2019-02-21   20:06:20
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for NUM 50m Jönköping

Below are all results from the competition shown by session.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  11 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  10:06   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 1, 50m Backstroke Girls, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mia Pentti  2002  Finland  FIN          30.76   
Ilona Maide  2001  Estonia  EST          31.54   
Sofie Hansen  2002  Denmark            31.55   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Denmark            31.80   
Wilma Persson  2001  Sweden  SWE          32.02   
Camille Erichsen  2001  Denmark            32.65   
Kertu Kaare  2002  Estonia            33.10   
Sandra Maanurm  2001  Estonia            33.34   
Melissa Priidel  2002  Estonia            33.41   
10  Isabelle Sering  2002  Sweden  SWE          33.62   
11  Anniina Kallio  2002  Finland  FIN          33.71   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  10:06 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  11 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  10:11   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 2, 50m Backstroke Boys, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kregor Zirk  1999  Estonia            27.15   
Björn Seeliger  2000  Sweden  SWE          27.22   
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Denmark            27.39   
Armin Evert Lelle  1999  Estonia            27.82   
Sebastian Tullberg  2000  Denmark            29.20   
Jaakko Siipola  1999  Finland  FIN          29.59   
Martin Piilberg  2000  Estonia            29.83   
Kert-Taniel Keskuell  1999  Estonia            29.93   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  10:11 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  11 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  10:27   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 3, 800m Freestyle Girls, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Sára R. Nysted  2001  Faroe Islands  FAR  1:06.97  2:18.51  3:30.05  4:41.47  9:23.65   
          5:52.71  7:03.56  8:15.14       
Vár E. Eidesgaard  2001  Faroe Islands  FAR  1:07.40  2:18.92  3:31.05  4:43.13  9:25.45   
          5:54.65  7:06.92  8:17.77       
Silja Nielsdóttir Hansen  2001  Denmark    1:07.49  2:18.67  3:30.23  4:41.63  9:25.50   
          5:53.42  7:05.28  8:17.22       
Emma Sundstrand  2001  Sweden  SWE  1:06.94  2:18.56  3:31.33  4:43.84  9:33.31   
          5:57.73  7:11.88  8:24.95       
Louise Bach Andersen  2001  Denmark    1:07.74  2:20.19  3:32.70  4:44.52  9:33.48   
          5:57.42  7:10.62  8:24.23       
Lilli Louhikoski  2002  Finland  FIN  1:06.73  2:20.12  3:33.71  4:48.03  9:45.35   
          6:02.73  7:17.31  8:31.76       
Sara Stenberg  2001  Sweden  SWE          DNF   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  10:27 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  11 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  10:48   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 4, 1500m Freestyle Boys, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Tor Leander  1999  Sweden  SWE  1:03.79  2:10.83  3:17.91  4:25.64  17:09.77   
          5:33.38  6:41.44  7:49.83  8:58.10     
          10:07.71  11:17.70  12:28.19  13:38.75     
          14:49.48  16:00.23         
Jasper Pullinen  1999  Finland  FIN  1:03.69  2:11.13  3:18.98  4:27.45  17:12.91   
          5:36.43  6:45.97  7:55.53  9:05.55     
          10:15.74  11:26.45  12:36.56  13:47.61     
          14:57.09  16:06.51         
Ivan Stseglov  2000  Estonia    1:04.46  2:15.01  3:27.63  4:41.42  18:28.05   
          5:55.87  7:10.46  8:25.72  9:41.30     
          10:57.21  12:12.94  13:28.82  14:44.54     
          16:00.34  17:15.12         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  10:48 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  11 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  11:01   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 5, 100m Freestyle Girls, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amalie Søby Mortensen  2001  Denmark    28.84        59.03   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Denmark    28.82        59.37   
Sára R. Nysted  2001  Faroe Islands  FAR  28.93        59.37   
Andrea Paaske  2001  Denmark    28.45        59.38   
Sarah Missing  2001  Denmark    29.55        1:00.54   
Katja Korbo Petersson  2001  Denmark    29.37        1:00.58   
Reetta Rantakokko  2001  Finland  FIN  28.90        1:00.62   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Denmark    29.27        1:00.85   
Ilona Maide  2001  Estonia  EST  29.23        1:01.03   
10  Johanne Marie Poulsen  2001  Denmark    29.71        1:01.23   
11  Gloria Muzito  2002  Sweden  SWE  29.30        1:01.44   
12  Vuokko Suomäki  2001  Finland  FIN  29.68        1:02.10   
13  Sarah Huerden  2001  Estonia    30.54        1:03.20   
14  Kaia Liis Tomak  2002  Estonia    30.93        1:03.47   
15  Meril Pullisaar  2001  Estonia    30.23        1:03.53   
16  Brita Maripuu  2001  Estonia    30.93        1:03.67   
17  Laurika Lint  2002  Estonia    30.81        1:04.15   
18  Anniina Kallio  2002  Finland  FIN  31.57        1:04.30   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  11:01 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  11 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  11:13   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 6, 100m Freestyle Boys, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Björn Seeliger  2000  Sweden  SWE  24.83        52.83   
Janter Suun  2000  Estonia    25.30        53.07   
Frederik Rindshøj  1999  Denmark    25.63        53.54   
Christian Holm Jørgensen  1999  Denmark    26.20        53.55   
Marko-Matteus Langel  1999  Estonia    25.73        53.72   
Armin Evert Lelle  1999  Estonia    25.84        53.85   
Sebastian Tullberg  2000  Denmark    25.98        54.12   
Hampus Svensson  1999  Sweden  SWE  26.17        54.55   
Nikolaj Isdahl  1999  Denmark    26.25        54.61   
10  Tim Lärkfeldt  2000  Sweden  SWE  26.57        54.74   
11  Mathias Nielsen  1999  Denmark    26.46        54.87   
12  Konsta Kallinen  1999  Finland  FIN  25.58        55.03   
13  Akseli Heino  1999  Finland  FIN  26.56        55.64   
14  Elias Kuusisto  1999  Finland  FIN  27.39        56.84   
15  Leevi Suhonen  1999  Finland  FIN  27.00        56.94   
16  Martin Piilberg  2000  Estonia    27.45        56.99   
17  Birni Sigvardsen  1999  Faroe Islands  FAR  27.52        58.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  11:13 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  11 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  11:24   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 7, 200m Butterfly Girls, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Regitze Gaard  2001  Denmark    32.42  1:09.39  1:46.79    2:23.90   
Anne Føyn  2002  Denmark    32.91  1:10.31  1:47.45    2:24.97   
Karoline Barrett  2002  Denmark    32.71  1:11.55  1:50.70    2:29.70   
Ingrid Bo Andersen  2001  Denmark    32.90  1:10.35  1:50.58    2:33.05   
Mila Manner  2001  Finland  FIN  34.06  1:14.16  1:55.95    2:36.28   
Mathilda Eriksson  2001  Sweden  SWE  34.43  1:13.77  1:55.09    2:37.75   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  11:24 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  11 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  11:32   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 8, 200m Butterfly Boys, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kregor Zirk  1999  Estonia    27.73  1:00.48  1:33.93    2:05.56   
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Denmark    28.14  1:00.19  1:33.20    2:05.75   
Anton Borring Andersen  1999  Denmark    29.66  1:04.06  1:38.24    2:13.01   
Oskar Iwarsson  2000  Sweden  SWE  30.72  1:05.60  1:40.15    2:14.20   
Michael Terp Olesen  1999  Denmark    29.48  1:03.92  1:40.13    2:14.92   
Oscar Olsson  1999  Sweden  SWE  28.86  1:03.07  1:39.46    2:17.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  11:32 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  11 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  11:47   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 9, 200m Breaststroke Girls, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Thea Blomsterberg  2002  Denmark    36.84  1:16.60  1:56.23    2:35.73   
Mia Steen Duus  2001  Denmark    39.17  1:19.68  2:00.33    2:39.85   
Josephine Kruse  2002  Denmark    37.41  1:18.30  2:00.99    2:43.34   
Wilma Johansson  2001  Sweden  SWE  38.14  1:20.15  2:02.77    2:44.85   
Daniella Horvath  2001  Sweden  SWE  37.25  1:19.48  2:03.21    2:45.34   
Mathilde Hager  2001  Denmark    37.47  1:19.24  2:02.15    2:45.60   
Melissa Priidel  2002  Estonia    36.64  1:19.32  2:03.74    2:48.00   
Ada Nyström  2001  Finland  FIN  38.50  1:22.07  2:07.71    2:53.45   
Katrin Paju  2001  Estonia    36.80  1:19.92  2:06.98    2:55.33   
Josephine G. Lauridsen  2001  Denmark            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  11:47 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  11 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  11:56   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 10, 200m Breaststroke Boys, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mikkel Gadgaard  1999  Denmark    32.37  1:08.70  1:45.95    2:23.38   
Emil Hassling  2000  Sweden  SWE  33.10  1:09.89  1:46.33    2:23.70   
Tiit Matvejev  1999  Estonia    33.40  1:12.14  1:51.54    2:29.44   
Magnus B. Høgild  1999  Denmark    36.03  1:14.32  1:53.85    2:33.48   
Rókur Trygvason  2000  Faroe Islands  FAR  33.18  1:12.41  1:54.74    2:35.72   
Mark Kostin  1999  Estonia    34.61  1:14.98  1:56.55    2:35.89   
Walentin Koskinen  2000  Finland  FIN  34.73  1:14.39  1:56.07    2:37.26   
Gijs Dijkhuizen  2000  Sweden  SWE          DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  11:56 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  11 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  12:16   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 11, 4X100m Medley Girls, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Danmark  2001  Denmark            4:28.85   
  Sofie Hansen  2002      33.04  1:08.57      1:08.57   
  Mathilde Hager  2001      35.57  1:15.53      2:24.10   
  Regitze Gaard  2001      30.40  1:05.47      3:29.57   
  Amalie Søby Mortensen  2001      28.52  59.28      4:28.85   
                     
Sweden  2001  Sweden  SWE          4:33.04   
  Wilma Persson  2001      32.82  1:09.02      1:09.02   
  Daniella Horvath  2001      36.36  1:16.88      2:25.90   
  Mathilda Eriksson  2001      30.68  1:06.60      3:32.50   
  Gloria Muzito  2002      28.70  1:00.54      4:33.04   
                     
Finland  2001  Finland  FIN          4:38.05   
  Paula Peltola  2001      33.14  1:09.17      1:09.17   
  Ada Nyström  2001      37.31  1:20.45      2:29.62   
  Mia Pentti  2002      31.71  1:08.50      3:38.12   
  Reetta Rantakokko  2001      28.67  59.93      4:38.05   
                     
Estonia  2001  Estonia            4:39.27   
  Sandra Maanurm  2001      33.87  1:11.29      1:11.29   
  Melissa Priidel  2002      36.36  1:19.51      2:30.80   
  Ilona Maide  2001      30.14  1:05.72      3:36.52   
  Sarah Huerden  2001      29.48  1:02.75      4:39.27   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:16 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  11 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  12:26   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 12, 4X100m Medley Boys, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Danmark  1999  Denmark            3:53.66   
  Andreas Kaas Elmgreen  1999      28.85  58.55      58.55   
  Mikkel Gadgaard  1999      30.47  1:06.55      2:05.10   
  Mikkel-Emil Rosenbom  1999      25.81  55.81      3:00.91   
  Frederik Rindshøj  1999      25.04  52.75      3:53.66   
                     
Estonia  1999  Estonia  EST          3:57.34   
  Armin Evert Lelle  1999      29.11  59.61      59.61   
  Henry Gerhard Uriko  1999      32.28  1:08.70      2:08.31   
  Kregor Zirk  1999      24.92  55.38      3:03.69   
  Janter Suun  2000      25.39  53.65      3:57.34   
                     
Sweden  1999  Sweden  SWE          4:01.36   
  Hampus Svensson  1999      29.73  1:01.47      1:01.47   
  Emil Hassling  2000      31.47  1:07.01      2:08.48   
  Oskar Iwarsson  2000      28.26  1:00.41      3:08.89   
  Björn Seeliger  2000      24.35  52.47      4:01.36   
                     
Finland  1999  Finland  FIN          4:12.40   
  Jaakko Siipola  1999      30.65  1:05.16      1:05.16   
  Walentin Koskinen  2000      33.83  1:12.07      2:17.23   
  Santeri Hölttä  2000      26.90  59.11      3:16.34   
  Konsta Kallinen  1999      26.23  56.06      4:12.40   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:26 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  11 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  16:04   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 13, 50m Breaststroke Girls, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniella Horvath  2001  Sweden  SWE          34.44   
Mathilde Hager  2001  Denmark            34.56   
Thea Blomsterberg  2002  Denmark            34.67   
Wilma Johansson  2001  Sweden  SWE          34.89   
Melissa Priidel  2002  Estonia            35.59   
Katrin Paju  2001  Estonia            35.72   
Reetta Rantakokko  2001  Finland  FIN          36.40   
Meril Pullisaar  2001  Estonia            36.59   
Josephine Kruse  2002  Denmark            36.62   
10  Josephine G. Lauridsen  2001  Denmark            37.13   
11  Ada Nyström  2001  Finland  FIN          37.56   
12  Anniina Kallio  2002  Finland  FIN          37.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  16:04 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  11 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  16:09   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 14, 50m Breaststroke Boys, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikkel Gadgaard  1999  Denmark            30.17   
Henry Gerhard Uriko  1999  Estonia            30.42   
Gijs Dijkhuizen  2000  Sweden  SWE          31.08   
Frederik Rindshøj  1999  Denmark            31.18   
Tiit Matvejev  1999  Estonia            31.48   
Nikolaj Isdahl  1999  Denmark            31.49   
Mark Kostin  1999  Estonia            32.22   
Rókur Trygvason  2000  Faroe Islands  FAR          33.28   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  16:09 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  11 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  16:26   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 15, 400m IM Girls, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sára R. Nysted  2001  Faroe Islands  FAR  1:12.92  2:29.68  3:56.67    5:08.00   
Mia Steen Duus  2001  Denmark    1:12.89  2:36.79  4:01.17    5:09.54   
Laura Findahl Andersen  2001  Denmark    1:11.41  2:32.25  3:59.79    5:09.76   
Anne Føyn  2002  Denmark    1:08.06  2:30.95  4:01.64    5:09.95   
Vilma Brolund  2001  Sweden  SWE  1:10.70  2:33.73  4:02.97    5:16.75   
Emma Sundstrand  2001  Sweden  SWE  1:13.78  2:36.59  4:09.24    5:22.65   
Mila Manner  2001  Finland  FIN  1:14.27  2:39.04  4:15.64    5:27.18   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  16:26 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  11 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  16:36   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 16, 400m IM Boys, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Magnus B. Høgild  1999  Denmark    1:03.20  2:17.52  3:35.32    4:38.17   
Emil Hassling  2000  Sweden  SWE  1:04.82  2:20.87  3:37.71    4:42.67   
Anton Borring Andersen  1999  Denmark    1:03.76  2:18.34  3:41.46    4:46.93   
Hugo Eriksson  1999  Sweden  SWE  1:04.13  2:19.92  3:44.78    4:49.78   
Elias Kuusisto  1999  Finland  FIN  1:07.94  2:23.47  3:45.65    4:51.65   
Frederik Rindshøj  1999  Denmark    1:03.70  2:21.24  3:42.25    4:51.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  16:36 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  11 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  16:50   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 17, 200m Freestyle Girls, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sára R. Nysted  2001  Faroe Islands  FAR  30.58  1:03.06  1:36.30    2:07.54   
Amalie Søby Mortensen  2001  Denmark    30.75  1:03.13  1:36.31    2:07.65   
Louise Bach Andersen  2001  Denmark    31.11  1:03.89  1:37.12    2:09.49   
Vár E. Eidesgaard  2001  Faroe Islands  FAR  30.55  1:03.70  1:37.06    2:10.19   
Gloria Muzito  2002  Sweden  SWE  30.74  1:04.26  1:38.29    2:11.65   
Silja Nielsdóttir Hansen  2001  Denmark    32.83  1:07.70  1:40.92    2:14.77   
Johanne Marie Poulsen  2001  Denmark    31.50  1:06.04  1:40.86    2:15.87   
Sara Stenberg  2001  Sweden  SWE  31.15  1:05.44  1:40.95    2:16.18   
Lilli Louhikoski  2002  Finland  FIN  31.09  1:06.16  1:41.75    2:16.29   
10  Sarah Missing  2001  Denmark    31.05  1:06.77  1:43.41    2:16.49   
11  Brita Maripuu  2001  Estonia    31.16  1:05.89  1:42.43    2:17.69   
12  Laurika Lint  2002  Estonia    31.47  1:07.02  1:43.26    2:18.59   
13  Vuokko Suomäki  2001  Finland  FIN  31.54  1:07.02  1:43.93    2:19.86   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  16:50 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  11 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  17:01   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 18, 200m Freestyle Boys, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kregor Zirk  1999  Estonia    25.98  55.02  1:24.25    1:53.12   
Mikkel Gadgaard  1999  Denmark    26.95  56.32  1:26.47    1:56.93   
Mathias Nielsen  1999  Denmark    27.80  57.50  1:27.31    1:57.56   
Marko-Matteus Langel  1999  Estonia    27.44  57.50  1:28.28    1:58.81   
Tim Lärkfeldt  2000  Sweden  SWE  27.41  57.66  1:28.43    1:59.24   
Tor Leander  1999  Sweden  SWE  28.46  59.24  1:30.78    2:01.75   
Christian Holm Jørgensen  1999  Denmark    28.82  58.65  1:30.30    2:01.99   
Jasper Pullinen  1999  Finland  FIN  28.83  59.59  1:31.55    2:03.33   
Leevi Suhonen  1999  Finland  FIN  29.03  1:00.38  1:32.71    2:04.71   
10  Birni Sigvardsen  1999  Faroe Islands  FAR  30.12  1:02.39  1:36.31    2:09.53   
11  Walentin Koskinen  2000  Finland  FIN  29.34  1:01.58  1:36.30    2:10.59   
12  Rókur Trygvason  2000  Faroe Islands  FAR  30.31  1:04.67  1:39.92    2:12.42   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  17:01 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  11 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  17:09   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 19, 100m Backstroke Girls, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Camille Erichsen  2001  Denmark    33.51        1:07.33   
Sofie Hansen  2002  Denmark    32.87        1:07.70   
Wilma Persson  2001  Sweden  SWE  32.86        1:08.32   
Paula Peltola  2001  Finland  FIN  32.97        1:08.44   
Ilona Maide  2001  Estonia  EST  32.75        1:09.13   
Katja Korbo Petersson  2001  Denmark    33.64        1:09.23   
Kertu Kaare  2002  Estonia    34.73        1:10.80   
Isabelle Sering  2002  Sweden  SWE  34.40        1:11.86   
Sandra Maanurm  2001  Estonia    34.63        1:12.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  17:09 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  11 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  17:17   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 20, 100m Backstroke Boys, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Denmark    28.52        58.39   
Armin Evert Lelle  1999  Estonia    28.62        58.95   
Björn Seeliger  2000  Sweden  SWE  29.00        1:00.14   
Ivan Stseglov  2000  Estonia    29.87        1:00.96   
Hampus Svensson  1999  Sweden  SWE  29.81        1:01.79   
Kert-Taniel Keskuell  1999  Estonia    30.73        1:03.32   
Jaakko Siipola  1999  Finland  FIN  31.22        1:05.26   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  17:17 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  11 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  17:26   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 21, 50m Freestyle Girls, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gloria Muzito  2002  Sweden  SWE          27.47   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Denmark            27.56   
Andrea Paaske  2001  Denmark            27.60   
Reetta Rantakokko  2001  Finland  FIN          27.66   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Denmark            27.73   
Mathilde Hager  2001  Denmark            27.85   
Katja Korbo Petersson  2001  Denmark            28.36   
Vuokko Suomäki  2001  Finland  FIN          28.57   
Sarah Huerden  2001  Estonia            28.64   
10  Meril Pullisaar  2001  Estonia            28.73   
11  Ilona Maide  2001  Estonia  EST          28.74   
12  Kaia Liis Tomak  2002  Estonia            28.79   
13  Johanne Marie Poulsen  2001  Denmark            28.90   
14  Josephine G. Lauridsen  2001  Denmark            29.07   
15  Lilli Louhikoski  2002  Finland  FIN          29.11   
16  Mila Manner  2001  Finland  FIN          29.18   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  17:26 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  11 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  17:34   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 22, 50m Freestyle Boys, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Tullberg  2000  Denmark            24.03   
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Denmark            24.47   
Marko-Matteus Langel  1999  Estonia            24.54   
Christian Holm Jørgensen  1999  Denmark            24.55   
Janter Suun  2000  Estonia            24.66   
Konsta Kallinen  1999  Finland  FIN          24.81   
Nikolaj Isdahl  1999  Denmark            24.87   
Santeri Hölttä  2000  Finland  FIN          24.89   
Akseli Heino  1999  Finland  FIN          25.25   
10  Martin Piilberg  2000  Estonia            25.65   
11  Leevi Suhonen  1999  Finland  FIN          26.30   
12  Rókur Trygvason  2000  Faroe Islands  FAR          27.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  17:34 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  11 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  17:42   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 23, 100m Butterfly Girls, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karoline Barrett  2002  Denmark    31.03        1:04.64   
Regitze Gaard  2001  Denmark    30.91        1:04.86   
Ingrid Bo Andersen  2001  Denmark    30.76        1:05.39   
Anne Føyn  2002  Denmark    31.04        1:06.03   
Wilma Persson  2001  Sweden  SWE  31.43        1:06.85   
Anniina Kallio  2002  Finland  FIN  31.67        1:07.33   
Mia Pentti  2002  Finland  FIN  32.23        1:08.64   
Mathilda Eriksson  2001  Sweden  SWE  31.47        1:09.03   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  17:42 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  11 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  17:51   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 24, 100m Butterfly Boys, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kregor Zirk  1999  Estonia    25.40        54.74   
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Denmark    26.14        55.86   
Michael Terp Olesen  1999  Denmark    27.15        58.18   
Armin Evert Lelle  1999  Estonia    27.34        58.55   
Oskar Iwarsson  2000  Sweden  SWE  27.87        59.66   
Janter Suun  2000  Estonia    27.04        59.69   
Oscar Olsson  1999  Sweden  SWE  27.62        1:00.14   
Anton Borring Andersen  1999  Denmark    27.89        1:00.19   
Santeri Hölttä  2000  Finland  FIN  28.91        1:00.79   
10  Jaakko Siipola  1999  Finland  FIN  27.86        1:01.21   
11  Mathias Nielsen  1999  Denmark    28.86        1:02.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  17:51 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  11 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  18:10   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 25, 4X100m Freestyle Girls, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Danmark  2001  Denmark            4:00.43   
  Andrea Paaske  2001      29.17  1:00.79      1:00.79   
  Amalie Søby Mortensen  2001      29.03  59.79      2:00.58   
  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002      28.46  59.90      3:00.48   
  Sarah Missing  2001      28.79  59.95      4:00.43   
                     
Sweden  2001  Sweden  SWE          4:04.10   
  Wilma Johansson  2001      29.71  1:01.81      1:01.81   
  Wilma Persson  2001      28.73  59.80      2:01.61   
  Emma Sundstrand  2001      29.47  1:01.87      3:03.48   
  Gloria Muzito  2002      28.82  1:00.62      4:04.10   
                     
Finland  2001  Finland  FIN          4:08.60   
  Reetta Rantakokko  2001      29.47  1:01.08      1:01.08   
  Mia Pentti  2002      29.20  1:01.23      2:02.31   
  Vuokko Suomäki  2001      29.79  1:04.16      3:06.47   
  Mila Manner  2001      29.54  1:02.13      4:08.60   
                     
Estonia  2001  Estonia            4:10.90   
  Ilona Maide  2001      29.56  1:01.44      1:01.44   
  Meril Pullisaar  2001      29.76  1:03.17      2:04.61   
  Kaia Liis Tomak  2002      29.93  1:02.39      3:07.00   
  Sarah Huerden  2001      29.99  1:03.90      4:10.90   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  18:10 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  11 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  18:18   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 26, 4X100m Freestyle Boys, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Estonia  1999  Estonia  EST          3:32.08   
  Kregor Zirk  1999      24.72  51.51      51.51   
  Armin Evert Lelle  1999      25.58  53.85      1:45.36   
  Marko-Matteus Langel  1999      25.69  53.25      2:38.61   
  Janter Suun  2000      25.14  53.47      3:32.08   
                     
Danmark  1999  Denmark            3:33.62   
  Mikkel Gadgaard  1999      25.59  53.74      53.74   
  Frederik Rindshøj  1999      25.75  53.99      1:47.73   
  Christian Holm Jørgensen  1999      26.25  53.53      2:41.26   
  Mikkel-Emil Rosenbom  1999      25.23  52.36      3:33.62   
                     
Sweden  1999  Sweden  SWE          3:38.29   
  Hampus Svensson  1999      26.74  56.48      56.48   
  Björn Seeliger  2000      24.57  53.00      1:49.48   
  Emil Hassling  2000      25.53  53.95      2:43.43   
  Tim Lärkfeldt  2000      26.10  54.86      3:38.29   
                     
Finland  1999  Finland  FIN          3:47.30   
  Akseli Heino  1999      26.68  57.66      57.66   
  Konsta Kallinen  1999      26.63  57.30      1:54.96   
  Elias Kuusisto  1999      27.06  56.67      2:51.63   
  Santeri Hölttä  2000      25.78  55.67      3:47.30   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  18:18 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  12 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  09:06   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 27, 50m Butterfly Girls, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karoline Barrett  2002  Denmark            28.41   
Ilona Maide  2001  Estonia  EST          29.36   
Andrea Paaske  2001  Denmark            29.62   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Denmark            29.64   
Mathilda Eriksson  2001  Sweden  SWE          29.69   
Wilma Persson  2001  Sweden  SWE          29.79   
Regitze Gaard  2001  Denmark            29.90   
Ingrid Bo Andersen  2001  Denmark            30.17   
Anniina Kallio  2002  Finland  FIN          30.39   
10  Meril Pullisaar  2001  Estonia            30.48   
11  Mila Manner  2001  Finland  FIN          31.15   
12  Sandra Maanurm  2001  Estonia            31.27   
13  Reetta Rantakokko  2001  Finland  FIN          31.45   
14  Kaia Liis Tomak  2002  Estonia            33.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  12 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  09:06 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  12 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  09:10   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 28, 50m Butterfly Boys, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kregor Zirk  1999  Estonia            24.34   
Armin Evert Lelle  1999  Estonia            25.60   
Frederik Rindshøj  1999  Denmark            25.71   
Santeri Hölttä  2000  Finland  FIN          26.12   
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Denmark            26.14   
Christian Holm Jørgensen  1999  Denmark            26.54   
Sebastian Tullberg  2000  Denmark            26.54   
Janter Suun  2000  Estonia            26.62   
Oscar Olsson  1999  Sweden  SWE          26.90   
10  Michael Terp Olesen  1999  Denmark            26.94   
11  Oskar Iwarsson  2000  Sweden  SWE          27.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  12 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  09:10 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  12 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  09:26   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 29, 400m Freestyle Girls, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sára R. Nysted  2001  Faroe Islands  FAR  1:05.45  2:15.39  3:24.37    4:31.46   
Amalie Søby Mortensen  2001  Denmark    1:06.23  2:16.31  3:25.27    4:32.44   
Anne Føyn  2002  Denmark    1:05.68  2:15.13  3:25.70    4:35.19   
Silja Nielsdóttir Hansen  2001  Denmark    1:05.92  2:15.58  3:27.30    4:36.23   
Louise Bach Andersen  2001  Denmark    1:05.69  2:16.15  3:26.80    4:37.41   
Vár E. Eidesgaard  2001  Faroe Islands  FAR  1:06.38  2:17.68  3:28.87    4:38.47   
Emma Sundstrand  2001  Sweden  SWE  1:07.04  2:19.44  3:33.04    4:43.05   
Gloria Muzito  2002  Sweden  SWE  1:07.51  2:20.16  3:33.46    4:43.38   
Sarah Missing  2001  Denmark    1:08.20  2:21.49  3:35.50    4:47.00   
10  Sara Stenberg  2001  Sweden  SWE  1:08.28  2:21.58  3:35.62    4:48.43   
11  Lilli Louhikoski  2002  Finland  FIN  1:08.68  2:23.05  3:37.74    4:49.54   
12  Johanne Marie Poulsen  2001  Denmark    1:09.08  2:23.22  3:38.80    4:52.57   
13  Laurika Lint  2002  Estonia    1:09.31  2:25.44  3:43.17    5:00.32   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  12 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  09:26 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  12 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  09:40   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 30, 400m Freestyle Men, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Denmark    1:01.08  2:04.73  3:08.08    4:09.91   
Mathias Nielsen  1999  Denmark    1:01.46  2:05.71  3:10.33    4:15.35   
Marko-Matteus Langel  1999  Estonia    1:00.19  2:06.39  3:13.14    4:18.63   
Tor Leander  1999  Sweden  SWE  1:01.34  2:07.93  3:15.12    4:20.76   
Jasper Pullinen  1999  Finland  FIN  1:01.80  2:08.39  3:16.28    4:22.06   
Martin Piilberg  2000  Estonia    1:03.23  2:13.38  3:24.72    4:33.35   
Birni Sigvardsen  1999  Faroe Islands  FAR  1:04.25  2:14.60  3:26.67    4:37.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  12 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  09:40 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  12 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  09:47   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 31, 200m Backstroke Girls, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Camille Erichsen  2001  Denmark    34.53  1:11.35  1:49.35    2:27.59   
Katja Korbo Petersson  2001  Denmark    35.15  1:12.62  1:52.19    2:30.93   
Paula Peltola  2001  Finland  FIN  35.08  1:12.76  1:52.52    2:30.96   
Wilma Persson  2001  Sweden  SWE  35.42  1:14.20  1:54.11    2:33.50   
Isabelle Sering  2002  Sweden  SWE  36.15  1:14.71  1:53.92    2:33.54   
Kertu Kaare  2002  Estonia    35.56  1:14.79  1:55.58    2:33.70   
Sandra Maanurm  2001  Estonia    36.24  1:16.64  1:59.23    2:40.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  12 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  09:47 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  12 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  09:58   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 32, 200m Backstroke Boys, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Denmark    29.89  1:01.49  1:34.02    2:07.04   
Björn Seeliger  2000  Sweden  SWE  29.68  1:02.26  1:35.97    2:10.08   
Ivan Stseglov  2000  Estonia    30.32  1:03.02  1:37.21    2:11.16   
Kert-Taniel Keskuell  1999  Estonia    31.53  1:05.40  1:40.84    2:16.38   
Tim Lärkfeldt  2000  Sweden  SWE  31.56  1:06.07  1:42.22    2:17.87   
Hampus Svensson  1999  Sweden  SWE  30.39  1:04.60  1:41.29    2:18.67   
Jaakko Siipola  1999  Finland  FIN  31.75  1:08.37  1:47.11    2:20.69   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  12 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  09:58 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  12 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  10:07   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 33, 100m Breaststroke Girls, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thea Blomsterberg  2002  Denmark    35.14        1:13.49   
Mathilde Hager  2001  Denmark    36.22        1:15.11   
Josephine Kruse  2002  Denmark    35.95        1:16.28   
Wilma Johansson  2001  Sweden  SWE  36.47        1:17.18   
Daniella Horvath  2001  Sweden  SWE  37.39        1:17.45   
Josephine G. Lauridsen  2001  Denmark    36.78        1:17.83   
Melissa Priidel  2002  Estonia    36.32        1:17.98   
Ada Nyström  2001  Finland  FIN  37.64        1:20.69   
Katrin Paju  2001  Estonia    37.36        1:21.42   
10  Anniina Kallio  2002  Finland  FIN  39.24        1:21.86   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  12 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  10:07 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  12 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  10:15   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 34, 100m Breaststroke Boys, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikkel Gadgaard  1999  Denmark    31.08        1:06.80   
Frederik Rindshøj  1999  Denmark    32.09        1:08.13   
Gijs Dijkhuizen  2000  Sweden  SWE  31.72        1:08.29   
Henry Gerhard Uriko  1999  Estonia    32.05        1:08.41   
Tiit Matvejev  1999  Estonia    32.08        1:09.74   
Nikolaj Isdahl  1999  Denmark    32.85        1:09.79   
Mark Kostin  1999  Estonia    33.38        1:11.37   
Rókur Trygvason  2000  Faroe Islands  FAR  34.16        1:11.38   
Walentin Koskinen  2000  Finland  FIN  34.49        1:13.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  12 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  10:15 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  12 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  10:31   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 35, 200m IM Girls, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sára R. Nysted  2001  Faroe Islands  FAR  32.67  1:09.10  1:52.43    2:24.85   
Mia Steen Duus  2001  Denmark    30.75  1:10.80  1:52.93    2:27.47   
Mia Pentti  2002  Finland  FIN  32.83  1:10.00  1:56.48    2:30.50   
Ilona Maide  2001  Estonia  EST  31.53  1:09.57  1:55.84    2:31.06   
Laura Findahl Andersen  2001  Denmark    33.21  1:13.41  1:56.73    2:31.25   
Regitze Gaard  2001  Denmark    31.82  1:14.28  1:57.51    2:31.84   
Sofie Hansen  2002  Denmark    32.46  1:11.46  1:56.56    2:31.87   
Camille Erichsen  2001  Denmark    33.15  1:09.71  1:55.75    2:32.57   
Emma Sundstrand  2001  Sweden  SWE  31.99  1:11.59  1:57.19    2:33.18   
10  Vilma Brolund  2001  Sweden  SWE  32.79  1:14.49  1:58.04    2:33.91   
11  Mila Manner  2001  Finland  FIN  33.34  1:14.13  2:01.60    2:36.21   
12  Melissa Priidel  2002  Estonia    33.71  1:14.41  1:59.87    2:36.29   
13  Sarah Huerden  2001  Estonia    34.41  1:15.34  2:02.91    2:38.44   
14  Josephine G. Lauridsen  2001  Denmark    35.02  1:15.95  2:01.58    2:39.09   
15  Kaia Liis Tomak  2002  Estonia    34.18  1:17.02  2:04.36    2:40.23   
16  Lilli Louhikoski  2002  Finland  FIN  32.97  1:16.56  2:05.13    2:41.10   
17  Vuokko Suomäki  2001  Finland  FIN  33.75  1:14.79  2:05.67    2:41.59   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  12 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  10:31 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  12 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  10:42   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 36, 200m IM Boys, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kregor Zirk  1999  Estonia    27.08  59.96  1:40.28    2:09.23   
Emil Hassling  2000  Sweden  SWE  28.32  1:02.85  1:39.71    2:10.93   
Magnus B. Høgild  1999  Denmark    28.25  1:02.53  1:41.54    2:11.75   
Sebastian Tullberg  2000  Denmark    27.95  1:02.93  1:42.66    2:12.06   
Hugo Eriksson  1999  Sweden  SWE  28.22  1:03.71  1:41.56    2:12.64   
Frederik Rindshøj  1999  Denmark    28.58  1:03.89  1:42.41    2:13.32   
Anton Borring Andersen  1999  Denmark    28.16  1:02.93  1:43.73    2:15.09   
Elias Kuusisto  1999  Finland  FIN  29.90  1:06.00  1:46.00    2:17.79   
Konsta Kallinen  1999  Finland  FIN  29.70  1:08.44  1:51.23    2:25.90   
Mathias Nielsen  1999  Denmark            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  12 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  10:42 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  12 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  11:07   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 37, 4X200m Freestyle Girls, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Danmark  2001  Denmark            8:43.94   
  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002      1:03.56  2:11.50      2:11.50   
  Anne Føyn  2002      1:03.04  2:11.69      4:23.19   
  Amalie Søby Mortensen  2001      1:03.33  2:11.56      6:34.75   
  Louise Bach Andersen  2001      1:01.92  2:09.19      8:43.94   
                     
Finland  2001  Finland  FIN          9:02.20   
  Mia Pentti  2002      1:05.66  2:14.51      2:14.51   
  Lilli Louhikoski  2002      1:05.85  2:16.77      4:31.28   
  Mila Manner  2001      1:04.88  2:15.20      6:46.48   
  Reetta Rantakokko  2001      1:04.14  2:15.72      9:02.20   
                     
Sweden  2001  Sweden  SWE          9:04.48   
  Wilma Persson  2001      1:03.75  2:13.73      2:13.73   
  Gloria Muzito  2002      1:05.81  2:14.53      4:28.26   
  Sara Stenberg  2001      1:06.53  2:18.90      6:47.16   
  Emma Sundstrand  2001      1:04.37  2:17.32      9:04.48   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  12 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  11:07 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nordic Age Group Championships    Utskriftsdatum  12 juli 2015   
  Tävlingsort  Jönköping (SWE)    Utskriftstid  11:19   
  Arrangör  Nordic SF/Swedish SF/Jönköpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juli 2015         
 
 
Gren 38, 4X200m Freestyle Boys, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Danmark  1999  Denmark            7:47.69   
  Mikkel-Emil Rosenbom  1999      55.18  1:55.13      1:55.13   
  Mikkel Gadgaard  1999      55.29  1:56.91      3:52.04   
  Magnus B. Høgild  1999      57.07  1:57.60      5:49.64   
  Mathias Nielsen  1999      56.03  1:58.05      7:47.69   
                     
Sweden  1999  Sweden  SWE          8:05.78   
  Tim Lärkfeldt  2000      57.81  2:00.32      2:00.32   
  Tor Leander  1999      59.36  2:03.17      4:03.49   
  Björn Seeliger  2000      56.54  2:00.48      6:03.97   
  Emil Hassling  2000      58.03  2:01.81      8:05.78   
                     
Estonia  1999  Estonia  EST          8:13.98   
  Janter Suun  2000      57.50  2:01.26      2:01.26   
  Martin Piilberg  2000      1:00.71  2:06.85      4:08.11   
  Tiit Matvejev  1999      59.20  2:03.68      6:11.79   
  Marko-Matteus Langel  1999      57.12  2:02.19      8:13.98   
                     
Finland  1999  Finland  FIN          8:18.32   
  Santeri Hölttä  2000      57.86  2:05.10      2:05.10   
  Leevi Suhonen  1999      59.34  2:04.52      4:09.62   
  Elias Kuusisto  1999      1:00.59  2:04.73      6:14.35   
  Jasper Pullinen  1999      59.62  2:03.97      8:18.32   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  12 juli 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  11:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner