Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:17 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 1, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 31.92 | 1:10.66 | |||||
2 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.94 | 1:16.69 | |||||
3 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.84 | 1:16.76 | |||||
4 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 34.12 | 1:16.82 | |||||
5 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.39 | 1:21.93 | |||||
6 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.54 | 1:22.46 | |||||
7 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.84 | 1:23.68 | |||||
8 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 37.46 | 1:23.80 | |||||
9 | Therese Moberg | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.48 | 1:23.95 | |||||
10 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.91 | 1:24.58 | |||||
11 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.74 | 1:24.92 | |||||
12 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 41.35 | 1:26.33 | |||||
13 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.91 | 1:26.58 | |||||
14 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 40.50 | 1:26.67 | |||||
15 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 39.92 | 1:26.86 | |||||
16 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 40.95 | 1:27.02 | |||||
17 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.16 | 1:27.52 | |||||
18 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.29 | 1:27.65 | |||||
19 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 42.20 | 1:28.24 | |||||
20 | Naomi Tesfai | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.28 | 1:29.41 | |||||
21 | Ella Evers | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.04 | 1:32.15 | |||||
22 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.45 | 1:33.01 | |||||
23 | Ebba de Besche | 2003 | Järfälla Simsällskap | 42.36 | 1:33.63 | |||||
24 | Amanda Andersson | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 42.49 | 1:33.73 | |||||
25 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 45.16 | 1:34.26 | |||||
26 | Sofia Hansen | 2004 | Järfälla Simsällskap | 43.46 | 1:34.72 | |||||
27 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 44.54 | 1:34.96 | |||||
28 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.35 | 1:35.33 | |||||
29 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 46.75 | 1:37.33 | |||||
30 | Beata Liljeberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 46.87 | 1:37.87 | |||||
31 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.32 | 1:38.06 | |||||
32 | Sofia Wennerholm | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.97 | 1:41.97 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 10:17 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:17 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 2, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 31.04 | 1:06.58 | |||||
2 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.46 | 1:15.98 | |||||
3 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 36.52 | 1:17.61 | |||||
4 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.22 | 1:18.48 | |||||
5 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.45 | 1:19.60 | |||||
6 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.13 | 1:22.31 | |||||
7 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.93 | 1:23.27 | |||||
8 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.87 | 1:23.51 | |||||
9 | Marcus Nykvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 39.87 | 1:23.98 | |||||
10 | Lukas Malmström | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.09 | 1:24.02 | |||||
11 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.65 | 1:24.79 | |||||
12 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 38.54 | 1:25.23 | |||||
13 | Jakob Rasmuson | 2003 | Simklubben Neptun | 38.38 | 1:25.53 | |||||
14 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 40.07 | 1:26.39 | |||||
15 | Jannis Siotis | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.99 | 1:29.50 | |||||
16 | Daniel Parsa | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.84 | 1:29.64 | |||||
17 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 41.60 | 1:30.15 | |||||
18 | Pontus Gunnarsson Jonsson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 44.01 | 1:30.54 | |||||
19 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 44.92 | 1:35.97 | |||||
20 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 49.06 | 1:41.98 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 10:17 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:32 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 3, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.51 | 1:10.20 | |||||
2 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.32 | 1:11.20 | |||||
3 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 33.27 | 1:11.26 | |||||
4 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.10 | 1:11.30 | |||||
5 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.01 | 1:11.69 | |||||
6 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.05 | 1:12.59 | |||||
7 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.51 | 1:12.95 | |||||
8 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 33.18 | 1:13.33 | |||||
9 | Ebba Edbom | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.76 | 1:13.66 | |||||
10 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.67 | 1:13.79 | |||||
11 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 35.15 | 1:14.12 | |||||
12 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.60 | 1:14.19 | |||||
13 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.41 | 1:14.24 | |||||
14 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 34.65 | 1:14.84 | |||||
14 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 34.41 | 1:14.84 | |||||
16 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.69 | 1:15.46 | |||||
17 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 35.83 | 1:15.72 | |||||
18 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 34.19 | 1:16.47 | |||||
19 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 35.20 | 1:16.65 | |||||
20 | Anna Westborg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.49 | 1:16.84 | |||||
21 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 34.89 | 1:17.15 | |||||
22 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.82 | 1:17.45 | |||||
23 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 34.89 | 1:17.48 | |||||
24 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.99 | 1:17.50 | |||||
25 | Dimitra Tsirona | 2002 | Väsby Simsällskap | 35.46 | 1:18.26 | |||||
26 | Irma Åkerblom | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 34.80 | 1:18.29 | |||||
27 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.13 | 1:18.47 | |||||
28 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 35.77 | 1:18.60 | |||||
29 | Petronella Wenell | 2001 | Tyresö Simsällskap | 37.09 | 1:18.77 | |||||
30 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 36.28 | 1:18.78 | |||||
31 | Selma El Hajji | 2001 | Järfälla Simsällskap | 36.37 | 1:18.98 | |||||
32 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.42 | 1:19.70 | |||||
33 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.66 | 1:19.71 | |||||
34 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.80 | 1:19.90 | |||||
35 | Linnea Wall | 2001 | Järfälla Simsällskap | 38.71 | 1:19.97 | |||||
36 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 36.54 | 1:20.04 | |||||
37 | Vera Sköld | 2001 | Tyresö Simsällskap | 36.72 | 1:20.21 | |||||
38 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.59 | 1:20.40 | |||||
39 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.95 | 1:20.69 | |||||
40 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.93 | 1:20.71 | |||||
41 | Sara Hertegren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.37 | 1:20.86 | |||||
42 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.15 | 1:21.10 | |||||
43 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 39.13 | 1:21.33 | |||||
44 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 39.13 | 1:21.63 | |||||
45 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.16 | 1:21.86 | |||||
46 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 38.83 | 1:22.89 | |||||
47 | Sophia Wåhlén | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 38.50 | 1:23.26 | |||||
48 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 37.04 | 1:23.60 | |||||
49 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.28 | 1:23.72 | |||||
50 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 39.07 | 1:23.97 | |||||
51 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 40.36 | 1:24.81 | |||||
52 | Wilma Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 38.86 | 1:24.97 | |||||
53 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.83 | 1:25.23 | |||||
54 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.22 | 1:25.36 | |||||
55 | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | 39.01 | 1:25.53 | |||||
56 | Julia Wernros Olofsson | 2002 | Täby Sim | 39.85 | 1:26.43 | |||||
57 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 40.57 | 1:27.51 | |||||
58 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 40.90 | 1:27.64 | |||||
59 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 41.58 | 1:29.44 | |||||
60 | Tilda Sandberg | 2002 | Tyresö Simsällskap | 45.01 | 1:33.15 | |||||
- | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 10:32 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:41 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 4, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 28.47 | 1:02.51 | |||||
2 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 30.10 | 1:04.30 | |||||
3 | Erik Almvret | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.53 | 1:08.75 | |||||
4 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.50 | 1:09.55 | |||||
5 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.49 | 1:10.00 | |||||
6 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 33.97 | 1:10.50 | |||||
7 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.35 | 1:10.81 | |||||
8 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.69 | 1:11.23 | |||||
9 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.45 | 1:11.25 | |||||
10 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 34.24 | 1:11.34 | |||||
11 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.88 | 1:11.37 | |||||
12 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 32.74 | 1:11.67 | |||||
13 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 32.91 | 1:11.89 | |||||
14 | Anton Adelöw | 2001 | Järfälla Simsällskap | 33.77 | 1:12.36 | |||||
15 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 32.97 | 1:12.50 | |||||
16 | Axel Moureau | 2001 | Södertälje Simsällskap | 32.91 | 1:12.72 | |||||
17 | Sebastian Soume | 2001 | Södertälje Simsällskap | 35.25 | 1:13.80 | |||||
18 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 33.74 | 1:14.11 | |||||
19 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.90 | 1:14.24 | |||||
20 | Robert Hellberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | 34.13 | 1:14.52 | |||||
21 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 34.84 | 1:14.67 | |||||
22 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.38 | 1:14.75 | |||||
23 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.54 | 1:14.79 | |||||
24 | Julius Eneström | 2001 | Danderyds Sim | 35.06 | 1:17.31 | |||||
25 | Emil Cederlöf | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 35.85 | 1:18.52 | |||||
26 | Karl Johan Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 34.90 | 1:18.66 | |||||
27 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.33 | 1:19.56 | |||||
28 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 37.12 | 1:19.69 | |||||
29 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.15 | 1:20.10 | |||||
30 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 36.92 | 1:20.73 | |||||
31 | Rasmus Björnsson Hedman | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 37.96 | 1:21.11 | |||||
32 | Max Crafoord | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.46 | 1:21.76 | |||||
33 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 38.40 | 1:21.96 | |||||
34 | Olof Jardfelt | 2001 | Simklubben Neptun | 37.69 | 1:22.37 | |||||
35 | Arian Parsa | 2002 | Järfälla Simsällskap | 38.69 | 1:23.53 | |||||
36 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 38.70 | 1:24.21 | |||||
37 | Manuel Apaza Cutile | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.84 | 1:25.32 | |||||
38 | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | 41.23 | 1:25.61 | |||||
39 | Ludvig Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 40.86 | 1:26.93 | |||||
- | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 10:41 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:53 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 5, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 30.82 | 1:10.16 | |||||
2 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 31.85 | 1:10.80 | |||||
3 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 33.16 | 1:11.85 | |||||
4 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 33.36 | 1:12.15 | |||||
5 | Amanda Carlbom | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.84 | 1:12.80 | |||||
6 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 33.74 | 1:13.58 | |||||
7 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.45 | 1:13.84 | |||||
8 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 35.46 | 1:14.00 | |||||
9 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 33.22 | 1:14.05 | |||||
10 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.23 | 1:14.35 | |||||
11 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim | 35.73 | 1:14.77 | |||||
12 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 34.76 | 1:15.08 | |||||
13 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.17 | 1:15.76 | |||||
14 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 34.52 | 1:15.79 | |||||
15 | Ayten Abdelkareem | 2000 | Södertörns Simsällskap | 35.19 | 1:16.08 | |||||
16 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 34.75 | 1:16.33 | |||||
17 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 35.48 | 1:16.69 | |||||
18 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 35.56 | 1:17.10 | |||||
19 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.07 | 1:17.19 | |||||
20 | Terése Nyström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.81 | 1:18.24 | |||||
21 | Evelina Johansson | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 36.86 | 1:18.76 | |||||
22 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 35.53 | 1:18.94 | |||||
- | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alma Karlson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 10:53 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:55 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 6, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 27.59 | 59.68 | |||||
2 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 27.72 | 1:01.29 | |||||
3 | Pontus Jonsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 28.85 | 1:01.96 | |||||
4 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 28.02 | 1:02.17 | |||||
5 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 28.29 | 1:02.30 | |||||
6 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 29.34 | 1:05.08 | |||||
7 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.74 | 1:05.90 | |||||
8 | Simon Linnér | 1999 | Motala Simsällskap | 31.95 | 1:05.92 | |||||
9 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.08 | 1:06.08 | |||||
10 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 30.65 | 1:06.88 | |||||
11 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 30.86 | 1:07.03 | |||||
12 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.74 | 1:07.22 | |||||
13 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 31.21 | 1:07.62 | |||||
14 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 31.22 | 1:07.88 | |||||
15 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 32.29 | 1:07.93 | |||||
16 | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | 30.92 | 1:08.89 | |||||
17 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 31.46 | 1:08.95 | |||||
18 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.43 | 1:09.51 | |||||
19 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 32.85 | 1:10.08 | |||||
20 | Brian Ooi | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.26 | 1:11.04 | |||||
21 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 32.10 | 1:12.06 | |||||
22 | Philip Welin-Berger | 1999 | Södertälje Simsällskap | 34.70 | 1:14.55 | |||||
- | Elias Hysing | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 10:55 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:57 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 7, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Simklubben Neptun | 29.85 | 1:05.45 | |||||
2 | Anna Åhlin | 1991 | Simklubben Neptun | 29.34 | 1:06.24 | |||||
3 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 30.71 | 1:06.42 | |||||
4 | Lina Johansson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 30.30 | 1:06.85 | |||||
5 | Hanna Jörlund | 1991 | Södertörns Simsällskap | 32.35 | 1:08.51 | |||||
6 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 31.13 | 1:08.74 | |||||
7 | Christine Ekman | 1994 | Simklubben Neptun | 32.62 | 1:09.28 | |||||
8 | Milana Salih | 1997 | Simklubben Neptun | 32.76 | 1:10.13 | |||||
9 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens IF SF | 32.07 | 1:10.30 | |||||
10 | Felicia Hedman | 1995 | Simklubben Neptun | 29.98 | 1:10.37 | |||||
11 | Emma Bring | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.11 | 1:10.47 | |||||
12 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 33.78 | 1:10.68 | |||||
13 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 32.35 | 1:10.92 | |||||
14 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.00 | 1:12.66 | |||||
15 | Rebecka Bergström | 1997 | Stockholmspolisens IF SF | 34.42 | 1:13.08 | |||||
16 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 34.90 | 1:13.09 | |||||
17 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens IF SF | 34.07 | 1:13.45 | |||||
18 | Linda Brännlund | 1998 | Täby Sim | 33.16 | 1:13.98 | |||||
19 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 33.75 | 1:13.99 | |||||
20 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 34.76 | 1:14.34 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 10:57 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:27 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 8, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Martin Nilsson | 1993 | Stockholmspolisens IF SF | 26.69 | 58.65 | |||||
2 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 27.63 | 59.06 | |||||
3 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 27.89 | 59.47 | |||||
4 | William Lulek | 1998 | Simklubben Neptun | 27.61 | 59.88 | |||||
5 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 28.91 | 1:01.11 | |||||
6 | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | 27.76 | 1:01.23 | |||||
7 | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Simklubben Neptun | 29.40 | 1:01.61 | |||||
8 | Marcus Hagström | 1991 | Södertörns Simsällskap | 29.42 | 1:02.32 | |||||
9 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.06 | 1:03.09 | |||||
10 | Johan Dahlgren | 1986 | Simklubben Neptun | 29.89 | 1:03.34 | |||||
11 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 31.00 | 1:03.83 | |||||
12 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 29.52 | 1:04.05 | |||||
12 | Marcus Stridfäldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.30 | 1:04.05 | |||||
14 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 29.95 | 1:04.42 | |||||
15 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 28.37 | 1:04.54 | |||||
16 | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 30.34 | 1:04.84 | |||||
17 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 29.42 | 1:05.39 | |||||
18 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 29.28 | 1:05.54 | |||||
19 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 29.43 | 1:06.44 | |||||
20 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 29.45 | 1:06.52 | |||||
21 | Alfred Åström | 1997 | Stockholmspolisens IF SF | 31.05 | 1:07.95 | |||||
22 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 32.48 | 1:10.99 | |||||
- | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 11:27 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:40 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 30.12 | ||||||
2 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 33.81 | ||||||
3 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.11 | ||||||
4 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 35.71 | ||||||
5 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.13 | ||||||
6 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 37.67 | ||||||
7 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.18 | ||||||
8 | Naomi Tesfai | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.46 | ||||||
9 | Therese Moberg | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.64 | ||||||
10 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 38.66 | ||||||
11 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.75 | ||||||
12 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.33 | ||||||
13 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.41 | ||||||
14 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.71 | ||||||
15 | Ebba de Besche | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.89 | ||||||
16 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.29 | ||||||
17 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.78 | ||||||
18 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 40.83 | ||||||
19 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.13 | ||||||
20 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.30 | ||||||
21 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 41.36 | ||||||
22 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 42.46 | ||||||
23 | Thilde Brandt | 2003 | Järfälla Simsällskap | 43.35 | ||||||
24 | Ella Evers | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.66 | ||||||
25 | Amanda Andersson | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 44.13 | ||||||
26 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 44.69 | ||||||
27 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.76 | ||||||
28 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.39 | ||||||
29 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.83 | ||||||
30 | Sofia Hansen | 2004 | Järfälla Simsällskap | 48.33 | ||||||
31 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 49.61 | ||||||
32 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 49.91 | ||||||
33 | Jessika Westberg | 2003 | Järfälla Simsällskap | 50.58 | ||||||
34 | Beata Liljeberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 51.03 | ||||||
35 | Sofia Wennerholm | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.16 | ||||||
36 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.70 | ||||||
37 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.54 | ||||||
38 | Emma Söderberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 54.47 | ||||||
- | Denise Frejd | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 11:40 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:43 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 30.42 | ||||||
2 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.84 | ||||||
3 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.23 | ||||||
4 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.69 | ||||||
5 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 35.41 | ||||||
6 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.55 | ||||||
7 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.90 | ||||||
8 | Lukas Malmström | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.61 | ||||||
9 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.70 | ||||||
10 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.14 | ||||||
11 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 40.09 | ||||||
12 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 41.33 | ||||||
13 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 42.29 | ||||||
14 | Marcus Nykvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 42.56 | ||||||
15 | Jannis Siotis | 2003 | Järfälla Simsällskap | 43.70 | ||||||
16 | Pontus Gunnarsson Jonsson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 43.95 | ||||||
17 | Daniel Parsa | 2003 | Järfälla Simsällskap | 44.87 | ||||||
18 | Elias Kling | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 46.92 | ||||||
19 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 48.08 | ||||||
20 | Jerren Abeyratne | 2004 | Tyresö Simsällskap | 48.69 | ||||||
- | Carl Mattsson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 11:43 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:52 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 30.58 | ||||||
2 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 30.69 | ||||||
3 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.87 | ||||||
4 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 31.21 | ||||||
5 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.22 | ||||||
6 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 31.47 | ||||||
7 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.86 | ||||||
8 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.12 | ||||||
9 | Selma El Hajji | 2001 | Järfälla Simsällskap | 32.95 | ||||||
10 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 32.98 | ||||||
11 | Dimitra Tsirona | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.99 | ||||||
12 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 33.23 | ||||||
13 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 33.43 | ||||||
14 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 33.44 | ||||||
15 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.50 | ||||||
16 | Ebba Edbom | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.53 | ||||||
17 | Vera Sköld | 2001 | Tyresö Simsällskap | 33.83 | ||||||
18 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 33.96 | ||||||
19 | Anna Westborg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.98 | ||||||
20 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.99 | ||||||
21 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.07 | ||||||
22 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 34.33 | ||||||
23 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.44 | ||||||
24 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.45 | ||||||
25 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.55 | ||||||
26 | Sara Hertegren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.61 | ||||||
27 | Linnea Wall | 2001 | Järfälla Simsällskap | 34.91 | ||||||
28 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 35.35 | ||||||
29 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 35.43 | ||||||
30 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 35.47 | ||||||
31 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 35.50 | ||||||
32 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 35.53 | ||||||
33 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 35.60 | ||||||
34 | Irma Åkerblom | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 35.85 | ||||||
35 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.09 | ||||||
36 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.22 | ||||||
37 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.50 | ||||||
38 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.82 | ||||||
39 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 37.00 | ||||||
40 | Petronella Wenell | 2001 | Tyresö Simsällskap | 37.20 | ||||||
41 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 37.28 | ||||||
42 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 37.34 | ||||||
43 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 37.43 | ||||||
44 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.87 | ||||||
45 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 37.89 | ||||||
46 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 38.00 | ||||||
47 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 38.08 | ||||||
48 | Sophia Wåhlén | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 38.50 | ||||||
49 | Elma Starrost | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.59 | ||||||
50 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 39.37 | ||||||
51 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 39.40 | ||||||
52 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.51 | ||||||
53 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 39.52 | ||||||
54 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 39.81 | ||||||
55 | Emma Hellsten | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.89 | ||||||
56 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 41.20 | ||||||
57 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 41.33 | ||||||
58 | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | 41.40 | ||||||
59 | Julia Lundgren | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 41.71 | ||||||
60 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 44.03 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 11:52 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:59 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 27.65 | ||||||
2 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 28.29 | ||||||
3 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 29.41 | ||||||
4 | Anton Adelöw | 2001 | Järfälla Simsällskap | 30.42 | ||||||
5 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.50 | ||||||
6 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.65 | ||||||
7 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 30.74 | ||||||
8 | Sebastian Soume | 2001 | Södertälje Simsällskap | 31.07 | ||||||
9 | Erik Almvret | 2002 | Järfälla Simsällskap | 31.18 | ||||||
10 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.19 | ||||||
11 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 31.26 | ||||||
12 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.45 | ||||||
13 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 31.52 | ||||||
14 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 31.83 | ||||||
15 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.07 | ||||||
16 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 32.22 | ||||||
17 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 32.35 | ||||||
18 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 32.58 | ||||||
19 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 32.59 | ||||||
20 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.88 | ||||||
21 | Robert Hellberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | 32.89 | ||||||
22 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.47 | ||||||
23 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 34.40 | ||||||
24 | Julius Eneström | 2001 | Danderyds Sim | 34.41 | ||||||
25 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 34.97 | ||||||
26 | Karl Johan Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 35.18 | ||||||
27 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.79 | ||||||
28 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 36.54 | ||||||
29 | Fredrik Hasselberg | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 36.57 | ||||||
30 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.60 | ||||||
31 | Arian Parsa | 2002 | Järfälla Simsällskap | 36.97 | ||||||
32 | Max Crafoord | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.34 | ||||||
33 | Olof Jardfelt | 2001 | Simklubben Neptun | 37.46 | ||||||
34 | Emil Cederlöf | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 37.83 | ||||||
35 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 37.91 | ||||||
36 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.75 | ||||||
37 | David Olsson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 38.95 | ||||||
38 | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | 39.88 | ||||||
39 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 40.25 | ||||||
40 | Lucas Johnsson | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.98 | ||||||
41 | Ludvig Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 43.38 | ||||||
42 | Tiger Martin | 2002 | Simklubben Neptun | 43.59 | ||||||
43 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 45.64 | ||||||
44 | Filip Granqvist | 2001 | Simklubben Neptun | 51.99 | ||||||
- | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Axel Moureau | 2001 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 11:59 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:06 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 29.19 | ||||||
2 | Alma Karlson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.67 | ||||||
3 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.02 | ||||||
4 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 31.18 | ||||||
5 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 31.30 | ||||||
6 | Amanda Carlbom | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 31.51 | ||||||
7 | Pernilla Hultberg | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.90 | ||||||
8 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 31.91 | ||||||
9 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 31.93 | ||||||
10 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.20 | ||||||
11 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 32.25 | ||||||
12 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 32.54 | ||||||
13 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.68 | ||||||
14 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.07 | ||||||
15 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.11 | ||||||
16 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.19 | ||||||
17 | Ayten Abdelkareem | 2000 | Södertörns Simsällskap | 33.21 | ||||||
18 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 33.32 | ||||||
19 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 33.70 | ||||||
20 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 33.80 | ||||||
21 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim | 33.90 | ||||||
22 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 34.40 | ||||||
23 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 34.54 | ||||||
24 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 34.77 | ||||||
25 | Evelina Johansson | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 35.39 | ||||||
26 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 35.72 | ||||||
27 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.77 | ||||||
28 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 35.79 | ||||||
29 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 36.06 | ||||||
30 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 36.16 | ||||||
31 | Saga Gustafsson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 36.25 | ||||||
- | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Klara Pranke | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 12:06 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:10 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 27.14 | ||||||
2 | Pontus Jonsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 27.91 | ||||||
3 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 28.02 | ||||||
4 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 28.07 | ||||||
5 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 28.14 | ||||||
6 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 28.17 | ||||||
7 | Elias Hysing | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 28.39 | ||||||
8 | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | 28.55 | ||||||
9 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 28.84 | ||||||
10 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 28.87 | ||||||
11 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 28.95 | ||||||
12 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 28.98 | ||||||
13 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.47 | ||||||
14 | Brian Ooi | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 29.67 | ||||||
15 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 29.70 | ||||||
16 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.86 | ||||||
17 | Simon Linnér | 1999 | Motala Simsällskap | 29.97 | ||||||
18 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 29.98 | ||||||
19 | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.02 | ||||||
20 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 30.40 | ||||||
21 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 31.07 | ||||||
22 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 31.25 | ||||||
23 | Oliver Soneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 31.44 | ||||||
24 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 31.46 | ||||||
25 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 31.68 | ||||||
26 | Philip Welin-Berger | 1999 | Södertälje Simsällskap | 32.35 | ||||||
27 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 32.53 | ||||||
28 | Raul Apaza Cutile | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.92 | ||||||
29 | Adam Söderqvist | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 35.88 | ||||||
30 | Sven Jansson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 37.47 | ||||||
- | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 12:10 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:14 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mathilda Johansson | 1991 | Simklubben Neptun | 27.99 | ||||||
2 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 28.38 | ||||||
3 | Karolina Näsén | 1996 | Södertörns Simsällskap | 28.56 | ||||||
4 | Lina Johansson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 28.61 | ||||||
5 | Felicia Hedman | 1995 | Simklubben Neptun | 28.84 | ||||||
6 | Anna Åhlin | 1991 | Simklubben Neptun | 29.04 | ||||||
7 | Emma Bring | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.93 | ||||||
8 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 30.29 | ||||||
9 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Simklubben Neptun | 30.31 | ||||||
10 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 30.48 | ||||||
11 | Hanna Jörlund | 1991 | Södertörns Simsällskap | 30.55 | ||||||
12 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.56 | ||||||
13 | Milana Salih | 1997 | Simklubben Neptun | 31.19 | ||||||
14 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 31.35 | ||||||
15 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 31.46 | ||||||
16 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens IF SF | 31.55 | ||||||
17 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 31.97 | ||||||
18 | Christine Ekman | 1994 | Simklubben Neptun | 32.14 | ||||||
19 | Rebecka Bergström | 1997 | Stockholmspolisens IF SF | 32.19 | ||||||
20 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens IF SF | 32.34 | ||||||
21 | Linda Brännlund | 1998 | Täby Sim | 33.22 | ||||||
22 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.31 | ||||||
23 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 34.02 | ||||||
24 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.18 | ||||||
25 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens IF SF | 35.11 | ||||||
26 | Frida Lundberg | 1992 | Ösmo Simsällskap | 38.23 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 12:14 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:17 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Martin Nilsson | 1993 | Stockholmspolisens IF SF | 25.75 | ||||||
2 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 25.96 | ||||||
3 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 26.38 | ||||||
4 | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | 26.43 | ||||||
5 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.73 | ||||||
6 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 26.86 | ||||||
7 | Marcus Stridfäldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 27.01 | ||||||
8 | William Lulek | 1998 | Simklubben Neptun | 27.10 | ||||||
9 | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Simklubben Neptun | 27.21 | ||||||
10 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 27.26 | ||||||
11 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 27.61 | ||||||
12 | Marcus Hagström | 1991 | Södertörns Simsällskap | 27.64 | ||||||
13 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 27.97 | ||||||
14 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 28.14 | ||||||
15 | Johan Dahlgren | 1986 | Simklubben Neptun | 28.28 | ||||||
16 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 28.29 | ||||||
17 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 28.32 | ||||||
18 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 28.33 | ||||||
19 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 28.87 | ||||||
20 | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 29.47 | ||||||
21 | Alfred Åström | 1997 | Stockholmspolisens IF SF | 29.49 | ||||||
22 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 30.08 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 12:17 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:32 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.00 | ||||||
2 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 34.44 | ||||||
3 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.56 | ||||||
4 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 36.55 | ||||||
5 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 37.65 | ||||||
6 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 37.97 | ||||||
7 | Naomi Tesfai | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.00 | ||||||
8 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.21 | ||||||
9 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.73 | ||||||
10 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 39.76 | ||||||
11 | Thilde Brandt | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.97 | ||||||
12 | Therese Moberg | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.30 | ||||||
13 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.05 | ||||||
14 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.28 | ||||||
15 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 42.10 | ||||||
16 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.16 | ||||||
17 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 42.35 | ||||||
18 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 42.36 | ||||||
19 | Amanda Vicente | 2003 | Tyresö Simsällskap | 42.46 | ||||||
20 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 42.54 | ||||||
20 | Sofia Hansen | 2004 | Järfälla Simsällskap | 42.54 | ||||||
22 | Ebba de Besche | 2003 | Järfälla Simsällskap | 42.70 | ||||||
23 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 42.71 | ||||||
24 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 42.92 | ||||||
25 | Ella Evers | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.18 | ||||||
26 | Amanda Andersson | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 43.45 | ||||||
27 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 44.00 | ||||||
28 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.37 | ||||||
29 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.54 | ||||||
30 | Beata Liljeberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 45.48 | ||||||
31 | Hanna Rybring | 2004 | Tyresö Simsällskap | 45.89 | ||||||
32 | Sofia Wennerholm | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.94 | ||||||
33 | Emma Söderberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 46.05 | ||||||
34 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.02 | ||||||
35 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 47.95 | ||||||
36 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 48.67 | ||||||
37 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.76 | ||||||
38 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.11 | ||||||
- | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 12:32 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:39 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 31.41 | ||||||
2 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.95 | ||||||
3 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.88 | ||||||
4 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 36.13 | ||||||
5 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 36.99 | ||||||
6 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.47 | ||||||
7 | Jakob Rasmuson | 2003 | Simklubben Neptun | 37.93 | ||||||
8 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 38.22 | ||||||
9 | Marcus Nykvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 38.74 | ||||||
10 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.63 | ||||||
11 | Lukas Malmström | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.08 | ||||||
12 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.29 | ||||||
13 | Viktor Jonson | 2003 | Simklubben Neptun | 40.65 | ||||||
14 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.76 | ||||||
15 | Daniel Parsa | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.77 | ||||||
16 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 41.12 | ||||||
17 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.69 | ||||||
18 | Pontus Gunnarsson Jonsson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.79 | ||||||
19 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 41.87 | ||||||
20 | Jannis Siotis | 2003 | Järfälla Simsällskap | 43.76 | ||||||
21 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 45.18 | ||||||
22 | Carl Mattsson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.44 | ||||||
23 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 46.42 | ||||||
24 | Johannes Jansson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 48.11 | ||||||
25 | Leon Lesniewski | 2004 | Järfälla Simsällskap | 48.65 | ||||||
26 | Elias Kling | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 51.92 | ||||||
27 | Simon Lidström | 2004 | Järfälla Simsällskap | 53.00 | ||||||
28 | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 53.97 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 12:39 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:50 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 31.29 | ||||||
2 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.71 | ||||||
3 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 33.57 | ||||||
4 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 33.65 | ||||||
5 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 33.90 | ||||||
6 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.59 | ||||||
7 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.61 | ||||||
8 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.00 | ||||||
9 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.16 | ||||||
10 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.38 | ||||||
11 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 35.52 | ||||||
12 | Dimitra Tsirona | 2002 | Väsby Simsällskap | 35.62 | ||||||
13 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.82 | ||||||
14 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 35.86 | ||||||
15 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 35.88 | ||||||
16 | Ebba Edbom | 2002 | Järfälla Simsällskap | 35.93 | ||||||
17 | Anna Westborg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.99 | ||||||
18 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.12 | ||||||
19 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 36.29 | ||||||
20 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.36 | ||||||
21 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 36.46 | ||||||
22 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 36.53 | ||||||
23 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 36.55 | ||||||
24 | Petronella Wenell | 2001 | Tyresö Simsällskap | 36.68 | ||||||
25 | Irma Åkerblom | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 36.70 | ||||||
26 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 36.72 | ||||||
27 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 36.73 | ||||||
28 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 37.27 | ||||||
28 | Sara Hertegren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.27 | ||||||
30 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 37.28 | ||||||
31 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.40 | ||||||
32 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.76 | ||||||
33 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 37.78 | ||||||
34 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 37.88 | ||||||
34 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.88 | ||||||
36 | Vera Sköld | 2001 | Tyresö Simsällskap | 38.01 | ||||||
37 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.36 | ||||||
37 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 38.36 | ||||||
39 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.57 | ||||||
40 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.60 | ||||||
41 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 38.62 | ||||||
41 | Lykke Liljeberg | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 38.62 | ||||||
43 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.67 | ||||||
44 | Thea Perrone | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.03 | ||||||
45 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 39.31 | ||||||
46 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.32 | ||||||
47 | Selma El Hajji | 2001 | Järfälla Simsällskap | 39.39 | ||||||
48 | Sophia Wåhlén | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 39.54 | ||||||
49 | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | 39.98 | ||||||
50 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 40.42 | ||||||
51 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 40.53 | ||||||
52 | Wilma Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 40.55 | ||||||
53 | Elma Starrost | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.56 | ||||||
54 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.58 | ||||||
55 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.83 | ||||||
56 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 41.25 | ||||||
57 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 41.27 | ||||||
58 | Julia Wernros Olofsson | 2002 | Täby Sim | 41.58 | ||||||
59 | Linnea Wall | 2001 | Järfälla Simsällskap | 42.22 | ||||||
60 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 43.25 | ||||||
61 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 43.76 | ||||||
62 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 43.77 | ||||||
63 | Julia Lundgren | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 44.04 | ||||||
64 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 45.49 | ||||||
65 | Emma Lundgren | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 45.68 | ||||||
66 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 47.42 | ||||||
- | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 12:50 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:59 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 28.88 | ||||||
2 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.94 | ||||||
3 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 31.47 | ||||||
4 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.30 | ||||||
5 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 32.99 | ||||||
6 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.77 | ||||||
7 | Robert Hellberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | 34.11 | ||||||
8 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 34.12 | ||||||
9 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.40 | ||||||
10 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.71 | ||||||
11 | Erik Almvret | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.77 | ||||||
11 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.77 | ||||||
13 | Axel Moureau | 2001 | Södertälje Simsällskap | 34.78 | ||||||
14 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 35.11 | ||||||
15 | Emil Cederlöf | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 35.20 | ||||||
16 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 35.21 | ||||||
17 | Karl Johan Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 35.31 | ||||||
18 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 35.33 | ||||||
19 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.46 | ||||||
20 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 35.89 | ||||||
21 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.22 | ||||||
22 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.51 | ||||||
23 | Julius Eneström | 2001 | Danderyds Sim | 36.73 | ||||||
24 | Anton Adelöw | 2001 | Järfälla Simsällskap | 36.80 | ||||||
25 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 37.38 | ||||||
26 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 37.44 | ||||||
27 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 37.54 | ||||||
28 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 37.68 | ||||||
29 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 37.73 | ||||||
30 | Olof Jardfelt | 2001 | Simklubben Neptun | 38.02 | ||||||
31 | Jacob Lange | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.26 | ||||||
32 | David Olsson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 38.31 | ||||||
33 | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.50 | ||||||
34 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 38.63 | ||||||
35 | Max Crafoord | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.93 | ||||||
36 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 39.75 | ||||||
37 | Alexander Johem | 2002 | Tyresö Simsällskap | 39.94 | ||||||
38 | Manuel Apaza Cutile | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.28 | ||||||
39 | Ludvig Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 40.37 | ||||||
40 | Oliver Dahlin | 2002 | Tyresö Simsällskap | 40.55 | ||||||
41 | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | 40.83 | ||||||
42 | Arian Parsa | 2002 | Järfälla Simsällskap | 41.13 | ||||||
43 | Rasmus Björnsson Hedman | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 41.51 | ||||||
44 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 41.85 | ||||||
45 | Daniel Agarwal | 2002 | Södertälje Simsällskap | 42.05 | ||||||
46 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 42.26 | ||||||
47 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 42.41 | ||||||
- | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Gabriele Palmqvist | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 12:59 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:04 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 32.17 | ||||||
2 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 32.24 | ||||||
3 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.37 | ||||||
4 | Alma Karlson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.75 | ||||||
5 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 33.57 | ||||||
6 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.66 | ||||||
7 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.05 | ||||||
8 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 34.40 | ||||||
8 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.40 | ||||||
10 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 34.45 | ||||||
11 | Amanda Carlbom | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.67 | ||||||
12 | Pernilla Hultberg | 1999 | Tyresö Simsällskap | 34.94 | ||||||
13 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 34.95 | ||||||
14 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 35.25 | ||||||
15 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.46 | ||||||
16 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 35.53 | ||||||
17 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 35.64 | ||||||
18 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 35.71 | ||||||
19 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 36.02 | ||||||
20 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 36.15 | ||||||
21 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 36.21 | ||||||
21 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.21 | ||||||
23 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 36.25 | ||||||
24 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 36.88 | ||||||
25 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 36.98 | ||||||
26 | Saga Gustafsson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 38.96 | ||||||
27 | Evelina Johansson | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 39.29 | ||||||
28 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 39.99 | ||||||
- | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 13:04 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:07 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 26.52 | ||||||
2 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 28.09 | ||||||
3 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 28.78 | ||||||
4 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 28.85 | ||||||
5 | Pontus Jonsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 29.86 | ||||||
6 | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.22 | ||||||
7 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 30.34 | ||||||
8 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 31.47 | ||||||
9 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.86 | ||||||
10 | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | 32.02 | ||||||
11 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 32.17 | ||||||
12 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.32 | ||||||
13 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 32.67 | ||||||
14 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 33.05 | ||||||
15 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.74 | ||||||
16 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 34.01 | ||||||
17 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 34.61 | ||||||
18 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.71 | ||||||
19 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 34.92 | ||||||
20 | Simon Linnér | 1999 | Motala Simsällskap | 35.17 | ||||||
21 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 35.27 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 13:07 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:11 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Åhlin | 1991 | Simklubben Neptun | 29.84 | ||||||
2 | Lina Johansson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 29.99 | ||||||
3 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Simklubben Neptun | 30.90 | ||||||
4 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 31.08 | ||||||
5 | Felicia Hedman | 1995 | Simklubben Neptun | 31.38 | ||||||
6 | Linda Härmat | 1996 | Tyresö Simsällskap | 31.62 | ||||||
7 | Karolina Näsén | 1996 | Södertörns Simsällskap | 31.97 | ||||||
8 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 32.21 | ||||||
9 | Christine Ekman | 1994 | Simklubben Neptun | 32.69 | ||||||
10 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 33.04 | ||||||
11 | Hanna Jörlund | 1991 | Södertörns Simsällskap | 33.08 | ||||||
12 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens IF SF | 33.11 | ||||||
13 | Milana Salih | 1997 | Simklubben Neptun | 33.41 | ||||||
14 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 33.80 | ||||||
15 | Emma Bring | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.99 | ||||||
16 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 34.57 | ||||||
17 | Linda Brännlund | 1998 | Täby Sim | 34.68 | ||||||
18 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens IF SF | 35.79 | ||||||
19 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.89 | ||||||
20 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 35.92 | ||||||
21 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.43 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 13:11 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:14 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Martin Nilsson | 1993 | Stockholmspolisens IF SF | 26.69 | ||||||
2 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 27.88 | ||||||
3 | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | 28.38 | ||||||
4 | William Lulek | 1998 | Simklubben Neptun | 28.84 | ||||||
5 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 29.27 | ||||||
6 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 29.37 | ||||||
7 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.38 | ||||||
8 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 29.61 | ||||||
9 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 29.65 | ||||||
10 | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Simklubben Neptun | 30.18 | ||||||
11 | Marcus Stridfäldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.34 | ||||||
12 | Marcus Hagström | 1991 | Södertörns Simsällskap | 30.38 | ||||||
13 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 30.87 | ||||||
14 | Johan Dahlgren | 1986 | Simklubben Neptun | 30.96 | ||||||
15 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 31.34 | ||||||
16 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 31.42 | ||||||
17 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 31.44 | ||||||
18 | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 31.76 | ||||||
19 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 32.61 | ||||||
20 | Alfred Åström | 1997 | Stockholmspolisens IF SF | 33.48 | ||||||
21 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 35.03 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 13:14 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:18 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 25, 10x100frisim, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Södertälje Mix | 0 | Södertälje Simsällskap | 8:57.69 | ||||||
Erik Brandt | 1999 | 50.79 | 50.79 | |||||||
Björn Seeliger | 2000 | 50.93 | 1:41.72 | |||||||
Alexander Kesenci | 1995 | 53.91 | 2:35.63 | |||||||
Hilma Ramdén | 2000 | 57.78 | 3:33.41 | |||||||
Hampus Ny | 1990 | 53.41 | 4:26.82 | |||||||
Erik Emanuelsson | 1993 | 53.81 | 5:20.63 | |||||||
Axel Ydenius | 1997 | 53.71 | 6:14.34 | |||||||
Alida Ramdén | 1997 | 56.28 | 7:10.62 | |||||||
Rasmus Rantanen | 1997 | 45.61 | 7:56.23 | |||||||
Ludwig Hareskog | 1998 | 1:01.46 | 8:57.69 | |||||||
2 | SK Neptun Mix | 0 | Simklubben Neptun | 9:13.06 | ||||||
Karl Gustav Gérnyi | 1999 | 53.63 | 53.63 | |||||||
William Lulek | 1998 | 53.55 | 1:47.18 | |||||||
Marlene Pavlu Lewin | 1997 | 58.26 | 2:45.44 | |||||||
Karl-Kjell Jonsson | 2000 | 54.99 | 3:40.43 | |||||||
Johan Dahlgren | 1986 | 54.63 | 4:35.06 | |||||||
Kevin Thorvaldsson | 1995 | 53.76 | 5:28.82 | |||||||
Simon Blom | 1999 | 59.51 | 6:28.33 | |||||||
Anna Åhlin | 1991 | 58.68 | 7:27.01 | |||||||
Theo Zätterström | 1991 | 52.49 | 8:19.50 | |||||||
Patric Ridell | 1993 | 53.56 | 9:13.06 | |||||||
3 | Tyresö SS Mix | 0 | Tyresö Simsällskap | 9:28.02 | ||||||
Olle Sköld | 1999 | 53.40 | 53.40 | |||||||
Christoffer Andersson | 1994 | 52.70 | 1:46.10 | |||||||
Rickard Häggström | 1987 | 59.07 | 2:45.17 | |||||||
Daniel Redelius | 2000 | 58.86 | 3:44.03 | |||||||
Sebastian Pantzar | 1999 | 53.35 | 4:37.38 | |||||||
Niklas Steinholtz | 2000 | 1:00.86 | 5:38.24 | |||||||
Johan Vakoniemi | 1985 | 58.94 | 6:37.18 | |||||||
Oscar Norman | 1999 | 57.80 | 7:34.98 | |||||||
Olle Österman | 1998 | 56.22 | 8:31.20 | |||||||
Philip Parsons | 1999 | 56.82 | 9:28.02 | |||||||
4 | Åkersberga SS | 0 | Åkersberga Simsällskap | 10:23.89 | ||||||
Wictor Häggblad | 1994 | 59.03 | 59.03 | |||||||
William Jansson | 2000 | 1:05.03 | 2:04.06 | |||||||
Thomas Östervall | 2000 | 1:01.89 | 3:05.95 | |||||||
Oscar Gullberg | 1999 | 59.99 | 4:05.94 | |||||||
Adam Söderqvist | 2000 | 1:07.96 | 5:13.90 | |||||||
Sven Jansson | 1999 | 1:09.68 | 6:23.58 | |||||||
Timothy Westmoreland | 2002 | 1:07.43 | 7:31.01 | |||||||
Oskar Nilsson | 1995 | 1:00.67 | 8:31.68 | |||||||
Marcus Kjellberg | 1994 | 57.05 | 9:28.73 | |||||||
Anton Blomquist | 1995 | 55.16 | 10:23.89 | |||||||
5 | Täby Sim | 0 | Täby Sim | 10:40.11 | ||||||
Erik Ahlqvist | 2001 | 1:01.98 | 1:01.98 | |||||||
Axel Nordén | 2001 | 1:04.56 | 2:06.54 | |||||||
Alexandra Jensen | 2001 | 1:04.94 | 3:11.48 | |||||||
Malin Sangfelt | 2001 | 1:07.24 | 4:18.72 | |||||||
Gunnel Sköld | 2000 | 1:07.67 | 5:26.39 | |||||||
Anna Ladis | 2001 | 1:06.38 | 6:32.77 | |||||||
Sigrid Loid | 1999 | 1:05.88 | 7:38.65 | |||||||
Anton Forsberg | 2001 | 1:03.01 | 8:41.66 | |||||||
Victor Halldén | 2000 | 58.06 | 9:39.72 | |||||||
Victor Simic | 2000 | 1:00.39 | 10:40.11 | |||||||
6 | Täby Sim 2 | 0 | Täby Sim | 11:28.51 | ||||||
Wilhelm Lörinc | 2000 | 1:00.51 | 1:00.51 | |||||||
Ellen Banestig | 2002 | 1:05.65 | 2:06.16 | |||||||
Johanna Persson | 2001 | 1:05.24 | 3:11.40 | |||||||
Jonas Al-Khalili | 2002 | 1:05.43 | 4:16.83 | |||||||
Esther Rydbeck Nordén | 2001 | 1:08.29 | 5:25.12 | |||||||
Alexander Bergström | 2002 | 1:11.54 | 6:36.66 | |||||||
Maja Sköld | 2002 | 1:15.27 | 7:51.93 | |||||||
Karl Lingham | 2002 | 1:09.84 | 9:01.77 | |||||||
Ida Svensson | 2002 | 1:19.92 | 10:21.69 | |||||||
Axel von Goës | 2002 | 1:06.82 | 11:28.51 | |||||||
- | Skk | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Alexander Morgan | 1996 | 53.47 | 53.47 | |||||||
- | Södertörn Mix Lag 1 [1916] | 1916 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Joel Huth | 1996 | 51.75 | 51.75 | |||||||
Alexej Filinau | 1998 | 54.73 | 1:46.48 | |||||||
Marcus Hagström | 1991 | 54.24 | 2:40.72 | |||||||
Erik Reinholdz | 1997 | 56.63 | 3:37.35 | |||||||
Marcus Stridfäldt | 1995 | 53.73 | 4:31.08 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 16:18 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:27 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 26, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.95 | ||||||
2 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.96 | ||||||
3 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 40.59 | ||||||
3 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 40.59 | ||||||
3 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.59 | ||||||
6 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 40.68 | ||||||
7 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.26 | ||||||
8 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 41.90 | ||||||
9 | Therese Moberg | 2003 | Järfälla Simsällskap | 42.92 | ||||||
10 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.49 | ||||||
11 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 43.55 | ||||||
12 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 44.38 | ||||||
13 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 44.43 | ||||||
14 | Naomi Tesfai | 2003 | Järfälla Simsällskap | 44.84 | ||||||
15 | Thilde Brandt | 2003 | Järfälla Simsällskap | 44.95 | ||||||
16 | Amanda Andersson | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 45.30 | ||||||
17 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 45.70 | ||||||
18 | Ella Evers | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.77 | ||||||
19 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 46.00 | ||||||
20 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 46.53 | ||||||
21 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 46.60 | ||||||
22 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.69 | ||||||
23 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.74 | ||||||
24 | Jessika Westberg | 2003 | Järfälla Simsällskap | 47.01 | ||||||
25 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 47.18 | ||||||
26 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 47.91 | ||||||
27 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 49.01 | ||||||
28 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.09 | ||||||
29 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.62 | ||||||
30 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.81 | ||||||
31 | Nicole Tenaldo | 2003 | Järfälla Simsällskap | 50.12 | ||||||
32 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 50.28 | ||||||
33 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 50.56 | ||||||
34 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.60 | ||||||
35 | Sofia Wennerholm | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.64 | ||||||
36 | Sofia Hansen | 2004 | Järfälla Simsällskap | 50.66 | ||||||
37 | Ebba de Besche | 2003 | Järfälla Simsällskap | 51.81 | ||||||
38 | Emma Söderberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 51.84 | ||||||
39 | Alva Jacobsson | 2005 | Tyresö Simsällskap | 53.00 | ||||||
40 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 53.79 | ||||||
41 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.94 | ||||||
42 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 54.03 | ||||||
- | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tolue Taheri | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
- | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 16:27 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 27, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.89 | ||||||
2 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.99 | ||||||
3 | Marcus Nykvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 41.81 | ||||||
4 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.58 | ||||||
5 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 44.64 | ||||||
6 | Jannis Siotis | 2003 | Järfälla Simsällskap | 44.89 | ||||||
7 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 45.34 | ||||||
8 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 45.54 | ||||||
9 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 46.15 | ||||||
10 | Jakob Rasmuson | 2003 | Simklubben Neptun | 46.49 | ||||||
11 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.66 | ||||||
12 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.68 | ||||||
13 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.35 | ||||||
14 | Daniel Parsa | 2003 | Järfälla Simsällskap | 47.48 | ||||||
15 | Pontus Gunnarsson Jonsson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 48.63 | ||||||
16 | Carl Mattsson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.79 | ||||||
- | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viktor Jonson | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:43 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 28, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 35.38 | ||||||
2 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.80 | ||||||
3 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 36.16 | ||||||
4 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 36.18 | ||||||
5 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.30 | ||||||
6 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 36.55 | ||||||
7 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.57 | ||||||
8 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 37.42 | ||||||
9 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.77 | ||||||
10 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 38.20 | ||||||
11 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 38.30 | ||||||
12 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.40 | ||||||
13 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 38.41 | ||||||
14 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.44 | ||||||
15 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 38.95 | ||||||
16 | Linnea Wall | 2001 | Järfälla Simsällskap | 39.19 | ||||||
17 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 39.63 | ||||||
18 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 39.66 | ||||||
19 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 39.98 | ||||||
20 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 40.25 | ||||||
21 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.26 | ||||||
22 | Elma Starrost | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.41 | ||||||
23 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 40.84 | ||||||
24 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 40.86 | ||||||
25 | Ebba Edbom | 2002 | Järfälla Simsällskap | 41.30 | ||||||
26 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 41.38 | ||||||
27 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.55 | ||||||
28 | Petronella Wenell | 2001 | Tyresö Simsällskap | 41.70 | ||||||
29 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.88 | ||||||
30 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.90 | ||||||
31 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 41.91 | ||||||
32 | Selma El Hajji | 2001 | Järfälla Simsällskap | 42.10 | ||||||
33 | Dimitra Tsirona | 2002 | Väsby Simsällskap | 42.23 | ||||||
34 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 42.26 | ||||||
35 | Sara Hertegren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 42.70 | ||||||
36 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 42.81 | ||||||
37 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 42.92 | ||||||
38 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.03 | ||||||
39 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 43.13 | ||||||
40 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.31 | ||||||
41 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 43.50 | ||||||
42 | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | 43.70 | ||||||
43 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 43.80 | ||||||
44 | Anna Westborg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.85 | ||||||
45 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 43.90 | ||||||
46 | Julia Wernros Olofsson | 2002 | Täby Sim | 43.95 | ||||||
47 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 43.96 | ||||||
48 | Alicia Flygare | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 44.68 | ||||||
49 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 44.91 | ||||||
50 | Wilma Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 45.24 | ||||||
51 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.37 | ||||||
52 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 45.62 | ||||||
53 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 46.04 | ||||||
54 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 46.20 | ||||||
55 | Julia Lundgren | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 46.30 | ||||||
56 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 46.37 | ||||||
57 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 46.39 | ||||||
58 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 46.40 | ||||||
59 | Clara Bohman | 2001 | Simklubben Neptun | 46.50 | ||||||
60 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 46.75 | ||||||
61 | Emma Lundgren | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 48.35 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 16:43 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:51 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.24 | ||||||
2 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.95 | ||||||
3 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 33.18 | ||||||
4 | Sebastian Soume | 2001 | Södertälje Simsällskap | 33.54 | ||||||
5 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 33.81 | ||||||
6 | Anton Adelöw | 2001 | Järfälla Simsällskap | 34.63 | ||||||
7 | Erik Almvret | 2002 | Järfälla Simsällskap | 35.74 | ||||||
8 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 36.77 | ||||||
9 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 37.11 | ||||||
10 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.12 | ||||||
11 | Emil Cederlöf | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 38.05 | ||||||
12 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.28 | ||||||
12 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.28 | ||||||
14 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.45 | ||||||
15 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 38.47 | ||||||
16 | Axel Moureau | 2001 | Södertälje Simsällskap | 38.79 | ||||||
17 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.11 | ||||||
18 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.39 | ||||||
19 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.95 | ||||||
20 | Nils Bergman | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 40.08 | ||||||
21 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.09 | ||||||
22 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.29 | ||||||
23 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 40.52 | ||||||
24 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 40.71 | ||||||
25 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 40.81 | ||||||
26 | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.87 | ||||||
27 | Karl Johan Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 40.91 | ||||||
28 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 41.19 | ||||||
29 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 41.64 | ||||||
30 | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | 41.81 | ||||||
31 | Rasmus Björnsson Hedman | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 42.21 | ||||||
32 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 42.26 | ||||||
33 | Arian Parsa | 2002 | Järfälla Simsällskap | 42.52 | ||||||
34 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 42.73 | ||||||
35 | Tiger Martin | 2002 | Simklubben Neptun | 43.16 | ||||||
36 | David Olsson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 43.19 | ||||||
37 | Olof Jardfelt | 2001 | Simklubben Neptun | 43.37 | ||||||
38 | Charles Randqvist | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 43.42 | ||||||
39 | Gabriele Palmqvist | 2002 | Simklubben Neptun | 43.59 | ||||||
40 | Ludvig Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 43.90 | ||||||
41 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 44.31 | ||||||
42 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 44.43 | ||||||
43 | Manuel Apaza Cutile | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.92 | ||||||
44 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 46.56 | ||||||
45 | Adam Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 46.84 | ||||||
- | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Noah Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 16:51 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:56 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 30, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 34.91 | ||||||
2 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 35.65 | ||||||
3 | Amanda Carlbom | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 36.06 | ||||||
4 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 36.25 | ||||||
5 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 37.07 | ||||||
6 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 37.36 | ||||||
7 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 37.47 | ||||||
8 | Ayten Abdelkareem | 2000 | Södertörns Simsällskap | 38.02 | ||||||
9 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 38.21 | ||||||
10 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 38.40 | ||||||
11 | Evelina Johansson | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 38.45 | ||||||
12 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 38.54 | ||||||
13 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 38.80 | ||||||
14 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.03 | ||||||
14 | Terése Nyström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 39.03 | ||||||
16 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 39.13 | ||||||
17 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 39.33 | ||||||
18 | Paulina Back | 2000 | Tyresö Simsällskap | 39.60 | ||||||
19 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 39.77 | ||||||
20 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 40.03 | ||||||
21 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 40.51 | ||||||
22 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.96 | ||||||
23 | Saga Gustafsson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 41.37 | ||||||
24 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 41.40 | ||||||
25 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 42.41 | ||||||
26 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 42.75 | ||||||
27 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 42.84 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 16:56 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:01 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 31, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Linnér | 1999 | Motala Simsällskap | 30.83 | ||||||
2 | Pontus Jonsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.29 | ||||||
3 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 31.47 | ||||||
4 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 32.11 | ||||||
5 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.44 | ||||||
6 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 32.89 | ||||||
7 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 32.96 | ||||||
8 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 33.14 | ||||||
9 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.22 | ||||||
10 | Wiggo Frohde | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 33.75 | ||||||
11 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 33.93 | ||||||
12 | Elias Hysing | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.37 | ||||||
13 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.46 | ||||||
14 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.55 | ||||||
15 | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | 34.59 | ||||||
16 | Brian Ooi | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.89 | ||||||
17 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.92 | ||||||
17 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 34.92 | ||||||
19 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.41 | ||||||
20 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 35.81 | ||||||
21 | Lucas Hultman | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 36.10 | ||||||
22 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 36.30 | ||||||
23 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 36.47 | ||||||
23 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 36.47 | ||||||
25 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 36.53 | ||||||
26 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 36.87 | ||||||
27 | Philip Welin-Berger | 1999 | Södertälje Simsällskap | 37.32 | ||||||
28 | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | 38.88 | ||||||
29 | Adam Söderqvist | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 40.46 | ||||||
30 | Sven Jansson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 40.71 | ||||||
31 | Raul Apaza Cutile | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.91 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 17:01 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:05 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 32, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägen Simförening | 31.94 | ||||||
2 | Milana Salih | 1997 | Simklubben Neptun | 32.05 | ||||||
3 | Lina Johansson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 33.23 | ||||||
4 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 33.47 | ||||||
5 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 33.94 | ||||||
6 | Erica Christensen Weistrand | 1997 | Södertälje Simsällskap | 34.32 | ||||||
7 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägen Simförening | 34.53 | ||||||
8 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 34.69 | ||||||
9 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Simklubben Neptun | 35.35 | ||||||
10 | Christine Ekman | 1994 | Simklubben Neptun | 35.55 | ||||||
11 | Hanna Jörlund | 1991 | Södertörns Simsällskap | 35.67 | ||||||
12 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 36.17 | ||||||
13 | Anna Åhlin | 1991 | Simklubben Neptun | 36.36 | ||||||
14 | Felicia Hedman | 1995 | Simklubben Neptun | 36.57 | ||||||
15 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 36.98 | ||||||
16 | Karolina Näsén | 1996 | Södertörns Simsällskap | 37.04 | ||||||
17 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.27 | ||||||
18 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 37.41 | ||||||
19 | Emma Bring | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.61 | ||||||
20 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens IF SF | 38.76 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 17:05 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 33, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Morgan | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.48 | ||||||
2 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 29.01 | ||||||
3 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 29.28 | ||||||
4 | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Simklubben Neptun | 29.78 | ||||||
5 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 30.07 | ||||||
6 | Johan Dahlgren | 1986 | Simklubben Neptun | 30.21 | ||||||
7 | Martin Nilsson | 1993 | Stockholmspolisens IF SF | 30.60 | ||||||
8 | Hampus Ny | 1990 | Södertälje Simsällskap | 30.61 | ||||||
9 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 31.25 | ||||||
10 | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | 31.55 | ||||||
11 | Marcus Hagström | 1991 | Södertörns Simsällskap | 31.59 | ||||||
12 | William Lulek | 1998 | Simklubben Neptun | 31.64 | ||||||
13 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 31.86 | ||||||
14 | Marcus Stridfäldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 32.14 | ||||||
15 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 32.64 | ||||||
16 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 32.94 | ||||||
17 | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 34.23 | ||||||
18 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 34.52 | ||||||
19 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 35.34 | ||||||
20 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 35.71 | ||||||
- | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:30 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 34, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 28.93 | ||||||
2 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 29.94 | ||||||
3 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 30.67 | ||||||
4 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 31.57 | ||||||
5 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 31.92 | ||||||
6 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.09 | ||||||
7 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.27 | ||||||
8 | Naomi Tesfai | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.51 | ||||||
9 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 32.65 | ||||||
10 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.81 | ||||||
11 | Therese Moberg | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.20 | ||||||
12 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.58 | ||||||
12 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 33.58 | ||||||
14 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 33.59 | ||||||
15 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.82 | ||||||
16 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 33.83 | ||||||
17 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.50 | ||||||
18 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 34.69 | ||||||
19 | Ebba de Besche | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.11 | ||||||
20 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 35.61 | ||||||
21 | Amanda Andersson | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 35.71 | ||||||
22 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 35.77 | ||||||
23 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.78 | ||||||
24 | Thilde Brandt | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.97 | ||||||
25 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 36.03 | ||||||
26 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 36.42 | ||||||
27 | Ella Evers | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.69 | ||||||
28 | Amanda Vicente | 2003 | Tyresö Simsällskap | 36.72 | ||||||
29 | Sofia Hansen | 2004 | Järfälla Simsällskap | 36.82 | ||||||
30 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.59 | ||||||
31 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.62 | ||||||
32 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.70 | ||||||
33 | Noa Ringart | 2003 | Simklubben Neptun | 38.38 | ||||||
34 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.72 | ||||||
35 | Hanna Rybring | 2004 | Tyresö Simsällskap | 39.17 | ||||||
36 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 39.28 | ||||||
37 | Emma Söderberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 39.77 | ||||||
38 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 40.20 | ||||||
39 | Denise Frejd | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 40.41 | ||||||
40 | Jessika Westberg | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.59 | ||||||
41 | Sofia Wennerholm | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.67 | ||||||
42 | Nicole Tenaldo | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.74 | ||||||
43 | Frida Wallman | 2005 | Tyresö Simsällskap | 40.97 | ||||||
44 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 41.00 | ||||||
45 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.86 | ||||||
46 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Tyresö Simsällskap | 42.69 | ||||||
47 | Ella Eiemarker | 2004 | Simklubben Neptun | 43.25 | ||||||
48 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 43.70 | ||||||
49 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 44.16 | ||||||
50 | Alva Jacobsson | 2005 | Tyresö Simsällskap | 44.46 | ||||||
- | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tolue Taheri | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
- | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 17:30 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:34 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 35, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 27.35 | ||||||
2 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 29.78 | ||||||
3 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 29.98 | ||||||
4 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 30.48 | ||||||
5 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.39 | ||||||
6 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 32.89 | ||||||
7 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.16 | ||||||
8 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 33.19 | ||||||
9 | Marcus Nykvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 33.37 | ||||||
10 | Viktor Jonson | 2003 | Simklubben Neptun | 33.62 | ||||||
11 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 33.71 | ||||||
12 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.89 | ||||||
13 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.96 | ||||||
14 | Jakob Rasmuson | 2003 | Simklubben Neptun | 34.13 | ||||||
15 | Daniel Parsa | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.78 | ||||||
16 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.79 | ||||||
17 | Pontus Gunnarsson Jonsson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.91 | ||||||
18 | Jannis Siotis | 2003 | Järfälla Simsällskap | 36.00 | ||||||
19 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 36.31 | ||||||
20 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 36.91 | ||||||
21 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 39.72 | ||||||
22 | Leon Lesniewski | 2004 | Järfälla Simsällskap | 40.34 | ||||||
23 | Elias Kling | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 40.40 | ||||||
24 | Carl Mattsson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.55 | ||||||
25 | Johannes Jansson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 40.70 | ||||||
26 | Jerren Abeyratne | 2004 | Tyresö Simsällskap | 41.51 | ||||||
27 | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 41.70 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 17:34 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:44 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 36, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 27.92 | ||||||
2 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 28.49 | ||||||
3 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.59 | ||||||
4 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 28.61 | ||||||
5 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 28.90 | ||||||
6 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 28.95 | ||||||
7 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 29.01 | ||||||
8 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.11 | ||||||
9 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 29.67 | ||||||
10 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.99 | ||||||
11 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 30.01 | ||||||
12 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 30.02 | ||||||
13 | Petronella Wenell | 2001 | Tyresö Simsällskap | 30.10 | ||||||
14 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 30.17 | ||||||
15 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.30 | ||||||
16 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 30.42 | ||||||
16 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 30.42 | ||||||
18 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 30.82 | ||||||
19 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.95 | ||||||
19 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 30.95 | ||||||
21 | Selma El Hajji | 2001 | Järfälla Simsällskap | 31.03 | ||||||
22 | Ebba Edbom | 2002 | Järfälla Simsällskap | 31.18 | ||||||
23 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 31.35 | ||||||
24 | Anna Westborg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.41 | ||||||
24 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 31.41 | ||||||
26 | Linnea Wall | 2001 | Järfälla Simsällskap | 31.43 | ||||||
27 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 31.55 | ||||||
28 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 31.59 | ||||||
29 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 31.63 | ||||||
30 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 31.68 | ||||||
31 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 31.71 | ||||||
32 | Sara Hertegren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 31.74 | ||||||
33 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.94 | ||||||
34 | Dimitra Tsirona | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.10 | ||||||
34 | Wilma Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 32.10 | ||||||
36 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 32.11 | ||||||
37 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.14 | ||||||
38 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.21 | ||||||
39 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 32.24 | ||||||
40 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.40 | ||||||
41 | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.62 | ||||||
42 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 32.84 | ||||||
43 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.91 | ||||||
44 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 33.26 | ||||||
45 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.35 | ||||||
46 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 33.51 | ||||||
47 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.75 | ||||||
48 | Julia Wernros Olofsson | 2002 | Täby Sim | 33.79 | ||||||
49 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 34.03 | ||||||
50 | Elma Starrost | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.07 | ||||||
51 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 34.37 | ||||||
52 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.01 | ||||||
53 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.17 | ||||||
54 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.64 | ||||||
55 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 36.33 | ||||||
56 | Julia Lundgren | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 36.46 | ||||||
57 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 36.66 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 17:44 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:51 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 37, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 25.78 | ||||||
2 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 25.95 | ||||||
3 | Erik Almvret | 2002 | Järfälla Simsällskap | 27.22 | ||||||
4 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 27.64 | ||||||
5 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 27.76 | ||||||
6 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 27.95 | ||||||
7 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 28.10 | ||||||
8 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.29 | ||||||
9 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.42 | ||||||
10 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 28.67 | ||||||
11 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 28.71 | ||||||
12 | Sebastian Soume | 2001 | Södertälje Simsällskap | 28.74 | ||||||
13 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.80 | ||||||
14 | Anton Adelöw | 2001 | Järfälla Simsällskap | 28.86 | ||||||
15 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 28.88 | ||||||
16 | Axel Moureau | 2001 | Södertälje Simsällskap | 28.95 | ||||||
17 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 29.06 | ||||||
18 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.32 | ||||||
19 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 29.34 | ||||||
19 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 29.34 | ||||||
21 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 29.46 | ||||||
22 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 29.57 | ||||||
23 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 29.67 | ||||||
24 | Julius Eneström | 2001 | Danderyds Sim | 29.73 | ||||||
25 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 29.77 | ||||||
26 | Karl Johan Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 29.87 | ||||||
27 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.10 | ||||||
28 | Max Crafoord | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.20 | ||||||
29 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 30.60 | ||||||
30 | Noah Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 30.95 | ||||||
31 | Olof Jardfelt | 2001 | Simklubben Neptun | 31.03 | ||||||
32 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.33 | ||||||
33 | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.47 | ||||||
34 | Fredrik Hasselberg | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 31.53 | ||||||
35 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.70 | ||||||
36 | Ludvig Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 32.03 | ||||||
37 | Manuel Apaza Cutile | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.04 | ||||||
38 | Emil Cederlöf | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 32.07 | ||||||
39 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 32.08 | ||||||
40 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 32.14 | ||||||
41 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 32.28 | ||||||
42 | Rasmus Björnsson Hedman | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 32.35 | ||||||
43 | Adam Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 32.40 | ||||||
44 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 32.73 | ||||||
45 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 32.83 | ||||||
46 | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | 33.02 | ||||||
47 | Nils Bergman | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 33.05 | ||||||
48 | Arian Parsa | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.07 | ||||||
48 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.07 | ||||||
50 | David Olsson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 33.30 | ||||||
51 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 33.34 | ||||||
52 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 33.77 | ||||||
53 | Charles Randqvist | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 33.79 | ||||||
54 | Gabriele Palmqvist | 2002 | Simklubben Neptun | 34.39 | ||||||
55 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.94 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 17:51 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:57 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 38, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 26.71 | ||||||
2 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 27.39 | ||||||
3 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 28.32 | ||||||
4 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 28.77 | ||||||
5 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 28.79 | ||||||
6 | Alma Karlson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.07 | ||||||
7 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 29.13 | ||||||
8 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.23 | ||||||
9 | Amanda Carlbom | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 29.26 | ||||||
10 | Pernilla Hultberg | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.38 | ||||||
11 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.41 | ||||||
12 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 29.44 | ||||||
13 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.60 | ||||||
14 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 29.61 | ||||||
15 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.75 | ||||||
16 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 29.85 | ||||||
17 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.91 | ||||||
18 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 29.93 | ||||||
19 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 30.07 | ||||||
20 | Ayten Abdelkareem | 2000 | Södertörns Simsällskap | 30.31 | ||||||
21 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.53 | ||||||
22 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 30.80 | ||||||
23 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 31.16 | ||||||
24 | Evelina Johansson | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 31.18 | ||||||
25 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 31.20 | ||||||
26 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.44 | ||||||
27 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 31.48 | ||||||
28 | Paulina Back | 2000 | Tyresö Simsällskap | 31.96 | ||||||
29 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 32.14 | ||||||
30 | Terése Nyström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 32.24 | ||||||
31 | Saga Gustafsson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 32.30 | ||||||
32 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 32.51 | ||||||
32 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 32.51 | ||||||
34 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 32.63 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 17:57 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:02 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 39, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 23.51 | ||||||
2 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 23.56 | ||||||
3 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 24.03 | ||||||
4 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 24.91 | ||||||
5 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 25.49 | ||||||
6 | Wiggo Frohde | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 25.93 | ||||||
7 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 25.99 | ||||||
8 | Pontus Jonsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 26.24 | ||||||
9 | Elias Hysing | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 26.26 | ||||||
10 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 26.43 | ||||||
11 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 26.63 | ||||||
12 | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | 26.64 | ||||||
13 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 26.68 | ||||||
14 | Brian Ooi | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 26.84 | ||||||
15 | Simon Linnér | 1999 | Motala Simsällskap | 26.98 | ||||||
16 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 26.99 | ||||||
17 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 27.04 | ||||||
18 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 27.23 | ||||||
19 | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | 27.26 | ||||||
20 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.74 | ||||||
21 | Philip Welin-Berger | 1999 | Södertälje Simsällskap | 27.85 | ||||||
22 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 27.92 | ||||||
23 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 28.18 | ||||||
24 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 28.29 | ||||||
25 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 28.36 | ||||||
26 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.63 | ||||||
27 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 28.80 | ||||||
28 | Oliver Soneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 28.85 | ||||||
29 | Adam Söderqvist | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 29.44 | ||||||
30 | Raul Apaza Cutile | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 29.70 | ||||||
31 | Lucas Hultman | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 29.80 | ||||||
32 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.99 | ||||||
33 | Sven Jansson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 31.29 | ||||||
34 | Andreas Haddad | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.74 | ||||||
- | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 18:02 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:07 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 40, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mathilda Johansson | 1991 | Simklubben Neptun | 26.30 | ||||||
2 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 26.58 | ||||||
3 | Lina Johansson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 27.33 | ||||||
4 | Linda Härmat | 1996 | Tyresö Simsällskap | 27.38 | ||||||
5 | Felicia Hedman | 1995 | Simklubben Neptun | 27.50 | ||||||
6 | Anna Åhlin | 1991 | Simklubben Neptun | 27.52 | ||||||
6 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Simklubben Neptun | 27.52 | ||||||
8 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 27.67 | ||||||
9 | Milana Salih | 1997 | Simklubben Neptun | 27.71 | ||||||
10 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägen Simförening | 27.81 | ||||||
11 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 28.06 | ||||||
12 | Karolina Näsén | 1996 | Södertörns Simsällskap | 28.08 | ||||||
13 | Erica Christensen Weistrand | 1997 | Södertälje Simsällskap | 28.65 | ||||||
14 | Christine Ekman | 1994 | Simklubben Neptun | 28.75 | ||||||
14 | Hanna Jörlund | 1991 | Södertörns Simsällskap | 28.75 | ||||||
16 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens IF SF | 28.96 | ||||||
17 | Rebecka Bergström | 1997 | Stockholmspolisens IF SF | 28.98 | ||||||
18 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 28.99 | ||||||
19 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 29.11 | ||||||
20 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 29.42 | ||||||
21 | Emma Bring | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.44 | ||||||
22 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägen Simförening | 29.50 | ||||||
23 | Linda Brännlund | 1998 | Täby Sim | 29.69 | ||||||
24 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.80 | ||||||
25 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 29.81 | ||||||
26 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 29.83 | ||||||
27 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 30.04 | ||||||
28 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.09 | ||||||
29 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens IF SF | 31.23 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 18:07 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:11 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 41, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | 23.90 | ||||||
2 | Alexander Morgan | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 24.01 | ||||||
3 | Martin Nilsson | 1993 | Stockholmspolisens IF SF | 24.07 | ||||||
4 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 24.22 | ||||||
5 | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Simklubben Neptun | 24.57 | ||||||
6 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 24.61 | ||||||
7 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 24.63 | ||||||
8 | Marcus Stridfäldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 24.74 | ||||||
9 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 24.77 | ||||||
10 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 24.78 | ||||||
11 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 24.87 | ||||||
12 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 24.95 | ||||||
13 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 25.12 | ||||||
14 | Hampus Ny | 1990 | Södertälje Simsällskap | 25.14 | ||||||
15 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 25.18 | ||||||
16 | William Lulek | 1998 | Simklubben Neptun | 25.47 | ||||||
17 | Marcus Hagström | 1991 | Södertörns Simsällskap | 25.49 | ||||||
18 | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 25.60 | ||||||
19 | Johan Dahlgren | 1986 | Simklubben Neptun | 25.63 | ||||||
20 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 25.91 | ||||||
21 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 25.94 | ||||||
22 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 26.02 | ||||||
23 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 26.24 | ||||||
24 | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | 26.45 | ||||||
25 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 26.55 | ||||||
26 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 26.67 | ||||||
27 | Alfred Åström | 1997 | Stockholmspolisens IF SF | 26.83 | ||||||
28 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 27.12 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 18:11 |