Results for Øst Senior & Junior Langbane - Grand Prix 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 27 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 2 / Øst Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2009 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 09:42 | |||
Arrangør | Svømmeklubben TRITON og Dansk Svømmeunion |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 54.04 2008-08-13 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 56.89 2003-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mette Pedersen | 1993 | 29.38 | 1:00.23 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | 29.11 | 1:00.25 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Eliana Jørgensen | 1993 | 29.50 | 1:01.02 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
4 | Caroline Eskildsen | 1995 | 30.23 | 1:01.29 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Pernille Jalsøe | 1993 | 30.13 | 1:01.35 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Kia Hansen | 1995 | 29.64 | 1:01.52 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christina Munkholm | 1996 | 30.07 | 1:01.62 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Wael | 1993 | 30.59 | 1:01.98 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
9 | Nina Cawley | 1994 | 29.61 | 1:02.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 30.23 | 1:02.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
11 | Monique Johansen | 1994 | 29.85 | 1:02.28 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
12 | Julie Langhorn | 1994 | 29.67 | 1:02.47 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
13 | Stine Dahl Vest | 1994 | 30.30 | 1:02.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Laura Tvermoes | 1993 | 30.55 | 1:02.85 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 30.58 | 1:02.87 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Mai Hjelmgaard | 1994 | 31.04 | 1:03.09 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Jahnay Benson | 1995 | 29.58 | 1:03.13 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
18 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 30.01 | 1:03.21 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mette Hasemann | 1993 | 30.61 | 1:03.41 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
20 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 30.05 | 1:03.44 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
21 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | 30.69 | 1:03.89 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
22 | Melizza Petersen | 1994 | 30.81 | 1:03.91 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
23 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 30.52 | 1:04.39 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Simone Martinsen | 1994 | 30.68 | 1:04.45 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
25 | Pernille Mouritzen | 1993 | 30.52 | 1:04.70 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Cecilie Modin | 1994 | 31.67 | 1:04.77 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 31.29 | 1:04.81 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
28 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | 31.70 | 1:04.83 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
29 | Johanne Appelsø | 1994 | 31.31 | 1:04.84 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
30 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 31.94 | 1:05.21 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
31 | Katrine Brahtz | 1995 | 31.83 | 1:05.78 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
32 | Christine Pedersen | 1993 | 31.74 | 1:06.16 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
33 | Marianne Vinsand | 1995 | 31.50 | 1:06.35 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
34 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 31.46 | 1:06.48 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
35 | Martine Bender | 1994 | 32.22 | 1:07.17 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
36 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 32.07 | 1:08.15 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
- | Ditte Johansen | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Svømmeklubben Triton |