17.73 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 1:08.63 | 2:19.11 | 4:36.84 | ||||||
Line Sloth Holm | 2001 | 1:03.98 | 2:13.15 | 6:49.99 | ||||||
Lea Serup Schøn | 2002 | 1:06.22 | 2:17.00 | 9:06.99 | ||||||
8 | Team Awesome | 2001 | 552 | 9:15.80 | ||||||
Elite Swim Vejle | 9:06.00 | |||||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 1:03.92 | 2:12.85 | 2:12.85 | ||||||
Michelle Jatta | 2001 | 1:04.49 | 2:15.46 | 4:28.31 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 1:06.66 | 2:18.92 | 6:47.23 | ||||||
Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 1:08.82 | 2:28.57 | 9:15.80 | ||||||
9 | Sto Penguins | 2001 | 483 | 9:40.99 | ||||||
Swim Team Odense | 9:45.58 | |||||||||
Melissa Damsgaard | 2001 | 1:09.25 | 2:26.79 | 2:26.79 | ||||||
Heidi Glintborg | 2002 | 1:11.06 | 2:24.09 | 4:50.88 | ||||||
Silja Ösp Logadottir | 2001 | 1:08.88 | 2:20.85 | 7:11.73 | ||||||
Maibritt Skjoldborg | 2002 | 1:12.10 | 2:29.26 | 9:40.99 | ||||||
10 | Silkeborg Piger | 2001 | 468 | 9:46.96 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 9:47.47 | |||||||||
Esther Flø | 2001 | 1:06.29 | 2:16.74 | 2:16.74 | ||||||
Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 1:09.50 | 2:26.22 | 4:42.96 | ||||||
Clara Tolderlund | 2002 | 1:12.15 | 2:31.35 | 7:14.31 | ||||||
Jasmin Jespersen | 2002 | 1:14.54 | 2:32.65 | 9:46.96 | ||||||
11 | Svendborg | 2001 | 457 | 9:51.54 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 10:00.19 | |||||||||
Victoria Bang | 2001 | 1:08.06 | 2:23.35 | 2:23.35 | ||||||
Caroline Worrell | 2001 | 1:11.23 | 2:27.45 | 4:50.80 | ||||||
Anna Bredal Storgaard | 2002 | 1:10.67 | 2:30.87 | 7:21.67 | ||||||
Katarina Holse | 2002 | 1:10.76 | 2:29.87 | 9:51.54 | ||||||
12 | Horsens Piger 2 | 2001 | 429 | 10:04.28 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 9:18.96 | |||||||||
Sille Ibsen | 2001 | 1:10.62 | 2:28.50 | 2:28.50 | ||||||
Marikka Andersen | 2002 | 1:12.80 | 3:05.04 | 5:33.54 | ||||||
Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 1:19.87 | 2:33.67 | 8:07.21 | ||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 1:18.53 | 1:57.07 | 10:04.28 | ||||||
13 | Team Great | 2001 | 423 | 10:07.28 | ||||||
Elite Swim Vejle | 10:13.00 | |||||||||
Maja Johansen | 2002 | 1:11.78 | 2:30.21 | 2:30.21 | ||||||
Kristine Hülsen | 2002 | 1:14.64 | 2:33.41 | 5:03.62 | ||||||
Natasja Muncrief | 2002 | 1:12.86 | 2:34.45 | 7:38.07 | ||||||
Alberte Kjølby | 2002 | 1:10.99 | 2:29.21 | 10:07.28 | ||||||
14 | Horsens Piger 3 | 2001 | 368 | 10:36.01 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 10:13.99 | |||||||||
Ida Sund | 2002 | 1:13.95 | 2:36.88 | 2:36.88 | ||||||
Josefine Mikkelsen | 2002 | 1:21.77 | 2:48.89 | 5:25.77 | ||||||
Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 1:15.04 | 2:37.32 | 8:03.09 | ||||||
Frederikke Brændgaard | 2001 | 1:13.51 | 2:32.92 | 10:36.01 | ||||||
- | Stm Piger | 2002 | DSQ | tyvstart 2.sv | ||||||
Swim Team Midtjylland | 9:11.04 | |||||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 59.65 | 2:03.71 | 2:03.71 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:16 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 738 | 1:00.51 | 2:06.25 | 3:13.15 | 4:19.41 | |||
Herning Svømmeklub | 4:23.13 | |||||||||
2 | Louise Bach Andersen | 2001 | 703 | 1:03.64 | 2:11.74 | 3:19.22 | 4:23.70 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:23.48 | |||||||||
3 | Ellen Nielsen | 2001 | 682 | 1:01.90 | 2:10.15 | 3:19.19 | 4:26.40 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:32.46 | |||||||||
4 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 661 | 1:05.29 | 2:12.85 | 3:21.65 | 4:29.18 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:37.46 | |||||||||
5 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 649 | 1:04.22 | 2:12.42 | 3:21.37 | 4:30.79 | |||
Nyborg Svømmeklub | 4:33.42 | |||||||||
6 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 645 | 1:05.00 | 2:14.00 | 3:22.97 | 4:31.40 | |||
Holstebro Svømme Club | 4:34.91 | |||||||||
7 | Iben Bak | 2001 | 640 | 1:05.08 | 2:14.14 | 3:23.12 | 4:32.02 | |||
Nyborg Svømmeklub | 4:36.47 | |||||||||
8 | Line Johannsen | 2001 | 623 | 1:04.91 | 2:14.54 | 3:24.77 | 4:34.52 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 4:36.85 | |||||||||
9 | Josefine Due Christensen | 2001 | 606 | 1:06.46 | 2:17.28 | 3:28.46 | 4:37.06 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:38.47 | |||||||||
10 | Line J. V. Hededal | 2001 | 606 | 1:05.89 | 2:17.45 | 3:29.77 | 4:37.13 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:39.41 | |||||||||
11 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 577 | 1:05.14 | 2:16.20 | 3:28.82 | 4:41.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:35.35 | |||||||||
12 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 575 | 1:06.49 | 2:18.77 | 3:31.66 | 4:41.87 | |||
Holstebro Svømme Club | 4:47.51 | |||||||||
13 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 572 | 1:08.08 | 2:19.19 | 3:31.31 | 4:42.50 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:46.57 | |||||||||
14 | Louise Hvarre | 2001 | 548 | 1:08.03 | 2:20.75 | 3:34.55 | 4:46.50 | |||
Svømmeklubben Tempo | 4:53.92 | |||||||||
15 | Sibel Simonsen | 2001 | 540 | 1:08.88 | 2:22.65 | 3:36.42 | 4:47.84 | |||
Swim Team Neptun | 4:51.17 | |||||||||
16 | Esther Flø | 2001 | 538 | 1:08.77 | 2:22.47 | 3:36.60 | 4:48.18 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:46.79 | |||||||||
17 | Emma Jørgensen | 2001 | 538 | 1:09.47 | 2:24.67 | 3:38.80 | 4:48.19 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:45.35 | |||||||||
18 | Thea Søe Bach | 2002 | 536 | 1:09.02 | 2:22.49 | 3:36.62 | 4:48.61 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:50.62 | |||||||||
19 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 535 | 1:08.57 | 2:21.81 | 3:34.69 | 4:48.74 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:59.65 | |||||||||
20 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 531 | 1:09.90 | 2:24.33 | 3:38.12 | 4:49.54 | |||
Herning Svømmeklub | 4:52.77 | |||||||||
21 | Lea Serup Schøn | 2002 | 529 | 1:08.28 | 2:22.23 | 3:37.16 | 4:49.91 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:01.47 | |||||||||
22 | Sascha Lausten | 2002 | 504 | 1:10.27 | 2:24.63 | 3:39.05 | 4:54.60 | |||
Herning Svømmeklub | 4:52.09 | |||||||||
23 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 499 | 1:11.34 | 2:26.75 | 3:42.24 | 4:55.65 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:53.81 | |||||||||
24 | Signe Søby Jensen | 2001 | 489 | 1:11.02 | 2:27.95 | 3:43.05 | 4:57.60 | |||
Odder Svømmeklub | 4:56.73 | |||||||||
25 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 488 | 1:11.08 | 2:27.66 | 3:43.44 | 4:57.82 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:54.11 | |||||||||
26 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 483 | 1:11.39 | 2:28.21 | 3:45.02 | 4:58.74 | |||
Svømmeklubben Nord | 5:04.17 | |||||||||
27 | Frederikke Kruse | 2002 | 476 | 1:11.13 | 2:28.05 | 3:45.52 | 5:00.33 | |||
Herning Svømmeklub | 5:03.89 | |||||||||
28 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 474 | 1:11.04 | 2:28.31 | 3:45.47 | 5:00.76 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:03.82 | |||||||||
29 | Maja Meinert | 2001 | 473 | 1:10.39 | 2:26.60 | 3:44.47 | 5:00.93 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:59.53 | |||||||||
30 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 467 | 1:14.60 | 2:33.20 | 3:48.65 | 5:02.08 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:13.57 | |||||||||
31 | Heidi Glintborg | 2002 | 466 | 1:14.82 | 2:32.62 | 3:49.12 | 5:02.35 | |||
O.S.L.F. | 5:07.45 | |||||||||
32 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 462 | 1:10.10 | 2:26.03 | 3:45.10 | 5:03.36 | |||
Svømmeklubben S 68 | 4:55.34 | |||||||||
33 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 459 | 1:11.74 | 2:29.88 | 3:47.28 | 5:03.95 | |||
IHF Svømning | 4:59.62 | |||||||||
34 | Caroline Liboriussen | 2002 | 455 | 1:11.46 | 2:30.85 | 3:49.64 | 5:04.80 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:19.22 | |||||||||
35 | Lærke Als | 2002 | 452 | 1:11.13 | 2:30.04 | 3:49.59 | 5:05.41 | |||
Svømmeklubben Nord | 5:16.54 | |||||||||
36 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 452 | 1:14.59 | 2:32.48 | 3:49.32 | 5:05.55 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:10.01 | |||||||||
37 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 449 | 1:11.67 | 2:29.66 | 3:47.96 | 5:06.18 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:03.94 | |||||||||
38 | Karen Hazell Brink | 2002 | 448 | 1:14.49 | 2:32.80 | 3:50.82 | 5:06.45 | |||
O.S.L.F. | 5:02.26 | |||||||||
39 | Anastacia Dam Nielsen | 2001 | 446 | 1:12.12 | 2:29.94 | 3:48.86 | 5:06.77 | |||
Kolding SK | 5:00.52 | |||||||||
40 | Jannie Eickhardt | 2001 | 443 | 1:11.50 | 2:29.66 | 3:48.18 | 5:07.45 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:03.78 | |||||||||
41 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 438 | 1:11.96 | 2:31.30 | 3:51.01 | 5:08.69 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:05.24 | |||||||||
42 | Victoria Bang | 2001 | 435 | 1:12.32 | 2:31.47 | 3:50.60 | 5:09.38 | |||
Svendborg Svømme Klub | 5:06.24 | |||||||||
43 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 433 | 1:15.02 | 2:34.43 | 3:52.94 | 5:09.77 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:13.76 | |||||||||
44 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 411 | 1:14.49 | 2:34.22 | 3:55.31 | 5:15.26 | |||
Svømmeklubben Opnør | 5:11.95 | |||||||||
45 | Karoline Bauer | 2002 | 403 | 1:13.41 | 2:34.24 | 3:56.72 | 5:17.24 | |||
Kolding SK | 5:16.05 | |||||||||
46 | Jasmin Jespersen | 2002 | 396 | 1:16.48 | 2:38.04 | 3:59.64 | 5:19.17 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:14.50 | |||||||||
47 | Christine Nielsen | 2001 | 391 | 1:14.57 | 2:37.42 | 3:59.26 | 5:20.56 | |||
Odense Svømme Klub | 5:05.20 | |||||||||
- | Louise Høyer-Nissen | 2001 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | 4:58.94 | |||||||||
- | Louise D. Liboriussen | 2002 | DNF | |||||||
Viborg Svømme Klub | 5:01.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:18 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | 676 | 26.16 | 54.58 | 1:23.37 | 1:53.22 | |||
Horsens Svømmeklub | 1:55.88 | |||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 650 | 26.48 | 55.82 | 1:25.26 | 1:54.66 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:56.11 | |||||||||
3 | Gustav Yde | 2000 | 617 | 27.42 | 56.48 | 1:26.58 | 1:56.71 | |||
Svømmeklubben S 68 | 1:58.43 | |||||||||
4 | Jakob Juul | 2000 | 613 | 26.27 | 55.85 | 1:27.04 | 1:56.95 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:59.75 | |||||||||
5 | Jens Sørensen | 2001 | 608 | 27.27 | 57.06 | 1:27.27 | 1:57.26 | |||
Herning Svømmeklub | 1:57.27 | |||||||||
6 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 591 | 27.41 | 57.24 | 1:27.85 | 1:58.35 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:03.11 | |||||||||
7 | Markus Kjeldsen | 2000 | 588 | 27.28 | 57.53 | 1:28.72 | 1:58.60 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 1:59.26 | |||||||||
8 | Anton Borg Hjort | 2000 | 578 | 27.15 | 57.73 | 1:28.73 | 1:59.29 | |||
Lyseng IF | 2:04.01 | |||||||||
9 | Andreas Bui | 2000 | 576 | 27.63 | 58.61 | 1:28.58 | 1:59.40 | |||
O.S.L.F. | 2:03.38 | |||||||||
10 | Andrej Jessen | 2000 | 556 | 27.69 | 57.88 | 1:28.93 | 2:00.80 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:00.98 | |||||||||
11 | Oskar Lindholm | 2001 | 550 | 28.40 | 59.22 | 1:30.42 | 2:01.24 | |||
Lyseng IF | 2:04.31 | |||||||||
12 | Mads Sørensen | 2000 | 545 | 28.03 | 59.00 | 1:30.38 | 2:01.64 | |||
O.S.L.F. | 2:01.51 | |||||||||
13 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 531 | 28.24 | 59.20 | 1:31.07 | 2:02.67 | |||
Odense Svømme Klub | 2:03.58 | |||||||||
14 | Oliver Frølund | 2001 | 526 | 28.99 | 1:00.20 | 1:31.82 | 2:03.08 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:05.77 | |||||||||
15 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 511 | 27.86 | 58.18 | 1:30.60 | 2:04.22 | |||
Kolding SK | 2:03.07 | |||||||||
16 | Malthe Burgaard | 2000 | 511 | 27.74 | 59.88 | 1:32.32 | 2:04.24 | |||
Odense Svømme Klub | 2:01.22 | |||||||||
17 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 506 | 28.75 | 1:00.98 | 1:33.36 | 2:04.68 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:08.69 | |||||||||
18 | Lawrence Langley | 2001 | 505 | 28.25 | 59.65 | 1:32.43 | 2:04.78 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:04.41 | |||||||||
19 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 502 | 29.24 | 1:01.44 | 1:34.30 | 2:05.01 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:10.76 | |||||||||
20 | Martin H. Abel | 2001 | 498 | 28.25 | 59.75 | 1:32.57 | 2:05.31 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:06.59 | |||||||||
21 | Casper Christiansen | 2000 | 494 | 29.08 | 1:00.68 | 1:33.18 | 2:05.70 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:11.62 | |||||||||
22 | Andreas Rasmussen | 2000 | 493 | 29.35 | 1:01.31 | 1:33.82 | 2:05.78 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:10.05 | |||||||||
23 | Oliver Christensen | 2000 | 488 | 28.17 | 1:00.59 | 1:33.66 | 2:06.19 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:07.69 | |||||||||
24 | Thomas Frederiksen | 2000 | 484 | 29.30 | 1:01.67 | 1:34.14 | 2:06.56 | |||
Odder Svømmeklub | 2:08.58 | |||||||||
25 | Christian Bonde | 2001 | 482 | 29.58 | 1:01.87 | 1:34.83 | 2:06.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:07.80 | |||||||||
26 | Mathias Rasmussen | 2001 | 482 | 29.29 | 1:01.36 | 1:34.19 | 2:06.73 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:09.09 | |||||||||
27 | Rune Nørgaard | 2000 | 478 | 29.78 | 1:01.84 | 1:34.82 | 2:07.01 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:07.49 | |||||||||
28 | Magnus Funder | 2001 | 477 | 28.98 | 1:01.35 | 1:34.50 | 2:07.11 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:08.26 | |||||||||
29 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 475 | 29.03 | 1:01.04 | 1:34.17 | 2:07.35 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:17.81 | |||||||||
30 | Rasmus Hald | 2001 | 474 | 30.14 | 1:03.37 | 1:35.82 | 2:07.43 | |||
Kolding SK | 2:10.60 | |||||||||
31 | Jakob Grene | 2001 | 472 | 29.08 | 1:01.39 | 1:34.57 | 2:07.56 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.43 | |||||||||
32 | Anders Rasmussen | 2001 | 469 | 28.01 | 59.65 | 1:33.29 | 2:07.83 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:12.20 | |||||||||
33 | Oliver Mølby | 2001 | 466 | 28.92 | 1:01.96 | 1:34.97 | 2:08.14 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:09.23 | |||||||||
34 | Victor Bjerre | 2001 | 465 | 28.66 | 1:01.19 | 1:34.64 | 2:08.23 | |||
Herning Svømmeklub | 2:09.16 | |||||||||
35 | Benjamin Peruchon | 2001 | 465 | 29.71 | 1:03.12 | 1:37.45 | 2:08.26 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:12.63 | |||||||||
36 | Andreas Jørgensen | 2000 | 464 | 28.88 | 1:00.97 | 1:34.60 | 2:08.32 | |||
Kolding SK | 2:12.56 | |||||||||
37 | Anders Vestergaard | 2001 | 459 | 29.75 | 1:02.72 | 1:36.04 | 2:08.80 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:10.05 | |||||||||
38 | Christian Rasmussen | 2000 | 451 | 29.53 | 1:02.56 | 1:36.27 | 2:09.52 | |||
O.S.L.F. | 2:07.50 | |||||||||
39 | Magnus Havemann | 2000 | 450 | 29.65 | 1:02.82 | 1:36.47 | 2:09.61 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:09.65 | |||||||||
40 | Johann Kristian Møller | 2001 | 450 | 29.31 | 1:02.25 | 1:35.97 | 2:09.62 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:09.76 | |||||||||
41 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 447 | 28.65 | 1:01.09 | 1:35.55 | 2:09.96 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:10.58 | |||||||||
42 | Emil Kragh | 2001 | 441 | 29.60 | 1:02.87 | 1:37.23 | 2:10.50 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:11.28 | |||||||||
43 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 438 | 29.70 | 1:03.00 | 1:37.23 | 2:10.80 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:15.91 | |||||||||
44 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 434 | 29.66 | 1:03.40 | 1:37.73 | 2:11.18 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:13.15 | |||||||||
45 | Malthe Levisen | 2001 | 433 | 30.01 | 1:03.99 | 1:37.84 | 2:11.28 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:17.99 | |||||||||
46 | Luis Velasquez | 2001 | 433 | 30.84 | 1:03.78 | 1:38.14 | 2:11.33 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:13.64 | |||||||||
47 | Nicklas Andersen | 2001 | 427 | 30.49 | 1:04.19 | 1:38.06 | 2:11.91 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:15.13 | |||||||||
48 | Christian Juul Jensen | 2000 | 427 | 29.72 | 1:03.55 | 1:38.92 | 2:11.94 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:11.34 | |||||||||
49 | Mads Alnor | 2000 | 422 | 29.14 | 1:02.48 | 1:37.35 | 2:12.44 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:10.98 | |||||||||
50 | Oliver Frøsig | 2000 | 413 | 30.24 | 1:03.69 | 1:39.02 | 2:13.36 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:12.95 | |||||||||
51 | Mads Frydenholm | 2001 | 409 | 30.30 | 1:04.81 | 1:39.72 | 2:13.86 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:12.62 | |||||||||
52 | Benjamin Rohde | 2001 | 398 | 30.54 | 1:04.89 | 1:40.87 | 2:15.08 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:16.03 | |||||||||
53 | Alexander Dahl | 2000 | 392 | 29.79 | 1:03.26 | 1:39.21 | 2:15.76 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:12.12 | |||||||||
54 | Jakob Mose | 2000 | 391 | 30.92 | 1:05.99 | 1:41.12 | 2:15.84 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:13.13 | |||||||||
55 | Nicolai Andreassen | 2001 | 386 | 30.38 | 1:05.08 | 1:40.95 | 2:16.39 | |||
Haslev Svømmeklub | 2:17.25 | |||||||||
56 | Sebastian Piessenberger | 2001 | 385 | 31.04 | 1:05.87 | 1:41.57 | 2:16.48 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:17.70 | |||||||||
57 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 383 | 30.92 | 1:04.60 | 1:40.09 | 2:16.79 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:08.20 | |||||||||
58 | Lukas Jeppesen | 2001 | 382 | 31.41 | 1:06.43 | 1:41.55 | 2:16.90 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:20.69 | |||||||||
59 | Oliver Veile | 2001 | 365 | 31.53 | 1:06.91 | 1:43.16 | 2:18.99 | |||
Durup IF | 2:20.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:18 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 591 | 32.13 | 1:05.79 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.30 | |||||||||
2 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 588 | 32.36 | 1:05.90 | |||||
Kolding SK | 1:06.57 | |||||||||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | 560 | 32.25 | 1:06.98 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:07.78 | |||||||||
4 | Julie Gadgaard | 2001 | 557 | 32.87 | 1:07.10 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.22 | |||||||||
5 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 554 | 32.77 | 1:07.21 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:06.40 | |||||||||
6 | Isabella Bach | 2002 | 529 | 33.32 | 1:08.26 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:09.38 | |||||||||
7 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 524 | 33.36 | 1:08.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.33 | |||||||||
8 | Line Sloth Holm | 2001 | 520 | 33.53 | 1:08.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.21 | |||||||||
9 | Marie Christensen | 2002 | 515 | 33.31 | 1:08.88 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:07.45 | |||||||||
10 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 510 | 34.29 | 1:09.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.02 | |||||||||
11 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 505 | 33.90 | 1:09.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.21 | |||||||||
12 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 504 | 33.75 | 1:09.39 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:11.09 | |||||||||
13 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 496 | 33.71 | 1:09.76 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:11.35 | |||||||||
14 | Karoline Sørensen | 2002 | 490 | 33.76 | 1:10.04 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:10.50 | |||||||||
15 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 484 | 33.72 | 1:10.31 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:09.48 | |||||||||
16 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 483 | 34.30 | 1:10.39 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.31 | |||||||||
17 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 465 | 35.44 | 1:11.24 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:12.86 | |||||||||
17 | Karoline Bauer | 2002 | 465 | 34.92 | 1:11.24 | |||||
Kolding SK | 1:16.76 | |||||||||
19 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 464 | 34.54 | 1:11.29 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:13.37 | |||||||||
20 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 462 | 34.52 | 1:11.40 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:12.98 | |||||||||
21 | Louise Hvarre | 2001 | 462 | 34.47 | 1:11.41 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:12.47 | |||||||||
22 | Lærke Toftgaard | 2001 | 460 | 34.64 | 1:11.53 | |||||
Kolding SK | 1:12.13 | |||||||||
23 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 458 | 34.10 | 1:11.60 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:09.36 | |||||||||
24 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 457 | 35.38 | 1:11.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.49 | |||||||||
25 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 456 | 34.71 | 1:11.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.89 | |||||||||
26 | Nete Lund Madsen | 2001 | 452 | 35.77 | 1:11.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.56 | |||||||||
27 | Julie Søgaard | 2001 | 447 | 33.99 | 1:12.18 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.49 | |||||||||
28 | Emilie Knudsen | 2002 | 441 | 34.96 | 1:12.51 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:14.26 | |||||||||
29 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 433 | 36.29 | 1:12.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.06 | |||||||||
30 | Sofie Vegener | 2002 | 426 | 35.73 | 1:13.39 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:15.56 | |||||||||
31 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 425 | 35.50 | 1:13.44 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.02 | |||||||||
32 | Signe Bach | 2002 | 422 | 35.92 | 1:13.59 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:17.79 | |||||||||
33 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 418 | 35.93 | 1:13.85 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.47 | |||||||||
34 | Michelle Jatta | 2001 | 417 | 34.95 | 1:13.87 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.78 | |||||||||
35 | Cecilie V Jensen | 2002 | 416 | 35.57 | 1:13.95 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:13.77 | |||||||||
36 | Selma Bruun | 2001 | 415 | 35.92 | 1:14.00 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.37 | |||||||||
37 | Lea Serup Schøn | 2002 | 413 | 35.53 | 1:14.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.94 | |||||||||
38 | Freja Larsen | 2001 | 408 | 36.24 | 1:14.44 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:15.72 | |||||||||
39 | Laura Gam | 2001 | 402 | 36.48 | 1:14.83 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:14.92 | |||||||||
40 | Katarina Holse | 2002 | 397 | 35.96 | 1:15.14 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:14.62 | |||||||||
41 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 394 | 36.68 | 1:15.33 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:13.51 | |||||||||
42 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 391 | 36.93 | 1:15.50 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:16.46 | |||||||||
43 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 389 | 36.79 | 1:15.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.43 | |||||||||
44 | Anna Broe | 2002 | 386 | 36.18 | 1:15.85 | |||||
O.S.L.F. | 1:17.92 | |||||||||
44 | Natasja Muncrief | 2002 | 386 | 36.85 | 1:15.85 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:17.40 | |||||||||
46 | Maja Johansen | 2002 | 385 | 36.30 | 1:15.91 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:13.88 | |||||||||
47 | Julie Fink | 2001 | 384 | 37.02 | 1:15.92 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:19.56 | |||||||||
48 | Emma Rasmussen | 2002 | 380 | 38.41 | 1:16.19 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:19.11 | |||||||||
49 | Katrine B. Hansen | 2002 | 370 | 37.44 | 1:16.93 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.24 | |||||||||
50 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 360 | 37.67 | 1:17.57 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:14.77 | |||||||||
51 | Sofia Ingeberg | 2002 | 359 | 38.50 | 1:17.64 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:18.16 | |||||||||
52 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 357 | 38.54 | 1:17.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.08 | |||||||||
53 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 355 | 37.77 | 1:17.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.95 | |||||||||
54 | Amalie Vilstrup | 2002 | 347 | 38.06 | 1:18.54 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:13.49 | |||||||||
55 | Clara Tolderlund | 2002 | 346 | 38.86 | 1:18.67 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:19.95 | |||||||||
56 | Kristine Hülsen | 2002 | 338 | 38.69 | 1:19.25 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:18.41 | |||||||||
57 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 331 | 37.86 | 1:19.77 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:17.74 | |||||||||
58 | Lærke Als | 2002 | 321 | 38.87 | 1:20.58 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:22.63 | |||||||||
59 | Camille Hertzog | 2001 | 292 | 40.30 | 1:23.21 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.55 | |||||||||
- | Maiken Kjærsgaard | 2002 | DNF | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:17.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:18 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 601 | 31.44 | 1:05.89 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.19 | |||||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 561 | 31.57 | 1:07.40 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:08.26 | |||||||||
3 | Jonas Ejby | 2000 | 525 | 32.17 | 1:08.91 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:10.46 | |||||||||
4 | Lawrence Langley | 2001 | 522 | 32.55 | 1:09.05 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:10.70 | |||||||||
5 | Andreas Hougaard | 2000 | 506 | 32.85 | 1:09.75 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:12.56 | |||||||||
6 | Jakob Juul | 2000 | 492 | 32.81 | 1:10.41 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:11.26 | |||||||||
7 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 490 | 33.34 | 1:10.52 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:15.49 | |||||||||
8 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 482 | 33.46 | 1:10.90 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:11.63 | |||||||||
9 | Simeon Franow | 2000 | 473 | 32.70 | 1:11.33 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.62 | |||||||||
10 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 463 | 33.99 | 1:11.88 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:13.51 | |||||||||
11 | Andrej Jessen | 2000 | 460 | 33.96 | 1:12.03 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:12.33 | |||||||||
12 | Mads Sørensen | 2001 | 459 | 34.38 | 1:12.07 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.09 | |||||||||
13 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 455 | 34.35 | 1:12.26 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:12.44 | |||||||||
14 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 454 | 34.03 | 1:12.31 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:14.50 | |||||||||
15 | Malthe Burgaard | 2000 | 449 | 33.62 | 1:12.57 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:17.25 | |||||||||
16 | Magnus V. Ancker | 2001 | 437 | 34.22 | 1:13.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.29 | |||||||||
17 | Magnus Gertz | 2000 | 437 | 33.64 | 1:13.27 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.89 | |||||||||
18 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 426 | 35.11 | 1:13.85 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:14.42 | |||||||||
19 | Simon Andersen | 2000 | 426 | 34.17 | 1:13.88 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:17.79 | |||||||||
20 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 425 | 34.55 | 1:13.96 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:19.32 | |||||||||
21 | Jakob Grene | 2001 | 420 | 34.73 | 1:14.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.15 | |||||||||
22 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 417 | 35.16 | 1:14.38 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:15.86 | |||||||||
23 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 415 | 35.22 | 1:14.51 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.73 | |||||||||
24 | Mads L. Werther | 2000 | 414 | 35.30 | 1:14.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.08 | |||||||||
25 | Martin Holst | 2000 | 405 | 34.59 | 1:15.14 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:18.22 | |||||||||
26 | Emil Kragh | 2001 | 403 | 35.63 | 1:15.27 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.84 | |||||||||
27 | Thomas Schiby | 2001 | 402 | 34.89 | 1:15.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.44 | |||||||||
28 | Casper Krohn | 2001 | 394 | 35.81 | 1:15.80 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.53 | |||||||||
29 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 373 | 35.95 | 1:17.23 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:18.39 | |||||||||
30 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 372 | 35.93 | 1:17.27 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:16.99 | |||||||||
31 | Johan Nielsen | 2001 | 372 | 35.55 | 1:17.32 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.32 | |||||||||
32 | Malthe Levisen | 2001 | 363 | 37.07 | 1:17.90 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:19.42 | |||||||||
33 | Carl M Gadegaard | 2001 | 360 | 36.43 | 1:18.15 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.82 | |||||||||
33 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 360 | 36.15 | 1:18.15 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:20.06 | |||||||||
35 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 351 | 37.41 | 1:18.81 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:21.00 | |||||||||
35 | Lasse Jensen | 2000 | 351 | 36.25 | 1:18.81 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:17.18 | |||||||||
37 | Oliver Mølby | 2001 | 343 | 36.93 | 1:19.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.71 | |||||||||
38 | Jacob Lund | 2001 | 342 | 37.05 | 1:19.47 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:20.20 | |||||||||
39 | Markus Simonsen | 2001 | 337 | 36.87 | 1:19.86 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:21.09 | |||||||||
40 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 335 | 38.14 | 1:20.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.26 | |||||||||
41 | Christian Hovmark | 2001 | 335 | 36.98 | 1:20.07 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:19.03 | |||||||||
42 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 322 | 38.01 | 1:21.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.84 | |||||||||
43 | Johann Kristian Møller | 2001 | 312 | 37.62 | 1:21.97 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:19.83 | |||||||||
44 | Alexander Dahl | 2000 | 310 | 38.57 | 1:22.13 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:18.13 | |||||||||
45 | Anders Eenberg | 2001 | 303 | 38.22 | 1:22.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.31 | |||||||||
46 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | 291 | 39.49 | 1:23.85 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:24.01 | |||||||||
47 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | 291 | 38.56 | 1:23.88 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:22.97 | |||||||||
- | Christian Juul Jensen | 2000 | DSQ | 1hånd v 75m | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:18 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 581 | 32.39 | 1:09.22 | 1:47.06 | 2:24.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:25.55 | |||||||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 574 | 32.82 | 1:09.63 | 1:47.40 | 2:25.27 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:27.88 | |||||||||
3 | Mia Seehausen | 2001 | 563 | 32.64 | 1:09.33 | 1:47.27 | 2:26.27 | |||
Lyseng IF | 2:28.24 | |||||||||
4 | Iben Bak | 2001 | 507 | 33.57 | 1:12.09 | 1:51.94 | 2:31.43 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:42.11 | |||||||||
5 | Emma Jørgensen | 2001 | 494 | 33.86 | 1:13.66 | 1:54.58 | 2:32.73 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:31.63 | |||||||||
6 | Sascha Lausten | 2002 | 493 | 36.30 | 1:16.64 | 1:54.96 | 2:32.88 | |||
Herning Svømmeklub | 2:40.20 | |||||||||
7 | Line J. V. Hededal | 2001 | 485 | 32.25 | 1:11.73 | 1:52.51 | 2:33.71 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:33.03 | |||||||||
8 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 454 | 34.75 | 1:15.14 | 1:56.36 | 2:37.11 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:32.40 | |||||||||
9 | Signe Villumsen | 2001 | 436 | 33.89 | 1:13.09 | 1:55.52 | 2:39.17 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:45.65 | |||||||||
10 | Helene Marie Andersen | 2001 | 433 | 35.20 | 1:15.47 | 1:57.52 | 2:39.63 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:37.55 | |||||||||
11 | Thea Søe Bach | 2002 | 422 | 35.70 | 1:16.90 | 1:58.63 | 2:40.92 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:39.37 | |||||||||
12 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 408 | 35.63 | 1:17.50 | 2:01.97 | 2:42.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:39.25 | |||||||||
13 | Josefine Due Christensen | 2001 | 407 | 35.16 | 1:17.50 | 2:01.00 | 2:42.95 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:43.04 | |||||||||
14 | Thilde Timmermand | 2002 | 394 | 34.73 | 1:16.09 | 1:59.56 | 2:44.66 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:46.51 | |||||||||
15 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 381 | 36.23 | 1:18.57 | 2:02.94 | 2:46.57 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:45.97 | |||||||||
16 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 361 | 36.99 | 1:20.52 | 2:04.84 | 2:49.59 | |||
O.S.L.F. | 2:46.87 | |||||||||
17 | Sibel Simonsen | 2001 | 354 | 35.77 | 1:19.20 | 2:05.26 | 2:50.61 | |||
Swim Team Neptun | 2:50.90 | |||||||||
18 | Karen Hazell Brink | 2002 | 348 | 38.06 | 1:21.25 | 2:06.36 | 2:51.68 | |||
O.S.L.F. | 3:00.90 | |||||||||
19 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 342 | 36.51 | 1:19.95 | 2:06.77 | 2:52.56 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:53.90 | |||||||||
20 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 337 | 37.53 | 1:21.71 | 2:08.23 | 2:53.40 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:53.46 | |||||||||
21 | Didde Meyer | 2001 | 336 | 38.24 | 1:22.49 | 2:08.37 | 2:53.65 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:55.12 | |||||||||
22 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 328 | 36.22 | 1:18.81 | 2:05.80 | 2:55.11 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:01.12 | |||||||||
23 | Sille Ibsen | 2001 | 313 | 37.53 | 1:22.56 | 2:57.72 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:49.44 | |||||||||
24 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 303 | 38.54 | 1:24.32 | 2:12.19 | 2:59.81 | |||
Struer Svømmeklub | 2:57.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:18 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 615 | 27.76 | 59.60 | 1:38.74 | 2:08.86 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:11.39 | |||||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | 614 | 27.92 | 1:00.67 | 1:38.57 | 2:08.94 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:12.44 | |||||||||
3 | Andreas Hansen | 2000 | 602 | 27.48 | 59.85 | 1:39.36 | 2:09.80 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:12.31 | |||||||||
4 | Jens Sørensen | 2001 | 537 | 29.19 | 1:03.83 | 1:44.66 | 2:14.86 | |||
Herning Svømmeklub | 2:20.97 | |||||||||
5 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 521 | 29.89 | 1:05.26 | 1:44.92 | 2:16.21 | |||
Struer Svømmeklub | 2:19.26 | |||||||||
6 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 516 | 28.96 | 1:01.83 | 1:46.15 | 2:16.66 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:21.36 | |||||||||
7 | Jakob Juul | 2000 | 505 | 28.62 | 1:06.31 | 1:47.30 | 2:17.62 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:18.33 | |||||||||
8 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 500 | 29.52 | 1:05.82 | 1:44.59 | 2:18.05 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:18.14 | |||||||||
9 | Mads Sørensen | 2001 | 486 | 30.84 | 1:08.45 | 1:48.62 | 2:19.39 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:22.07 | |||||||||
10 | Casper Christiansen | 2000 | 482 | 29.35 | 1:05.56 | 1:47.82 | 2:19.81 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:19.43 | |||||||||
11 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 477 | 32.52 | 1:10.05 | 1:47.44 | 2:20.23 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:22.02 | |||||||||
12 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 473 | 31.58 | 1:08.45 | 1:47.57 | 2:20.63 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:26.10 | |||||||||
13 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 465 | 29.27 | 1:04.13 | 1:47.24 | 2:21.45 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:23.31 | |||||||||
14 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 463 | 31.49 | 1:08.36 | 1:48.86 | 2:21.66 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:21.86 | |||||||||
15 | Martin H. Abel | 2001 | 462 | 28.75 | 1:05.11 | 1:49.16 | 2:21.79 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:23.39 | |||||||||
16 | David Hjort | 2000 | 461 | 28.92 | 1:03.57 | 1:48.33 | 2:21.87 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:24.30 | |||||||||
16 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 461 | 29.58 | 1:05.92 | 1:50.06 | 2:21.87 | |||
Odense Svømme Klub | 2:25.20 | |||||||||
18 | Andreas Hougaard | 2000 | 460 | 30.66 | 1:09.06 | 1:48.84 | 2:21.95 | |||
Auning Svømmeklub | 2:26.87 | |||||||||
19 | Kasper Jørgensen | 2000 | 442 | 28.94 | 1:06.33 | 1:49.16 | 2:23.85 | |||
Kolding SK | 2:23.85 | |||||||||
20 | Jens Riisgaard | 2000 | 442 | 30.38 | 1:06.43 | 1:51.81 | 2:23.91 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:31.41 | |||||||||
20 | Lawrence Langley | 2001 | 442 | 31.04 | 1:08.88 | 1:50.43 | 2:23.91 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:29.05 | |||||||||
22 | Oliver Frølund | 2001 | 439 | 31.22 | 1:08.64 | 1:51.62 | 2:24.15 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:24.26 | |||||||||
23 | Anders Rasmussen | 2001 | 439 | 31.48 | 1:07.46 | 1:51.29 | 2:24.20 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:25.86 | |||||||||
24 | Benjamin Peruchon | 2001 | 437 | 31.51 | 1:08.58 | 1:53.19 | 2:24.37 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:33.38 | |||||||||
25 | Magnus Funder | 2001 | 437 | 31.27 | 1:07.33 | 1:51.07 | 2:24.45 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:26.09 | |||||||||
26 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 435 | 29.80 | 1:07.75 | 1:50.57 | 2:24.62 | |||
Odense Svømme Klub | 2:25.82 | |||||||||
27 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 434 | 31.24 | 1:09.96 | 1:52.76 | 2:24.69 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:35.28 | |||||||||
28 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 432 | 31.82 | 1:07.12 | 1:51.91 | 2:25.00 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:25.46 | |||||||||
29 | Andreas Jørgensen | 2000 | 419 | 30.69 | 1:08.43 | 1:53.11 | 2:26.42 | |||
Kolding SK | 2:29.00 | |||||||||
30 | Rasmus Hald | 2001 | 419 | 31.17 | 1:09.61 | 1:54.09 | 2:26.46 | |||
Kolding SK | 2:25.75 | |||||||||
31 | Christian Rasmussen | 2000 | 415 | 32.06 | 1:10.39 | 1:54.05 | 2:26.92 | |||
O.S.L.F. | 2:30.26 | |||||||||
32 | Magnus Havemann | 2000 | 411 | 31.49 | 1:07.91 | 1:53.38 | 2:27.42 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:26.99 | |||||||||
33 | Emil Kragh | 2001 | 411 | 31.90 | 1:11.44 | 1:53.32 | 2:27.45 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:25.75 | |||||||||
34 | Rune Nørgaard | 2000 | 407 | 30.63 | 1:09.75 | 1:54.47 | 2:27.93 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.92 | |||||||||
35 | Christian Bonde | 2001 | 406 | 33.18 | 1:12.80 | 1:55.36 | 2:28.03 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:29.02 | |||||||||
36 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 402 | 31.28 | 1:10.94 | 1:53.53 | 2:28.46 | |||
Herning Svømmeklub | 2:27.55 | |||||||||
37 | Mads L. Werther | 2000 | 400 | 31.67 | 1:11.18 | 1:54.23 | 2:28.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:31.39 | |||||||||
38 | Andreas Rasmussen | 2000 | 399 | 32.72 | 1:10.00 | 1:56.29 | 2:28.84 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:30.20 | |||||||||
39 | Mads Alnor | 2000 | 399 | 31.37 | 1:11.36 | 1:55.41 | 2:28.85 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:28.05 | |||||||||
40 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 394 | 32.72 | 1:13.60 | 1:55.22 | 2:29.49 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:29.98 | |||||||||
41 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 394 | 33.65 | 1:12.03 | 1:55.01 | 2:29.52 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:30.70 | |||||||||
42 | Anders Vestergaard | 2001 | 388 | 32.31 | 1:11.06 | 1:55.70 | 2:30.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:25.65 | |||||||||
43 | Oliver Mølby | 2001 | 382 | 33.77 | 1:12.47 | 1:57.97 | 2:31.09 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:35.92 | |||||||||
44 | Johann Kristian Møller | 2001 | 378 | 32.39 | 1:11.55 | 1:57.98 | 2:31.54 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:29.74 | |||||||||
45 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 373 | 33.91 | 1:11.88 | 1:58.40 | 2:32.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:36.15 | |||||||||
46 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 368 | 31.11 | 1:11.69 | 1:56.65 | 2:32.85 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:38.63 | |||||||||
47 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 366 | 33.87 | 1:11.76 | 1:57.40 | 2:33.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:36.42 | |||||||||
48 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 357 | 34.50 | 1:15.17 | 1:58.05 | 2:34.40 | |||
Odder Svømmeklub | 2:40.06 | |||||||||
49 | Thomas Schiby | 2001 | 350 | 32.46 | 1:13.25 | 1:57.20 | 2:35.42 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:30.22 | |||||||||
50 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 343 | 34.70 | 1:17.36 | 2:00.92 | 2:36.60 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:37.85 | |||||||||
51 | Casper Krohn | 2001 | 334 | 35.59 | 1:20.41 | 2:01.53 | 2:37.99 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:51.33 | |||||||||
52 | Jacob Lund | 2001 | 321 | 35.63 | 1:18.50 | 2:03.44 | 2:39.97 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:49.65 | |||||||||
53 | Daniel Bak | 2001 | 319 | 32.77 | 1:14.11 | 2:03.54 | 2:40.44 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:40.42 | |||||||||
54 | Jannick Hagensen | 2001 | 317 | 32.78 | 1:11.68 | 2:03.22 | 2:40.62 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:38.49 | |||||||||
55 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 310 | 34.53 | 1:13.96 | 2:05.33 | 2:41.97 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:46.90 | |||||||||
56 | Christian Hovmark | 2001 | 295 | 36.33 | 1:21.10 | 2:05.33 | 2:44.62 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:47.10 | |||||||||
- | Johan Nielsen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | 2:27.92 | |||||||||
- | Magnus V. Ancker | 2001 | DSQ | E F B v75m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:35.79 | |||||||||
- | Victor Bjerre | 2001 | DSQ | afsl ryg mave100m | ||||||
Herning Svømmeklub | 2:35.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:18 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 721 | 27.44 | 56.88 | |||||
Herning Svømmeklub | 58.63 | |||||||||
2 | Ellen Nielsen | 2001 | 692 | 27.89 | 57.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.52 | |||||||||
3 | Louise Bach Andersen | 2001 | 675 | 27.91 | 58.15 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 58.52 | |||||||||
4 | Line J. V. Hededal | 2001 | 667 | 28.50 | 58.37 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 59.34 | |||||||||
5 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 623 | 29.17 | 59.72 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:00.29 | |||||||||
5 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 623 | 29.06 | 59.72 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 59.91 | |||||||||
7 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 612 | 29.14 | 1:00.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 58.93 | |||||||||
8 | Julie Gadgaard | 2001 | 612 | 28.96 | 1:00.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.60 | |||||||||
9 | Iben Bak | 2001 | 598 | 29.69 | 1:00.52 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.88 | |||||||||
10 | Josefine Due Christensen | 2001 | 597 | 29.55 | 1:00.55 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.36 | |||||||||
11 | Michelle Jatta | 2001 | 580 | 28.65 | 1:01.16 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:00.27 | |||||||||
12 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 578 | 29.54 | 1:01.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.38 | |||||||||
13 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 578 | 29.42 | 1:01.23 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:03.53 | |||||||||
14 | Matilde Bodilsen | 2001 | 575 | 29.68 | 1:01.34 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.89 | |||||||||
15 | Mia Seehausen | 2001 | 573 | 29.83 | 1:01.38 | |||||
Lyseng IF | 1:02.11 | |||||||||
16 | Line Sloth Holm | 2001 | 569 | 29.84 | 1:01.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.31 | |||||||||
17 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 567 | 29.62 | 1:01.63 | |||||
Kolding SK | 1:00.75 | |||||||||
18 | Isabella Bach | 2002 | 566 | 29.61 | 1:01.65 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:02.85 | |||||||||
19 | Lea Serup Schøn | 2002 | 562 | 29.84 | 1:01.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.49 | |||||||||
20 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 557 | 29.68 | 1:01.97 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:02.34 | |||||||||
21 | Marie Christensen | 2002 | 545 | 30.10 | 1:02.42 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:02.60 | |||||||||
22 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 544 | 30.27 | 1:02.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.76 | |||||||||
23 | Karoline Sørensen | 2002 | 539 | 30.38 | 1:02.66 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.72 | |||||||||
24 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 537 | 29.89 | 1:02.75 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:04.24 | |||||||||
25 | Emma Jørgensen | 2001 | 535 | 30.28 | 1:02.81 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.78 | |||||||||
26 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 532 | 30.51 | 1:02.94 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:04.89 | |||||||||
27 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 530 | 30.80 | 1:03.00 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:04.44 | |||||||||
28 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 525 | 30.24 | 1:03.20 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:03.13 | |||||||||
29 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 525 | 30.29 | 1:03.23 | |||||
Lyseng IF | 1:04.24 | |||||||||
30 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 520 | 30.62 | 1:03.43 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.58 | |||||||||
31 | Astrid Nielsen | 2002 | 518 | 30.40 | 1:03.49 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.27 | |||||||||
32 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 515 | 30.51 | 1:03.60 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:03.29 | |||||||||
33 | Signe Villumsen | 2001 | 511 | 30.45 | 1:03.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.16 | |||||||||
34 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 510 | 30.86 | 1:03.83 | |||||
O.S.L.F. | 1:04.58 | |||||||||
35 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 506 | 30.19 | 1:04.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.30 | |||||||||
36 | Sofie Vegener | 2002 | 501 | 31.07 | 1:04.21 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:06.26 | |||||||||
37 | Thea Søe Bach | 2002 | 496 | 30.71 | 1:04.41 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:07.79 | |||||||||
38 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 496 | 31.07 | 1:04.43 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.71 | |||||||||
39 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 493 | 31.19 | 1:04.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.39 | |||||||||
40 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 492 | 30.50 | 1:04.60 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.11 | |||||||||
41 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 491 | 30.90 | 1:04.65 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:03.29 | |||||||||
42 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 488 | 31.71 | 1:04.79 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:04.36 | |||||||||
43 | Liv Hingeberg | 2001 | 483 | 31.59 | 1:04.99 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:04.92 | |||||||||
44 | Maja Ibsen | 2001 | 482 | 31.57 | 1:05.03 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:07.24 | |||||||||
45 | Maja Meinert | 2001 | 481 | 31.61 | 1:05.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.39 | |||||||||
45 | Nete Lund Madsen | 2001 | 481 | 31.21 | 1:05.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.55 | |||||||||
47 | Cecilie Christensen | 2002 | 478 | 31.30 | 1:05.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.48 | |||||||||
48 | Signe Bach | 2002 | 477 | 31.57 | 1:05.24 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:07.44 | |||||||||
49 | Alberte Korsgaard | 2001 | 476 | 31.23 | 1:05.32 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:07.62 | |||||||||
50 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 472 | 30.78 | 1:05.48 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.63 | |||||||||
51 | Melissa Damsgaard | 2001 | 470 | 31.73 | 1:05.57 | |||||
O.S.L.F. | 1:04.64 | |||||||||
51 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 470 | 31.47 | 1:05.57 | |||||
IHF Svømning | 1:06.41 | |||||||||
53 | Line Gertz | 2001 | 470 | 31.32 | 1:05.60 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.33 | |||||||||
54 | Sascha Lausten | 2002 | 469 | 31.72 | 1:05.63 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:04.32 | |||||||||
55 | Signe Søby Jensen | 2001 | 468 | 31.40 | 1:05.67 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:05.64 | |||||||||
56 | Caroline Liboriussen | 2002 | 460 | 32.13 | 1:06.06 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.53 | |||||||||
57 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 458 | 31.59 | 1:06.15 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:06.73 | |||||||||
58 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 456 | 32.20 | 1:06.26 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:08.22 | |||||||||
59 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 455 | 31.96 | 1:06.28 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:06.89 | |||||||||
60 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 452 | 32.03 | 1:06.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.67 | |||||||||
61 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 451 | 31.50 | 1:06.47 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:08.30 | |||||||||
62 | Emilie Knudsen | 2002 | 450 | 31.84 | 1:06.55 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:07.83 | |||||||||
63 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | 447 | 32.08 | 1:06.69 | |||||
Bov IF | 1:07.97 | |||||||||
64 | Anna Broe | 2002 | 445 | 32.31 | 1:06.79 | |||||
O.S.L.F. | 1:07.43 | |||||||||
65 | Karen Hazell Brink | 2002 | 442 | 32.56 | 1:06.94 | |||||
O.S.L.F. | 1:07.00 | |||||||||
66 | Heidi Glintborg | 2002 | 439 | 32.36 | 1:07.09 | |||||
O.S.L.F. | 1:08.16 | |||||||||
67 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 435 | 32.92 | 1:07.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.12 | |||||||||
68 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 434 | 32.48 | 1:07.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.28 | |||||||||
69 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 433 | 32.92 | 1:07.42 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:04.53 | |||||||||
70 | Frederikke Kruse | 2002 | 427 | 32.70 | 1:07.73 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:08.09 | |||||||||
71 | Caroline Mogensen | 2002 | 422 | 33.13 | 1:08.00 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.12 | |||||||||
72 | Alberte Kjølby | 2002 | 419 | 32.49 | 1:08.12 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:08.93 | |||||||||
73 | Victoria Femhøj Jensen | 2002 | 419 | 32.62 | 1:08.13 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:10.24 | |||||||||
74 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 402 | 33.56 | 1:09.08 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:10.30 | |||||||||
75 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 400 | 32.78 | 1:09.20 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.31 | |||||||||
76 | Emma Rasmussen | 2002 | 397 | 33.59 | 1:09.35 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:14.81 | |||||||||
77 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 395 | 33.68 | 1:09.52 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:12.58 | |||||||||
78 | Ida Sund | 2002 | 380 | 33.81 | 1:10.42 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.26 | |||||||||
79 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 362 | 33.37 | 1:11.52 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.84 | |||||||||
- | Julie Søgaard | 2001 | akut syg | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.55 | |||||||||
- | Louise Høyer-Nissen | 2001 | akut syg | |||||||
Ringe Svømme Klub | 1:02.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:18 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 16, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | 500m | 600m | 700m | 800m | |||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Mads Sørensen | 2000 | 641 | 1:01.83 | 2:07.18 | 3:12.64 | 4:18.67 | 16:25.49 | ||
O.S.L.F. | 16:41.55 | 5:25.11 | 6:31.70 | 7:38.55 | 8:45.61 | |||||
9:52.46 | 10:59.52 | 12:06.04 | 13:11.91 | |||||||
14:17.54 | 15:23.63 | |||||||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | 639 | 1:00.94 | 2:05.94 | 3:11.36 | 4:18.30 | 16:26.64 | ||
Herning Svømmeklub | 16:57.87 | 5:25.65 | 6:33.11 | 7:39.75 | 8:47.26 | |||||
9:53.90 | 11:01.38 | 12:08.78 | 13:15.12 | |||||||
14:21.68 | 15:26.79 | |||||||||
3 | Oskar Lindholm | 2001 | 632 | 1:01.77 | 2:08.00 | 3:15.02 | 4:21.88 | 16:30.18 | ||
Lyseng IF | 18:06.39 | 5:29.24 | 6:36.91 | 7:43.85 | 8:50.53 | |||||
9:57.23 | 11:03.67 | 12:09.60 | 13:15.47 | |||||||
14:21.51 | 15:26.58 | |||||||||
4 | Markus Kjeldsen | 2000 | 612 | 1:01.71 | 2:07.88 | 3:14.29 | 4:21.39 | 16:41.06 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 16:41.78 | 5:28.68 | 6:35.76 | 7:43.36 | 8:52.04 | |||||
10:00.22 | 11:07.98 | 12:16.58 | 13:23.69 | |||||||
14:30.28 | 15:37.38 | |||||||||
5 | Mads Sørensen | 2001 | 578 | 1:02.19 | 2:09.19 | 3:16.11 | 4:22.69 | 17:00.25 | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 17:30.43 | 5:30.36 | 6:37.95 | 7:46.12 | 8:55.74 | |||||
10:05.06 | 11:15.13 | 12:24.44 | 13:34.07 | |||||||
14:44.05 | 15:52.95 | |||||||||
6 | Jens Riisgaard | 2000 | 567 | 1:05.41 | 2:14.69 | 3:24.83 | 4:35.13 | 17:07.03 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 18:28.69 | 5:45.16 | 6:54.90 | 8:03.72 | 9:11.99 | |||||
10:20.37 | 11:28.77 | 12:36.00 | 13:43.62 | |||||||
14:51.67 | 16:00.01 | |||||||||
7 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 553 | 1:02.66 | 2:09.42 | 3:16.93 | 4:25.05 | 17:15.25 | ||
Odense Svømme Klub | 17:17.90 | 5:34.03 | 6:43.38 | 7:53.17 | 9:03.14 | |||||
10:13.63 | 11:24.37 | 12:35.09 | 13:45.14 | |||||||
14:55.87 | 16:06.35 | |||||||||
8 | Andreas Rasmussen | 2000 | 548 | 1:05.55 | 2:15.06 | 3:24.77 | 4:34.69 | 17:18.73 | ||
Horsens Svømmeklub | 18:30.65 | 5:44.64 | 6:54.68 | 8:04.70 | 9:14.45 | |||||
10:24.61 | 11:34.18 | 12:43.62 | 13:52.96 | |||||||
15:01.76 | 16:10.78 | |||||||||
9 | Mathias Rasmussen | 2001 | 539 | 1:04.36 | 2:13.38 | 3:23.25 | 4:32.84 | 17:24.26 | ||
Holstebro Svømme Club | 17:45.88 | 5:42.83 | 6:53.27 | 8:03.41 | 9:13.85 | |||||
10:23.81 | 11:34.21 | 12:43.78 | 13:53.87 | |||||||
15:04.15 | 16:14.92 | |||||||||
10 | Victor Bjerre | 2001 | 513 | 1:06.30 | 2:17.52 | 3:28.83 | 4:39.98 | 17:41.29 | ||
Herning Svømmeklub | 18:12.12 | 5:52.01 | 7:03.58 | 8:15.04 | 9:26.60 | |||||
10:37.74 | 11:48.96 | 12:59.70 | 14:10.52 | |||||||
15:21.85 | 16:33.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:18 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Line Johannsen | 2001 | 577 | 36.35 | 1:17.82 | 2:00.00 | 2:41.64 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:44.10 | |||||||||
2 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 562 | 37.87 | 1:18.99 | 2:01.58 | 2:43.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:45.35 | |||||||||
3 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 559 | 36.38 | 1:18.15 | 2:00.97 | 2:43.31 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:37.75 | |||||||||
4 | Cecilie Grøndal | 2002 | 556 | 36.66 | 1:17.73 | 2:00.35 | 2:43.60 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:43.16 | |||||||||
5 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 545 | 37.82 | 1:20.26 | 2:03.14 | 2:44.70 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:45.83 | |||||||||
6 | Laura Gam | 2001 | 528 | 37.29 | 1:19.02 | 2:02.10 | 2:46.46 | |||
Herning Svømmeklub | 2:46.37 | |||||||||
7 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 527 | 38.66 | 1:21.72 | 2:05.08 | 2:46.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:53.59 | |||||||||
8 | Esther Flø | 2001 | 523 | 38.27 | 1:21.46 | 2:05.04 | 2:46.92 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:48.91 | |||||||||
9 | Jannie Eickhardt | 2001 | 510 | 38.08 | 1:20.48 | 2:04.04 | 2:48.39 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:46.78 | |||||||||
10 | Sille Ibsen | 2001 | 500 | 37.68 | 1:20.57 | 2:05.12 | 2:49.48 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:49.48 | |||||||||
11 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 491 | 38.58 | 1:21.94 | 2:06.32 | 2:50.47 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:54.96 | |||||||||
12 | Josefine Due Christensen | 2001 | 477 | 39.85 | 1:23.96 | 2:08.17 | 2:52.14 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:48.23 | |||||||||
13 | Line Gertz | 2001 | 466 | 39.29 | 1:24.09 | 2:08.74 | 2:53.49 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:54.51 | |||||||||
14 | Sibel Simonsen | 2001 | 466 | 39.39 | 1:23.40 | 2:08.18 | 2:53.55 | |||
Swim Team Neptun | 2:54.04 | |||||||||
15 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 463 | 39.59 | 1:23.67 | 2:09.01 | 2:53.92 | |||
Herning Svømmeklub | 3:02.95 | |||||||||
16 | Maria Rye | 2001 | 461 | 39.25 | 1:23.18 | 2:08.87 | 2:54.13 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:53.85 | |||||||||
17 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 457 | 40.58 | 1:25.65 | 2:10.74 | 2:54.60 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:02.03 | |||||||||
18 | Maiken Hougaard | 2002 | 456 | 40.25 | 1:25.38 | 2:10.62 | 2:54.80 | |||
Auning Svømmeklub | 3:00.05 | |||||||||
19 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 453 | 39.60 | 1:24.21 | 2:09.55 | 2:55.20 | |||
Kolding SK | 3:02.37 | |||||||||
20 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 450 | 39.57 | 1:24.43 | 2:10.37 | 2:55.48 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:58.29 | |||||||||
21 | Astrid Nielsen | 2002 | 450 | 39.21 | 1:23.53 | 2:09.94 | 2:55.49 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:52.71 | |||||||||
22 | Louise Hvarre | 2001 | 446 | 38.61 | 1:23.99 | 2:10.43 | 2:56.04 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:55.25 | |||||||||
23 | Freja Winkler | 2001 | 444 | 39.04 | 1:23.59 | 2:09.96 | 2:56.32 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:59.76 | |||||||||
24 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 444 | 39.20 | 1:23.31 | 2:08.93 | 2:56.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:56.31 | |||||||||
25 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 441 | 39.02 | 1:24.26 | 2:11.38 | 2:56.75 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:56.45 | |||||||||
26 | Michelle Jatta | 2001 | 428 | 39.89 | 1:24.98 | 2:11.38 | 2:58.50 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:50.77 | |||||||||
27 | Christine Nielsen | 2001 | 417 | 40.47 | 1:27.58 | 2:14.52 | 3:00.10 | |||
Odense Svømme Klub | 2:55.08 | |||||||||
28 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 406 | 40.60 | 1:26.74 | 2:14.20 | 3:01.65 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:58.97 | |||||||||
29 | Caroline Larsen | 2001 | 406 | 39.70 | 1:25.91 | 2:14.30 | 3:01.67 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:03.58 | |||||||||
30 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 401 | 40.44 | 1:26.59 | 2:14.42 | 3:02.36 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 3:10.22 | |||||||||
31 | Amalije Kristensen | 2002 | 398 | 40.33 | 1:26.54 | 2:14.31 | 3:02.80 | |||
Brønderslev SK08 | 3:00.32 | |||||||||
32 | Signe Christensen | 2001 | 396 | 41.86 | 1:28.55 | 2:16.07 | 3:03.19 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:02.40 | |||||||||
33 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 395 | 41.66 | 1:28.35 | 2:16.13 | 3:03.39 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:10.96 | |||||||||
34 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 392 | 41.32 | 1:27.72 | 2:15.98 | 3:03.76 | |||
Svendborg Svømme Klub | 3:02.28 | |||||||||
35 | Kristine Hülsen | 2002 | 391 | 42.34 | 1:29.08 | 2:16.89 | 3:03.95 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:09.43 | |||||||||
36 | Julie Ejby | 2002 | 387 | 42.40 | 1:29.40 | 2:16.94 | 3:04.54 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:03.45 | |||||||||
37 | Julie Fink | 2001 | 376 | 42.83 | 1:30.37 | 2:18.28 | 3:06.44 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:03.85 | |||||||||
38 | Christine Rasmussen | 2001 | 371 | 42.34 | 1:30.13 | 2:18.62 | 3:07.17 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:12.71 | |||||||||
39 | Josefine Mikkelsen | 2002 | 365 | 40.99 | 1:28.76 | 2:18.94 | 3:08.24 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:13.88 | |||||||||
40 | Julie B. Andersen | 2002 | 363 | 43.12 | 1:30.63 | 2:19.60 | 3:08.54 | |||
Ikast Svømmeklub | 3:10.87 | |||||||||
41 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | 349 | 43.76 | 1:32.52 | 2:22.17 | 3:11.12 | |||
Bov IF | 3:14.90 | |||||||||
42 | Marikka Andersen | 2002 | 344 | 42.14 | 1:30.30 | 2:21.15 | 3:11.88 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:09.77 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:18 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 599 | 26.99 | 57.50 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 58.80 | |||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 584 | 27.73 | 57.98 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 59.53 | |||||||||
3 | Jakob Juul | 2000 | 576 | 27.59 | 58.26 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 58.39 | |||||||||
4 | Martin H. Abel | 2001 | 534 | 27.34 | 59.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.39 | |||||||||
5 | Rasmus Udbye | 2000 | 527 | 27.53 | 1:00.01 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.41 | |||||||||
6 | David Hjort | 2000 | 519 | 27.46 | 1:00.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.52 | |||||||||
7 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 513 | 28.58 | 1:00.54 | |||||
Kolding SK | 1:00.82 | |||||||||
8 | Rune Nørgaard | 2000 | 512 | 28.14 | 1:00.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.33 | |||||||||
9 | Andreas Bui | 2000 | 490 | 28.66 | 1:01.46 | |||||
O.S.L.F. | 1:02.36 | |||||||||
10 | Jens Sørensen | 2001 | 487 | 28.65 | 1:01.61 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:00.19 | |||||||||
11 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 483 | 28.93 | 1:01.76 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:02.38 | |||||||||
12 | Kasper Jørgensen | 2000 | 480 | 28.50 | 1:01.90 | |||||
Kolding SK | 1:01.98 | |||||||||
13 | Casper Christiansen | 2000 | 479 | 29.11 | 1:01.96 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:02.37 | |||||||||
14 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 471 | 28.67 | 1:02.30 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:02.69 | |||||||||
15 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 458 | 29.28 | 1:02.88 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:06.50 | |||||||||
16 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 456 | 29.70 | 1:02.94 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:06.47 | |||||||||
17 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 450 | 29.20 | 1:03.24 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:05.20 | |||||||||
18 | Rasmus Hald | 2001 | 448 | 30.08 | 1:03.34 | |||||
Kolding SK | 1:04.14 | |||||||||
19 | Malthe Burgaard | 2000 | 446 | 29.45 | 1:03.44 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:02.47 | |||||||||
20 | Oskar Lindholm | 2001 | 441 | 29.77 | 1:03.68 | |||||
Lyseng IF | 1:05.28 | |||||||||
21 | Oliver Frøsig | 2000 | 433 | 30.20 | 1:04.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.62 | |||||||||
22 | Jakob Mose | 2000 | 427 | 29.95 | 1:04.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.96 | |||||||||
23 | Andreas Jørgensen | 2000 | 421 | 29.89 | 1:04.66 | |||||
Kolding SK | 1:06.28 | |||||||||
24 | Lawrence Langley | 2001 | 421 | 29.69 | 1:04.68 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:10.34 | |||||||||
25 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 408 | 30.71 | 1:05.34 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:07.70 | |||||||||
26 | Magnus Funder | 2001 | 407 | 30.53 | 1:05.40 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.52 | |||||||||
26 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 407 | 30.44 | 1:05.40 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.78 | |||||||||
28 | Benjamin Rohde | 2001 | 406 | 30.19 | 1:05.45 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:06.37 | |||||||||
29 | Anders Rasmussen | 2001 | 404 | 30.42 | 1:05.53 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:09.14 | |||||||||
30 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 396 | 30.55 | 1:06.00 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:07.29 | |||||||||
31 | Christian Juul Jensen | 2000 | 392 | 30.24 | 1:06.23 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.43 | |||||||||
32 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 386 | 31.34 | 1:06.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.18 | |||||||||
33 | Emil Kragh | 2001 | 369 | 31.58 | 1:07.55 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.64 | |||||||||
34 | Benjamin Peruchon | 2001 | 366 | 31.11 | 1:07.72 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:09.75 | |||||||||
35 | Mads Alnor | 2000 | 358 | 30.97 | 1:08.25 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:08.17 | |||||||||
36 | Lasse Jensen | 2000 | 355 | 31.41 | 1:08.44 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:08.74 | |||||||||
36 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 355 | 31.40 | 1:08.44 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:08.70 | |||||||||
38 | Oliver Frølund | 2001 | 351 | 31.40 | 1:08.69 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.07 | |||||||||
39 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 350 | 31.32 | 1:08.78 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:11.12 | |||||||||
40 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 345 | 31.94 | 1:09.10 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.69 | |||||||||
41 | Luis Velasquez | 2001 | 333 | 32.54 | 1:09.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.24 | |||||||||
42 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 333 | 32.26 | 1:09.93 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.66 | |||||||||
43 | Johann Kristian Møller | 2001 | 320 | 33.34 | 1:10.83 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:11.75 | |||||||||
44 | Parsa Hosini | 2001 | 311 | 33.23 | 1:11.49 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.03 | |||||||||
- | Scott Stegenborg | 2000 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:18 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 19, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Esbjerg Piger 1 | 2001 | 606 | 4:26.51 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:31.12 | |||||||||
Julie Gadgaard | 2001 | 32.72 | 1:06.98 | 1:06.98 | ||||||
Maria Møller Glargaard | 2001 | 35.80 | 1:15.83 | 2:22.81 | ||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 29.09 | 1:03.50 | 3:26.31 | ||||||
Emma Jørgensen | 2001 | 28.12 | 1:00.20 | 4:26.51 | ||||||
2 | Aalborg Piger 1 | 2001 | 591 | 4:28.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:31.84 | |||||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 32.93 | 1:07.08 | 1:07.08 | ||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 36.78 | 1:17.47 | 2:24.55 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 30.12 | 1:06.10 | 3:30.65 | ||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 27.60 | 58.13 | 4:28.78 | ||||||
3 | Aarhus Swim Piger | 2001 | 576 | 4:31.01 | ||||||
Aarhus Swim | 4:38.13 | |||||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 33.21 | 1:08.99 | 1:08.99 | ||||||
Line Johannsen | 2001 | 34.86 | 1:14.77 | 2:23.76 | ||||||
Mia Seehausen | 2001 | 30.10 | 1:05.35 | 3:29.11 | ||||||
Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 29.16 | 1:01.90 | 4:31.01 | ||||||
4 | Stm Piger | 2002 | 573 | 4:31.45 | ||||||
Swim Team Midtjylland | 4:39.10 | |||||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 34.48 | 1:10.93 | 1:10.93 | ||||||
Laura Gam | 2001 | 35.92 | 1:16.96 | 2:27.89 | ||||||
Sascha Lausten | 2002 | 31.28 | 1:07.39 | 3:35.28 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 27.17 | 56.17 | 4:31.45 | ||||||
5 | Nyborg Piger | 2001 | 534 | 4:37.98 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 4:38.19 | |||||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 33.19 | 1:09.30 | 1:09.30 | ||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 38.34 | 1:22.35 | 2:31.65 | ||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 31.19 | 1:06.22 | 3:37.87 | ||||||
Iben Bak | 2001 | 28.83 | 1:00.11 | 4:37.98 | ||||||
6 | Agf Piger 1 | 2001 | 516 | 4:41.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:44.37 | |||||||||
Selma Bruun | 2001 | 35.20 | 1:12.97 | 1:12.97 | ||||||
Line Gertz | 2001 | 36.72 | 1:18.93 | 2:31.90 | ||||||
Julie Nykvist Jensen | 2001 | 30.85 | 1:07.52 | 3:39.42 | ||||||
Matilde Bodilsen | 2001 | 29.03 | 1:01.63 | 4:41.05 | ||||||
7 | Aalborg Piger 2 | 2001 | 516 | 4:41.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:50.81 | |||||||||
Line Sloth Holm | 2001 | 33.73 | 1:08.99 | 1:08.99 | ||||||
Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 37.62 | 1:53.20 | 3:02.19 | ||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 37.19 | 1:06.86 | 4:09.05 | ||||||
Lea Serup Schøn | 2002 | 32.01 | 32.01 | 4:41.06 | ||||||
8 | Team Awesome | 2001 | 504 | 4:43.37 | ||||||
Elite Swim Vejle | 4:41.00 | |||||||||
Louise Hvarre | 2001 | 34.66 | 1:11.84 | 1:11.84 | ||||||
Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 38.45 | 1:23.68 | 2:35.52 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 29.81 | 1:06.86 | 3:42.38 | ||||||
Michelle Jatta | 2001 | 28.39 | 1:00.99 | 4:43.37 | ||||||
9 | Aalborg Piger 3 | 2001 | 485 | 4:47.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:58.35 | |||||||||
Emma Ildal Djørup | 2002 | 35.97 | 1:12.98 | 1:12.98 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 38.44 | 1:23.03 | 2:36.01 | ||||||
Signe Villumsen | 2001 | 13.08 | 31.50 | 3:07.51 | ||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 36.74 | 1:39.51 | 4:47.02 | ||||||
10 | Esbjerg Piger 2 | 2001 | 462 | 4:51.64 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:51.16 | |||||||||
Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 36.49 | 1:14.42 | 1:14.42 | ||||||
Jannie Eickhardt | 2001 | 38.29 | 1:20.41 | 2:34.83 | ||||||
Thilde Timmermand | 2002 | 33.02 | 1:13.22 | 3:48.05 | ||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 30.37 | 1:03.59 | 4:51.64 | ||||||
11 | Kolding Piger Kolding | 2001 | 459 | 4:52.38 | ||||||
Kolding SK | 4:52.57 | |||||||||
Caroline Bo Nielsen | 2001 | 33.35 | 1:08.64 | 1:08.64 | ||||||
Lærke Toftgaard | 2001 | 36.56 | 1:18.57 | 2:27.21 | ||||||
Charlotte Gravgaard | 2001 | 34.25 | 1:14.96 | 3:42.17 | ||||||
Anastacia Dam Nielsen | 2001 | 33.00 | 1:10.21 | 4:52.38 | ||||||
12 | Odder Piger | 2001 | 439 | 4:56.69 | ||||||
Odder Svømmeklub | 5:05.60 | |||||||||
Laura Buur Rasmussen | 2001 | 35.19 | 1:11.65 | 1:11.65 | ||||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 41.60 | 1:28.01 | 2:39.66 | ||||||
Marie Christensen | 2002 | 33.35 | 1:11.66 | 3:51.32 | ||||||
Liv Hingeberg | 2001 | 31.38 | 1:05.37 | 4:56.69 | ||||||
13 | Sto Penguins | 2001 | 422 | 5:00.63 | ||||||
Swim Team Odense | 4:58.97 | |||||||||
Heidi Glintborg | 2002 | 37.02 | 1:15.06 | 1:15.06 | ||||||
Christine Nielsen | 2001 | 39.21 | 1:24.57 | 2:39.63 | ||||||
Silja Ösp Logadottir | 2001 | 33.64 | 1:14.68 | 3:54.31 | ||||||
Melissa Damsgaard | 2001 | 30.64 | 1:06.32 | 5:00.63 | ||||||
14 | Svendborg | 2001 | 419 | 5:01.36 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 5:05.19 | |||||||||
Caroline Worrell | 2001 | 37.67 | 1:17.65 | 1:17.65 | ||||||
Anna Bredal Storgaard | 2002 | 39.33 | 1:23.58 | 2:41.23 | ||||||
Katarina Holse | 2002 | 33.99 | 1:15.87 | 3:57.10 | ||||||
Victoria Bang | 2001 | 30.31 | 1:04.26 | 5:01.36 | ||||||
15 | Rsk Piger | 2002 | 414 | 5:02.50 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Katrine B. Hansen | 2002 | 37.41 | 1:16.49 | 1:16.49 | ||||||
Caroline Larsen | 2001 | 39.45 | 1:26.77 | 2:43.26 | ||||||
Alberte Korsgaard | 2001 | 32.64 | 1:11.93 | 3:55.19 | ||||||
Caroline Mogensen | 2002 | 32.31 | 1:07.31 | 5:02.50 | ||||||
16 | Horsens Piger 2 | 2001 | 388 | 5:09.16 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:45.89 | |||||||||
Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 37.97 | 1:18.51 | 1:18.51 | ||||||
Frederikke Brændgaard | 2001 | 39.14 | 1:26.12 | 2:44.63 | ||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 34.36 | 1:15.90 | 4:00.53 | ||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 32.99 | 1:08.63 | 5:09.16 | ||||||
17 | Team Great | 2001 | 376 | 5:12.25 | ||||||
Elite Swim Vejle | 5:13.00 | |||||||||
Maja Johansen | 2002 | 35.65 | 1:14.42 | 1:14.42 | ||||||
Kristine Hülsen | 2002 | 40.64 | 1:26.86 | 2:41.28 | ||||||
Alberte Kjølby | 2002 | 37.26 | 1:23.27 | 4:04.55 | ||||||
Natasja Muncrief | 2002 | 31.57 | 1:07.70 | 5:12.25 | ||||||
18 | Silkeborg Piger | 2001 | 371 | 5:13.79 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 5:14.97 | |||||||||
Clara Tolderlund | 2002 | 39.35 | 1:19.76 | 1:19.76 | ||||||
Jasmin Jespersen | 2002 | 44.83 | 1:34.14 | 2:53.90 | ||||||
Esther Flø | 2001 | 33.58 | 1:13.12 | 4:07.02 | ||||||
Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 31.07 | 1:06.77 | 5:13.79 | ||||||
19 | Horsens Piger 3 | 2001 | 319 | 5:29.98 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 5:19.35 | |||||||||
Marikka Andersen | 2002 | 40.91 | 1:23.90 | 1:23.90 | ||||||
Josefine Mikkelsen | 2002 | 41.35 | 1:30.28 | 2:54.18 | ||||||
Ida Sund | 2002 | 37.43 | 1:22.81 | 4:16.99 | ||||||
Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 34.07 | 1:12.99 | 5:29.98 | ||||||
- | Horsens Piger 1 | 2001 | DSQ | tyvstart svøm nr2 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:40.98 | |||||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 34.78 | 1:10.99 | 1:10.99 | ||||||
- | Hsc Mini Monstars | 2001 | DSQ | tyvstart svøm nr 4 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 4:41.70 | |||||||||
Isabella Bach | 2002 | 33.33 | 1:08.62 | 1:08.62 | ||||||
Thilde Rud Iversen | 2001 | 37.91 | 1:20.69 | 2:29.31 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 29.99 | 1:06.77 | 3:36.08 | ||||||
- | Thisted Piger | 2001 | DSQ | tyvstart svøm nr2 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 4:54.90 | |||||||||
Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 37.12 | 1:16.66 | 1:16.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:18 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 20, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sto Sharks | 2000 | 584 | 3:39.29 | ||||||
Swim Team Odense | 3:46.29 | |||||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 26.11 | 54.69 | 54.69 | ||||||
Christian Rasmussen | 2000 | 26.37 | 56.13 | 1:50.82 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 26.68 | 55.67 | 2:46.49 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 25.33 | 52.80 | 3:39.29 | ||||||
2 | Team Awesome | 2001 | 573 | 3:40.66 | ||||||
Elite Swim Vejle | 3:46.00 | |||||||||
Jakob Juul | 2000 | 26.09 | 53.93 | 53.93 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 27.23 | 57.14 | 1:51.07 | ||||||
Magnus Funder | 2001 | 26.82 | 56.61 | 2:47.68 | ||||||
Andreas Hansen | 2000 | 25.40 | 52.98 | 3:40.66 | ||||||
3 | Aarhus Swim Drenge | 2000 | 558 | 3:42.58 | ||||||
Aarhus Swim | 3:47.65 | |||||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 26.53 | 55.11 | 55.11 | ||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 26.71 | 55.48 | 1:50.59 | ||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 26.83 | 56.80 | 2:47.39 | ||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 26.32 | 55.19 | 3:42.58 | ||||||
4 | Horsens Drenge 1 | 2000 | 542 | 3:44.79 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:05.97 | |||||||||
Simeon Franow | 2000 | 27.00 | 56.50 | 56.50 | ||||||
Christian Juul Jensen | 2000 | 26.70 | 57.10 | 1:53.60 | ||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 28.50 | 59.42 | 2:53.02 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 24.77 | 51.77 | 3:44.79 | ||||||
5 | Silkeborg Drenge | 2000 | 518 | 3:48.16 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:55.22 | |||||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 28.14 | 57.69 | 57.69 | ||||||
Bastian Løve Høegh | 2000 | 28.21 | 59.88 | 1:57.57 | ||||||
Oliver Frølund | 2001 | 27.19 | 57.18 | 2:54.75 | ||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 24.67 | 53.41 | 3:48.16 | ||||||
6 | Esbjerg Drenge 1 | 2000 | 502 | 3:50.57 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:54.84 | |||||||||
Martin H. Abel | 2001 | 27.04 | 56.73 | 56.73 | ||||||
Oliver Christensen | 2000 | 27.07 | 57.28 | 1:54.01 | ||||||
Oliver Mølby | 2001 | 27.03 | 57.49 | 2:51.50 | ||||||
Jakob Grene | 2001 | 27.80 | 59.07 | 3:50.57 | ||||||
7 | Aalborg Drenge | 2000 | 493 | 3:51.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:54.18 | |||||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 27.76 | 57.10 | 57.10 | ||||||
Thomas Schiby | 2001 | 28.39 | 59.72 | 1:56.82 | ||||||
Christian Bonde | 2001 | 28.27 | 58.70 | 2:55.52 | ||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 26.38 | 56.45 | 3:51.97 | ||||||
8 | Agf Drenge 1 | 2000 | 492 | 3:52.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:59.75 | |||||||||
Magnus Gertz | 2000 | 27.71 | 58.58 | 58.58 | ||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 28.13 | 58.86 | 1:57.44 | ||||||
David Hjort | 2000 | 26.53 | 56.20 | 2:53.64 | ||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 27.76 | 58.42 | 3:52.06 | ||||||
9 | Kolding Drenge Kolding | 2001 | 489 | 3:52.64 | ||||||
Kolding SK | 4:00.68 | |||||||||
Rasmus Hald | 2001 | 28.77 | 58.88 | 58.88 | ||||||
Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 26.31 | 54.74 | 1:53.62 | ||||||
Kasper Jørgensen | 2000 | 28.11 | 59.86 | 2:53.48 | ||||||
Andreas Jørgensen | 2000 | 28.04 | 59.16 | 3:52.64 | ||||||
10 | Team Great | 2001 | 449 | 3:59.25 | ||||||
Elite Swim Vejle | 4:02.00 | |||||||||
Benjamin Rohde | 2001 | 28.99 | 1:01.08 | 1:01.08 | ||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 27.20 | 58.50 | 1:59.58 | ||||||
Emil Kragh | 2001 | 28.66 | 59.68 | 2:59.26 | ||||||
Johann Kristian Møller | 2001 | 28.28 | 59.99 | 3:59.25 | ||||||
11 | Vs Herre | 2000 | 419 | 4:04.86 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 3:58.54 | |||||||||
Oliver Widemann Bache | 2001 | 28.80 | 1:00.02 | 1:00.02 | ||||||
Chris Lund Rasmussen | 2001 | 28.31 | 59.84 | 1:59.86 | ||||||
Johan Nielsen | 2001 | 28.34 | 59.62 | 2:59.48 | ||||||
Sebastian Leimbeck | 2001 | 30.23 | 1:05.38 | 4:04.86 | ||||||
12 | Rsk Drenge | 2001 | 413 | 4:06.04 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Jonas Vilhelmsen | 2001 | 28.52 | 1:01.89 | 1:01.89 | ||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 27.59 | 58.66 | 2:00.55 | ||||||
Daniel Bak | 2001 | 29.84 | 1:03.00 | 3:03.55 | ||||||
Markus Simonsen | 2001 | 28.82 | 1:02.49 | 4:06.04 | ||||||
13 | Opnørs Drenge 1 Lh | 2000 | 409 | 4:06.89 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 4:12.15 | |||||||||
Magnus Havemann | 2000 | 28.43 | 59.81 | 59.81 | ||||||
Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 29.65 | 1:03.25 | 2:03.06 | ||||||
Jannick Hagensen | 2001 | 29.03 | 1:00.57 | 3:03.63 | ||||||
Sebastian Piessenberger | 2001 | 30.24 | 1:03.26 | 4:06.89 | ||||||
14 | Horsens Drenge 2 | 2001 | 377 | 4:13.72 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:19.18 | |||||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 28.66 | 1:00.05 | 1:00.05 | ||||||
Mads L. Skov Sørensen | 2001 | 31.46 | 1:06.85 | 2:06.90 | ||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 28.56 | 1:01.42 | 3:08.32 | ||||||
Christoffer Juul Jensen | 2001 | 31.28 | 1:05.40 | 4:13.72 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:18 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 640 | 57.06 | 2:00.37 | 3:03.32 | 4:06.26 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:03.05 | |||||||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | 603 | 57.71 | 2:01.95 | 3:07.60 | 4:11.18 | |||
Herning Svømmeklub | 4:12.04 | |||||||||
3 | Mads Sørensen | 2000 | 595 | 58.98 | 2:04.34 | 3:09.35 | 4:12.30 | |||
O.S.L.F. | 4:13.62 | |||||||||
4 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 582 | 58.59 | 2:02.49 | 3:08.44 | 4:14.19 | |||
Holstebro Svømme Club | 4:20.48 | |||||||||
5 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 555 | 1:00.26 | 2:05.33 | 3:13.06 | 4:18.17 | |||
Odense Svømme Klub | 4:20.85 | |||||||||
6 | Oskar Lindholm | 2001 | 555 | 1:01.09 | 2:08.53 | 3:15.01 | 4:18.19 | |||
Lyseng IF | 4:17.94 | |||||||||
7 | Mads Sørensen | 2001 | 555 | 1:01.40 | 2:08.71 | 3:15.46 | 4:18.25 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:19.36 | |||||||||
8 | Andrej Jessen | 2000 | 551 | 59.15 | 2:03.40 | 3:10.37 | 4:18.89 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:18.42 | |||||||||
9 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 523 | 1:01.90 | 2:08.69 | 3:16.32 | 4:23.38 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 4:31.54 | |||||||||
10 | Andreas Rasmussen | 2000 | 520 | 1:03.05 | 2:10.36 | 3:17.75 | 4:23.93 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:28.49 | |||||||||
11 | Mathias Rasmussen | 2001 | 515 | 1:02.61 | 2:09.90 | 3:17.85 | 4:24.71 | |||
Holstebro Svømme Club | 4:30.30 | |||||||||
12 | Malthe Burgaard | 2000 | 502 | 1:02.67 | 2:11.41 | 3:21.54 | 4:26.93 | |||
Odense Svømme Klub | 4:27.75 | |||||||||
13 | Oliver Frølund | 2001 | 500 | 1:04.26 | 2:12.81 | 3:20.89 | 4:27.41 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:25.26 | |||||||||
14 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 497 | 1:04.16 | 2:11.56 | 3:20.20 | 4:27.84 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:34.83 | |||||||||
15 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 493 | 1:02.71 | 2:12.61 | 3:22.67 | 4:28.50 | |||
Haderslev Svømme Klub | 4:37.49 | |||||||||
16 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 487 | 1:03.95 | 2:12.61 | 3:21.74 | 4:29.76 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:35.58 | |||||||||
17 | Oliver Christensen | 2000 | 482 | 1:02.85 | 2:12.20 | 3:22.28 | 4:30.56 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:32.72 | |||||||||
18 | Andreas Jørgensen | 2000 | 480 | 1:04.15 | 2:13.18 | 3:22.80 | 4:30.96 | |||
Kolding SK | 4:33.39 | |||||||||
19 | Victor Bjerre | 2001 | 478 | 1:03.90 | 2:12.43 | 3:21.78 | 4:31.28 | |||
Herning Svømmeklub | 4:29.23 | |||||||||
20 | Christian Bonde | 2001 | 478 | 1:04.96 | 2:14.42 | 3:23.32 | 4:31.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:33.35 | |||||||||
21 | Oliver Mølby | 2001 | 475 | 1:04.65 | 2:14.31 | 3:23.51 | 4:31.96 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:35.01 | |||||||||
22 | Lawrence Langley | 2001 | 470 | 1:03.25 | 2:12.65 | 3:23.51 | 4:32.84 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:51.16 | |||||||||
23 | Christian Rasmussen | 2000 | 468 | 1:03.87 | 2:13.67 | 3:23.56 | 4:33.26 | |||
O.S.L.F. | 4:35.50 | |||||||||
24 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 468 | 1:05.37 | 2:15.16 | 3:24.80 | 4:33.36 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:45.64 | |||||||||
25 | Emil Kragh | 2001 | 462 | 1:04.16 | 2:14.03 | 3:25.86 | 4:34.45 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:36.60 | |||||||||
26 | Luis Velasquez | 2001 | 454 | 1:06.47 | 2:16.77 | 3:26.59 | 4:36.04 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:38.57 | |||||||||
27 | Johann Kristian Møller | 2001 | 454 | 1:04.36 | 2:14.21 | 3:25.98 | 4:36.15 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:36.72 | |||||||||
28 | Magnus Havemann | 2000 | 450 | 1:04.56 | 2:14.77 | 3:25.90 | 4:36.91 | |||
Svømmeklubben Opnør | 4:34.58 | |||||||||
29 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 437 | 1:06.12 | 2:18.14 | 3:28.93 | 4:39.51 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:39.44 | |||||||||
30 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 437 | 1:02.55 | 2:13.33 | 3:26.00 | 4:39.54 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:36.26 | |||||||||
31 | Jakob Mose | 2000 | 436 | 1:06.22 | 2:17.19 | 3:29.18 | 4:39.78 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:43.36 | |||||||||
32 | Alexander Dahl | 2000 | 422 | 1:06.28 | 2:16.27 | 3:29.25 | 4:42.89 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:35.06 | |||||||||
33 | Oliver Frøsig | 2000 | 416 | 1:06.36 | 2:17.97 | 3:30.60 | 4:44.31 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:43.02 | |||||||||
34 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 406 | 1:08.31 | 2:22.34 | 3:35.04 | 4:46.53 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:50.04 | |||||||||
35 | Sebastian Piessenberger | 2001 | 404 | 1:07.13 | 2:21.32 | 3:35.14 | 4:46.90 | |||
Svømmeklubben Opnør | 4:46.47 | |||||||||
36 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 396 | 1:08.27 | 2:22.19 | 3:36.09 | 4:48.88 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:49.45 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:20 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 747 | 28.66 | 59.02 | 1:30.93 | 2:02.50 | |||
Herning Svømmeklub | 2:04.28 | |||||||||
2 | Ellen Nielsen | 2001 | 709 | 29.03 | 1:00.59 | 1:32.89 | 2:04.64 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:05.97 | |||||||||
3 | Louise Bach Andersen | 2001 | 689 | 29.43 | 1:00.96 | 1:33.44 | 2:05.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:06.90 | |||||||||
4 | Iben Bak | 2001 | 644 | 30.91 | 1:03.71 | 1:36.53 | 2:08.73 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:10.35 | |||||||||
5 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 642 | 30.33 | 1:03.47 | 1:36.23 | 2:08.85 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:08.66 | |||||||||
6 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 635 | 30.67 | 1:03.32 | 1:36.37 | 2:09.31 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:11.97 | |||||||||
7 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 628 | 29.72 | 1:02.46 | 1:35.98 | 2:09.79 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:07.62 | |||||||||
8 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 607 | 30.73 | 1:03.78 | 1:37.70 | 2:11.29 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:09.93 | |||||||||
9 | Josefine Due Christensen | 2001 | 604 | 30.65 | 1:04.08 | 1:38.12 | 2:11.46 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:14.01 | |||||||||
10 | Julie Gadgaard | 2001 | 594 | 30.95 | 1:04.55 | 1:38.71 | 2:12.18 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:13.94 | |||||||||
11 | Line J. V. Hededal | 2001 | 571 | 30.10 | 1:03.96 | 1:38.88 | 2:13.96 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:09.19 | |||||||||
12 | Mia Seehausen | 2001 | 569 | 30.03 | 1:03.24 | 1:38.38 | 2:14.09 | |||
Lyseng IF | 2:17.26 | |||||||||
13 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 564 | 30.89 | 1:05.05 | 1:39.50 | 2:14.51 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:18.79 | |||||||||
14 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 558 | 30.34 | 1:05.33 | 1:41.15 | 2:14.97 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:15.86 | |||||||||
15 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 552 | 31.30 | 1:06.08 | 1:41.32 | 2:15.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:18.24 | |||||||||
16 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 551 | 31.39 | 1:05.40 | 1:40.58 | 2:15.56 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:18.05 | |||||||||
17 | Karoline Sørensen | 2002 | 537 | 31.03 | 1:05.96 | 1:42.01 | 2:16.71 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:20.06 | |||||||||
18 | Sibel Simonsen | 2001 | 537 | 31.14 | 1:06.14 | 1:41.97 | 2:16.72 | |||
Swim Team Neptun | 2:18.41 | |||||||||
19 | Marie Christensen | 2002 | 534 | 31.83 | 1:06.03 | 1:41.24 | 2:17.02 | |||
Odder Svømmeklub | 2:15.90 | |||||||||
20 | Lea Serup Schøn | 2002 | 532 | 31.97 | 1:06.82 | 1:42.84 | 2:17.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:20.83 | |||||||||
21 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 530 | 31.56 | 1:07.09 | 1:42.43 | 2:17.33 | |||
O.S.L.F. | 2:21.40 | |||||||||
22 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 527 | 31.31 | 1:05.87 | 1:41.84 | 2:17.55 | |||
Lyseng IF | 2:17.80 | |||||||||
23 | Michelle Jatta | 2001 | 527 | 31.41 | 1:06.36 | 1:41.96 | 2:17.58 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:15.09 | |||||||||
24 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 526 | 30.73 | 1:04.54 | 1:40.95 | 2:17.68 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:17.83 | |||||||||
25 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 521 | 32.10 | 1:08.21 | 1:44.14 | 2:18.09 | |||
Herning Svømmeklub | 2:22.12 | |||||||||
26 | Thea Søe Bach | 2002 | 517 | 31.63 | 1:06.75 | 1:42.94 | 2:18.46 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:18.73 | |||||||||
27 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 517 | 31.50 | 1:06.99 | 1:43.43 | 2:18.51 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:20.39 | |||||||||
28 | Isabella Bach | 2002 | 516 | 32.34 | 1:08.51 | 1:44.28 | 2:18.52 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:21.61 | |||||||||
29 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 505 | 31.68 | 1:06.46 | 1:42.80 | 2:19.53 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:18.15 | |||||||||
30 | Maja Meinert | 2001 | 497 | 32.27 | 1:07.76 | 1:44.07 | 2:20.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:20.89 | |||||||||
31 | Emma Jørgensen | 2001 | 493 | 31.36 | 1:07.23 | 1:45.06 | 2:20.68 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.18 | |||||||||
31 | Sascha Lausten | 2002 | 493 | 32.75 | 1:08.85 | 1:45.16 | 2:20.68 | |||
Herning Svømmeklub | 2:20.43 | |||||||||
33 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 492 | 32.21 | 1:08.15 | 1:44.76 | 2:20.79 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:18.45 | |||||||||
34 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 487 | 32.61 | 1:08.45 | 1:45.61 | 2:21.23 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:23.24 | |||||||||
35 | Signe Søby Jensen | 2001 | 482 | 32.08 | 1:08.11 | 1:45.18 | 2:21.77 | |||
Odder Svømmeklub | 2:20.32 | |||||||||
36 | Victoria Bang | 2001 | 478 | 32.28 | 1:08.10 | 1:45.39 | 2:22.11 | |||
Svendborg Svømme Klub | 2:25.59 | |||||||||
37 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 467 | 31.97 | 1:07.97 | 1:45.71 | 2:23.23 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:28.91 | |||||||||
38 | Frederikke Kruse | 2002 | 463 | 33.57 | 1:10.14 | 1:47.72 | 2:23.64 | |||
Herning Svømmeklub | 2:24.75 | |||||||||
39 | Karen Hazell Brink | 2002 | 459 | 34.36 | 1:12.33 | 1:49.36 | 2:24.08 | |||
O.S.L.F. | 2:28.30 | |||||||||
40 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 459 | 34.03 | 1:09.96 | 1:47.35 | 2:24.10 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:23.93 | |||||||||
41 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 457 | 34.74 | 1:11.48 | 1:48.33 | 2:24.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:23.64 | |||||||||
42 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 456 | 32.55 | 1:09.13 | 1:47.35 | 2:24.33 | |||
IHF Svømning | 2:24.16 | |||||||||
43 | Emilie Knudsen | 2002 | 453 | 33.19 | 1:09.68 | 1:47.69 | 2:24.71 | |||
Herning Svømmeklub | 2:25.13 | |||||||||
44 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 452 | 32.69 | 1:09.30 | 1:47.42 | 2:24.78 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:26.12 | |||||||||
45 | Caroline Liboriussen | 2002 | 449 | 33.40 | 1:10.27 | 1:48.91 | 2:25.12 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:26.31 | |||||||||
46 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 447 | 34.05 | 1:10.51 | 1:48.36 | 2:25.35 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:21.02 | |||||||||
47 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 447 | 33.69 | 1:10.53 | 1:48.67 | 2:25.39 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:25.85 | |||||||||
48 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 446 | 32.26 | 1:08.47 | 1:46.50 | 2:25.47 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:21.99 | |||||||||
49 | Signe Bach | 2002 | 442 | 33.97 | 1:10.84 | 1:48.52 | 2:25.88 | |||
Herning Svømmeklub | 2:28.42 | |||||||||
50 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | 435 | 32.64 | 1:10.31 | 1:49.12 | 2:26.71 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:16.54 | |||||||||
51 | Maria Kornum | 2001 | 433 | 33.12 | 1:10.63 | 1:49.13 | 2:26.88 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 2:30.80 | |||||||||
52 | Caroline Mogensen | 2002 | 431 | 33.62 | 1:10.94 | 1:49.01 | 2:27.07 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:27.89 | |||||||||
53 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 429 | 34.23 | 1:11.42 | 1:49.67 | 2:27.33 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:29.90 | |||||||||
54 | Selma Bruun | 2001 | 429 | 33.21 | 1:10.97 | 1:49.26 | 2:27.35 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:28.94 | |||||||||
55 | Anastacia Dam Nielsen | 2001 | 427 | 32.86 | 1:10.41 | 1:49.62 | 2:27.58 | |||
Kolding SK | 2:26.89 | |||||||||
56 | Liv Hingeberg | 2001 | 427 | 33.68 | 1:10.88 | 1:49.46 | 2:27.62 | |||
Odder Svømmeklub | 2:25.31 | |||||||||
57 | Thilde Timmermand | 2002 | 422 | 33.69 | 1:11.23 | 1:49.82 | 2:28.20 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:27.23 | |||||||||
58 | Clara Tolderlund | 2002 | 417 | 33.22 | 1:10.55 | 1:49.94 | 2:28.72 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:28.12 | |||||||||
59 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 415 | 32.89 | 1:10.65 | 1:49.72 | 2:28.97 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:23.38 | |||||||||
60 | Amalie Vilstrup | 2002 | 405 | 33.26 | 1:11.58 | 1:51.11 | 2:30.24 | |||
Herning Svømmeklub | 2:23.86 | |||||||||
61 | Jasmin Jespersen | 2002 | 402 | 34.46 | 1:12.12 | 1:51.32 | 2:30.59 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:28.02 | |||||||||
62 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 400 | 35.12 | 1:14.36 | 1:54.18 | 2:30.88 | |||
Odense Svømme Klub | 2:27.83 | |||||||||
63 | Natasja Muncrief | 2002 | 397 | 34.27 | 1:13.01 | 1:52.95 | 2:31.16 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:33.51 | |||||||||
64 | Maja Johansen | 2002 | 395 | 35.05 | 1:13.85 | 1:53.60 | 2:31.51 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:32.23 | |||||||||
- | Julie Søgaard | 2001 | akut syg | |||||||
Viborg Svømme Klub | 2:23.44 | |||||||||
- | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | akut syg | |||||||
Thisted Svømmeklub | 2:34.54 | |||||||||
- | Signe Villumsen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:23.40 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:20 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | 576 | 28.09 | 58.81 | |||||
Horsens Svømmeklub | 59.75 | |||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 547 | 29.47 | 59.83 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:00.92 | |||||||||
3 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 542 | 29.63 | 1:00.00 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:01.41 | |||||||||
4 | Jens Sørensen | 2001 | 523 | 29.16 | 1:00.74 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:02.95 | |||||||||
5 | David Hjort | 2000 | 521 | 29.31 | 1:00.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.00 | |||||||||
6 | Anton Borg Hjort | 2000 | 519 | 29.31 | 1:00.87 | |||||
Lyseng IF | 1:01.75 | |||||||||
7 | Markus Kjeldsen | 2000 | 510 | 29.63 | 1:01.22 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:01.39 | |||||||||
8 | Thomas Frederiksen | 2000 | 508 | 29.81 | 1:01.32 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:02.34 | |||||||||
9 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 483 | 30.66 | 1:02.36 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:03.47 | |||||||||
10 | Simeon Franow | 2000 | 479 | 29.75 | 1:02.52 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.12 | |||||||||
11 | Andreas Bui | 2000 | 474 | 30.23 | 1:02.76 | |||||
O.S.L.F. | 1:04.62 | |||||||||
12 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 467 | 30.55 | 1:03.04 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:04.22 | |||||||||
13 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 461 | 30.32 | 1:03.34 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:04.26 | |||||||||
14 | Anders Rasmussen | 2001 | 448 | 31.10 | 1:03.95 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:05.15 | |||||||||
15 | Benjamin Peruchon | 2001 | 447 | 31.55 | 1:03.98 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:07.23 | |||||||||
16 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 440 | 31.84 | 1:04.31 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.59 | |||||||||
17 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 433 | 31.65 | 1:04.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.89 | |||||||||
18 | Magnus Funder | 2001 | 429 | 31.41 | 1:04.86 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:04.38 | |||||||||
19 | Anders Vestergaard | 2001 | 424 | 31.37 | 1:05.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.19 | |||||||||
20 | Marius Nørgaard | 2001 | 424 | 31.78 | 1:05.12 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:05.43 | |||||||||
21 | Rasmus Hald | 2001 | 424 | 31.79 | 1:05.14 | |||||
Kolding SK | 1:05.30 | |||||||||
22 | Oskar Lindholm | 2001 | 421 | 32.24 | 1:05.29 | |||||
Lyseng IF | 1:04.23 | |||||||||
23 | Thomas Schiby | 2001 | 419 | 32.32 | 1:05.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.50 | |||||||||
24 | Malthe Burgaard | 2000 | 417 | 31.87 | 1:05.48 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:06.76 | |||||||||
25 | Magnus Havemann | 2000 | 406 | 32.31 | 1:06.06 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:06.01 | |||||||||
25 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 406 | 32.05 | 1:06.06 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:07.13 | |||||||||
27 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 395 | 32.08 | 1:06.68 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:06.79 | |||||||||
28 | Johan Nielsen | 2001 | 388 | 32.63 | 1:07.09 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.31 | |||||||||
29 | Benjamin Rohde | 2001 | 387 | 32.83 | 1:07.10 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:08.61 | |||||||||
30 | Christian Rasmussen | 2000 | 384 | 32.68 | 1:07.33 | |||||
O.S.L.F. | 1:06.60 | |||||||||
31 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 380 | 32.89 | 1:07.52 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:08.61 | |||||||||
32 | Oliver Frølund | 2001 | 370 | 33.26 | 1:08.16 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.31 | |||||||||
33 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 363 | 33.33 | 1:08.56 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:10.16 | |||||||||
34 | Lukas Jeppesen | 2001 | 361 | 33.63 | 1:08.71 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:12.75 | |||||||||
35 | Mads Frydenholm | 2001 | 361 | 33.31 | 1:08.73 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.61 | |||||||||
36 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 359 | 33.24 | 1:08.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.65 | |||||||||
37 | Jakob Grene | 2001 | 356 | 33.31 | 1:09.02 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.26 | |||||||||
37 | Oliver Christensen | 2000 | 356 | 33.69 | 1:09.02 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.52 | |||||||||
39 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 356 | 33.65 | 1:09.04 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:08.65 | |||||||||
40 | Nicklas Andersen | 2001 | 350 | 34.59 | 1:09.40 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:11.30 | |||||||||
41 | Markus Simonsen | 2001 | 346 | 33.42 | 1:09.66 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:09.26 | |||||||||
42 | Lawrence Langley | 2001 | 345 | 33.10 | 1:09.75 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:11.07 | |||||||||
43 | Nicolai Andreassen | 2001 | 341 | 34.15 | 1:10.05 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:10.95 | |||||||||
44 | Andreas Rasmussen | 2000 | 328 | 34.07 | 1:10.94 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.18 | |||||||||
45 | Johann Kristian Møller | 2001 | 320 | 34.39 | 1:11.51 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:10.80 | |||||||||
46 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 318 | 35.12 | 1:11.63 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:10.65 | |||||||||
47 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 311 | 34.28 | 1:12.16 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:11.47 | |||||||||
48 | Magnus V. Ancker | 2001 | 311 | 35.07 | 1:12.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.78 | |||||||||
49 | Jannick Hagensen | 2001 | 306 | 35.23 | 1:12.58 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:12.34 | |||||||||
50 | Oliver Veile | 2001 | 305 | 35.36 | 1:12.69 | |||||
Durup IF | 1:11.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:20 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 611 | 35.62 | 1:13.48 | |||||
Kolding SK | 1:14.53 | |||||||||
2 | Line Johannsen | 2001 | 599 | 34.91 | 1:13.97 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:16.71 | |||||||||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | 551 | 35.62 | 1:16.03 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.08 | |||||||||
4 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 546 | 36.41 | 1:16.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.46 | |||||||||
4 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 546 | 36.72 | 1:16.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.03 | |||||||||
6 | Esther Flø | 2001 | 534 | 36.63 | 1:16.82 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:17.61 | |||||||||
7 | Laura Gam | 2001 | 517 | 36.65 | 1:17.67 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:17.64 | |||||||||
8 | Sille Ibsen | 2001 | 514 | 35.79 | 1:17.84 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.01 | |||||||||
9 | Line Gertz | 2001 | 511 | 36.26 | 1:18.00 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.66 | |||||||||
10 | Jannie Eickhardt | 2001 | 489 | 37.66 | 1:19.10 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.94 | |||||||||
11 | Line Sloth Holm | 2001 | 475 | 37.58 | 1:19.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.11 | |||||||||
12 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 471 | 38.42 | 1:20.11 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:19.19 | |||||||||
13 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 469 | 36.23 | 1:20.23 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.09 | |||||||||
14 | Freja Winkler | 2001 | 469 | 37.43 | 1:20.26 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.47 | |||||||||
15 | Maria Rye | 2001 | 467 | 38.27 | 1:20.37 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:20.64 | |||||||||
16 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 464 | 38.05 | 1:20.54 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:24.06 | |||||||||
17 | Michelle Jatta | 2001 | 462 | 37.70 | 1:20.65 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:15.77 | |||||||||
18 | Astrid Nielsen | 2002 | 461 | 38.23 | 1:20.71 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.60 | |||||||||
19 | Christine Nielsen | 2001 | 459 | 38.27 | 1:20.84 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:20.53 | |||||||||
20 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 457 | 38.29 | 1:20.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.72 | |||||||||
21 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 445 | 38.63 | 1:21.62 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:25.21 | |||||||||
22 | Sibel Simonsen | 2001 | 439 | 38.85 | 1:22.05 | |||||
Swim Team Neptun | 1:24.55 | |||||||||
23 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 437 | 38.40 | 1:22.15 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.46 | |||||||||
24 | Caroline Larsen | 2001 | 427 | 38.55 | 1:22.75 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:23.27 | |||||||||
25 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 421 | 38.80 | 1:23.14 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:22.25 | |||||||||
26 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 412 | 38.11 | 1:23.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.30 | |||||||||
27 | Christine Rasmussen | 2001 | 411 | 39.79 | 1:23.85 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:25.12 | |||||||||
28 | Maiken Hougaard | 2002 | 409 | 39.90 | 1:23.98 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:25.11 | |||||||||
29 | Signe Christensen | 2001 | 405 | 39.92 | 1:24.22 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:27.15 | |||||||||
30 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 400 | 39.84 | 1:24.61 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:23.02 | |||||||||
31 | Amalije Kristensen | 2002 | 398 | 40.00 | 1:24.76 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:24.61 | |||||||||
32 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 393 | 40.42 | 1:25.13 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:21.92 | |||||||||
33 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 391 | 40.54 | 1:25.23 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:24.38 | |||||||||
34 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 383 | 39.85 | 1:25.86 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:29.28 | |||||||||
35 | Julie Ejby | 2002 | 374 | 39.94 | 1:26.49 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:25.88 | |||||||||
36 | Julie B. Andersen | 2002 | 361 | 41.46 | 1:27.54 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:29.28 | |||||||||
37 | Josefine Mikkelsen | 2002 | 355 | 41.58 | 1:27.99 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:26.77 | |||||||||
38 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 355 | 41.03 | 1:28.02 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:26.40 | |||||||||
39 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 352 | 41.01 | 1:28.31 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:27.34 | |||||||||
40 | Julie Fink | 2001 | 337 | 42.60 | 1:29.56 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:24.81 | |||||||||
41 | Marikka Andersen | 2002 | 331 | 41.85 | 1:30.13 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:30.57 | |||||||||
- | Julie Søgaard | 2001 | akut syg | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:20 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 25, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 570 | 29.19 | 1:02.48 | 1:36.10 | 2:10.86 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:15.03 | |||||||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | 564 | 29.99 | 1:03.42 | 1:38.03 | 2:11.39 | |||
Herning Svømmeklub | 2:14.37 | |||||||||
3 | Jakob Juul | 2000 | 549 | 29.31 | 1:04.01 | 1:39.11 | 2:12.52 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:15.28 | |||||||||
4 | Casper Christiansen | 2000 | 470 | 30.74 | 1:06.25 | 1:42.49 | 2:19.54 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:18.52 | |||||||||
5 | Jakob Mose | 2000 | 469 | 31.13 | 1:06.43 | 1:42.54 | 2:19.68 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:22.64 | |||||||||
6 | Kasper Jørgensen | 2000 | 444 | 29.98 | 1:05.09 | 1:42.08 | 2:22.21 | |||
Kolding SK | 2:22.53 | |||||||||
7 | Rune Nørgaard | 2000 | 437 | 31.38 | 1:07.08 | 1:44.88 | 2:23.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:25.97 | |||||||||
8 | Martin H. Abel | 2001 | 433 | 29.53 | 1:05.80 | 1:44.27 | 2:23.44 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:23.33 | |||||||||
9 | Jens Riisgaard | 2000 | 418 | 32.58 | 1:08.95 | 1:46.70 | 2:25.09 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:32.53 | |||||||||
10 | David Hjort | 2000 | 416 | 30.41 | 1:06.83 | 1:45.87 | 2:25.31 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:16.40 | |||||||||
11 | Rasmus Hald | 2001 | 396 | 32.61 | 1:09.92 | 1:49.29 | 2:27.71 | |||
Kolding SK | 2:26.26 | |||||||||
12 | Lasse Jensen | 2000 | 389 | 33.51 | 1:11.97 | 1:50.98 | 2:28.60 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:31.90 | |||||||||
13 | Oliver Frøsig | 2000 | 386 | 31.89 | 1:08.91 | 1:48.86 | 2:29.01 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:27.62 | |||||||||
14 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 381 | 32.39 | 1:10.68 | 1:50.36 | 2:29.74 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:40.87 | |||||||||
15 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 378 | 31.94 | 1:09.69 | 1:49.57 | 2:30.10 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:36.53 | |||||||||
16 | Magnus Funder | 2001 | 374 | 33.22 | 1:10.79 | 1:49.90 | 2:30.62 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:38.28 | |||||||||
17 | Mads Sørensen | 2000 | 370 | 32.80 | 1:11.87 | 1:52.54 | 2:31.17 | |||
O.S.L.F. | 2:28.36 | |||||||||
18 | Emil Kragh | 2001 | 365 | 32.64 | 1:10.52 | 1:51.09 | 2:31.78 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:35.25 | |||||||||
19 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 356 | 31.63 | 1:09.49 | 1:50.01 | 2:33.11 | |||
Herning Svømmeklub | 2:39.27 | |||||||||
20 | Christian Juul Jensen | 2000 | 341 | 31.24 | 1:09.89 | 1:51.87 | 2:35.35 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:35.54 | |||||||||
21 | Benjamin Rohde | 2001 | 340 | 33.86 | 1:12.98 | 1:53.46 | 2:35.44 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:33.99 | |||||||||
22 | Luis Velasquez | 2001 | 303 | 35.31 | 1:17.04 | 1:59.77 | 2:41.57 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:46.23 | |||||||||
23 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 296 | 35.15 | 1:17.31 | 2:00.85 | 2:42.87 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:39.77 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:20 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 640 | 31.00 | 1:06.17 | 1:49.81 | 2:22.90 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:23.76 | |||||||||
2 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 607 | 31.72 | 1:10.26 | 1:52.57 | 2:25.44 | |||
Herning Svømmeklub | 2:26.85 | |||||||||
3 | Line Johannsen | 2001 | 595 | 32.00 | 1:10.59 | 1:52.14 | 2:26.42 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:27.10 | |||||||||
4 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 582 | 32.38 | 1:09.15 | 1:53.40 | 2:27.52 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:30.76 | |||||||||
5 | Cecilie Grøndal | 2002 | 570 | 32.29 | 1:10.10 | 1:53.42 | 2:28.54 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:30.78 | |||||||||
6 | Louise Hvarre | 2001 | 566 | 32.27 | 1:10.57 | 1:55.09 | 2:28.88 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:35.80 | |||||||||
7 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 562 | 32.02 | 1:11.41 | 1:55.49 | 2:29.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.85 | |||||||||
8 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 551 | 33.76 | 1:11.53 | 1:54.95 | 2:30.20 | |||
Kolding SK | 2:31.14 | |||||||||
9 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 542 | 33.92 | 1:11.90 | 1:54.96 | 2:31.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:36.58 | |||||||||
10 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 540 | 32.77 | 1:09.92 | 1:55.27 | 2:31.21 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:33.04 | |||||||||
11 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 524 | 32.51 | 1:12.47 | 1:58.69 | 2:32.79 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:38.82 | |||||||||
12 | Karoline Sørensen | 2002 | 518 | 33.30 | 1:12.85 | 1:58.89 | 2:33.35 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:37.52 | |||||||||
13 | Line Sloth Holm | 2001 | 511 | 34.65 | 1:13.40 | 1:58.60 | 2:34.04 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:34.97 | |||||||||
14 | Sascha Lausten | 2002 | 508 | 32.86 | 1:13.41 | 1:59.04 | 2:34.36 | |||
Herning Svømmeklub | 2:37.08 | |||||||||
15 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 506 | 34.45 | 1:12.87 | 2:00.60 | 2:34.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:35.15 | |||||||||
16 | Marie Christensen | 2002 | 505 | 34.50 | 1:12.82 | 1:58.82 | 2:34.67 | |||
Odder Svømmeklub | 2:34.09 | |||||||||
17 | Isabella Bach | 2002 | 490 | 33.87 | 1:12.65 | 2:00.78 | 2:36.23 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:38.49 | |||||||||
18 | Line Gertz | 2001 | 488 | 33.85 | 1:15.62 | 1:59.93 | 2:36.46 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:38.06 | |||||||||
19 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 482 | 36.08 | 1:16.18 | 2:01.65 | 2:37.12 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:39.36 | |||||||||
20 | Michelle Jatta | 2001 | 475 | 35.19 | 1:15.79 | 2:01.24 | 2:37.79 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:37.30 | |||||||||
21 | Signe Villumsen | 2001 | 474 | 32.32 | 1:13.16 | 2:01.00 | 2:38.01 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:36.89 | |||||||||
22 | Laura Gam | 2001 | 472 | 36.41 | 1:18.47 | 2:01.42 | 2:38.21 | |||
Herning Svømmeklub | 2:40.23 | |||||||||
23 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 470 | 34.78 | 1:14.90 | 2:00.91 | 2:38.38 | |||
Herning Svømmeklub | 2:47.38 | |||||||||
24 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 468 | 34.11 | 1:12.22 | 2:00.62 | 2:38.61 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:34.69 | |||||||||
25 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 465 | 34.63 | 1:17.42 | 2:01.76 | 2:38.91 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:44.48 | |||||||||
26 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 465 | 33.09 | 1:15.27 | 2:03.47 | 2:38.96 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:40.93 | |||||||||
27 | Sille Ibsen | 2001 | 459 | 33.57 | 1:17.38 | 2:01.21 | 2:39.60 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:38.00 | |||||||||
28 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 453 | 35.88 | 1:18.22 | 2:05.66 | 2:40.37 | |||
Lyseng IF | 2:45.19 | |||||||||
29 | Astrid Nielsen | 2002 | 452 | 33.58 | 1:17.31 | 2:03.77 | 2:40.51 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:37.97 | |||||||||
30 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 451 | 34.29 | 1:15.56 | 2:02.62 | 2:40.59 | |||
Kolding SK | 2:44.68 | |||||||||
31 | Helene Marie Andersen | 2001 | 449 | 33.80 | 1:14.79 | 2:04.55 | 2:40.87 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:41.15 | |||||||||
32 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 447 | 35.08 | 1:18.20 | 2:04.29 | 2:41.12 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:39.43 | |||||||||
33 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 443 | 34.76 | 1:17.85 | 2:05.28 | 2:41.52 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:37.53 | |||||||||
34 | Lea Serup Schøn | 2002 | 442 | 35.84 | 1:17.87 | 2:06.43 | 2:41.62 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:48.41 | |||||||||
35 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 439 | 35.27 | 1:16.57 | 2:05.69 | 2:42.01 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:45.23 | |||||||||
36 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 426 | 35.31 | 1:16.30 | 2:06.29 | 2:43.64 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:44.81 | |||||||||
37 | Katarina Holse | 2002 | 425 | 33.68 | 1:17.18 | 2:06.59 | 2:43.77 | |||
Svendborg Svømme Klub | 2:46.05 | |||||||||
38 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 425 | 34.90 | 1:17.02 | 2:04.63 | 2:43.81 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:42.26 | |||||||||
39 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 422 | 38.44 | 1:19.46 | 2:07.89 | 2:44.16 | |||
Odder Svømmeklub | 2:49.89 | |||||||||
40 | Anna Broe | 2002 | 414 | 35.13 | 1:13.71 | 2:07.67 | 2:45.30 | |||
O.S.L.F. | 2:49.35 | |||||||||
41 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 409 | 38.70 | 1:21.77 | 2:06.94 | 2:45.89 | |||
Herning Svømmeklub | 2:50.38 | |||||||||
42 | Maja Ibsen | 2001 | 408 | 39.10 | 1:21.72 | 2:08.16 | 2:46.09 | |||
Aars Svømmeklub | 2:44.61 | |||||||||
43 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 401 | 35.09 | 1:20.31 | 2:10.38 | 2:47.02 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:49.85 | |||||||||
44 | Thilde Timmermand | 2002 | 400 | 35.11 | 1:17.82 | 2:09.71 | 2:47.12 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:44.58 | |||||||||
45 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 398 | 37.55 | 1:19.75 | 2:09.83 | 2:47.39 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:48.50 | |||||||||
46 | Freja Larsen | 2001 | 396 | 36.35 | 1:17.84 | 2:09.28 | 2:47.75 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:56.75 | |||||||||
47 | Caroline Liboriussen | 2002 | 393 | 37.46 | 1:20.79 | 2:12.16 | 2:48.15 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:48.38 | |||||||||
48 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 387 | 37.33 | 1:18.23 | 2:08.69 | 2:48.92 | |||
Odder Svømmeklub | 2:58.10 | |||||||||
49 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 386 | 36.32 | 1:19.43 | 2:10.00 | 2:49.17 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:52.29 | |||||||||
50 | Caroline Mogensen | 2002 | 384 | 36.67 | 1:20.46 | 2:10.86 | 2:49.42 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:49.57 | |||||||||
51 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 381 | 37.87 | 1:21.15 | 2:09.93 | 2:49.84 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:47.85 | |||||||||
52 | Maiken Hougaard | 2002 | 373 | 40.07 | 1:26.42 | 2:12.41 | 2:51.00 | |||
Auning Svømmeklub | 2:58.13 | |||||||||
53 | Amalije Kristensen | 2002 | 373 | 37.23 | 1:21.42 | 2:09.33 | 2:51.09 | |||
Brønderslev SK08 | 2:50.89 | |||||||||
54 | Julie B. Andersen | 2002 | 365 | 38.19 | 1:22.58 | 2:12.22 | 2:52.37 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:51.73 | |||||||||
55 | Katrine B. Hansen | 2002 | 364 | 35.65 | 1:19.26 | 2:11.22 | 2:52.52 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:56.56 | |||||||||
56 | Alberte Kjølby | 2002 | 360 | 37.20 | 1:21.49 | 2:15.11 | 2:53.09 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:01.84 | |||||||||
57 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 337 | 37.74 | 1:22.18 | 2:16.70 | 2:56.89 | |||
Svømmeklubben Opnør | 3:00.50 | |||||||||
58 | Maria Kornum | 2001 | 327 | 35.06 | 1:19.62 | 2:17.76 | 2:58.73 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 2:55.17 | |||||||||
59 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 319 | 38.40 | 1:26.53 | 2:18.21 | 3:00.27 | |||
Struer Svømmeklub | 2:54.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:20 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | 636 | 25.02 | 52.23 | |||||
Horsens Svømmeklub | 53.19 | |||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 617 | 25.63 | 52.77 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 53.87 | |||||||||
3 | Andreas Bui | 2000 | 610 | 25.44 | 52.98 | |||||
O.S.L.F. | 54.01 | |||||||||
4 | Markus Kjeldsen | 2000 | 594 | 25.32 | 53.46 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 55.05 | |||||||||
5 | Gustav Yde | 2000 | 592 | 25.82 | 53.51 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 55.05 | |||||||||
6 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 577 | 26.42 | 53.97 | |||||
Kolding SK | 54.86 | |||||||||
7 | Jens Sørensen | 2001 | 569 | 26.21 | 54.23 | |||||
Herning Svømmeklub | 54.92 | |||||||||
8 | Malthe Burgaard | 2000 | 558 | 26.11 | 54.56 | |||||
Odense Svømme Klub | 55.08 | |||||||||
9 | Martin H. Abel | 2001 | 543 | 26.07 | 55.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.20 | |||||||||
10 | Anton Borg Hjort | 2000 | 541 | 26.80 | 55.13 | |||||
Lyseng IF | 55.88 | |||||||||
11 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 528 | 27.18 | 55.59 | |||||
Holstebro Svømme Club | 57.59 | |||||||||
12 | Mads Sørensen | 2000 | 514 | 27.33 | 56.10 | |||||
O.S.L.F. | 56.57 | |||||||||
13 | Oskar Lindholm | 2001 | 512 | 27.18 | 56.14 | |||||
Lyseng IF | 56.65 | |||||||||
14 | Lawrence Langley | 2001 | 512 | 27.01 | 56.17 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 56.28 | |||||||||
15 | Simeon Franow | 2000 | 505 | 26.74 | 56.42 | |||||
Horsens Svømmeklub | 57.98 | |||||||||
16 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 501 | 27.43 | 56.55 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 58.03 | |||||||||
17 | Andreas Hougaard | 2000 | 498 | 27.47 | 56.69 | |||||
Auning Svømmeklub | 57.20 | |||||||||
18 | Oliver Frølund | 2001 | 492 | 27.61 | 56.91 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 57.61 | |||||||||
19 | Casper Christiansen | 2000 | 491 | 27.79 | 56.93 | |||||
Holstebro Svømme Club | 59.07 | |||||||||
20 | Benjamin Peruchon | 2001 | 491 | 27.74 | 56.94 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 58.71 | |||||||||
21 | Mads Sørensen | 2001 | 489 | 27.65 | 57.03 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 58.01 | |||||||||
22 | Rune Nørgaard | 2000 | 488 | 27.34 | 57.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 58.26 | |||||||||
23 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 485 | 28.02 | 57.18 | |||||
Viborg Svømme Klub | 58.88 | |||||||||
24 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 484 | 27.65 | 57.23 | |||||
Odense Svømme Klub | 58.16 | |||||||||
25 | Thomas Frederiksen | 2000 | 481 | 27.75 | 57.34 | |||||
Odder Svømmeklub | 58.96 | |||||||||
26 | Oliver Mølby | 2001 | 481 | 27.18 | 57.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.63 | |||||||||
27 | Jens Riisgaard | 2000 | 478 | 28.07 | 57.45 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 58.84 | |||||||||
28 | Andrej Jessen | 2000 | 477 | 27.95 | 57.48 | |||||
Thisted Svømmeklub | 56.43 | |||||||||
29 | Oliver Christensen | 2000 | 476 | 27.62 | 57.52 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.74 | |||||||||
30 | Christian Rasmussen | 2000 | 468 | 27.52 | 57.87 | |||||
O.S.L.F. | 57.55 | |||||||||
31 | Malthe Levisen | 2001 | 466 | 28.03 | 57.95 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 59.69 | |||||||||
32 | Johan Nielsen | 2001 | 464 | 28.05 | 58.03 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:00.52 | |||||||||
33 | Victor Bjerre | 2001 | 463 | 28.01 | 58.05 | |||||
Herning Svømmeklub | 58.59 | |||||||||
34 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 463 | 27.61 | 58.06 | |||||
Ringe Svømme Klub | 58.29 | |||||||||
35 | Magnus Funder | 2001 | 462 | 27.98 | 58.11 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 59.23 | |||||||||
36 | Anders Vestergaard | 2001 | 455 | 28.14 | 58.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 58.84 | |||||||||
37 | Anders Rasmussen | 2001 | 453 | 27.72 | 58.48 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 59.92 | |||||||||
38 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 453 | 28.07 | 58.51 | |||||
Viborg Svømme Klub | 58.95 | |||||||||
39 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 451 | 28.40 | 58.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.43 | |||||||||
39 | Johann Kristian Møller | 2001 | 451 | 27.95 | 58.57 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 59.04 | |||||||||
41 | Christian Bonde | 2001 | 449 | 28.44 | 58.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.20 | |||||||||
42 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 448 | 28.07 | 58.73 | |||||
Odder Svømmeklub | 59.80 | |||||||||
43 | Magnus Gertz | 2000 | 444 | 27.94 | 58.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.12 | |||||||||
44 | Magnus Havemann | 2000 | 444 | 28.23 | 58.88 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 58.74 | |||||||||
45 | Rasmus Hald | 2001 | 444 | 28.78 | 58.89 | |||||
Kolding SK | 1:01.83 | |||||||||
46 | Christian Juul Jensen | 2000 | 442 | 28.28 | 58.96 | |||||
Horsens Svømmeklub | 59.97 | |||||||||
47 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 438 | 28.42 | 59.14 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.89 | |||||||||
48 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 437 | 28.56 | 59.20 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:00.92 | |||||||||
49 | Jakob Grene | 2001 | 436 | 28.30 | 59.25 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.27 | |||||||||
50 | Marius Nørgaard | 2001 | 432 | 28.60 | 59.43 | |||||
Hobro Svømmeklub | 59.31 | |||||||||
51 | Andreas Jørgensen | 2000 | 425 | 28.55 | 59.73 | |||||
Kolding SK | 1:00.31 | |||||||||
52 | Mads Frydenholm | 2001 | 411 | 28.92 | 1:00.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.50 | |||||||||
52 | Nicklas Andersen | 2001 | 411 | 29.37 | 1:00.43 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:03.72 | |||||||||
54 | Simon Andersen | 2000 | 408 | 29.02 | 1:00.55 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:00.25 | |||||||||
55 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 406 | 28.77 | 1:00.69 | |||||
Odense Svømme Klub | 59.88 | |||||||||
56 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 401 | 29.31 | 1:00.91 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:02.47 | |||||||||
57 | Scott Stegenborg | 2000 | 396 | 28.84 | 1:01.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.48 | |||||||||
58 | Nicolai Andreassen | 2001 | 394 | 29.48 | 1:01.26 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:01.84 | |||||||||
59 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 394 | 29.02 | 1:01.29 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:01.47 | |||||||||
60 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 392 | 29.23 | 1:01.37 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:03.72 | |||||||||
61 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | 387 | 28.19 | 1:01.62 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:01.36 | |||||||||
62 | Benjamin Rohde | 2001 | 385 | 29.24 | 1:01.77 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:02.51 | |||||||||
63 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | 367 | 29.79 | 1:02.72 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:05.90 | |||||||||
64 | Daniel Bak | 2001 | 367 | 30.27 | 1:02.75 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:02.93 | |||||||||
65 | Parsa Hosini | 2001 | 362 | 29.91 | 1:03.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.80 | |||||||||
66 | Sebastian Piessenberger | 2001 | 345 | 30.03 | 1:04.06 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:04.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:22 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 28, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | 500m | 600m | 700m | ||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 684 | 1:05.43 | 2:15.24 | 3:25.35 | 4:34.58 | 9:04.00 | ||
Aalborg Svømmeklub | 9:08.17 | 5:41.84 | 6:48.20 | 7:55.23 | ||||||
2 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 661 | 1:05.04 | 2:15.28 | 3:25.77 | 4:35.71 | 9:10.02 | ||
Herning Svømmeklub | 9:12.66 | 5:44.76 | 6:53.68 | 8:02.88 | ||||||
3 | Ellen Nielsen | 2001 | 637 | 1:06.09 | 2:16.76 | 3:27.56 | 4:38.59 | 9:16.82 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 9:26.74 | 5:49.76 | 7:00.17 | 8:10.49 | ||||||
4 | Josefine Due Christensen | 2001 | 637 | 1:06.10 | 2:16.47 | 3:27.39 | 4:38.58 | 9:17.09 | ||
Horsens Svømmeklub | 9:26.00 | 5:50.08 | 7:01.06 | 8:10.73 | ||||||
5 | Iben Bak | 2001 | 631 | 1:06.20 | 2:18.04 | 3:29.67 | 4:41.43 | 9:18.63 | ||
Nyborg Svømmeklub | 9:26.67 | 5:52.15 | 7:02.15 | 8:11.20 | ||||||
6 | Line Johannsen | 2001 | 615 | 1:06.60 | 2:18.06 | 3:29.75 | 4:41.27 | 9:23.56 | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 9:23.82 | 5:52.41 | 7:03.45 | 8:14.24 | ||||||
7 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 613 | 1:06.86 | 2:18.49 | 3:29.90 | 4:41.20 | 9:24.00 | ||
Aalborg Svømmeklub | 9:32.43 | 5:52.24 | 7:03.45 | 8:14.73 | ||||||
8 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 588 | 1:08.09 | 2:20.29 | 3:32.99 | 4:44.96 | 9:31.88 | ||
Holstebro Svømme Club | 9:39.16 | 5:57.36 | 7:09.62 | 8:22.22 | ||||||
9 | Line J. V. Hededal | 2001 | 567 | 1:07.87 | 2:20.71 | 3:33.59 | 4:46.41 | 9:39.10 | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 9:37.04 | 6:00.15 | 7:14.25 | 8:26.84 | ||||||
10 | Thea Søe Bach | 2002 | 564 | 1:09.47 | 2:22.75 | 3:35.74 | 4:49.33 | 9:39.91 | ||
Thisted Svømmeklub | 9:55.89 | 6:02.94 | 7:16.25 | 8:28.77 | ||||||
11 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 547 | 1:08.41 | 2:21.13 | 3:35.06 | 4:48.63 | 9:45.85 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 9:54.74 | 6:02.66 | 7:16.99 | 8:32.38 | ||||||
12 | Karoline Sørensen | 2002 | 535 | 1:08.48 | 2:22.31 | 3:37.15 | 4:51.91 | 9:50.41 | ||
Thisted Svømmeklub | 9:49.98 | 6:07.33 | 7:22.24 | 8:37.04 | ||||||
13 | Emma Jørgensen | 2001 | 532 | 1:07.52 | 2:22.15 | 3:36.43 | 4:52.73 | 9:51.25 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 9:53.30 | 6:09.26 | 7:27.78 | 8:42.60 | ||||||
14 | Esther Flø | 2001 | 524 | 1:10.61 | 2:25.97 | 3:42.25 | 4:58.28 | 9:54.24 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 10:04.50 | 6:13.16 | 7:28.49 | 8:42.86 | ||||||
15 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 520 | 1:11.12 | 2:27.65 | 3:43.68 | 4:59.66 | 9:56.04 | ||
Horsens Svømmeklub | 10:08.30 | 6:14.34 | 7:29.08 | 8:43.79 | ||||||
16 | Signe Søby Jensen | 2001 | 515 | 1:10.67 | 2:26.99 | 3:43.05 | 4:59.05 | 9:57.76 | ||
Odder Svømmeklub | 10:02.74 | 6:13.93 | 7:28.68 | 8:44.27 | ||||||
17 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 492 | 1:11.97 | 2:28.27 | 3:45.14 | 5:02.28 | 10:07.16 | ||
Svømmeklubben Nord | 10:30.49 | 6:19.43 | 7:36.28 | 8:53.07 | ||||||
18 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 477 | 1:12.86 | 2:30.37 | 3:47.81 | 5:05.71 | 10:13.08 | ||
Thisted Svømmeklub | 10:48.62 | 6:23.82 | 7:41.38 | 8:58.19 | ||||||
19 | Karen Hazell Brink | 2002 | 475 | 1:16.48 | 2:35.04 | 3:53.43 | 5:11.03 | 10:13.93 | ||
O.S.L.F. | 10:52.51 | 6:27.66 | 7:44.83 | 9:01.07 | ||||||
20 | Frederikke Kruse | 2002 | 469 | 1:12.92 | 2:30.98 | 3:49.55 | 5:07.34 | 10:16.54 | ||
Herning Svømmeklub | 10:37.48 | 6:25.23 | 7:43.31 | 9:00.57 | ||||||
21 | Heidi Glintborg | 2002 | 461 | 1:14.31 | 2:32.77 | 3:52.65 | 5:11.47 | 10:20.22 | ||
O.S.L.F. | 10:41.08 | 6:30.48 | 7:48.10 | 9:05.79 | ||||||
22 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 458 | 1:13.54 | 2:32.11 | 3:50.69 | 5:09.97 | 10:21.82 | ||
IHF Svømning | 10:21.50 | 6:28.58 | 7:47.61 | 9:05.37 | ||||||
23 | Jannie Eickhardt | 2001 | 442 | 1:10.14 | 2:26.80 | 3:46.32 | 5:06.52 | 10:28.82 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 10:28.82 | 6:26.48 | 7:46.75 | 9:08.29 | ||||||
24 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 441 | 1:16.82 | 2:36.81 | 3:56.41 | 5:15.28 | 10:29.50 | ||
Thisted Svømmeklub | 10:54.32 | 6:34.20 | 7:54.07 | 9:13.03 | ||||||
25 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 437 | 1:15.81 | 2:36.07 | 3:56.20 | 5:15.19 | 10:31.46 | ||
Odense Svømme Klub | 10:46.18 | 6:35.40 | 7:55.21 | 9:14.45 | ||||||
26 | Jasmin Jespersen | 2002 | 389 | 1:17.84 | 2:39.31 | 4:01.19 | 5:24.47 | 10:56.32 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 10:50.70 | 6:47.78 | 8:11.76 | 9:35.26 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:22 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 592 | 32.78 | 1:09.43 | 1:46.30 | 2:23.66 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:23.65 | |||||||||
2 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 588 | 32.99 | 1:09.84 | 1:47.15 | 2:24.00 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:28.33 | |||||||||
3 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 515 | 34.07 | 1:12.62 | 1:51.38 | 2:30.47 | |||
Struer Svømmeklub | 2:34.64 | |||||||||
4 | Jonas Ejby | 2000 | 515 | 33.18 | 1:11.74 | 1:50.20 | 2:30.53 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:31.02 | |||||||||
5 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 504 | 34.80 | 1:13.47 | 1:52.56 | 2:31.57 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:39.90 | |||||||||
6 | Jakob Juul | 2000 | 492 | 34.05 | 1:14.06 | 1:54.20 | 2:32.82 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:32.08 | |||||||||
7 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 475 | 35.56 | 1:14.73 | 1:54.61 | 2:34.62 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:38.04 | |||||||||
8 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 473 | 34.16 | 1:12.90 | 1:53.73 | 2:34.80 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:37.23 | |||||||||
9 | Jens Sørensen | 2001 | 467 | 34.38 | 1:14.31 | 1:55.21 | 2:35.48 | |||
Herning Svømmeklub | 2:37.12 | |||||||||
10 | Andreas Hougaard | 2000 | 465 | 34.83 | 1:14.83 | 1:55.17 | 2:35.70 | |||
Auning Svømmeklub | 2:38.67 | |||||||||
11 | Andrej Jessen | 2000 | 464 | 34.19 | 1:13.71 | 1:54.08 | 2:35.81 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:33.80 | |||||||||
12 | Magnus V. Ancker | 2001 | 453 | 35.94 | 1:16.23 | 1:56.66 | 2:37.11 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:44.04 | |||||||||
13 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 445 | 36.13 | 1:16.28 | 1:57.16 | 2:38.05 | |||
Herning Svømmeklub | 2:40.37 | |||||||||
14 | Emil Kragh | 2001 | 442 | 35.91 | 1:16.04 | 1:57.70 | 2:38.38 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:36.13 | |||||||||
15 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 441 | 36.12 | 1:16.83 | 1:57.88 | 2:38.50 | |||
Auning Svømmeklub | 2:43.86 | |||||||||
16 | Mads Sørensen | 2001 | 439 | 35.90 | 1:16.75 | 1:58.27 | 2:38.74 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:34.98 | |||||||||
17 | Jakob Grene | 2001 | 429 | 35.40 | 1:16.33 | 1:57.71 | 2:39.95 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:38.96 | |||||||||
18 | Mads L. Werther | 2000 | 408 | 37.32 | 1:19.19 | 2:00.93 | 2:42.57 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:43.39 | |||||||||
19 | Lawrence Langley | 2001 | 403 | 36.59 | 1:17.85 | 2:00.99 | 2:43.31 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:43.24 | |||||||||
20 | Johan Nielsen | 2001 | 403 | 35.81 | 1:17.07 | 2:00.86 | 2:43.36 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:48.26 | |||||||||
21 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 401 | 36.58 | 1:19.04 | 2:01.58 | 2:43.63 | |||
Odense Svømme Klub | 2:38.42 | |||||||||
22 | Kasper Jørgensen | 2000 | 399 | 36.93 | 1:19.02 | 2:01.50 | 2:43.90 | |||
Kolding SK | 2:43.68 | |||||||||
23 | Casper Krohn | 2001 | 396 | 36.71 | 1:18.78 | 2:01.72 | 2:44.27 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:47.84 | |||||||||
24 | Anders Rasmussen | 2001 | 387 | 37.89 | 1:20.53 | 2:03.19 | 2:45.50 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:50.46 | |||||||||
25 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 384 | 38.57 | 1:21.65 | 2:04.30 | 2:45.97 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:51.00 | |||||||||
26 | Thomas Schiby | 2001 | 383 | 36.67 | 1:19.17 | 2:02.92 | 2:46.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:46.35 | |||||||||
27 | Magnus Gertz | 2000 | 383 | 36.03 | 1:17.56 | 2:01.17 | 2:46.14 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:42.54 | |||||||||
28 | Mathias Rasmussen | 2001 | 375 | 38.53 | 1:21.28 | 2:04.28 | 2:47.22 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:51.91 | |||||||||
29 | Magnus Funder | 2001 | 369 | 37.11 | 1:19.83 | 2:03.96 | 2:48.09 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:46.17 | |||||||||
30 | Jacob Lund | 2001 | 369 | 37.39 | 1:20.63 | 2:04.83 | 2:48.17 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:53.64 | |||||||||
31 | Martin Holst | 2000 | 365 | 36.66 | 1:19.34 | 2:04.08 | 2:48.73 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:52.87 | |||||||||
32 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 365 | 38.33 | 1:21.98 | 2:05.71 | 2:48.85 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:51.12 | |||||||||
33 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 354 | 36.58 | 1:20.12 | 2:05.88 | 2:50.53 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:54.97 | |||||||||
34 | Simon Andersen | 2000 | 348 | 38.29 | 1:21.97 | 2:07.20 | 2:51.55 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:58.19 | |||||||||
35 | Christian Hovmark | 2001 | 344 | 38.33 | 1:23.06 | 2:07.71 | 2:52.14 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:49.98 | |||||||||
36 | Carl M Gadegaard | 2001 | 328 | 37.76 | 1:22.34 | 2:08.06 | 2:54.88 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:54.42 | |||||||||
37 | Alexander Dahl | 2000 | 323 | 38.78 | 1:23.00 | 2:09.48 | 2:55.76 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:50.58 | |||||||||
38 | Anders Eenberg | 2001 | 284 | 39.69 | 1:27.64 | 2:15.26 | 3:03.47 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:01.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:22 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 637 | 30.34 | 1:03.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.85 | |||||||||
2 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 618 | 31.00 | 1:04.60 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:04.71 | |||||||||
3 | Mia Seehausen | 2001 | 598 | 30.59 | 1:05.33 | |||||
Lyseng IF | 1:05.63 | |||||||||
4 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 584 | 31.10 | 1:05.85 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.49 | |||||||||
5 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 582 | 30.74 | 1:05.91 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:05.19 | |||||||||
6 | Line J. V. Hededal | 2001 | 519 | 31.04 | 1:08.49 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.26 | |||||||||
7 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | 517 | 31.87 | 1:08.56 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.56 | |||||||||
8 | Signe Villumsen | 2001 | 516 | 32.27 | 1:08.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.75 | |||||||||
9 | Josefine Due Christensen | 2001 | 503 | 32.24 | 1:09.20 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.67 | |||||||||
10 | Sascha Lausten | 2002 | 501 | 32.77 | 1:09.31 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:10.85 | |||||||||
11 | Alberte Korsgaard | 2001 | 480 | 33.16 | 1:10.29 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:10.54 | |||||||||
12 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 468 | 32.77 | 1:10.87 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.06 | |||||||||
13 | Emma Jørgensen | 2001 | 464 | 32.67 | 1:11.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.95 | |||||||||
14 | Maja Meinert | 2001 | 451 | 33.22 | 1:11.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.18 | |||||||||
15 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 451 | 33.43 | 1:11.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.91 | |||||||||
16 | Helene Marie Andersen | 2001 | 447 | 33.60 | 1:11.98 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.03 | |||||||||
17 | Astrid Nielsen | 2002 | 446 | 33.44 | 1:12.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.40 | |||||||||
18 | Matilde Bodilsen | 2001 | 442 | 32.63 | 1:12.23 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.71 | |||||||||
19 | Isabella Bach | 2002 | 439 | 33.87 | 1:12.43 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:13.98 | |||||||||
20 | Louise Hvarre | 2001 | 438 | 33.34 | 1:12.45 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:12.06 | |||||||||
21 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 437 | 33.74 | 1:12.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.61 | |||||||||
22 | Thilde Timmermand | 2002 | 432 | 33.89 | 1:12.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.52 | |||||||||
23 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 411 | 33.46 | 1:13.99 | |||||
O.S.L.F. | 1:15.79 | |||||||||
24 | Sille Ibsen | 2001 | 411 | 33.94 | 1:14.03 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.45 | |||||||||
25 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 407 | 34.41 | 1:14.27 | |||||
Kolding SK | 1:16.16 | |||||||||
26 | Michelle Jatta | 2001 | 401 | 34.38 | 1:14.62 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:13.04 | |||||||||
27 | Katarina Holse | 2002 | 399 | 33.16 | 1:14.77 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:17.65 | |||||||||
28 | Maria Kornum | 2001 | 393 | 34.86 | 1:15.12 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:16.96 | |||||||||
29 | Melissa Damsgaard | 2001 | 390 | 33.99 | 1:15.30 | |||||
O.S.L.F. | 1:38.74 | |||||||||
30 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 387 | 33.03 | 1:15.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.86 | |||||||||
31 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 386 | 35.15 | 1:15.55 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:15.74 | |||||||||
32 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 382 | 35.50 | 1:15.81 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:17.80 | |||||||||
33 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 374 | 35.13 | 1:16.37 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:20.09 | |||||||||
34 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 365 | 35.38 | 1:16.99 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.93 | |||||||||
35 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 362 | 36.12 | 1:17.18 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:18.91 | |||||||||
36 | Didde Meyer | 2001 | 362 | 35.93 | 1:17.22 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:16.86 | |||||||||
37 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 355 | 36.41 | 1:17.73 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.99 | |||||||||
38 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 349 | 34.83 | 1:18.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.58 | |||||||||
39 | Sofia Ingeberg | 2002 | 347 | 37.58 | 1:18.32 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:21.61 | |||||||||
40 | Caroline Liboriussen | 2002 | 329 | 35.89 | 1:19.67 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.50 | |||||||||
41 | Ida Sund | 2002 | 316 | 37.28 | 1:20.76 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.74 | |||||||||
42 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 295 | 38.10 | 1:22.64 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:20.84 | |||||||||
43 | Alberte Kjølby | 2002 | 276 | 38.07 | 1:24.45 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:18.80 | |||||||||
44 | Victoria Femhøj Jensen | 2002 | 262 | 40.18 | 1:26.00 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:25.72 | |||||||||
- | Sofie Vegener | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Auning Svømmeklub | 1:15.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:22 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 31, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Aarhus Swim Drenge | 2000 | 537 | 4:04.90 | ||||||
Aarhus Swim | 4:09.56 | |||||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 29.33 | 1:00.66 | 1:00.66 | ||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 31.40 | 1:08.26 | 2:08.92 | ||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 27.86 | 1:00.90 | 3:09.82 | ||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 26.35 | 55.08 | 4:04.90 | ||||||
2 | Team Awesome | 2001 | 523 | 4:07.04 | ||||||
Elite Swim Vejle | 4:11.00 | |||||||||
Magnus Funder | 2001 | 31.56 | 1:04.98 | 1:04.98 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 34.05 | 1:12.39 | 2:17.37 | ||||||
Andreas Hansen | 2000 | 26.32 | 57.31 | 3:14.68 | ||||||
Jakob Juul | 2000 | 24.85 | 52.36 | 4:07.04 | ||||||
3 | Horsens Drenge 1 | 2001 | 500 | 4:10.79 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 5:04.87 | |||||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 31.50 | 1:04.59 | 1:04.59 | ||||||
Simeon Franow | 2000 | 32.42 | 1:10.33 | 2:14.92 | ||||||
Christian Juul Jensen | 2000 | 28.53 | 1:04.25 | 3:19.17 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 24.38 | 51.62 | 4:10.79 | ||||||
4 | Sto Sharks | 2000 | 489 | 4:12.70 | ||||||
Swim Team Odense | 4:22.09 | |||||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 31.74 | 1:06.44 | 1:06.44 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 33.09 | 1:11.22 | 2:17.66 | ||||||
Benjamin Mads Andresen | 2000 | 28.91 | 1:02.46 | 3:20.12 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 25.10 | 52.58 | 4:12.70 | ||||||
5 | Agf Drenge 1 | 2000 | 470 | 4:16.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:17.10 | |||||||||
David Hjort | 2000 | 29.03 | 1:00.05 | 1:00.05 | ||||||
Magnus Gertz | 2000 | 34.12 | 1:13.14 | 2:13.19 | ||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 29.85 | 1:04.93 | 3:18.12 | ||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 27.54 | 58.03 | 4:16.15 | ||||||
6 | Esbjerg Drenge 1 | 2000 | 459 | 4:18.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:19.69 | |||||||||
Oliver Christensen | 2000 | 32.37 | 1:07.65 | 1:07.65 | ||||||
Jakob Grene | 2001 | 32.96 | 1:11.83 | 2:19.48 | ||||||
Martin H. Abel | 2001 | 27.49 | 1:01.23 | 3:20.71 | ||||||
Oliver Mølby | 2001 | 26.47 | 57.33 | 4:18.04 | ||||||
7 | Kolding Drenge Kolding | 2001 | 454 | 4:19.07 | ||||||
Kolding SK | 4:18.88 | |||||||||
Rasmus Hald | 2001 | 32.33 | 1:07.08 | 1:07.08 | ||||||
Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 32.41 | 1:10.47 | 2:17.55 | ||||||
Kasper Jørgensen | 2000 | 29.30 | 1:02.57 | 3:20.12 | ||||||
Andreas Jørgensen | 2000 | 27.83 | 58.95 | 4:19.07 | ||||||
8 | Aalborg Drenge | 2000 | 432 | 4:23.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:26.33 | |||||||||
Thomas Schiby | 2001 | 32.66 | 1:07.16 | 1:07.16 | ||||||
Mads L. Werther | 2000 | 35.84 | 1:16.39 | 2:23.55 | ||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 28.84 | 1:02.39 | 3:25.94 | ||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 26.82 | 57.45 | 4:23.39 | ||||||
9 | Team Great | 2001 | 428 | 4:24.16 | ||||||
Elite Swim Vejle | 4:24.00 | |||||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 32.04 | 1:05.63 | 1:05.63 | ||||||
Emil Kragh | 2001 | 34.80 | 1:13.96 | 2:19.59 | ||||||
Benjamin Rohde | 2001 | 30.70 | 1:06.01 | 3:25.60 | ||||||
Johann Kristian Møller | 2001 | 27.54 | 58.56 | 4:24.16 | ||||||
10 | Vs Herre | 2000 | 408 | 4:28.48 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:29.69 | |||||||||
Johan Nielsen | 2001 | 32.77 | 1:06.94 | 1:06.94 | ||||||
Oliver Widemann Bache | 2001 | 34.40 | 1:13.05 | 2:19.99 | ||||||
Chris Lund Rasmussen | 2001 | 31.47 | 1:08.45 | 3:28.44 | ||||||
Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 27.94 | 1:00.04 | 4:28.48 | ||||||
11 | Esbjerg Drenge 2 | 2000 | 391 | 4:32.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:36.67 | |||||||||
Mads Frydenholm | 2001 | 32.72 | 1:08.45 | 1:08.45 | ||||||
Oliver Kjærgaard | 2001 | 37.51 | 1:18.90 | 2:27.35 | ||||||
Oliver Frøsig | 2000 | 29.11 | 1:03.67 | 3:31.02 | ||||||
Luis Velasquez | 2001 | 28.98 | 1:01.25 | 4:32.27 | ||||||
12 | Horsens Drenge 2 | 2001 | 362 | 4:39.30 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 5:06.91 | |||||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 33.93 | 1:09.06 | 1:09.06 | ||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 34.42 | 1:13.45 | 2:22.51 | ||||||
Christoffer Juul Jensen | 2001 | 32.70 | 1:11.32 | 3:33.83 | ||||||
Mads L. Skov Sørensen | 2001 | 31.22 | 1:05.47 | 4:39.30 | ||||||
13 | Rsk Drenge | 2001 | 357 | 4:40.63 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 31.14 | 1:04.43 | 1:04.43 | ||||||
Jonas Vilhelmsen | 2001 | 39.04 | 1:24.82 | 2:29.25 | ||||||
Markus Simonsen | 2001 | 31.94 | 1:09.36 | 3:38.61 | ||||||
Daniel Bak | 2001 | 29.09 | 1:02.02 | 4:40.63 | ||||||
14 | Opnørs Drenge 1 Lh | 2000 | 338 | 4:45.78 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 4:48.73 | |||||||||
Magnus Havemann | 2000 | 33.17 | 1:07.37 | 1:07.37 | ||||||
Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 36.44 | 1:18.95 | 2:26.32 | ||||||
Jannick Hagensen | 2001 | 33.25 | 1:15.05 | 3:41.37 | ||||||
Sebastian Piessenberger | 2001 | 30.49 | 1:04.41 | 4:45.78 | ||||||
- | Silkeborg Drenge | 2000 | DSQ | tyvstart 2.svømmer | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:28.54 | |||||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 29.67 | 1:01.39 | 1:01.39 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:43 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 32, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Piger 1 | 2001 | 671 | 3:57.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 28.96 | 59.63 | 59.63 | ||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 29.07 | 1:00.64 | 2:00.27 | ||||||
Line Sloth Holm | 2001 | 28.04 | 59.59 | 2:59.86 | ||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 27.66 | 57.89 | 3:57.75 | ||||||
2 | Nyborg Piger | 2001 | 632 | 4:02.62 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 29.78 | 1:02.71 | 1:02.71 | ||||||
Iben Bak | 2001 | 28.84 | 59.82 | 2:02.53 | ||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 28.84 | 1:01.24 | 3:03.77 | ||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 28.57 | 58.85 | 4:02.62 | ||||||
3 | Esbjerg Piger 1 | 2001 | 628 | 4:03.14 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Julie Gadgaard | 2001 | 28.66 | 59.76 | 59.76 | ||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 27.77 | 57.98 | 1:57.74 | ||||||
Emma Jørgensen | 2001 | 30.12 | 1:03.21 | 3:00.95 | ||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 29.84 | 1:02.19 | 4:03.14 | ||||||
4 | Aarhus Swim Piger | 2001 | 611 | 4:05.32 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Mia Seehausen | 2001 | 29.69 | 1:01.23 | 1:01.23 | ||||||
Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 29.65 | 1:02.29 | 2:03.52 | ||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 29.42 | 1:02.40 | 3:05.92 | ||||||
Line Johannsen | 2001 | 28.37 | 59.40 | 4:05.32 | ||||||
5 | Team Awesome | 2001 | 595 | 4:07.53 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 28.98 | 1:00.94 | 1:00.94 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 29.65 | 1:01.96 | 2:02.90 | ||||||
Michelle Jatta | 2001 | 28.24 | 59.70 | 3:02.60 | ||||||
Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 30.61 | 1:04.93 | 4:07.53 | ||||||
6 | Hsc Mini Monstars | 2001 | 581 | 4:09.50 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Thilde Rud Iversen | 2001 | 31.89 | 1:05.97 | 1:05.97 | ||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 29.30 | 1:02.14 | 2:08.11 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 29.70 | 1:01.77 | 3:09.88 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 29.02 | 59.62 | 4:09.50 | ||||||
7 | Aalborg Piger 2 | 2001 | 578 | 4:09.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 29.90 | 1:00.85 | 1:00.85 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 29.70 | 1:02.31 | 2:03.16 | ||||||
Signe Villumsen | 2001 | 30.24 | 1:05.32 | 3:08.48 | ||||||
Lea Serup Schøn | 2002 | 29.13 | 1:01.45 | 4:09.93 | ||||||
8 | Horsens Piger 1 | 2001 | 570 | 4:11.01 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 30.37 | 1:03.00 | 1:03.00 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 29.85 | 1:02.90 | 2:05.90 | ||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 30.49 | 1:04.17 | 3:10.07 | ||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 29.38 | 1:00.94 | 4:11.01 | ||||||
9 | Stm Piger | 2002 | 564 | 4:11.98 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Sascha Lausten | 2002 | 32.01 | 1:06.26 | 1:06.26 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 27.93 | 58.46 | 2:04.72 | ||||||
Laura Gam | 2001 | 31.06 | 1:05.72 | 3:10.44 | ||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 29.16 | 1:01.54 | 4:11.98 | ||||||
10 | Aalborg Piger 3 | 2001 | 532 | 4:16.84 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Maja Meinert | 2001 | 30.43 | 1:03.86 | 1:03.86 | ||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 30.02 | 1:03.63 | 2:07.49 | ||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 31.95 | 1:05.17 | 3:12.66 | ||||||
Nete Lund Madsen | 2001 | 30.81 | 1:04.18 | 4:16.84 | ||||||
11 | Agf Piger 1 | 2001 | 532 | 4:16.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Matilde Bodilsen | 2001 | 29.85 | 1:02.27 | 1:02.27 | ||||||
Julie Nykvist Jensen | 2001 | 29.73 | 1:02.95 | 2:05.22 | ||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 31.36 | 1:06.76 | 3:11.98 | ||||||
Line Gertz | 2001 | 30.83 | 1:04.91 | 4:16.89 | ||||||
12 | Esbjerg Piger 2 | 2001 | 497 | 4:22.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 31.36 | 1:05.04 | 1:05.04 | ||||||
Sarah Bryld Jensen | 2001 | 31.93 | 1:07.39 | 2:12.43 | ||||||
Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 31.15 | 1:05.26 | 3:17.69 | ||||||
Cecilie Christensen | 2002 | 30.63 | 1:05.05 | 4:22.74 | ||||||
13 | Rsk Piger | 2002 | 488 | 4:24.36 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Alberte Korsgaard | 2001 | 31.59 | 1:06.31 | 1:06.31 | ||||||
Caroline Larsen | 2001 | 30.59 | 1:05.62 | 2:11.93 | ||||||
Louise Høyer-Nissen | 2001 | 32.00 | 1:05.94 | 3:17.87 | ||||||
Caroline Mogensen | 2002 | 32.11 | 1:06.49 | 4:24.36 | ||||||
14 | Svendborg | 2001 | 487 | 4:24.53 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Caroline Worrell | 2001 | 31.80 | 1:06.83 | 1:06.83 | ||||||
Anna Bredal Storgaard | 2002 | 30.98 | 1:05.99 | 2:12.82 | ||||||
Victoria Bang | 2001 | 30.68 | 1:04.82 | 3:17.64 | ||||||
Katarina Holse | 2002 | 32.47 | 1:06.89 | 4:24.53 | ||||||
15 | Kolding Piger Kolding | 2001 | 483 | 4:25.29 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Lærke Toftgaard | 2001 | 30.33 | 1:03.42 | 1:03.42 | ||||||
Caroline Bo Nielsen | 2001 | 29.88 | 1:02.37 | 2:05.79 | ||||||
Anastacia Dam Nielsen | 2001 | 33.34 | 1:10.28 | 3:16.07 | ||||||
Charlotte Gravgaard | 2001 | 32.85 | 1:09.22 | 4:25.29 | ||||||
16 | Thisted Piger | 2001 | 480 | 4:25.84 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 30.35 | 1:04.14 | 1:04.14 | ||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 30.79 | 1:04.88 | 2:09.02 | ||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 33.38 | 1:09.91 | 3:18.93 | ||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 32.20 | 1:06.91 | 4:25.84 | ||||||
17 | Sto Penguins | 2001 | 477 | 4:26.42 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Anna Broe | 2002 | 31.86 | 1:06.16 | 1:06.16 | ||||||
Melissa Damsgaard | 2001 | 31.07 | 1:06.06 | 2:12.22 | ||||||
Karen Hazell Brink | 2002 | 33.42 | 1:09.69 | 3:21.91 | ||||||
Silja Ösp Logadottir | 2001 | 30.54 | 1:04.51 | 4:26.42 | ||||||
18 | Silkeborg Piger | 2001 | 449 | 4:31.87 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Esther Flø | 2001 | 30.86 | 1:04.10 | 1:04.10 | ||||||
Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 31.87 | 1:07.00 | 2:11.10 | ||||||
Clara Tolderlund | 2002 | 33.32 | 1:09.77 | 3:20.87 | ||||||
Jasmin Jespersen | 2002 | 34.04 | 1:11.00 | 4:31.87 | ||||||
19 | Team Great | 2001 | 412 | 4:39.67 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Natasja Muncrief | 2002 | 32.54 | 1:08.13 | 1:08.13 | ||||||
Maja Johansen | 2002 | 33.49 | 1:09.69 | 2:17.82 | ||||||
Alberte Kjølby | 2002 | 33.44 | 1:11.67 | 3:29.49 | ||||||
Kristine Hülsen | 2002 | 34.30 | 1:10.18 | 4:39.67 | ||||||
20 | Horsens Piger 3 | 2001 | 377 | 4:47.99 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Frederikke Brændgaard | 2001 | 33.97 | 1:11.92 | 1:11.92 | ||||||
Ida Sund | 2002 | 34.53 | 1:12.29 | 2:24.21 | ||||||
Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 33.70 | 1:12.29 | 3:36.50 | ||||||
Josefine Mikkelsen | 2002 | 33.96 | 1:11.49 | 4:47.99 | ||||||
- | Horsens Piger 2 | 2001 | DSQ | tyvstart 4.svømmer | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 31.53 | 1:05.82 | 1:05.82 | ||||||
- | Odder Piger | 2001 | DSQ | forkert ræk svøm2+3 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Marie Christensen | 2002 | 30.59 | 1:02.33 | 1:02.33 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:43 |