Resultat för Hela-uinnit
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 18:12 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ja ÅSK | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2015 |
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 350 | 43.80 | 1:31.24 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Emilia Sihvo | 2004 | 331 | 44.70 | 1:32.99 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Emmi Manninen | 2004 | 313 | 44.84 | 1:34.71 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
4 | Manja Lindell | 2004 | 285 | 47.92 | 1:37.77 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Iris Hanski | 2003 | 281 | 46.55 | 1:38.18 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Aada Hakala | 2004 | 272 | 47.04 | 1:39.23 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Senni Mattila | 2003 | 272 | 46.61 | 1:39.27 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Kerttu Nurmi | 2003 | 261 | 47.77 | 1:40.62 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Iida Herrala | 2004 | 259 | 47.82 | 1:40.92 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Anni Hyttinen | 2004 | 253 | 48.35 | 1:41.65 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Xiaohan Zhou | 2004 | 247 | 47.83 | 1:42.49 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Alina Talja | 2004 | 246 | 50.36 | 1:42.60 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Nea Palanen | 2003 | 242 | 49.70 | 1:43.16 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Riikka Niskala | 2004 | 239 | 50.11 | 1:43.55 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Jessika Liimatta | 2004 | 234 | 47.43 | 1:44.30 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
16 | Susanna Kuisma | 2003 | 232 | 49.74 | 1:44.66 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
17 | Linnea Ström | 2003 | 230 | 49.56 | 1:44.94 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
18 | Jessica Mäkinen | 2004 | 225 | 50.11 | 1:45.70 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Santra Nieminen | 2004 | 224 | 50.96 | 1:45.90 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
20 | Ulla Haarala | 2004 | 221 | 53.62 | 1:46.30 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
21 | Nita Tenho | 2004 | 215 | 51.20 | 1:47.35 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
22 | Milla Rintanen | 2004 | 214 | 49.55 | 1:47.44 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Matilda Laitinen | 2004 | 212 | 51.95 | 1:47.89 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
24 | Ida Maliranta | 2004 | 208 | 52.02 | 1:48.46 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
25 | Maria Rauhala | 2003 | 207 | 51.37 | 1:48.64 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
26 | Vlada Guljajeva | 2004 | 207 | 52.20 | 1:48.70 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
27 | Ronja Myllykallio | 2003 | 206 | 52.53 | 1:48.84 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
28 | Fanny Meltovaara | 2003 | 205 | 51.52 | 1:49.00 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Viivi Nurmela | 2004 | 196 | 52.03 | 1:50.69 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
30 | Sanna Pajula | 2003 | 193 | 51.06 | 1:51.31 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
31 | Veera Vahtolammi | 2004 | 189 | 53.23 | 1:52.07 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
32 | Ella Suominen | 2004 | 188 | 54.12 | 1:52.26 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
33 | Aino Rantala | 2004 | 187 | 52.67 | 1:52.40 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
34 | Laura Helena Müürsepp | 2004 | 184 | 52.53 | 1:53.10 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
35 | Milka-Maria Rasinpää | 2003 | 180 | 55.22 | 1:53.88 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
36 | Helka Suomäki | 2003 | 178 | 54.95 | 1:54.36 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
37 | Saara Kiuru | 2004 | 176 | 53.99 | 1:54.64 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
38 | Amanda Malminen | 2004 | 175 | 53.86 | 1:54.89 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
39 | Ella Nihtilä | 2004 | 172 | 55.53 | 1:55.51 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
40 | Clara Vesterkvist | 2003 | 170 | 56.61 | 1:56.08 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
41 | My Laverman | 2004 | 168 | 54.01 | 1:56.48 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
42 | Maria Rintala | 2003 | 164 | 53.63 | 1:57.46 | |||||
Vanders | ||||||||||
43 | Siiri Levonoja | 2004 | 140 | 58.83 | 2:03.80 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
44 | Aino Suominen | 2004 | 138 | 1:01.02 | 2:04.42 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
45 | Aada Rantanen | 2004 | 137 | 1:01.39 | 2:04.81 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
46 | Jessica Tukiainen | 2004 | 132 | 1:01.39 | 2:06.12 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
47 | Noora Kotanen | 2004 | 127 | 1:01.30 | 2:07.79 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
48 | Roosa Lahti | 2004 | 97 | 1:08.36 | 2:19.73 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Hanna Kareinen | 2000 | 560 | 36.61 | 1:18.07 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
2 | Emma Uusküla | 2002 | 481 | 38.39 | 1:22.11 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Iida Nyman | 2002 | 481 | 38.83 | 1:22.11 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
4 | Anna Vira | 2002 | 468 | 39.38 | 1:22.85 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Vilma Iisalo | 2001 | 442 | 40.01 | 1:24.47 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Oona Ahinko | 2001 | 423 | 40.10 | 1:25.68 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
7 | Susanna Ellonen | 1999 | 417 | 39.98 | 1:26.10 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
8 | Alexandra Arenius | 2002 | 415 | 41.29 | 1:26.23 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Auroora Tanninen | 2001 | 409 | 42.15 | 1:26.65 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
10 | Venla Salminen | 2002 | 406 | 42.13 | 1:26.85 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
11 | Pinja Penttilä | 2001 | 400 | 41.15 | 1:27.28 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
12 | Noora Vallinen | 1998 | 390 | 42.62 | 1:28.03 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
13 | Lotta Aho | 2000 | 388 | 41.73 | 1:28.18 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Jasmin Rosnell | 2000 | 387 | 42.25 | 1:28.25 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Jenni Kukkonen | 1999 | 385 | 42.55 | 1:28.45 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Minka Halava | 2001 | 384 | 41.89 | 1:28.48 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Julia Koivisto | 2002 | 380 | 42.24 | 1:28.77 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
18 | Jenita Liimatta | 1998 | 371 | 41.29 | 1:29.48 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
19 | Oona Kuusivaara | 2002 | 346 | 43.59 | 1:31.62 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Jenny Kareinen | 2002 | 340 | 44.41 | 1:32.11 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Emmi Saarela | 2001 | 330 | 43.24 | 1:33.05 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
22 | Liisa Räikkönen | 2002 | 323 | 43.84 | 1:33.73 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Ella-Maria Tiainen | 2002 | 323 | 43.71 | 1:33.78 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
24 | Emmi Uotila | 2002 | 286 | 47.15 | 1:37.56 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
25 | Helmi Viitasalo | 2002 | 285 | 45.87 | 1:37.76 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
26 | Eeva Tuohimaa | 1998 | 277 | 46.09 | 1:38.64 | |||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
27 | Saana Vähämaa | 2002 | 271 | 47.66 | 1:39.42 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
28 | Vilhelmiina Pusa | 2001 | 265 | 47.27 | 1:40.09 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
29 | Riina Korri | 2002 | 264 | 47.43 | 1:40.30 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
30 | Nea Tahkoniemi | 2002 | 251 | 49.26 | 1:41.98 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
31 | Inari Laaksonen | 2002 | 246 | 47.53 | 1:42.59 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
32 | Hertta Pieniniemi | 1998 | 242 | 48.80 | 1:43.14 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
33 | Noona Rantanen | 2002 | 235 | 49.54 | 1:44.14 | |||||
Vanders | ||||||||||
34 | Martta Haarala | 2001 | 230 | 50.43 | 1:44.96 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
35 | Lidian Vihervä | 2002 | 229 | 50.74 | 1:45.10 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
36 | Ida Heino | 2000 | 223 | 48.24 | 1:46.11 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
37 | Kerttu Virtanen | 2000 | 214 | 49.74 | 1:47.47 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 18:12 |