Resultater for Øst Senior & Junior Langbane - Grand Prix 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 1 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 2 / Øst Langbane | Udskriftsdato | 27 februar 2009 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:38 | |||
Arrangør | Svømmeklubben TRITON og Dansk Svømmeunion |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:08.47 2008-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 4:15.26 2004-07-17 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lotte Friis | 1988 | 6 | 833 | 1:02.89 | 2:08.46 | 3:13.65 | 4:18.40 | ||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Hjorth-Hansen | 1984 | 5 | 813 | 1:02.60 | 2:08.71 | 3:14.92 | 4:20.53 | ||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise Jansen | 1984 | 4 | 741 | 1:06.00 | 2:15.18 | 3:23.10 | 4:28.71 | ||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Trine Friis | 1990 | 3 | 734 | 1:05.82 | 2:13.75 | 3:22.14 | 4:29.52 | ||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Trine Søby | 1991 | 2 | 720 | 1:04.86 | 2:13.31 | 3:22.24 | 4:31.24 | ||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Monique Johansen | 1994 | 1 | 707 | 1:04.12 | 2:13.27 | 3:23.07 | 4:32.95 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Ida Marie Vedel | 1994 | 697 | 1:06.64 | 2:15.29 | 3:25.61 | 4:34.23 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Wael | 1993 | 686 | 1:07.10 | 2:18.47 | 3:27.58 | 4:35.62 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
9 | Kristine Skou | 1988 | 686 | 1:06.80 | 2:17.13 | 3:27.21 | 4:35.70 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kia Hansen | 1995 | 684 | 1:05.38 | 2:14.31 | 3:24.66 | 4:35.99 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | 683 | 1:05.83 | 2:16.64 | 3:26.61 | 4:36.09 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | 680 | 1:05.69 | 2:15.15 | 3:26.14 | 4:36.50 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Eliana Jørgensen | 1993 | 677 | 1:06.29 | 2:16.15 | 3:26.39 | 4:36.87 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
14 | Michelle B. Strandskov | 1991 | 677 | 1:07.74 | 2:18.40 | 3:28.21 | 4:36.90 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sofie Harnfeldt | 1991 | 673 | 1:06.38 | 2:16.75 | 3:27.52 | 4:37.38 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mie Hansen | 1991 | 642 | 1:07.88 | 2:19.73 | 3:31.62 | 4:41.77 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | 642 | 1:06.81 | 2:18.92 | 3:31.59 | 4:41.77 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 630 | 1:08.30 | 2:19.82 | 3:31.22 | 4:43.63 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 628 | 1:08.41 | 2:20.03 | 3:32.58 | 4:43.90 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Camilla Rønbøg | 1992 | 627 | 1:08.41 | 2:21.13 | 3:33.06 | 4:43.99 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
21 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 626 | 1:07.71 | 2:19.64 | 3:32.58 | 4:44.18 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
22 | Mette Hasemann | 1993 | 622 | 1:05.91 | 2:18.21 | 3:31.64 | 4:44.81 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
23 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 617 | 1:06.39 | 2:19.47 | 3:33.11 | 4:45.60 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
24 | Julie Langhorn | 1994 | 604 | 1:08.17 | 2:22.25 | 3:35.34 | 4:47.56 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
25 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | 600 | 1:07.75 | 2:21.56 | 3:35.93 | 4:48.33 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 598 | 1:08.76 | 2:22.37 | 3:36.29 | 4:48.63 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Nanna Jensen | 1995 | 594 | 3:36.66 | 4:49.28 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
28 | Cecilie Franck | 1991 | 593 | 1:10.11 | 2:23.82 | 3:36.91 | 4:49.37 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
29 | Ditte Johansen | 1994 | 591 | 1:08.75 | 2:22.92 | 3:37.62 | 4:49.67 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
30 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 584 | 1:08.33 | 2:22.55 | 3:37.56 | 4:50.80 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Stine Dahl Vest | 1994 | 583 | 1:09.73 | 2:23.40 | 3:38.37 | 4:50.97 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
32 | Maria Bastiansen | 1995 | 582 | 1:08.97 | 2:22.78 | 3:37.54 | 4:51.20 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
33 | Simone Norman Pedersen | 1993 | 580 | 1:09.29 | 2:23.35 | 3:37.33 | 4:51.55 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
34 | Bolette Schjønning | 1993 | 579 | 1:09.93 | 2:23.79 | 3:38.03 | 4:51.66 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
35 | Isabel Brylow | 1994 | 567 | 1:09.70 | 2:24.44 | 3:39.02 | 4:53.77 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
36 | Mia Gersly | 1991 | 556 | 1:09.71 | 2:25.03 | 3:40.13 | 4:55.60 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
37 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | 549 | 1:07.93 | 2:23.04 | 3:38.61 | 4:57.00 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
38 | Kristine Olander Hansen | 1989 | 533 | 1:09.19 | 2:24.92 | 3:42.25 | 4:59.80 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
39 | Pernille Blume | 1994 | 474 | 1:13.99 | 2:33.44 | 3:52.98 | 5:11.81 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Madeline Lou | 1995 | DNS | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Svømmeklubben Triton |